Jump to content

Video dla nowych i starych graczy

• Please log in to reply
67 replies to this topic

Greyshark #1 Posted 06 August 2013 - 07:36 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA
Zamieszczam ciekawy filmik nagrany przez mojego kolegę Antiheroe. Bardzo fajna walka 109B, jest tam wszystko - i trochę walki kołowej, i Boom and Zoom w przypadku gdy mamy zwrotniejszego przeciwnika na ogonie, jest też pokazane jak zrobić unik przed nadlatującym na czołówkę wrogiem. Warto zwrócić uwagę na pracę przepustnicą oraz na to jak precyzyjnie można sterować i celować za pomocą joysticka. Polecam!

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

mamej #2 Posted 06 August 2013 - 08:07 PM

Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 75
nice!

paVIan0110 #3 Posted 06 August 2013 - 10:02 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 241
Ładną rzeż im zrobił :). Jak porównuję jego robotę z moim lataniem, to może tylko atak na pierwszego przeciwnika robiłem podobnie, potem był tylko chaos (u mnie).

Greyshark #4 Posted 07 August 2013 - 07:43 AM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA
I jeszcze jeden krótki filmik, tym razem perfekcyjna współpraca w kluczu. Wzajemne osłanianie się, koordynacja przy wyborze celów (nigdy nie atakujemy tego samego, chyba że sytuacja tego wymaga); dobry przykład na to że dwóch zgranych graczy może wygrać bitwę nawet jeżeli reszta drużyny zbytnio nie pomaga.

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

ShogunNH #5 Posted 07 August 2013 - 08:48 AM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 164
świetne filmy, tylko szkoda, że bez dźwięku to jeszcze więcej bym z nich wyciągnął. Zauważyłem, że twój kolega (z hiszpanii?) do skręcania używa gazu w przeciwieństwie do mnie gdzie staram sie to robić na klapach. Podbnie chyba zacznę stosować Boom and Zoom, bo widzę, że jest to skuteczne, a czasem staram się na upartego kręcić w kółko. Gray a mógłbyś wytłumaczyć jak on zorbił unik z czołówki, bo za bardzo nie wiem xD I porosiłbym o więcej filmów.
Tak swoją drogą sam po sobie widzę, że doświadczenie w tej grze ma ogormne znaczenie. Mam już prawie 1000 bitew w sumie, ale dopiero od otwartej bety gra zaczęła u mnie dobrze wyglądać. W zamkniętej becie ledwo co miałem jakieś zestrzelania (co widzę po oznaczeniach na samolotach jak je kupuję), a teraz w prawie każdej bitwie mam jakieś trafienie, albo kilka i mam już 6 asów, o czym w zamknietej becie mogłem pomarzyć.

mamej #6 Posted 07 August 2013 - 03:18 PM

Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 75
Ja również czerpie z tych filmików doświadczenie wiadrami,fajnie Grey ze je tu wrzucasz.
A Tak z innej beczki,Grey...a ty ile asów juz natrzepałes w otwartej becie?:Przy 1,5k bitew to z kilkaset juz masz jak nic.

Greyshark #7 Posted 07 August 2013 - 08:03 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA
Shogun:

co do uniku to zobacz od 3:50. Jest to perfekcyjnie wykonana seria manewrów, z podręcznika można powiedzieć. Najpierw krótka seria żeby zabrać kilka hp przeciwnikowi i zachęcić go do ataku frontalnego, później szybka beczka z jednoczesną zmianą kierunku i wysokości - pewnie ma to jakąś fachową nazwę, my to roboczo nazywamy "świński ogon" :) Taki manewr prawie zawsze pozwala uniknąć zderzenia czołowego, poza tym nieco dezorientuje przeciwnika który gubi nas z oczu i prawie zawsze zacznie nas szukać robiąc zakręt z wysuniętymi klapami, czyli wytracając prędkość. Trzeba to wykorzystać robiąc świecę w górę, i 500-600 metrów od przeciwnika wykonujemy zwrot przez plecy, spadamy na niego i zestrzeliwujemy. W tym filmiku jest to wykonane idealnie, tzn. Antiheroe robi wszystko to co powinien zrobić a przeciwnik robi wszystkie zakładane błędy :)

Oczywiście że doświadczenie to podstawa. Tu nie wygrywa ten co najlepiej macha joystickiem czy myszką tylko ten kto ma wiedzę na temat możliwości samolotów swoich i wroga, umie to wykorzystać i myśli. Oczywiście opanowanie sterowania jest bardzo ważne, ale nie najważniejsze. Tak jak piszesz, po 1000 bitew zaczynasz ogarniać, po 5000 już latasz swobodnie a później to już tylko doskonalisz technikę.

