Jump to content

A6M5

japończyk Suszi kamikadze banzai

• Please log in to reply
24 replies to this topic

grzybiarz30 #1 Posted 16 July 2013 - 07:30 PM

Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 81
  • [-LOH-] -LOH-
Doskonalsza wersja poprzednika.bardzo zwrotny i słabo uzbrojony.Zbyt szybko przegrzewają mu się 20mm działka.No i cóż mam nieodparte wrażenie że ten samolot rozpada się ejszcze szybciej niż A6m1 mimo że ma więcej punktów życia.Ale ostatecznie fajny samolot i przyjemnie się nim lata.

xrevox #2 Posted 18 July 2013 - 06:59 PM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 68
grzybiarz30, A6M5 to nie jest samolot na pierwszy ogień. Ma go osobiście i niezły % zestrzeleń w porównaniu do bitew tym samolocikiem.
Jak dla mnie to jest to niezłe cacko, którym można powalić nawet niemiecką Z jeśli wda się z nami w karuzele, jednym słowem samolocik ten bardzo dużo nadrabia swoją zwrotnością i trzeba umieć ją wykorzystać :)

piero39 #3 Posted 21 July 2013 - 05:22 AM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 48
dobry do ucieczki .... az w glowie sie kreci :)
a tak na serio to juz jak ruszy gra to nawet nie rusze tej lini
teraz mam ten samolot ale tylko dlatego zeby wiedziec czego nie ruszac po starcie

P_R_Z_E_M_O_84 #4 Posted 21 July 2013 - 10:22 AM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 432

View Postpiero39, on 21 July 2013 - 05:22 AM, said:

dobry do ucieczki .... az w glowie sie kreci :)
a tak na serio to juz jak ruszy gra to nawet nie rusze tej lini
teraz mam ten samolot ale tylko dlatego zeby wiedziec czego nie ruszac po starcie

A według mnie samolot jest śwetny - 24 bitwy i 85 fragow; moze sprobuj zmienic sposob gry? ;)

piero39 #5 Posted 25 July 2013 - 08:22 PM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 48
ech caly czas sie uczymy
nigdy nie mow nigdy  :veryhappy:

jkk200 #6 Posted 26 July 2013 - 06:07 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 57 battles
  • 56
taki samolot to zestrzeliwuje na śniadanie obiad i kolacje

Falathi #7 Posted 30 July 2013 - 10:07 AM

Polish Community Coordinator

• WG Staff
  • 196 battles
  • 1,016
  • [WG] WG
Zastanawiam się - kupić A6M5, czy też przeskoczyć do A7M... tak czy tak to otwarta beta, więc zamierzam jedynie przetestować. Na IV tierze przewaga zwrotności bywa decydująca, nawet jeśli prawie każdy jest szybszy. Ale czy na VI tierze to działa równie dobrze? Pożyjemy, zobaczymy.

Caught on tape, yet anonymous 

WG CC - ja bez żadnego trybu

Greyshark #8 Posted 30 July 2013 - 05:53 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA
Historycznie patrząc to A6M5 w ogóle nie powinien być na 5 poziomie tylko na 6, jako przeciwnik dla F4U. Przeciwnikiem dla F4F powinien być A6M2. Jeszcze do niedawna czyli do wersji 0.4.3 był to mój ulubiony samolot, ponad 700 bitew i ponad 2000 zestrzeleń na nim miałem. Więc jak coś jest dobre to znaczy że trzeba to poprawić  :angry:  Obecnie A6M5 jest najgorszym samolotem myśliwskim na swoim poziomie, jedyne co go wyróżnia to zwrotność. O ile walcząc z samolotami 3 i 4 poziomu daje radę, głównie ze względu na mało doświadczonych przeciwników, to walcząc z samolotami 6 i 7 poziomu jest praktycznie bezużyteczny. Chyba że też trafimy na kogoś kto tylko potrafi się kręcić w kółko w poziomie, wtedy możemy mówić o szczęściu :) Zrobiłem małe porównanie osiągów A6M5 i reszty myśliwców 5 poziomu.

Posted Image

Pierwsza liczba odnosi się do podstawowej wersji, druga do w pełni rozwiniętej. Jak widać jest to najmniej wytrzymały samolot, najsłabiej uzbrojony i najwolniejszy. Jedynie, o czym już pisałem, przewyższa inne zwrotnością. Zdecydowanie ciężko tu mówić o zbalansowaniu, mam nadzieję że w kolejnych wersjach WG trochę go poprawi i znów będzie przyjemnie nim latać.

Edited by Greyshark, 30 July 2013 - 09:48 PM.

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

_Maix #9 Posted 04 August 2013 - 08:51 PM

Airman Basic

• Member
  • 0 battles
  • 3
  • [MORS] MORS
Samolot nie warty uwagi (zresztą jego następca również).

Wady:
delikatny - jedna, dwie serię i schodzimy
beznadziejne uzbrojenie - teoretycznie siła ognia nie jest zła jednak w praktyce działka przegrzewaja się błyskawiczne, do tego mała szybkostrzelnosć powoduje że nie trafia się.

