Jump to content

Supermarine Spitfire XIV

• Please log in to reply
27 replies to this topic

PorterRockwell #1 Posted 18 September 2013 - 05:18 PM

Czech Community Coordinator

• Guest
  • 0 battles
  • 1,842
Toto vlákno je určeno k diskusi o tomto britském stíhacím letounu.

Komuniťák ve výslužbě

"Když si Matrix nepřijde pro nás, uděláme si svůj."

Ruminal #2 Posted 16 February 2014 - 10:20 PM

Master Sergeant

• Beta Tester
  • 14 battles
  • 80
  • [D-DOG] D-DOG

Zdravím,

mám dotaz na kohokoliv kdo hrál tento letoun. Je nějaká speciální taktika jak hrát toto letadlo v základní konfiguraci? Na letadlo které není schopno v 8-10 tier bitvě není schopno udělat prakticky nic a je většinou potravou pro jety jsem ještě nenarazil... Nevím jestli mám jenom nějakou speciální sérii nebo jsem tak levej, ale s tím se nedá vyhrát. Hrál jsem v letce i solo a vůbec nic. Je to můj první tier 8 ale jestli je tohle co jsem podle ohlasů na en forech četl ten hratelnější 8-čkový letoun tak snad ani nechci vidět ty ostatní. 7 her a ani jedna výhra...xp úplně nulový protože buď jdu až moc kupředu anebo se snažim zabít ILka nebo bránit základnu což rezultuje v prakticky nulové expy a příspěvek do hry nula. Postup přes toto letadlo mi přijde prakticky nemožný. 2327 zkušeností po 7 hrách je tragedie.

Abych to brečení nějak utnul, máte někdo nějakou radu? 

Edited by Ruminal, 17 February 2014 - 10:14 PM.

jeff_peters #3 Posted 16 February 2014 - 11:02 PM

Wicked

• Conquest Member
  • 328 battles
  • 2,938
  • [-DFA-] -DFA-
Tier 8 u vrtuláků je pro nováčka peklo. Osobně jsem tohoto Spita nehrál, ale od lidí co ho hráli jsem slyšel: co nejdřív upgradovat zbraně (měl bys je už mít), a potom drak letounu. V tieru 8 se musíš mít pořád na pozoru a neustále vyhlížet útočníky, ale taky potencionální oběti. Držet se zpátky a vyhlížet nepřátele, co třeba zrovna míří na někoho jiného. Rychle se na ně přilepit a pár do nich nasolit. Pokud na tebe útočí výškovy letadlo tak ho stáhni dolů, kde ztratí rychlost a je namydlenej. Na tomto tieru se dost mění styl boje, tak prostě zatni zuby a vydrž. 

DfA cannon fodder

Hislin #4 Posted 17 February 2014 - 09:07 AM

Command Chief Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 744
  • [PPAH] PPAH
Ze základu je tenhle spit opravdu nehratelný. Musíš zatnout zuby a vyexpit. První jsem šel zbraně, který už by si měl mít, pak drak a nakonec motory. V plný konfiguraci je to super letadlo, které díky solidní rychlosti a obratnosti dokáže zatopit i tierum9. Já osobně jsem to vyexpil létáním a byl jsem překvapenej z rozdílu mezi základní a full konfigurací. Nakonec, ale stejně nedočkavost zvítězila a asi polovinu chybějících bodů na attackera jsem dal přes volný xp. Dokonce jsem i spita prodal, protože když už uděláš tier9, tier8 už nikdy lítat nebudeš. Záčátky jsou trochu očistec, ale s každým vylepšením je to znatelně lepší a nakonec paráda letadlo.

Tomibar #5 Posted 17 February 2014 - 11:21 AM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 1,876
Takže je to to samé když jdu z VI na VII  Spita ?? Ještě větší mazec je na P-51A a následné pracné doexpení  P-51D tam je ta nehoráznost že VI 51 /A   lepší než v základu 51/D to jsem prostě nepochopil kde soudruzi z NDR udělaly chybu ( krom toho , že střílely do vzduchu)

Hislin #6 Posted 17 February 2014 - 01:47 PM

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 744
  • [PPAH] PPAH
Tak je to ale snad u každýho přechodu na vyšší tier, že nižší plně vyexpený je lepší než vyšší v základu. Teda kromě přechodu na jety. Ale ano, platí to i tady. Full Spit IX je božský letadlo, stock spit XIV je děs. Ale až dostaneš spita XIV do tý full pozice, budeš si dávat spita IX jak malinu.

Ruminal #7 Posted 17 February 2014 - 06:24 PM

Master Sergeant

• Beta Tester
  • 14 battles
  • 80
  • [D-DOG] D-DOG

Díky ze odpověď a rady. 8-čkovej Spit ve stoku je podle mě ještě horší než Spitrfire V na 6.tieru...který mě vůbec nesedl a je to jedno z mých nejhorších letadel...viz moje staty s ním.

