Jump to content

• Please log in to reply
763 replies to this topic

Idahou #1 Posted 12 June 2013 - 10:35 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 31 battles
  • 110
  • [IDDQD] IDDQD

Seznam návodů pro World of Warplanes - rukovět každého správného pilota! Aneb vše, co potřebujete vědět o bojišti a strojích na něm

Jak nahlásit porušení pravidel fóra? - nalezli jste příspěvek porušující pravidla? Uražky? Osobní útoky? Neváhejte a reportujte

Topic pro volnou diskuzi - aneb topic bez konkretního tématu pro zajímavosti, debatu, trolling a jiné

Pro hráče heldající klan - jak najít a připojit se do klanu?

Zpovědnice - pokud si potřebujete postěžovat, svěřit se, či jen vyplakat

Support.worldofwarplanes.eu - Oficiální technická podpora

Jak požádat o pomoc oddělení podpory

Správa a moderování Cz/Sk sekce

Často kladené a zodpovězené otázky ohledně technických problémů

Pokud máte nějaký dotaz ohledně World of Warplanes, postněte ho sem. Pokud víte odpověď k otázce která tu někoho tíží, tak neváhejte a odpovězte

Toto téma slouží pro otázky a odpovědi členů komunity, ne vývojářů - ti se však vyjadřit samozřejmě můžou

Pár nejčastěji hledaných odpovědí můžete najít zde:
Spoiler                     
Potřebuji se zeptat na.../Chci založit téma.../Jak se správně ptát?
Spoiler                     
Jak správně hledat?
Spoiler                     
Tlačítka na foru, v tématu a v soukromých zprávách
Spoiler                     
Potřebuju vložit obrázek, jak to udělám?
Spoiler                     
Některé příspěvky mají špatnou velikost u písmen s diakritikou, co to je?
Spoiler                     
Nefunguje mi web/forum/support/cokoliv v prohlížeči, ukazuje mi to probíhající údržbu - co s tím?
Spoiler                     
Nemůžu se přihlásit (forum/hra/support):
Spoiler                     
F.A.Q od hráče mavinius
Ako sa ovláda zadný strelec?
Spoiler                     
Bude v hre Anglický technologický strom?
Spoiler                     
Bude sa dať v hre štartovať a/alebo pristávať?
Spoiler                     
Bude možné ovládať bombardovacie lietadlá?
Spoiler                     
FAQ od hráče KCHARL (drobné úpravy)
Jsem stíhač, co mám dělat?
Spoiler                     
Mají bomby/rakety v letadle vliv na letové vlastnosti?
Spoiler                     

F.A.Q vytvořil Jejkey

Edited by Idahou, 15 October 2013 - 07:05 AM.

Reid6666 #2 Posted 28 June 2013 - 05:39 PM

Airman Basic

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 2
  • [C2H5] C2H5
Dá se někde stáhnout plná hra (5GB, nikoliv 8MB), aby se hra hned neinstalovala? Mám pouze omezený internet a 5GB na den je moc. Chci si ji stáhnout jinde, ale instalovat doma... Díky za odpověď

sivi123 #3 Posted 04 July 2013 - 03:58 PM

Airman Basic

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 1
  • [SKTP] SKTP
Ahoj letci,
Ako funguje pri bitevních letounech zadný kulomet?? Striela automaticky alebo je nato nejaka klávesa?. nejak neviem nato prísť a strielať som ho nevidel..vylepšiť sa dá.
Vopred dík za odpoveď  :glasses:

sturm555 #4 Posted 04 July 2013 - 06:05 PM

Zkušební pilot

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 95
Střílí zcela automaticky, ale v omezeném úhlu. Je třeba vypozorovat, jak je ten úhel široký. Jeho účinnost dost závisí na zkušenosti střelce.

Jousy #5 Posted 04 July 2013 - 09:12 PM

Senior Airman

• Member
  • 16 battles
  • 12
  • [WANT] WANT
Je možné přesunout pilota z letadla na jiné letadlo, jako to jde u tanků?