Zalety:
Tylko w walce kołowej 1na1 jest ok a i tak sporo kółek tzreba wykonać bo słaba siła ognia i celność a i inne samoloty sa sporo wytrzymalsze.

Naprawde w porównaniu do Warhawka z 6x12,7 to totalny złom

HeadHunter1906 #10 Posted 05 August 2013 - 05:13 AM

Airman Basic

• Member
  • 7 battles
  • 9
  • [RUTHS] RUTHS
a ja po wypuszczeniu gry na pewno ruszę to dzrzewko. Fakt, że to co piszeczie o wadach tego samolotu to prawda, jednak nie zmienia to faktuże gra się nim niesamowicie przyjemnie. Obecnie wielu graczy zamiast skorzystać z lepszej prędkości wdaje się w walkę kołową gdzie zazwyczaj wycięzko wychodzi A6M5.
i Naprawdę w porównaniu do P-40 wypada o wiele lepiej :-P

Falathi #11 Posted 09 August 2013 - 08:45 AM

• WG Staff
  • 196 battles
  • 1,016
  • [WG] WG
Od wczoraj gram na A6M5. Jest nieźle, ale bez szału. Może do bitew na A6M2 mam więcej szczęścia - bo w zasadzie dalej latam maszyną, która jest bardzo zwrotna i zazwyczaj najbardziej zwrotna z wszystkiego, co leci w bitwie. Z prędkością jest nawet nie najgorzej - szału nie ma, ale często jestem albo tylko trochę wolniejszy, albo nawet znacząco szybszy od przeciwników.
Siła ognia nie jest tragiczna, działka nawet nie przegrzewają się tak szybko.

A jednak... jakoś nie mam szczęścia do tego samolotu. Może za 20-50 bitew to się zmieni.

AsJaro #12 Posted 20 August 2013 - 04:51 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 121
W nowym patchu 0.5.1. samolot został poprawiony. Lepiej się nim lata, lepiej się wspina i działka nie przegrzewają się tak szybko jak kiedyś. Nowy patch mu się przysłużył na lepsze.

UNFORGIVEN MEMBER

MajsterkowiczCzolgista #13 Posted 25 August 2013 - 07:47 PM

Airman Basic

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 4
  • [-BBT] -BBT
Japońskie maszyny to zdecydowanie cacuszka, (mówię tu tylko i wyłącznie o myśliwcach). Miałem przyjemność grać w konkurencyjną produkcję, tam te wszystkie samoloty nie przedstawiają większych różnic, każdym da się wyciągnąć maxymalny wynik, liczy się tylko skill (nawet przy pojedynkach z lepszymi maszynami), to nie wątpliwie dobre, ale odszedłem niepotrzebnie od tematu, sory.
Wracając, tutaj mamy do czynienia z niesamowitą manewrowością - jak dla mnie niezmiernie ważny atut samolotu, ŻADEN inny samolot nie jest w stanie pod tym względem równać się z tymi. Przykład? Pojedynkujemy się z tymi ociężałymi Iłami radzieckimi, czy choćby tymi nieco zwrotniejszymi maszynami niemieckimi (me 210) - i jak to wygląda w praktyce? Jeśli się wprawimy to bardzo łatwo jest usiąść takiemu agentowi na ogonie, lub jeśli kogoś nie zauważymy i to wróg siedzi na naszym, bardzo łatwo jest wygrać w walce kołowej (wtedy przeciwnik również podejmuje z reguły ten sam styl walki i już po chwili okazuje się, że nie ma z nami szans).
Jak mam coś do powiedzenia na jakiś temat to piszę, i tu się trochę rozpisałem, jeśli ktoś przeczytał tą wypowiedź i pomyślał, że na darmo to przepraszam. Lubię się po prostu dzielić własnymi odczuciami. :D

Stazx #14 Posted 27 August 2013 - 05:17 PM

Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 69
Z japońskimi samolotami jest ten problem, że jeżeli Twój przeciwnik zna mocne strony swojego i Twojego samolotu i jest ogarnia mniej więcej tę grę, to nie masz szans. Jeżeli siedzę w swoim Mustangu i widzę jakieś Zero, to po prostu wykorzystuję swoją przewagę szybkości, a co za tym idzie energii. I to ja narzucam styl walki, a nie mój przeciwnik. Niestety walki kołowej właściwie nie da się narzucić, przeciwnik sam musi chcieć w nią wejść. Dlatego ten samolot może całkiem nieźle się sprawdzać w walce z niedoświadczonymi przeciwnikami, ale jeśli znajdzie się ktoś kto wie jak z nim walczyć to może być ciężko...

