Jump to content

Tip dne: Jak ovládat letoun

• Please log in to reply
64 replies to this topic

Community #1 Posted 05 July 2013 - 01:21 PM

Aviation HQ

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 8,482
V naší sérii„10 nejlepších rad pro nováčky v otevřené betě“ si dnes ukážeme dostupné systémy ovládání. Podívejte se na ně!

Celý text novinky

PorterRockwell #2 Posted 05 July 2013 - 01:51 PM

Czech Community Coordinator

• Guest
  • 0 battles
  • 1,842
Výborně, přidáváme do seznamu návodů ! .)

Komuniťák ve výslužbě

"Když si Matrix nepřijde pro nás, uděláme si svůj."

Skrblik #3 Posted 06 July 2013 - 06:17 PM

Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 61
Byl bych rad, kdyby bylo mozne ovladat letadlo kombinaci mysi a klaves jako je tomu napriklad u BFP4free protoze soucasne ovladani mysi  verze 0.4.1 je uplne na nic a to druhe je dost polovicate, pri zkombinovani s klavesnici se letalo chova dost podivne, napriklad smerovka.

Hugo_bear #4 Posted 06 July 2013 - 06:45 PM

First Lieutenant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 2,884
nečekej ovládání jako u simulátoru, je to arkáda. ani letovej projev nestojí za moc, letadlo se položí do nožového letu a prostě v noži letí bez jakéhokoli zásahu :-) sen akždého akrobata :-D
Mé srdce je rozpáleno jako ústřední topení v zimě. Celý život jsem chtěl lítat, střílet lidi a házet bomby.

sturm555 #5 Posted 07 July 2013 - 01:08 PM

Zkušební pilot

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 95

View PostSkrblik, on 06 July 2013 - 06:17 PM, said:

Byl bych rad, kdyby bylo mozne ovladat letadlo kombinaci mysi a klaves jako je tomu napriklad u BFP4free protoze soucasne ovladani mysi  verze 0.4.1 je uplne na nic a to druhe je dost polovicate, pri zkombinovani s klavesnici se letalo chova dost podivne, napriklad smerovka.
Ale vždyť si můžeš k myši namapovat na klávesnici prakticky všechny kormidla. Akorát zrovna směrovku považuji za zbytečnou, protože tu zastane myš dobře. Myš verze 0.4.1 je šílenost, používej myš základní.

Skrblik #6 Posted 07 July 2013 - 09:42 PM

Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 61

View PostHugo_bear, on 06 July 2013 - 06:45 PM, said:

nečekej ovládání jako u simulátoru, je to arkáda. ani letovej projev nestojí za moc, letadlo se položí do nožového letu a prostě v noži letí bez jakéhokoli zásahu :-) sen akždého akrobata :-D
JJ taky sem si vsiml ale to bych snad i odpustil ale ta smerovka a looping je zasadni.

Skrblik #7 Posted 07 July 2013 - 09:44 PM

Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 61

View Poststurm555, on 07 July 2013 - 01:08 PM, said:

Ale vždyť si můžeš k myši namapovat na klávesnici prakticky všechny kormidla. Akorát zrovna směrovku považuji za zbytečnou, protože tu zastane myš dobře. Myš verze 0.4.1 je šílenost, používej myš základní.
To samozrejme muzu ale zkus si to, das ji doleva letadlo se trochu natoci doleva a pak prepadne doprava :-) brutal, smerovka na klavesach by pomohla k rychlejsim obratum a mirenim, ta vlnovka co dela zamerovac je naprosto silena.

Skalik1986 #8 Posted 08 July 2013 - 10:47 AM

Airman Basic

• Member
  • 0 battles
  • 1
Zdravím pánové,

tak jsem si včera letadýlka stáhnul, tanky už mě nějak omrzely. Měl bych dotaz nedaří se mi nastavit můj joystick a ovládání myší mě opravdu uráží :) U volby ovládání byla jen základní myš a myš nějaký verze. Ale přiznám se, že jsem to moc nestudoval. Bylo už pozdě večer.

Ještě se zeptám asi jako blbec, ale kormidlo se koná nebo se nekoná? Jo a asi se nedá někde nastavit regulace výkonu motoru, pouze plnej plyn a krátkodobý přetížení?