Edited by Idahou, 05 July 2013 - 05:39 AM.
Pro krátké dotazy tu máme téma otázky a odpovědi. Sloučeno. Idahou

sturm555 #6 Posted 04 July 2013 - 09:51 PM

Zkušební pilot

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 95
Zatím to nejde. Když se pozorně podíváš tak zjistíš, že nám té hře dosud chybí kasárna, kam by bylo možné letce odložit.
Ale také mě to chybí. Rád bych si trénoval posádku pomocí prémiových letadel.

mavinius #7 Posted 05 July 2013 - 01:29 PM

Kamikaze Instructor

• Community Contributor
  • 4 battles
  • 2,750
  • [-DFA-] -DFA-

View PostReid6666, on 28 June 2013 - 05:39 PM, said:

Dá se někde stáhnout plná hra (5GB, nikoliv 8MB), aby se hra hned neinstalovala? Mám pouze omezený internet a 5GB na den je moc. Chci si ji stáhnout jinde, ale instalovat doma... Díky za odpověď

Pre verziu 0.5.0
Cela instalacka
Torrent

"Death from Above" clan member

- proud member of Captain Krunch and the Cereal Killers team

I'm a kamikaze instructor. Pay attention to me! I show this only once.

Bill601 #8 Posted 05 July 2013 - 08:42 PM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 39
  • [M0T0R] M0T0R
Muj bracha má problem s hraním hry (má slabší PC ale minimální požadavky splnuje). Po asi 10 vteřínách bitvy ho server odpojí a na obrazovce vlevo nahoře se objeví Packets lost 100 procent.
WOT mu fungujou bez problémů. Co s tím dělat?

mavinius #9 Posted 05 July 2013 - 10:09 PM

Kamikaze Instructor

• Community Contributor
  • 4 battles
  • 2,750
  • [-DFA-] -DFA-

View PostBill601, on 05 July 2013 - 08:42 PM, said:

Muj bracha má problem s hraním hry (má slabší PC ale minimální požadavky splnuje). Po asi 10 vteřínách bitvy ho server odpojí a na obrazovce vlevo nahoře se objeví Packets lost 100 procent.

Mozes skusit tento postup http://forum.worldof...861#entry124861
ale ak mas slabe pc tak myslim si ze to ma malu sancu uspiet.
Skusil by som ale toto http://forum.worldof...icka-narocnost/
Je to sice ku grafickej narocnosti ale ak je cpu vytazene pomahanim grafike tak nestiha robit svoju robotu... ;)

tarava #10 Posted 06 July 2013 - 06:19 PM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 67
Nevíte, proč mají piloti(především SSSR bitevnicí) zvyk [Odstraněno] se na tým a jít střílet ty pitomé budovy? Už jsem kvůli takovým [Odstraněno] prohrál spoustu her! Odletí si na druhej konec mapy a střílej si do budov a nechaj spoluhráče vychcípat i když by jejich přítomnost pravděpodobně rozhodla bitvu? Nebylo by pomalu lepší ty budovy zrušit, aby se stala hra více blbuvzdornou?

Mají letadla nějáké pancéřování a hit zony(nemyslím ta poškození - ve smyslu zneprovoznění/zhoršení vlastností - motoru,křídel atd.)? Např: jsou ze předu opancéřovanější, zásahy do kabiny ubírají víc, zásahy do křídel ubírají méně....?

Když si na letadlo namontuju bomby nebo rakety, tak se zhorší letové vlastnosti. Pokud je v bitvě odhodím, zlepší se to? Logicky ano, ale u Wargamingu si nemůžu být jistý ničím.