Filmików będzie więcej, mamy w planach także z komentarzem i polskimi napisami. Również instruktażowe, np. jak skonfigurować joystick, itp.

mamej, asów na razie 300. Ostatnio dużo latam w kluczach no a wtedy wiadomo, mniej zestrzeleń się ma, bardziej liczy się współpraca.

ShogunNH #8 Posted 08 August 2013 - 08:15 AM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 164
Latałem wczoraj i starałem się wykorzystywac to o czym pisałem i nawet mi to wychodziło. Skręcanie na gazie i Boom and Zoom będę musiał jeszcze ćwiczyć, ale już teraz widzę, że jest to skuteczne. Co do uniku to myśałem, że on jest trudny, ale już za 1 razem prawie idealnie mi wyszedł i ładnie potem komuś na tyłek wszedłem :D Wcześniej zawsze próbowałem lecieć w górę lub w dół i często się to źle kończyło. Tak więc jeszcze raz prośba o więcej filmów :D

qla18 #9 Posted 08 August 2013 - 08:21 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 165
czy używanie MODow w grze jest dozwolone..?bo na pierwszym filmiku kamera przesowa się równo z dziobem samolotu i celowniczkiem,a tak się ustawić nie da...trochę to oszustwo no i strzelanie IV tierem do II to żaden tam wyczyn gdy maszyna wroga spada po 1 trafieniu...

Greyshark #10 Posted 08 August 2013 - 09:25 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

View Postqla18, on 08 August 2013 - 08:21 PM, said:

czy używanie MODow w grze jest dozwolone..?bo na pierwszym filmiku kamera przesowa się równo z dziobem samolotu i celowniczkiem,a tak się ustawić nie da...trochę to oszustwo no i strzelanie IV tierem do II to żaden tam wyczyn gdy maszyna wroga spada po 1 trafieniu...

Używanie modów jest jak najbardziej dozwolone. Co prawda nie bardzo wiem o czym mówisz bo u mnie kamera przesuwa się dokładnie w ten sam sposób, ale jeżeli widzisz oszustwo to koniecznie je zgłoś. Tu masz link to wsparcia technicznego:

https://support.worl...e/Default/Index

Nie ma litości dla oszustów, takich trzeba banować raz na zawsze!

mateusz123PO #11 Posted 09 August 2013 - 06:12 AM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 33 battles
  • 272

View PostGreyshark, on 06 August 2013 - 07:36 PM, said:

Zamieszczam ciekawy filmik nagrany przez mojego kolegę Antiheroe. Bardzo fajna walka 109B, jest tam wszystko - i trochę walki kołowej, i Boom and Zoom w przypadku gdy mamy zwrotniejszego przeciwnika na ogonie, jest też pokazane jak zrobić unik przed nadlatującym na czołówkę wrogiem. Warto zwrócić uwagę na pracę przepustnicą oraz na to jak precyzyjnie można sterować i celować za pomocą joysticka. Polecam!

doobre :D

R_P_Chuck #12 Posted 03 September 2013 - 02:43 PM

Command Chief Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 633
No cóż, mnie się wydaje że do takiego poziomu latania na samej myszce (zwykłej, plus trochę tam na klawiaturze manewrowania) raczej trudno będzie dociągnąć, bo wiele manewrów dla takiego szarego użytkownika jak ja jest niedostępne.
Swego czasu próbowałem latać na gałkach analogowych z Dualshocka, ale tam nie mam co marzyć o zapanowaniu nad samolotem, a co dopiero o celnym strzelaniu (beczka w prawo, beczka w lewo, rzyg do wiaderka i lecimy dalej ;) ).

View Postqla18, on 08 August 2013 - 08:21 PM, said:

To nie jest mod, po prostu na Joystickach i na innych Joypadach kamera (jak i celownik) podążają za dziobem samolotu (mnie niestety od takiego czegoś niedobrze się robi, dlatego w sumie o wiele częściej grywam w gry strategiczne niż w strzelanki :P ), a na myszce jest ona raczej stała. Greyshark już tak długo używa joysticka, że pewnie zdążył o tym zapomnieć. Ewentualnie nigdy na myszce nie latał. :)

Greyshark #13 Posted 14 September 2013 - 01:39 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA
Tu jeszcze filmik pokazujący jak walczyć ciężkim myśliwcem :)

R_P_Chuck #14 Posted 14 September 2013 - 04:03 PM

Command Chief Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 633
Poza tą czołówka z przedostatnim szturmowcem wszystko świetnie  :honoring:

