Jump to content

A6m1

• Please log in to reply
44 replies to this topic

grzybiarz30 #1 Posted 07 July 2013 - 07:51 PM

Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 82
  • [-LOH-] -LOH-
Słynne japońskie zero.Jak narazie jest to najzwrotniejszy samolot jakim grałem w tej grze.Bez problemu wykręca wszystkie inne myśliwce na tym poziomie.A do tego ma przyzwoite uzbrojenie co czyni go groźnym przeciwnikiem na polu walki.Z wad to wymienić mogę małą ilość punktów życiabo to jest około 85.Ci co lubią zwrotne samoloty powinni go wypróbować.

SamuelLaszcz #2 Posted 08 July 2013 - 05:37 PM

Senior Airman

• Member
  • 0 battles
  • 19
zwrotny jest ale amerykański howk na tym poziomie wycina go bez problemu

grzybiarz30 #3 Posted 08 July 2013 - 06:02 PM

Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 82
  • [-LOH-] -LOH-
i tak to zależy od gracza który steruje samolotem.A hawk no faktcznie bardzo zwrotny samolot.

SamuelLaszcz #4 Posted 09 July 2013 - 08:54 AM

Senior Airman

• Member
  • 0 battles
  • 19
V poziom japońca po wymaksowaniu niezwykle skuteczny
fantastyczny samolot

Falathi #5 Posted 09 July 2013 - 12:06 PM

Polish Community Coordinator

• WG Staff
  • 74 battles
  • 1,016
  • [WG] WG
Zwrotność to nie wszystko. Jeśli jednak ktoś o tym zapomina i wdaje się w walkę kołową z Zero to cóż...

Caught on tape, yet anonymous 

WG CC - ja bez żadnego trybu

grzybiarz30 #6 Posted 09 July 2013 - 12:30 PM

Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 82
  • [-LOH-] -LOH-
moim skromnym zdaniem powinien dostać te 5 punktów życia więcej.

SamuelLaszcz #7 Posted 09 July 2013 - 03:58 PM

Senior Airman

• Member
  • 0 battles
  • 19
nie ma potrzeby
tylko trzeba włączać się do walki z drugiej linii
lada chwila będę miał V poziom amerykańca i będę miał porównanie
na IV poziomie zdecydowanie lepszy amerykaniec
IV poziom japońca strasznie delikatny i słabo uzbrojony

Stelcio #8 Posted 13 July 2013 - 06:55 PM

Airman Basic

• Member
  • 0 battles
  • 2
Moje ulubione samoloty. Faktycznie pierwszy ogień to w ich przypadku Kamikaze. W przypadku M1 w zasadzie każdy błąd jest odczuwany boleśnie, jedna czołowa seria potrafi go zgasić. M5 wybacza dużo więcej.

Poza tym do wad dodałbym ciut za słabe uzbrojenie. Nieraz zdarzyło mi się, że przeciwnik leciał już na oparach HP i brakowało jednej celnej serii, gdy przybywały posiłki i trzeba było uciekać.

Amerykańcami jeszcze nie leciałem, ale z paroma walczyłem i raczej nie odczuwałem słabości Japończyka w stosunku do nich.

SamuelLaszcz #9 Posted 14 July 2013 - 06:02 PM

Senior Airman

• Member
  • 0 battles
  • 19
latam A7M
kawał dobrego samolotu

Falathi #10 Posted 26 July 2013 - 09:36 AM

• WG Staff
  • 74 battles
  • 1,016
  • [WG] WG
Od wczoraj jestem posiadaczem A6M2. Za mną dopiero dwie bitwy, więc to trochę za mało by wyrobić sobie pełną opinię ale powiem tak - zazwyczaj jestem zwrotniejszy od wszystkiego, co się nawinie i wchodzę wyłącznie w walkę kołową. Wiem, że w takich warunkach - jak dzisiaj - jestem w stanie rozwalić myśliwiec V tieru, którego pilot próbuje mnie wymanewrować, zamiast użyć prędkości.

Wadą myśliwca jest słaba wytrzymałość, no ale to akurat jest dość historyczne - Zero miał bardzo lekką i delikatną konstrukcję. Drugą wadą, choć nie tak istotną jest szybkość przegrzewania się uzbrojenia, zwłaszcza działek - zamiast bawić się w prucie do celu oddalonego o 600 m lepiej podlecieć bliżej i z niewielkiej odległości wystrzelić serię w przeciwnika.

Greyshark #11 Posted 26 July 2013 - 10:18 AM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,260
  • [JFA] JFA
Falathi ale jak przeciwnik walczy na Twoich warunkach to zawsze go zestrzelisz, objętne jakim samolotem lecisz i przeciwko jakiemu walczysz. A6M2 jeszcze jako tako daje radę na swoim poziomie, ale już A6M5 to totalna kastrofa.

