Jump to content

Air Superiority Week - Polski

• This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

Bertiux #1 Posted 31 July 2013 - 07:56 AM

EU Producer

• Member
  • 124 battles
  • 1,704
  • [WG] WG

Air Superiority Week (Tydzień Przewagi Powietrznej)

Wargaming Europe z dumą prezentuje ASW (Air Superiority Week, Tydzień Przewagi Powietrznej), 5-cio dniowy transmitowany turniej, gdzie wasze umiejętności pilotażu oraz gry zespołowej zostaną poddane próbie! Do wygrania jest ogromna ilość nagród, dlatego jeśli myślicie, że macie w sobie to coś, zapraszamy!
Aby móc uczestniczyć w ASW, każdy zespół musi spełnić następujące wymagania:
  • Wszystkie drużyny (eskadry) muszą składać się z Dowódcy oraz pięciu członków, z możliwością jednego gracza rezerowego.
  • Wszyscy gracze muszą być zdolni do gry między między 12, a 16 sierpnia włącznie, w godzinach 19-22 CEST.
  • Dowódcy drużyn muszą umieć posługiwać się językiem angielskim, ponieważ komunikacja będzie ważnym aspaktem ASW.
  • Rejestracja będzie otwarta od 31 lipca do 6 sierpnia.
  • Jeśli chcesz wziąć udział, jednak nie możesz skompletować zespołu, stwórz wątek rekrutacyjny na tym forum.
Kiedy drużyna będzie kompletna, należy udać się do głównego tematu rejestracji, gdzie musicie zamieścić nazwę waszej eskadry wraz z pseudonimami Dowódcy oraz wszystkich członków.
Po zakończeniu rejestracji Zespół ds. Społeczności Wargaming przyzna wszystkim eskadrom mapę, nację oraz losowy numer:
  • Mapa: mapa będzie określała waszą bazę. Wszystkie eskadry z tej samej mapy stworzą armię i będą wspólnie walczyły w obronie własnej bazy oraz wspólnie atakowały bazy przeciwników. Każda armia będzie dowodzona przez Generała (członka zespołu WG z Paryża), który będzie współpracować ze wszystkimi Dowódcami przy podejmowaniu decyzji o ataku na inne terytorium. Generałowie będą posiadali także swoich Poruczników, którzy będą pomagali wypełniać obowiązki kierownicze.
  • Nacja: Każdy zespół będzie losowo przypisany do konkretnej nacji (ZSRR, USA, Niemcy). Zespoły będą mogły używać tylko samolotów odpowiadających przypisanej nacji. Wyjątkiem jest japońskie drzewko rozwoju, z którego może korzystać każdy zespół.
    • Każda eskadra może posiadać w swoim składzie maksymalnie 50% samolotów japońskich (3 z 6 samolotów mogą być z japońskiego drzewka, reszta musi być samolotami przypisanej nacji)
  • Numer: Każdy zespół będzie posiadać losowo przypisany numer, który będzie służył jako pomoc dla organizatorów turnieju oraz ułatwiał szybkie przypiswanie atakujących i obrońców.
Komunikacja będzie się odbywała na specjalnym serwerze TeamSpeak, gdzie każdy zespół będzie posiadał prywatny kanał oraz gdzie Generałowie będą mogli bezpośrednio komunikować się z Dowódcami zespołów i planować strategię.
Będziemy transmitować całe 15 godzin turnieju, dzięki czemu będzie możliwość śledzenia poczynań Generałów oraz jednostek, podczas gdy nasz prowadzący będzie dostarczał kolejnych aktualizacji dotyczących poczynań na mapie wraz z postępowaniem wieczoru. W tym celu, prowadzący będzie przemieszczał żetony reprezentujące zespoły na wielkiej mapie, która będzie odzwierciedlała terytoria poszczególnych armii oraz wskazywała, gdzie odbywają się bitwy powietrzne. Prowadzący będzie także spisywał ogólny wynik po każdej rozegranej bitwie. Jednocześnie będzie również dostępna mapa on-line, gdzie także będzie można na bieżąco śledzić wyniki. Nasi kochani współpracownicy z działu eSportu zapewnią transmisję z poszczególnych bitew, kiedy to wydarzenia będą przenosić się z ich biurek do pokoju wojennego w celu aktualizacji mapy. Wszystko to będzie odbywało się w biurze WG w Paryżu, przy współpracy wielu członków naszego zespołu. Podekscytowani? Zaczynamy!