Edited by Idahou, 07 July 2013 - 04:15 PM.
Tento příspěvek byl kvůli nevhodnému obsahu upraven členem týmu Moderátorů. Zároveň bylo odesláno oficiální upozornění. Idahou

Strongy98 #11 Posted 06 July 2013 - 08:03 PM

Senior Airman

• Member
  • 8 battles
  • 13
Ahoj mám takový dotaz, který by mě velice zajímal. Používám letadla SSSR a teď mám od nich dvě letadla letadlo IV [I-16 (p.)] a V (LaGG-3). to letadlo V mi nesedí a když chci vyzkoumat letadlo VI (La-5), musím sbírat asi jen expi na to letadlo V a volné že? A co když prodám LaGG-3 a budu to sbírat jen na I-16 bude to fungovat? Nebo když si za žetony koupím to premiové VI letadlo, budu pak moct použít výzkum na letadlo řady VII ? Prosím poraďte ;)

Strongy98 #12 Posted 06 July 2013 - 08:08 PM

Senior Airman

• Member
  • 8 battles
  • 13

View Posttarava, on 06 July 2013 - 06:19 PM, said:

Nevíte, proč mají piloti(především SSSR bitevnicí) zvyk [Odstraněno] se na tým a jít střílet ty pitomé budovy? Už jsem kvůli takovým [Odstraněno] prohrál spoustu her! Odletí si na druhej konec mapy a střílej si do budov a nechaj spoluhráče vychcípat i když by jejich přítomnost pravděpodobně rozhodla bitvu? Nebylo by pomalu lepší ty budovy zrušit, aby se stala hra více blbuvzdornou?

No taky mě to štve, ale zase je to jejich práce mají špatnou obratnost, ale zase hodně výdrže, takže je to pro ně výhodnější, ikdyž by byli dobrou podporou pro tým, ale zase si vem, za zničenou budovu má váš tým bod a když to zbyde už 2 vs2 , nebo 1 vs 1 tak můžete vyhrát na nadvládu. A kdyby se ty budovy zrušili co by pak dělali bombardéři a bitevní letouny? Takhle je ta hra více zajímavá podle mě ;)

Strongy98 #13 Posted 06 July 2013 - 08:10 PM

Senior Airman

• Member
  • 8 battles
  • 13

View Posttarava, on 06 July 2013 - 06:54 PM, said:

Když si na letadlo namontuju bomby nebo rakety, tak se zhorší letové vlastnosti. Pokud je v bitvě odhodím, zlepší se to? Logicky ano, ale u Wargamingu si nemůžu být jistý ničím.

Prosím, přečti si FAQ výše na obrazovce, jinak ano zlepší se to [je to tam nahoře ;)]

sturm555 #14 Posted 07 July 2013 - 01:02 PM

Zkušební pilot

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 95
Bitevníci jsou primárně určení k ničení pozemních cílů. K tomuto účelu jsou obvykle těžce naloženi bombami a raketami. V takovém stavu nejsou schopni manévrovacího boje a bylo by nezodpovědné se do něj pouštět. Takový Il-2 je schopen sám vybombardovat polovinu nepřátelských cílů a zajistit potřebnou převahu.
Naopak stíhači by se o pozemní cíle vůbec neměli zajímat a měli by napadat prioritně nepřátelské stíhače útočící na vlastní biteníky a stěžovat práci nepřátelským bitevníkům.

Hitzóny jako ve WoT zde asi nejsou, ale letadla mají definovány konstrukční části, u kterých se hodnotí poškození samostatně (např. motor, křídla, ocasní plochy). Podle míry poškození se mění chování letounu. Pravděpodobně neexistuje zatím žádné lokální pancéřování, aby se dalo říct, že z určitého směru je letoun odolnější. Každopádně obecně platí, že nepříteli se nemáme vystavovat velkou plochou letounu.

Bomby a rakety samozřejmě zhoršují letové vlastnosti a po jejich odhození se to zlepší. Obecně menší náklad raket nebo bomb ale až tak zásadně ty vlastnosti nezhorší. Bomby doporučuji odhazovat na nepřátelské pozemní cíle, ale při pronásledování v malé výšce můžeme odhozením bomby snadno zničit výbuchem letadlo za námi.