Co do "historyczności" jakiegoś parametru, to naprawdę nie używałbym tego argumentu. Bo albo robimy samolot tak jak był w rzeczywistości i wtedy wszystko powinno być takie jakie było, albo robimy balans w grze, jedne parametry naciągając a inne obniżając. Historycznie A6M2 był samolotem szybkim, o dobrej zwrotności, dobrym wznoszeniu, słabym nurkowaniu, niezłej sile ognia i słabej wytrzymałości. Tutaj jest samolotem wolnym, o bardzo dobrej zwrotności, słabym wznoszeniu, jeszcze gorszym nurkowaniu, niezłej sile ognia i beznadziejnej wytrzymałości.

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

Falathi #12 Posted 26 July 2013 - 10:37 AM

• WG Staff
  • 74 battles
  • 1,016
  • [WG] WG

View PostGreyshark, on 26 July 2013 - 10:18 AM, said:

Falathi ale jak przeciwnik walczy na Twoich warunkach to zawsze go zestrzelisz, objętne jakim samolotem lecisz i przeciwko jakiemu walczysz. A6M2 jeszcze jako tako daje radę na swoim poziomie, ale już A6M5 to totalna kastrofa.

Co do "historyczności" jakiegoś parametru, to naprawdę nie używałbym tego argumentu. Bo albo robimy samolot tak jak był w rzeczywistości i wtedy wszystko powinno być takie jakie było, albo robimy balans w grze, jedne parametry naciągając a inne obniżając. Historycznie A6M2 był samolotem szybkim, o dobrej zwrotności, dobrym wznoszeniu, słabym nurkowaniu, niezłej sile ognia i słabej wytrzymałości. Tutaj jest samolotem wolnym, o bardzo dobrej zwrotności, słabym wznoszeniu, jeszcze gorszym nurkowaniu, niezłej sile ognia i beznadziejnej wytrzymałości.

Co do warunków to oczywiście prawa. Ba, to podstawy taktyki - a zaletą A6M jest przede wszystkim zwrotność. Rzadko zdarza się, żeby inne samoloty przewyższały go pod tym względem.
Parametry oczywiście nie do końca są historyczne, ale plus minus bazują na rzeczywistości. Dlatego Zero ma świetną zwrotność, gorsze wznoszenie niż w rzeczywistości ale słaba wytrzymałość się zgadza. Z prędkością też szału nie ma - pod tym względem ZERO ustępowało wielu maszynom już w 1942.

Co do siły ognia - ZERO miało dość silne uzbrojenie jak na myśliwiec japoński, ale za cenę bardzo skromnego zapasu amunicji. W grze jest to jakoś oddane przez fakt b. szybkiego przegrzewania się działek.

IMO to jeden z tych samolotów, których charakterystyka w grze dość nieźle oddaje faktyczne zalety i wady.

Greyshark #13 Posted 26 July 2013 - 11:14 AM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,260
  • [JFA] JFA

IMO to jeden z tych samolotów, których charakterystyka w grze dość nieźle oddaje faktyczne zalety i wady.

Co do A6M2 zgadza się, choć nie do końca - powinien być na tym samym poziomie co F4F, a raz że jest poziom niżej, a dwa, po względem osiągów, no cóż. Historycznie A6M2 przewyższał F4F niemal pod każdym względem (oczywiście oprócz opancerzenia), a już zwłaszcza pod względem prędkości poziomej i wznoszenia. To zresztą była jedna z ulubionych taktych pilotów japońskich, ucieczka w górę i atak z nurkowania. Bardzo wielu się na tym przejechało w momencie wprowadzenia F6F (japończycy na początku mylili go z F4F ze względu na podobieństwo sylwetki), który miał dużo mocniejszy silnik PW Double Wasp i bez problemu doganiał A6M2 we wznoszeniu.

A w grze F4F przewyższa pod każdym względem zarówno A6M2 jak i A6M5 co już w ogóle nie powinno mieć miejsca. Czyli jest szybszy, ma potężną siłę ognia, 18 sekund doładowania (przy 9 które ma Reisen), jest też bardzo zwrotny, oczywiście nie tak jak samoloty japońskie. Jak lecę F4F i widzę że siada mi na ogon któryś z A6M to już od razu gęba mi się śmieje bo to prawie pewny frag. Prawie, bo często we wznoszeniu ktoś inny go zestrzeli :)

IMO oba te samoloty potrzebują lekkiego wzmocnienia. Niech będą przynajmniej takie jakie były do 0.4.2, wtedy to bardzo przyjemnie mi się nimi latało.

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

Falathi #14 Posted 26 July 2013 - 11:47 AM

• WG Staff
  • 74 battles
  • 1,016
  • [WG] WG

View PostGreyshark, on 26 July 2013 - 11:14 AM, said:

Co do A6M2 zgadza się, choć nie do końca - powinien być na tym samym poziomie co F4F, a raz że jest poziom niżej, a dwa, po względem osiągów, no cóż. Historycznie A6M2 przewyższał F4F niemal pod każdym względem (oczywiście oprócz opancerzenia), a już zwłaszcza pod względem prędkości poziomej i wznoszenia.

