Jump to content

Tip dne: Jak ovládat letoun

• Please log in to reply
65 replies to this topic

Fajtl #21 Posted 15 August 2013 - 08:54 AM

First Lieutenant

• Alpha Tester
  • 1 battle
  • 2,837

View PostJorren, on 15 August 2013 - 07:55 AM, said:

. Da sa kupit kvalitny na bezne hranie za 20-30 euro.
Nejake odporucania? V tej cene som nic jedleho nevidel.

PorterRockwell #22 Posted 15 August 2013 - 09:45 AM

Czech Community Coordinator

• Guest
  • 0 battles
  • 1,842

Ja lietam zasadne s joystickom, neviem si predstavit nic prirodzenejsie na ovladanie lietadla ci uz v simulatore alebo arkade. Jednoducho mate v ruke knipel tak ako v realnom lietadle (teda v modernych bojovych alebo niektorych dopravnych strojoch su uz tiez joysticky). Skusil som si vycvikovu bitku s mysou a bolo to pre mna nieco hrozne, urcite je to aj o zvyku ale lamat si prsty na klavesnici aby som urobil nejaky manever je o nicom. Chapem, ze tuto hru hra vela ludi co o lietani vela nevie a beru to ako jednoduchu zabavu a ako nejaku strielacku kde behaju po zemi s vojakom. Pokial ma ale niekto o lietanie v hrach vaznejsi zaujem tak by som urcite odporucil kupu joysticku. Da sa kupit kvalitny na bezne hranie za 20-30 euro. Tiez je to o tom zvyknut si a naucit sa s tym lietat a mierit ale ten pocit je uplne o niecom inom.

To že ve skutečných letadlech mají knypl/joystick je důkazem, že takto se letadlo ovládá dobře :)

Kdysi jsem na joyi za asi 400 kč hrál Freespace 2, potom už jsem ve Star Wars Galaxies degradoval na myš no a teď bych se s ním zase rád naučil!

Komuniťák ve výslužbě

"Když si Matrix nepřijde pro nás, uděláme si svůj."

Jorren #23 Posted 15 August 2013 - 10:08 AM

Senior Airman

• Alpha Tester
  • 22 battles
  • 15

View PostFajtl, on 15 August 2013 - 08:54 AM, said:

. Da sa kupit kvalitny na bezne hranie za 20-30 euro.
Nejake odporucania? V tej cene som nic jedleho nevidel.

Ja som si pred cca pol rokom kupoval Logitech Extreme 3D Pro a som s nim spokojny. Stal ma 33 euro. Vzdy samozrejme zalezi kde kupujes, takze ceny mozu byt rozne. Predtym som mal tiez Logitech ale uz bol trocha opotrebovany a nedal sa uz poriadne nakalibrovat, resp. po chvili sa opat rozkalibroval. Sluzil ale dobre dost dlho takze som bol spokojny.

prausep #24 Posted 15 August 2013 - 11:07 PM

Command Chief Master Sergeant

• Community Contributor
  • 0 battles
  • 811
Já jsem zkoušel Defender Cobra M5. Jsou na něj dobrý recenze a určitě je dobrej. Jen začala zlobit elektronika a tak jsem ho vrátil. Špatně jsem došáhl na horní ovládací joysticky na kterých je 12 pozic plus 2 tlašítka a další 2 ve předu.
Teď mam Thrustmaster T.Flight Stick X za poloviční cenu. Je citlivější plastovější ale lze ovládat směrovku (což u levných nebývá). Nastavitelnost odporu kniplu potěší na horní spouště došáhnu taky v pohodě. Má "málo" tlačítek ale to mě vynahradí klávesnice. A knipl je dost tlustej, ale asi si zvyknu.
Oba zkoušim pár dnů.

Logitech Extreme 3D Pro je vychvalovanej. Defender má navíc magnetické snímače. Levný Saiteky prej v Čechách za nic nestojej.

Myš vzít a zahodit :o) K prémiovým účtům by se měl dávat zdarma.