Atherius #15 Posted 18 September 2013 - 06:44 PM

Senior Master Sergeant

• Alpha Tester
  • 0 battles
  • 202
Dziwne tak grać na joyu z widoku TPP i nie używając w ogóle hata.. ale ważne, że mu to wychodzi. Przydała by się taka kamerka do sterowania myszą to by znacznie ułatwiło eksterminację.

premki : [Fw 56] [Pegaz] [I-15bis DM] [F2A-1] [Type 224] [Curtiss Hawk III] [Bf 100C-6] [Me 210] [XP-77] [Hurricane IID]

DjAndy #16 Posted 19 September 2013 - 02:16 AM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 18
  • [-7TP-] -7TP-
Bądźmy wobec siebie szczerzy: każdy samolot jest w jakimś stopniu unikalny a dobry pilot potrafi w każdym stopniu tą unikalność wykorzystać. Przykład: na Ła7 3x 23mm i IŁ-10 padł po krótkiej serii z góry - inny mniej doświadczony pilot ganiałby tego IŁ'a aż do przegrzania działek. Sam tak latałem do czasu, aż zacząłem się doskonalić w manewrowności. Polubiłem maszyny które mają ogromną przewagę na swoim tierze w zwrotności np F2A - od niego zwrotniejsze są tylko pierwsze tiery a te nie spotykamy na 3 tierze :D W Japończykach dobiłem do 8mki tak przyjemnie mi się nimi lata.

Panowie piloci, kiedy można Was złapać w grze co by polatać w kluczu z tak doświadczonymi pilotami?

Greyshark, pozdrów ode mnie mistrza pilotażu - 9 mordów to nie lada wynik. Latam już ponad 2 miesiące i jak dotąd tylko raz udało mi się dobić do 10 mordów na randomie. żałuję tylko, iż nie ma możliwości powtórek - byłoby co na YT wrzucać XD

PS Mam 3 ulubione maszyny F4U, P40 M105 i AR 68

Atherius #17 Posted 19 September 2013 - 07:02 AM

Senior Master Sergeant

• Alpha Tester
  • 0 battles
  • 202
Dla mnie osobiście nie ma sensu grać w arkadową grę na joyu, pomijam kwestię funu, bo samolot to i joy ale większość tych manewrów wykonamy szybciej na myszy, kwestia treningu.
Największy hardcore to gra na samej klawiaturze.  :trollface:

premki : [Fw 56] [Pegaz] [I-15bis DM] [F2A-1] [Type 224] [Curtiss Hawk III] [Bf 100C-6] [Me 210] [XP-77] [Hurricane IID]

DjAndy #18 Posted 19 September 2013 - 02:22 PM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 18
  • [-7TP-] -7TP-
@Atherius
Popieram, mam joy'a, pada i mysz+klawiatura. Najlepiej mi się lata na tym ostatnim ze względu na precyzję. Wcale mi nie przeszkadza fakt, że muszę śmigać po całej podkładce - kwestia przyzwyczajenia. Chodzi o to, że myszą precyzyjniej się celuje, a klawiatura pomaga w manewrowaniu. Można spokojnie jedną ręką latać a w drugiej trzymać piwo

mamej #19 Posted 19 September 2013 - 08:30 PM

Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 75

View PostDjAndy, on 19 September 2013 - 02:22 PM, said:

@Atherius
Popieram, mam joy'a, pada i mysz+klawiatura. Najlepiej mi się lata na tym ostatnim ze względu na precyzję. Wcale mi nie przeszkadza fakt, że muszę śmigać po całej podkładce - kwestia przyzwyczajenia. Chodzi o to, że myszą precyzyjniej się celuje, a klawiatura pomaga w manewrowaniu. Można spokojnie jedną ręką latać a w drugiej trzymać piwo

I tym ostatnim zdaniem ujawniłeś całe piękno w tym systemie sterowania.

SzajbaPl #20 Posted 19 September 2013 - 09:39 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 665 battles
  • 171
  • [ZG] ZG

View PostAtherius, on 19 September 2013 - 07:02 AM, said:

Dla mnie osobiście nie ma sensu grać w arkadową grę na joyu, pomijam kwestię funu, bo samolot to i joy ale większość tych manewrów wykonamy szybciej na myszy, kwestia treningu.
Największy hardcore to gra na samej klawiaturze.  :trollface:

No to się dowiedziałem że jestem hardcorem :ohmy:    :hiding::teethhappy:   może po aktualizacji znów spróbuję mysz+ klawiatura

Polskie Drzewko Technologiczne:
forum.worldofwarplanes.eu/index.php?/topic/7786-polskie-drzewko-technologicznesensszansesugestie/#top

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users