Díky

Hugo_bear #9 Posted 08 July 2013 - 03:36 PM

First Lieutenant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 2,884
joy nastavit jde. kormidlo funguje a i plyn se mi reguluje normálně plynule 0-100 + přetížení.
v nastavení si múřeš vybrat co kam namapovat + nastavit případně mrtvé zony.
jinak je to zezačátku s joyem docela boj.
Mé srdce je rozpáleno jako ústřední topení v zimě. Celý život jsem chtěl lítat, střílet lidi a házet bomby.

prausep #10 Posted 11 August 2013 - 12:01 PM

Command Chief Master Sergeant

• Community Contributor
  • 0 battles
  • 811
Ještě jsem nepřišel na ovládání myší (0.4.1.) a klávesnicí, které by bylo použitelné :(
Vývojáři to ovládání (alespoň za mne) tu hru strašně shazuje dolu. Klidně mě kamenujte, ale já zastávám názor, že tohle je největší fatál této hry.

Nejsem schopný najít nic co by se dalo použít. Závidím těm co to můžou brát jako "hvězdnou střílečku" a lítat tam kam ukážou. Ale já si na to po skoro 300 letech nezvykl. Přesto, že to je ovládání, které používám.

Největší problém je koordinace myši a klávesnice. Zatím jsem nebyl schopen se naučit ovládat jen klávesnicí a korigovat myší. No ono to v podstatě asi nejde :( Když k tomu přidám nerealistický projev při 90 stupňovém náklonu (furt to letí rovně místo aby zatáčelo či dokonce začalo padat) a to že má zafixované že k sobě je nahoru, tak výsledkem je čiré zoufalství.

Joystick má jednu výhodu - vrací se do výchozí polohy. Což by se na myši dalo taky vyřešit. Jen nevím jestli by to tomu pomohlo.

View Poststurm555, on 07 July 2013 - 01:08 PM, said:

To jsem taky zkoušel, ale ve chvíli kdy jsem do výškovýho kormidla přes klávesnici, tak kurzor střelby odcestoval někam mimo obrazovku a já se úplně ztratil:( S fixní kamerou by to možná bylo best, možná taky ne.

PorterRockwell #11 Posted 12 August 2013 - 07:44 AM

• Guest
  • 0 battles
  • 1,842

View Postprausep, on 11 August 2013 - 12:01 PM, said:

Ještě jsem nepřišel na ovládání myší (0.4.1.) a klávesnicí, které by bylo použitelné :(
Vývojáři to ovládání (alespoň za mne) tu hru strašně shazuje dolu. Klidně mě kamenujte, ale já zastávám názor, že tohle je největší fatál této hry.

Nejsem schopný najít nic co by se dalo použít. Závidím těm co to můžou brát jako "hvězdnou střílečku" a lítat tam kam ukážou. Ale já si na to po skoro 300 letech nezvykl. Přesto, že to je ovládání, které používám.

Ovládání je jedna z věcí, které se vývojáři usilovně snaží zlepšovat. V budoucnu by mělo přibýt ještě alespoň jedno  schéma ovládání!

Pro nenáročného hráče co nehledá realistické manévry a chování letadla stačí jednoduché ovládání myší. Chtěli bychom, aby ale i pro ty zkušenější piloty tu byla možnost se víc vyřádit.

Osobně si myslim, že joystick je na to náročnější pilotování nejlepší (kdysi jsem ho u pár simulátorů používal) , myš ať už se vrací nebo ne tohle nikdy nenahradí. Na WoWP ale většině z nás stačí :)

Komuniťák ve výslužbě

prausep #12 Posted 12 August 2013 - 07:16 PM

• Community Contributor
  • 0 battles
  • 811
Tak mi to nedalo. Zkouším joystick. Je to nebe a dudy:) Jen na výsledcích to neni vidět :( třeba časem bude.
Jsem si řikal jestli se dá poznat z letového projevu kdo čím to ovládá, resp. kdo má stejný problém jako já. Při letu to nepoznám, ale potom na "posmrtné" kameře už jsem takového jednoznačně identifikovatelného našel:) Plynulost letu s joystickem nebo myší a klávesnicí je v mých rukou neporovnatelná.

PorterRockwell #13 Posted 13 August 2013 - 06:50 AM

• Guest
  • 0 battles
  • 1,842

View Postprausep, on 12 August 2013 - 07:16 PM, said:

Tak mi to nedalo. Zkouším joystick. Je to nebe a dudy:) Jen na výsledcích to neni vidět :( třeba časem bude.
Jsem si řikal jestli se dá poznat z letového projevu kdo čím to ovládá, resp. kdo má stejný problém jako já. Při letu to nepoznám, ale potom na "posmrtné" kameře už jsem takového jednoznačně identifikovatelného našel:) Plynulost letu s joystickem nebo myší a klávesnicí je v mých rukou neporovnatelná.

Tedy s joystickem se ti to ovládá přirozeněji?