S tím expením přes LaGG-3 na La-5 je možné využít volných zkušeností z jiných letadel, ale pro vyzkoumání La-5 budeš muset mít LaGG-3 v hangáru, takže jej neprodávej. Mě také LaGG-3 moc neseděl, ale jakmile získal nejvýkonnější moduly, dalo se s ním hrát. Určitě je lepší získávat zkušenosti s letadly, ze kterých se vyzkoumává nástupce v technologickém stromu. Jde to rychleji.

Strongy98 #15 Posted 07 July 2013 - 02:46 PM

Senior Airman

• Member
  • 8 battles
  • 13

View Poststurm555, on 07 July 2013 - 01:02 PM, said:

S  expením přes LaGG-3 na La-5 je možné využít volných zkušeností z jiných letadel, ale pro vyzkoumání La-5 budeš muset mít LaGG-3 v hangáru, takže jej neprodávej. Mě také LaGG-3 moc neseděl, ale jakmile získal nejvýkonnější moduly, dalo se s ním hrát. Určitě je lepší získávat zkušenosti s letadly, ze kterých se vyzkoumává nástupce v technologickém stromu. Jde to rychleji.

Ano, jenom se mi stává, že konvertovat zkušenosti někdy nejde, pokud se bavíme o tomhle. A co když si koupím P-39 což je VI premiové letadlo, budu moct pak normálně zkoumat VII La-7?

Edited by Strongy98, 07 July 2013 - 02:46 PM.

Murdadamus #16 Posted 07 July 2013 - 05:11 PM

Airman Basic

• Member
  • 0 battles
  • 1
Ahoj lidicky mam tu velky problem s prodejem Letadla Tš-1 nejde prodat a ukazuje mi to furt cenu 8596kreditu nevim jeztli to sem patri ale asi to je dulezite ...

Bill601 #17 Posted 07 July 2013 - 07:40 PM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 39
  • [M0T0R] M0T0R

View PostMurdadamus, on 07 July 2013 - 05:11 PM, said:

Ahoj lidicky mam tu velky problem s prodejem Letadla Tš-1 nejde prodat a ukazuje mi to furt cenu 8596kreditu nevim jeztli to sem patri ale asi to je dulezite ...

Je denní limit na prodávání letadel (tuším cca 5). Zítra pujde prodat

Bill601 #18 Posted 07 July 2013 - 07:41 PM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 39
  • [M0T0R] M0T0R

View Postmavinius, on 05 July 2013 - 10:09 PM, said:

View PostBill601, on 05 July 2013 - 08:42 PM, said:

Mozes skusit tento postup http://forum.worldof...861#entry124861
ale ak mas slabe pc tak myslim si ze to ma malu sancu uspiet.
Skusil by som ale toto http://forum.worldof...icka-narocnost/
Je to sice ku grafickej narocnosti ale ak je cpu vytazene pomahanim grafike tak nestiha robit svoju robotu... ;)

Díky. Po odladění dle tvojí pomoci se to znatelne zlepšilo. Někdy to spadne ale cca 1-2 za hodinu. Dík

mavinius #19 Posted 08 July 2013 - 01:07 PM

Kamikaze Instructor

• Community Contributor
  • 4 battles
  • 2,750
  • [-DFA-] -DFA-
Super, som rad ze ti to pomohlo.

3ANDRE3 #20 Posted 09 July 2013 - 08:09 PM

Airman Basic

• Member
  • 0 battles
  • 1
Ahoj jen mi vadí že bojují např letadla 1 urovně s letadly 4 urovně prostě nemyslitelná věc to je to samé jak by jste dali do vzduchu okřídlený PLÁTĚNÝ STAN proti OCELOVÉ POPELNICI :-) chtělo by to trochu dopilovat rozdělení na serverech podle urovni ...DĚKUJI ANDRE

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users