Bitwa
Uwaga: System punktowy będzie dostosowywany w zależności od liczby eskard**
Każda armia rozpocznie z 50 punktami, a celem będzie przejęcie jak największej liczby punktów z innych terytoriów. Na początku dnia połowa eskadr zostanie przypisana do obrony własnej mapy, a druga połowa będzie dostępna do przeprowadzania ataku na inne terytoria. Przypisanie każdej drużyny będzie się zmieniało z obrońcy na atakującego i odwrotnie. Nie będzie limitu rozegranych bitew, do czasu kiedy trwa wieczór (19:00-22:00) będzie można atakować i bronić dowolną ilość razy.
Wraz z Generałem, dowódcy zespołów będą musieli współpracować i poprzez teamspeak koordynować strategię oraz wybrać terytoria do ataku. Generał będzie informował prowadzącego w pokoju wojennym o tym ile zespołów wysyła do walki oraz które terytorium atakują. Prowadzący będzie posiadał mapę z poszczególnymi terytoriami oraz żetony różnych kolorów reprezentujące zespoły z poszczególnych terytoriów. Kiedy Generał wyda rozkaz, prowadzący przesunie żetony atakującej armii do wybranego terytorium i sparuje je z taką ilością zespołów obrońców jaka jest potrzebna. Żetony będą posiadały numery przypisane do poszczególnych zespołów. Prowadzący losowo wybierze żetony atakujących oraz obrońców i poinformuje Generałów o tym, które z ich zespołów atakują, a które bronią.
Każda prowincja może być zaatakowna jeśli obecne są żetony obrońców. Zespoły obronne pozostaną dostępne tak długo, jak długo armia będzie posiadała jakiekolwiek punkty.
Kiedy atakujący zostaną sparowani z obrońcami, atak zawsze będzie odbywał się na mapie stworzonej przez obrońców. Dowódca zespołu obrońców będzie tworzył pokój treningowy (zawsze na mapie, której broni). Atakujący dołączą wtedy do pokoju i kiedy wszyscy będą już na miejscu, rozpocznie się starcie „best of 5”.
Przykład: “El Halluf” Generał rozmawia z dowódcami zespołów. Mają oni 7 zespołów dostępnych do ataku. Informuje prowadzącego, że 4 zespoły zaatakują „Ocean Spokojny”. „Ocean Spokojny” ma 9 zespołów gotowych do obrony. Prowadzący potwierdzi atak i losowo wybierze 4 zespoły z „El Halluf” i sparuje je z losowymi 4 zespołami obrońców z „Ocean Spokojny”. Każdy z broniących zespołów stworzy pokój treningowy ze swoją mapą oraz nazwie go swoim numerem. Zespoły atakujących dołączą do pokojów w zależności od tego z jakim zespołem obrońców zostali sparowani przez prowadzącego, po czym bitwa się rozpocznie.
Best of five:
  • Pierwszy zespół który wygra 3 bitwy będzie zwycięzcą, nie zawsze trzeba więc rozegrać 5 bitew.
    • Jeśli jakaś bitwa skończy się remisem, wynik będzie zaliczony jako zwycięstwo obrońców.
    • Jeśli zespół atakujących wygra zmagania (best of 5), zabierze jeden punkt broniącej się armii.
    • Jeśli zespół obrońców wygra zmagania, punkty nie ulegną zmianie.
  • Będą obowiązywały zasady bitwy standardowej, bez limitów dotyczących aminicji, modułów czy ekwipunku. Jedynymi limitami będą:
    • Obie eskadry powinny grać TYLKO samolotami z przypisanej nacji
    • Poziom dostępnych samolotów będzie wzrastał wraz z każdym dniem:
      • Poniedziałek – Bitwy samolotów II poziomu
      • Wtorek – Bitwy samolotów III poziomu
      • Środa – Bitwy samolotów IV poziomu
      • Czwartek – Bitwy samolotów V poziomu
      • Piątek – Bitwy samolotów VI poziomu