132KhoK231 #25 Posted 07 November 2013 - 12:50 PM

Command Chief Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 629
  • [O-S-G] O-S-G
Ahoj, zatim se tak rozkoukavam - ale par darebaku jsem uz poslal do vecnych lovist :) chci se zeptat - asi na dost velkou blbost - , k cemu je dobre pouzivat KLAPKU / klavesa ..E ? / , ja ji pri letech vubec nepouzivam a kdyz to zkousim mackat, neprijde mi, ze dela neco zasadniho. Muze mi nekdo v kostce osvetlit, k cemu ta vec muze byt dobra ? :) ... diky ... :honoring:
Bam! Zoom ! Straight to the Moon ♦

IuIda #26 Posted 07 November 2013 - 02:23 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 271
Ke zvýšení vztlaku - http://cs.wikipedia....ztlakové_klapky
Doplním - když chceš nabrat na začátku výšku, tak 90% hráčů hupsne na boost, drží ho do mrtě, a pak jim chybí v boji. Zkus místo toho použít klapky+boost pár vteřin.
A samozřejmě klapky tě efektivně brzdí při střemhlavým letu.

Edited by lulinista, 07 November 2013 - 02:26 PM.

Hugo_bear #27 Posted 07 November 2013 - 02:24 PM

First Lieutenant

• Beta Tester
  • 3 battles
  • 2,884
není vztlak - není létání :-D
Mé srdce je rozpáleno jako ústřední topení v zimě. Celý život jsem chtěl lítat, střílet lidi a házet bomby.

Meletti #28 Posted 07 November 2013 - 03:47 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 493

View Post132KhoK231, on 07 November 2013 - 12:50 PM, said:

Ahoj, zatim se tak rozkoukavam - ale par darebaku jsem uz poslal do vecnych lovist :) chci se zeptat - asi na dost velkou blbost - , k cemu je dobre pouzivat KLAPKU / klavesa ..E ? / , ja ji pri letech vubec nepouzivam a kdyz to zkousim mackat, neprijde mi, ze dela neco zasadniho. Muze mi nekdo v kostce osvetlit, k cemu ta vec muze byt dobra ? :) ... diky ... :honoring:

plus cisto prakticky to pomaha aj pri otacani sa za superom, ked ide pred tebou v sirokom obluku, a ty ho chces sledovat palbou...vtedy sa s pri nizkej rychlosti s vytiahnutymi klapkami ako keby pribrzdujes vo vzduchu, a nos lietadla lepsie sleduje supera.

Karlie #29 Posted 08 November 2013 - 11:08 AM

Associate eSports Manager Europe

• eSports Team
  • 20 battles
  • 1,283
  • [TWB-L] TWB-L
JJ, trik s klapkama pri otočce je výborná věc! Při stoupání jsem nezkoušela... To jsou přesně ty věci, který by se hodily do návodů!  :izmena:
Vae victis!

Tasemnik #30 Posted 08 November 2013 - 11:24 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 12 battles
  • 238
na co klapky... staci mit japonce :D    pokud mam dobrej motor a chci stoupat..tak letim lehce k zemi  a pak to s boostem ohulim kolmo vzhuru.. u tezkyho stihace nebo mustanga je pokles rychlosti mensi a letim defakto na max rychlost nahoru..

Hugo_bear #31 Posted 08 November 2013 - 06:08 PM

First Lieutenant

• Beta Tester
  • 3 battles
  • 2,884
s klapkama můžeš letět pomalu  a docela rychle stoupáš, boost si pošetříš na vhodnější dobu
Mé srdce je rozpáleno jako ústřední topení v zimě. Celý život jsem chtěl lítat, střílet lidi a házet bomby.

Elros92 #32 Posted 10 November 2013 - 06:20 PM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 16
  • [HALUS] HALUS
Tyjo, si teď po pročtení wiki připadám jak naprostý amatér :teethhappy:
jsem vůbec netušil, že jsou pro zvýšení vztlaku, já to bral jenom jako nějakou brzdu *facepalm*
Jeden ringoš velí všetkým,
devět lidí sváže,
na pařbu je přivede,
do temné garáže.