Falathi #15 Posted 28 August 2013 - 10:55 AM

• WG Staff
  • 196 battles
  • 1,016
  • [WG] WG

View PostStazx, on 27 August 2013 - 05:17 PM, said:

Z japońskimi samolotami jest ten problem, że jeżeli Twój przeciwnik zna mocne strony swojego i Twojego samolotu i jest ogarnia mniej więcej tę grę, to nie masz szans. Jeżeli siedzę w swoim Mustangu i widzę jakieś Zero, to po prostu wykorzystuję swoją przewagę szybkości, a co za tym idzie energii. I to ja narzucam styl walki, a nie mój przeciwnik. Niestety walki kołowej właściwie nie da się narzucić, przeciwnik sam musi chcieć w nią wejść. Dlatego ten samolot może całkiem nieźle się sprawdzać w walce z niedoświadczonymi przeciwnikami, ale jeśli znajdzie się ktoś kto wie jak z nim walczyć to może być ciężko...

Powiem tak: kluczem do wygranej jest znajomość siebie i przeciwnika. Pisał o tym SunZi już dwa tysiące lat temu.
W przypadku samolotów japońskich problem polega na tym, że o ile w walce kołowej nie mają sobie równych, o tyle przewaga prędkości daje inicjatywę. Mając wolniejszy, ale szybszy samolot nie możesz narzucić swojego stylu gry przeciwnikowi.

Na szczęście w grze mało kto o tym pamięta.

WolandPL #16 Posted 16 October 2013 - 09:00 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 91
Jak się sprawują w nim działka 13mm? Odkrywać je pierwsze czy też ulepszone 20mm?
.
EDIT:
.
Stwierdzam że jest to jeden z najgorszych samolotów jakie kiedykolwiek było mi dane prowadzić (oblatywać?) póki co w tej grze. Niestety 13mm km-y bardzo szybko się przegrzewają (niemal na równi z działkami), a sam samolot nie wykazuje jakiejkolwiek poprawy jeżeli chodzi o wytrzymałość - mam dziwne wrażenie, że jego poprzednikiem walczyło mi się lepiej z VI tierami niż tym samolotem z V tierami. Tylni strzelcy zabierają mu makabrycznie dużo HP, jakiekolwiek oberwanie większym kalibrem zazwyczaj kończy się natychmiastową wizytą w garażu, jest też łatwopalny niczym zapałka. Raz ubijając dwa szturmowe IŁ'y lecące powoli obok siebie nie zdążyłem nawet jedngo z nich zjechać do połowy (lotem nurkowym!) - tylni strzelcy zjechali całe moje HP w czasie krótszym niż jestem w stanie powiedzieć zdanie "stół z powyłamywanymi nogami".
.
Nie poleciłbym nikomu tej maszyny. Poprzednie zera według mnie sprawowały się dużo lepiej... Okazuje się, że zwrotność to jednak nie wszystko. Jeżeli ktoś chce naprawdę żwawy samolot z przyzwoitą siłą ognia oraz taki, który wytrzyma więcej niż 1 uderzenie z działka przeciwlotniczego - niech zrobi linię samolotów sowieckich. Radzą sobie one dużo lepiej i są niemal tak samo zwrotne jak Reisen na VI tierze.

Edited by Dreadnought17, 20 October 2013 - 05:39 PM.

World of Tanks | World of Warplanes

PaK_Wagen #17 Posted 05 August 2014 - 08:48 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 745 battles
  • 250
  • [DRAGO] DRAGO
A czy nie powinien mieć większej siły ognia? Model 52 miał 2 działka 20mm i 2 karabiny 13mm w skrzydłach, a dodatkowo 1 lub 2 (zależnie od wariantu modelu 52) karabiny maszynowe tego samego kalibru nad osłoną silnika. Tymczasem w grze nie ma karabinów nad osłoną silnika, a powinien być co najmniej 1.
Nemo est iudex in propria causa

LORDDOOMSDAY #18 Posted 05 August 2014 - 10:47 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1365 battles
  • 2,956
  • [_UN_] _UN_
Oj tam, Oj tam :)

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

Saygram #19 Posted 06 August 2014 - 04:53 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 52 battles
  • 51
Samolot ma małą prędkość i łatwo ulega zniszczeniu więc przechył powinien być szybszy aby łatwiej można było robić uniki. 

jakub_czyli_ja #20 Posted 06 August 2014 - 05:36 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7248 battles
  • 9,691
  • [XII-2] XII-2

View PostPaK_Wagen, on 05 August 2014 - 09:48 PM, said:

A czy nie powinien mieć większej siły ognia? Model 52 miał 2 działka 20mm i 2 karabiny 13mm w skrzydłach, a dodatkowo 1 lub 2 (zależnie od wariantu modelu 52) karabiny maszynowe tego samego kalibru nad osłoną silnika. Tymczasem w grze nie ma karabinów nad osłoną silnika, a powinien być co najmniej 1.

Balans, Panie, balans.

Mimo tego, że model ewidentnie ma 6 luf.

Edited by jakub_czyli_ja, 06 August 2014 - 10:31 PM.

Also tagged with japończyk, Suszi, kamikadze, banzai

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users