*Dozwolone jest użycie samolotów poziomu niższego niż określony na dany dzień poziom

• Po każdym zakończonym ataku, zespoły atakujące powrócą do bazy i przejmą rolę obrońców.
W naszym paryskim biurze będzie prawdziwa mapa aktualizowana na bieżąco, pokazywana także w naszej transmisji. Dodatkowo będzie dostępna również mapa on-line.
Na obu mapach będzie można zobaczyć ilość punktów poszczególnych armii oraz wolnych miejsc na każdym terytorium (aby sprawdzić, czy dane terytorium może zostać zaatakowane).
Co się stanie, kiedy armia osiągnia określoną ilość punktów?
Jeśli ilość punktów armii osiągnie określoną wartość, część mechaniki ulegnie zmianie:
Uwaga: wartości mogą ulec zmianie, w zależności od ilości zgłoszonych zespołów
  • Jeśli punkty armii spadną do poziomu pomiędzy 21 a 30:
    • Jeden samolot w każdej eskadrze będzie poziom wyższy. Przykład: 3 dnia (środa) – bitwy IV poziomu. W pewnym momencie ilość punktów armii XXZ osiąga 30 – do czasu kiedy nie wzrośnie, wszystkie eskadry tej armii będą latały w składzie pięciu samolotów IV poziomu oraz jednego V.
    • Stosunek atakujących do obrońców również ulegnie zmianie (w zależności od ilości zgłoszonych zespołów) i armia będzie posiadała więcej atakujących niż obrońców.
  • Jeśli punkty armii spadną do poziomu pomiędzy 11 a 20:
    • Dwa samoloty w każdej eskadrze będą o poziom wyższe. Przykład: 3 dnia (środa) – bitwy IV poziomu. W pewnym momencie ilość punktów armii XXZ osiąga 20 – do czasu kiedy nie wzrośnie, wszystkie eskadry tej armii będą latały w składzie czterech samolotów IV poziomu oraz dwóch V.
    • Także stosunek atakujących do obrońców ulegnie zmianie (w zależności od ilości zgłoszonych zespołów) i armia będzie posiadała więcej atakujących niż obrońców.
  • Jeśli punkty armii spadną do poziomu pomiędzy 0 a 10:
    • Wszystkie samoloty w każdej eskadrze będą poziom wyższe. Przykład: 3 dnia (środa) – bitwy IV poziomu. W pewnym momencie ilość punktów armii XXZ osiąga 10 – do czasu kiedy nie wzrośnie, wszystkie eskadry tej armii będą latały samolotami V poziomu.
    • Stosunek atakujących do obrońców również ulegnie zmianie (w zależności od ilości głoszonych zespołów) i armia będzie posiadała więcej atakujących niż obrońców.
  • Jeśli punkty armii wzrosną do poziomu pomiędzy 70 a 80:
    • Stosunek atakujących do obrońców także ulegnie zmianie (w zależności od ilości głoszonych zespołów) i armia będzie posiadała więcej obrońców niż atakujących.
  • Jeśli punktu armii wzrosną do poziomu ponad 81:
    • Stosunek atakujących do obrońców ponownie ulegnie zmianie (w zależności od ilości głoszonych zespołów) i armia będzie posiadała więcej obrońców niż atakujących.
PODSUMOWANIE
Wszystkie ze zasady wyglądają na trudne? Ok, uprościmy je na przykładzie:
Jestem Dowódcą zespołu „Latające naleśniki” i zarejestrowałem mój zespół między 31 lipca a 6 sierpnia. W losowaniu zespół WG przydzielił nam mapę „El Halluf”, nację „ZSRR” oraz numer 8. Po sprawdzeniu informacji w głównym wątku, wywnioskowałem że „Delhroh” (Hiszpański CM) jest moim Generałem, jako że jest Generałem przydzielonym do terytorium „El Halluf”.
Dołączyłem na kanał TeamSpeak i przyłączyłem się do rozmowy z innymi Dówódcami oraz naszym Generałem. Rozpoczeliśmy wymianę pomysłów, taktyk oraz zdecydowaliśmy kogo zaatakujemy.
Poniedziałek – rozpoczynami samolotami II poziomu. Ponieważ będziemy grali samolotami rosyjskimi, upewniam się, że członkowie mojej drużyny posiadają te samoloty opracowane (można użyć także japońskich samolotów). O 19:00 mój zespół jest już w pełni gotowy, wszyscy mają otwartą grę oraz TeamSpeak, a także w miarę możliwości transmisję.
Na kanale TeamSpeak aktywnie biorę udział w dyskusji z naszym Generałem oraz innymi Dowódcami przydzielonymi do naszego terytorium (El Halluf). Sugeruję które terytorium powinniśmy zaatakować.
Mój Generał informuje prowadzącego – Wysyłamy trzy zespoły do ataku na mapę „Port” -
Prowadzący sprawdza mapę, losowo wybiera trzy żółte (kolor przypisany do „El Halluf”) żetony atakujących i przemieszcza je na mapę Port. Przemieszcza także 3 niebieskie (kolor przypisany do „Port”) żetony obrońców i umieszcza je naprzeciw żółtych. Każdy żeton ma przypisany numer i prowadzący informuje Generałów o tym które eskadry będą brały udział w bitwach: -Port#2 vs. El Halluf #5 / Port #3 vs. El Halluf #9 / Port #1 vs El Halluf #4.
Generałowie z Portu oraz El Halluf spisują potrzebne numery i kontaktują się z odpowiednimi Dowódcami, aby poinformować ich o nadchodzących starciach.
Mój Generał informuje mnie, że mój zespół będzie walczył przeciwko „Złotym Wojownikom”. Ponieważ to my atakujemy, to dowódca naszych przeciwników tworzy pokój treningowy. Upewniam się, że mój zespół jest gotowy i dołączamy do pokoju.
W razie gdyby coś poszło nie tak, zawsze mogę skontaktować się z Dowódcą naszych przeciwników poprzez czat w grze. Jak tylko pokój jest gotowy, dołączamy i rozpoczyna się starcie.
Gramy „best of 5” i moja drużyna wygrywa 3 do 1. Jak tylko kończy się nasze starcie informuję mojego Generała o wyniku. Mój Generał informuje wtedy prowadzącego, że „El Halluf” odebrało punkt od „Port”, w wyniku wygranego starcia między Port #3 a El Halluf #9.
Prowadzący aktualizuje punkty każdej armii i przemieszcza nasze żetony do naszej bazy. Mój zespół jest teraz przypisany do grona obrońców.
I tak to będzie leciało.
Nagrody!
Tak!! Zaplanowaliśmy kompletnie szalone nagrody dla najlepszych eskadr oraz armii:
  • Pula dzienna
    • Nagroda dla armii
      • Każdy gracz z najlepszej armii w danym dniu* otrzyma 3000 żetonów WoWp oraz 3000 złota WoT!
        • *Najlepsza armia – armia, która danego dnia zdobędzie największą liczbę punków. W przypadku remisu nagroda będzie podzielona.
    • Nagrody dla eskadr – Najlepsze eskadry z każdej armii* otrzymają nagrody
      • Najlepszy zespół z każdej armii – 5000 żetonów WoWp oraz 5000 złota WoT
      • Drugi najlepszy zespół z każdej armii – 3000 żetonów WoWp oraz 3000 złota WoT
      • Trzeci najlepszy zespół z każdej armii – 2000 żetonów WoWp oraz 2000 złota WoT
        • * Najlepsze zespoły w każdej armii – Zespół, który zdobędzie największą ilość punktów (w danej armii), wyliczone po odjęciu bitew przegranych od bitew wygranych. W przypadku remisu nagrody zostaną podzielone.
  • Nagrody główne