A w grze F4F przewyższa pod każdym względem zarówno A6M2 jak i A6M5 co już w ogóle nie powinno mieć miejsca. Czyli jest szybszy, ma potężną siłę ognia, 18 sekund doładowania (przy 9 które ma Reisen), jest też bardzo zwrotny, oczywiście nie tak jak samoloty japońskie. Jak lecę F4F i widzę że siada mi na ogon któryś z A6M to już od razu gęba mi się śmieje bo to prawie pewny frag. Prawie, bo często we wznoszeniu ktoś inny go zestrzeli :)

IMO oba te samoloty potrzebują lekkiego wzmocnienia. Niech będą przynajmniej takie jakie były do 0.4.2, wtedy to bardzo przyjemnie mi się nimi latało.

Zgadza się - choć różnica w prędkości w poziomie nie była wielka. F4F z kolei miał dużo wyższą prędkość nurkowania i była to jedna z jego bardzo nielicznych przewag nad Zero.

Osobiście uważam, że Zero jest w miarę OK, ale wyższa prędkość wznoszenia by się przydała.
O A6M5 na razie się nie wypowiadam - nie latałem.

xys007 #15 Posted 25 August 2013 - 08:14 PM

Senior Airman

• Member
  • 162 battles
  • 10
Ten samolot ma buga, możliwe że inne mają podobnego.
Jego predkość maksymalna z najlepszymi modulami , ale bez bomb wynosi 391.
Natomiast jesli zainstalujemy bomby, a potem w warsztacie zmniejszymi ich ilość do zera, to nasza prędkość maksymalna wyniesie 393.
Czyli z pustymi zaczepami do bomb nasz samolot lata szybciej niż bez nich !!!
Pozostałe parametry samolotu nie ulegaja zmianie.

Falathi #16 Posted 28 August 2013 - 10:50 AM

• WG Staff
  • 74 battles
  • 1,016
  • [WG] WG
xys007, nie tylko w przypadku A6M pojawia się ten bug. Został już zgłoszony.

WolandPL #17 Posted 15 October 2013 - 04:08 PM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 91
A6M1 - kawał maszyny. Zwrotna jak cholera, nie raz udawałem, że lecę wprost na wroga, a przy odległości około 1200 metrów dawałem szybkiego nura w dół + kilka innych wirów i akrobacji - nie dość, że nikt mnie ani razu wtedy nie trafiał, to jeszcze niektórzy dali się podpuścić i zderzali się z ziemią :D Uzbrojenie zresztą też ma niezgorsze - lekkie myśliwce wycina raczej bezproblemowo, tylko dość szybko przegrzewa i traci celność więc trzeba strzelać krócej/częściej niż innymi myśliwcami. Jak dla mnie maszyna na wielki plus.

Watro włączać się do walki lekko z tyłu - ja zawsze na początku bitwy klapami zwalniam (i tak leci ciut za dużo powyżej optymalnej na początku) i zajmuję się wrogiem kilka sekund później, aby nie ściągnąć na siebie ogień lemmingów - ta maszyna jest bardzo delikatna, pojedyncza seria może jej naprawdę mocno zaszkodzić.

World of Tanks | World of Warplanes

Satius #18 Posted 10 November 2013 - 05:26 PM

Senior Airman

• Member
  • 0 battles
  • 26
Polecam rozwijanie japonczykow najgorzej bo x tier najdrozszy ale reszta syzbko idzie.
Fly to sky, jet or die!

Falathi #19 Posted 21 November 2013 - 03:13 PM

• WG Staff
  • 74 battles
  • 1,016
  • [WG] WG

A6M1 odkupiony. Tak jak poprzednio - na IV tierze jest to postrach. Na V trochę mniejszy, chyba że przeciwnik nas nie doceni, co się zdarza. 

Nie walczyłem jeszcze przeciwko VI tierom, ale przypuszczam, że zwrotność dalej będzie dawać pewne szanse w walce. 

Mała edycja: A6M1 dalej daje radę. W starciu z V lub VI tierem najbardziej daje się we znaki stosunkowo słaba siła ognia, rzadko kiedy możemy szybko skasować przeciwnika. No i nie mam najlepszych wiadomości, jeśli przeciwnik zamiast walki manewrowej zastosuje boom and zoom... 

Edited by Falathi, 27 November 2013 - 05:19 PM.

PikAce #20 Posted 06 December 2013 - 11:38 AM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 3 battles
  • 26
  • [_UN_] _UN_
Zwrotność to taktyka obronna... Im wiecej pilotów będzie stosowało energy fight tym słabszą maszyną będzie Zero, niezależnie od klasy pilota go prowadzącego. Jak dla mnie Zera praktycznie nie istnieją jak pilotuję Bf-109. Tzn nie stanowią zagrożenia, co najwyżej cele do odstrzału.

UNFORGIVEN MEMBER

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users