Komuniťák ve výslužbě

inacher #14 Posted 13 August 2013 - 07:36 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4 battles
  • 88
Mne napriklad rozhodne ano a uz po asi 600 bitvach s joystickem i lepe strilim, nez pred tim s mysi... :)

Fajtl #15 Posted 13 August 2013 - 07:50 AM

First Lieutenant

• Alpha Tester
  • 0 battles
  • 2,837
Zalezi na tom, kolko toho ludia maju odlietane. Takisto podla mna zalezi na damage modeli. Ked to porovnam s WT, tak tam si sadnem do cockpit view a s joystickom dam tak 3-4 killy. To je dost malo, s mysou sa da 5-6 a viac. Ide o to, ze staci ciel pokropit a modularne poskodenie toho enemaka rozoberu.

Vo WoWp treba ciel v zameriavaci trzat dlhsie a to podla mna ide jednoduchsie s mysou. Asi velmi zalezi na jednotlivcovi a ako je navyknuty, ale myslim, ze co sa tyka presnosti strelby, tak taha joystick za kratsi koniec.

prausep #16 Posted 13 August 2013 - 06:45 PM

• Community Contributor
  • 0 battles
  • 811

View PostDargnon, on 13 August 2013 - 06:50 AM, said:

View Postprausep, on 12 August 2013 - 07:16 PM, said:

Tedy s joystickem se ti to ovládá přirozeněji?

Nechci dělat předčasný závěry. Mam s Joystickem "pár" (50 možná) letů. Ale SUPER :) Najednou se s tim dá lítat (už jsem ho nedržel ani nepamatuju:). Jen to dostat do ruky a snad bud i nějakej progres. Ale dnes mi to bohužel nějak blblo. Už jsem to psal na podporu. Uvidíme kde je chyba.

jurajm93 #17 Posted 14 August 2013 - 07:03 AM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 51 battles
  • 40
Mne sa zatiaľ najviac osvedčilo ovládanie pomocou starej myši + klávesnica. Myš používam pre jemné mierenie, klávesnicu keď na mňa niekto strieľa a potrebujem náhle zmeniť smer a zbaviť sa ho. Jediný problém je že sa lietadlo stále snaží narovnať, premet sa nedá spraviť lebo keď letím kolmo hore zrazu ma to stočí a vyrovná. Dá sa to spraviť jedine čisto s klávesnicou ale to by som musel dlho trénovať kým by som sa to naučil poriadne ovládať.
To invent an airplane is nothing. To build one is something. But to fly is everything

Fajtl #18 Posted 14 August 2013 - 07:07 AM

First Lieutenant

• Alpha Tester
  • 0 battles
  • 2,837
Skontroluj si v nastaveni, ci nemas zapnute automaticke klapky a automaticke vyrovnanie. Premet sa spravit da, akurat musis trochu predvidat tu korekciu a podporit ju v smere premetu. Najtazsie su strmhlave lety a strme stupanie, to sa tazko vybera a tam podla mna to ovladanie trosku hapruje.

jurajm93 #19 Posted 14 August 2013 - 07:19 AM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 51 battles
  • 40
Mám to vypnuté, teraz akurát skúšam ten premet a už mi trochu ide, nedostanem sa do tej istej dráhy ako som bol predtým, posuniem sa asi tak o šírku lietala vľavo alebo vpravo. Najhoršie je keď sa mi v bitke ešte aj kamera zamotá a ukazuje hore nohami, potom už vôbec neviem na ktorú stranu mám točiť :D
To invent an airplane is nothing. To build one is something. But to fly is everything

Jorren #20 Posted 15 August 2013 - 07:55 AM

Senior Airman

• Alpha Tester
  • 22 battles
  • 15
Ja lietam zasadne s joystickom, neviem si predstavit nic prirodzenejsie na ovladanie lietadla ci uz v simulatore alebo arkade. Jednoducho mate v ruke knipel tak ako v realnom lietadle (teda v modernych bojovych alebo niektorych dopravnych strojoch su uz tiez joysticky). Skusil som si vycvikovu bitku s mysou a bolo to pre mna nieco hrozne, urcite je to aj o zvyku ale lamat si prsty na klavesnici aby som urobil nejaky manever je o nicom. Chapem, ze tuto hru hra vela ludi co o lietani vela nevie a beru to ako jednoduchu zabavu a ako nejaku strielacku kde behaju po zemi s vojakom. Pokial ma ale niekto o lietanie v hrach vaznejsi zaujem tak by som urcite odporucil kupu joysticku. Da sa kupit kvalitny na bezne hranie za 20-30 euro. Tiez je to o tom zvyknut si a naucit sa s tym lietat a mierit ale ten pocit je uplne o niecom inom.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users