Po zakończeniu TPP trzy najlepsze armie* otrzymają poniższe nagrody

• I miejsce
    • 3 miesiące konta premium (zostanie przyznane po oficjalnym wydaniu WoWp)
    • Specjalny tytuł na forum
    • 5000 złota World of Tanks
    • 15000 żetonów World of Warplanes
  • II miejsce
    • 2 miesiące konta premium (zostanie przyznane po oficjalnym wydaniu WoWp)
    • 3000 złota World of Tanks
    • 10000 żetonów World of Warplanes
  • III miejsce
    • miesiąć konta premium (zostanie przyznane po oficjalnym wydaniu gry)
    • 2000 złota World of Tanks
    • 5000 żetonów World of Warplanes
      • *Najlepsze armie – armie, które ukończą turniej z największą ilością punktów po zakończeniu TPP
      • W przypadku remisu, zwycięską armią będzie ta, która posiadała najwięcej punktów w poniedziałek. W przypadku dalszego remisu, liczyć będzie się wtorek itd. Jeśli dalej będzie utrzymywał się remis nagrody zostaną podzielone.
Dodatkowo, wszyscy aktywni uczestnicy* otrzymają samolot premium kiedy gra zostanie wydana.
*Aktywni uczestnicy – Wszyscy zarejestrowani gracze, którzy uczestniczyli w rozgrywce przez całe 15 godzin turnieju.
LET'S BATTLE!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users