Hugo_bear #33 Posted 10 November 2013 - 06:40 PM

First Lieutenant

• Beta Tester
  • 3 battles
  • 2,884
jako brzda to moc nefunguje, lze je použít, v reálu, jen pod nějakou rychlostí, používají se hlavně při startech a přistáních, kde buď ještě není taková rychlost, aby byl dostatečný vztlak pro vzlet nebo pri přistání, aby se mohlo přibližovat pomaleji.

PorterRockwell #34 Posted 11 November 2013 - 02:22 PM

• Guest
  • 0 battles
  • 1,842

To je to co se hejbe na křídlech, když v letadle sedim u okýnka, jak se to vysouvá a zasouvá že?

Né až tak nezkušenej nejsem :glasses:  Jen je ve hře moc použít neumim. Když chci zpomalit, snížim výkon motoru, vysunu klapky. To s tím stoupáním sem netušil... 

Komuniťák ve výslužbě

MartyJameson #35 Posted 15 November 2013 - 10:05 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4 battles
  • 199
  • [GWDYS] GWDYS
osobne pouzivam výhradně mys na ktere mam na dalsich tlacitkach namapovano prepinani cílů a nulový tah. na klávesnici jen W pro afterburn + S a D pro vykruty a F pro klapky.

Fajtl #36 Posted 15 November 2013 - 10:16 PM

First Lieutenant

• Alpha Tester
  • 1 battle
  • 2,837

View PostDargnon, on 11 November 2013 - 02:22 PM, said:

To je to co se hejbe na křídlech, když v letadle sedim u okýnka, jak se to vysouvá a zasouvá že?

Podla typu lietadla sa toho moze z kridla, t.j. najzlozitejsej casti  dopravneho lietadla vysuvat hodne. Na prednej nabehovej hrane sloty, vzadu klapky :)

Najradsej sa z lietadla vysuvam ja, pretoze sa do tych prtavych priestorov proste nehodim :)

PorterRockwell #37 Posted 16 November 2013 - 11:54 AM

• Guest
  • 0 battles
  • 1,842

View PostMartyJameson, on 15 November 2013 - 10:05 PM, said:

osobne pouzivam výhradně mys na ktere mam na dalsich tlacitkach namapovano prepinani cílů a nulový tah. na klávesnici jen W pro afterburn + S a D pro vykruty a F pro klapky.

Hmmm to bych taky mohl. I když zmáčknutí bočních tlačítek na myši mi v tu chvíli trošku zhoršuje aim, raději tam mívám nastavený věci, který se nepoužívaj v momentě kdy míříš / střílíš. 

Komuniťák ve výslužbě

Hugo_bear #38 Posted 16 November 2013 - 05:34 PM

First Lieutenant

• Beta Tester
  • 3 battles
  • 2,884

View PostFajtl, on 15 November 2013 - 10:16 PM, said:

View PostDargnon, on 11 November 2013 - 02:22 PM, said:

Podla typu lietadla sa toho moze z kridla, t.j. najzlozitejsej casti  dopravneho lietadla vysuvat hodne. Na prednej nabehovej hrane sloty, vzadu klapky :)

Najradsej sa z lietadla vysuvam ja, pretoze sa do tych prtavych priestorov proste nehodim :)

taky podvozek se může z křídel vysouvat :-D

Fajtl #39 Posted 16 November 2013 - 05:38 PM

First Lieutenant

• Alpha Tester
  • 1 battle
  • 2,837
Nehovoriac o ciernych pasazieroch schovanych pri podvozku. Ti sa ani tak nevysunu, skor vypadnu. Po odmrznuti.

Hugo_bear #40 Posted 16 November 2013 - 05:40 PM

First Lieutenant

• Beta Tester
  • 3 battles
  • 2,884
jen museji počkat, až se otevřou podvozkové šachty:-)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users