JInak topové kanony mám a v těch problém není. Ten se podle mě odehrává úplně jinde a to je výška ve které je to letadlo schopné něco dělat.Nevím proč ale přijde mi, že nedokáže ani stejnou výšku jako 7. Spit. Ad natahování vysoko létajících těžkých stíhačů a ostatních produových stíhačů. To se mi párkrát povedlo...na zálivu se mi povedlo natáhnout asi 3/4 nepřátelského týmu tak na 100m nad vodu okolo mostu a můj "tým" 9-10 tier dal jedno letadlo....pro mě si slétl ME262 HGIII a bylo...dávka a konec. No budu tedy doufat, že se to zlomí a nebude to taková tragedie jak se to zdá.

Edited by Ruminal, 17 February 2014 - 10:14 PM.

Hislin #8 Posted 18 February 2014 - 08:09 AM

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 744
  • [PPAH] PPAH
To bude zase spíš palebnou silou. ME262HGII/III má naprosto brutální palebnou sílu a navíc zbraně integrovaný v trupu. Takže stačí někoho dostat na milisekundu do zaměřovače, ťuknout do střelby a je dole cokoliv. Kdežto třeba s attackerem který má zbraně v křídlech a palebnou sílu podstatně menší nikoho na průlet nesundám, takže průletů  buď několik, nebo se prostě zamotat do dogfightu a to už se skoro rozdíl mezi pístovou osmičkou a proudovou devítkou maže. Spit XIV ve full kombinaci už má tu výhodu, že máš pořád podstatně větší obratnost než ty MEčka a motor už Ti ve stoupání dokáže taky hodně pomoct. Chce to prostě v takovýhle hrách strašně moc sledovat radar (určitě ho zapnout) a pořád sledovat směr a výšku nepřátel v okolí. Pak se dá docela jednoduše uhýbat a pokropit ho. Hlavně neztrácet nervy. Já s ním měl ze začátku winrate 20%, když jsem ho prodával bylo to už 50%. To letadlo se pak opravdu ohromně změní.

silenykralik #9 Posted 10 August 2014 - 12:14 PM

Senior Airman

• Member
  • 0 battles
  • 32
IMHO první bych teď šel motory - vylepšit rychlost a stoupavost, pak zbytek. Hodně dobré ero, ale proti IX a X tryskáčům to dá hodně práce. BTW strašně mě štval Me-209 - výškovost je hodně znát v jeho prospěch.

Kotydz #10 Posted 18 September 2014 - 09:15 PM

• Squadron Leader
  • 50 battles
  • 620
  • [RWC] RWC
Po patchi 1.5 přebírá prvenství v soutěži největšího krámu na t8. To letadlo neumí nic. Netočí, nestoupá a díky 1,5 už ani nestřílí. S Jakem 15 prohrajete head to head v poměru 1:10 rozdělené DMG. No šílený krám, první letadlo o kterém reálně uvažuji o prodeji. 

Lothar135 #11 Posted 18 September 2014 - 10:31 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 7 battles
  • 1,308

View PostKotydz, on 18 September 2014 - 11:15 PM, said:

Po patchi 1.5 přebírá prvenství v soutěži největšího krámu na t8. To letadlo neumí nic. Netočí, nestoupá a díky 1,5 už ani nestřílí. S Jakem 15 prohrajete head to head v poměru 1:10 rozdělené DMG. No šílený krám, první letadlo o kterém reálně uvažuji o prodeji. 

Jsem opravdu velice rád, že si toho konečně všiml i někdo další. Díky.

Jediné letadlo, kde mám výhry pod 50%...:facepalm:

Kotydz #12 Posted 19 September 2014 - 05:19 AM

• Squadron Leader
  • 50 battles
  • 620
  • [RWC] RWC

V době, kdy si tě nikdo nevšímá je to ultimátní letadlo. Nastřílí toho neuvěřitelně. Bohužel při potkání prvního průměrného hráče na JAKu, případně na La letadlo končí. Nahoře se neudrží, dole jde díky těmto dvěma letadlům okamžitě dolů. V 1.4 se mi dařilo na větší vzdálenost tyto letadla poškodit a pak si je blízko dorazit. V 1.5 už toto nehrozí, střelba na dálku prostě neexistuje a vzhledem k absenci rychlosti se ze spita v blízkém souboji najednou stává špatný japonec. V 1.4 průměrné expy 720  na hru, nyní 500. Přežití 32% je také docela tristní. Spoustu věcí vyřeší letka, protiletka s JAKama obvykle tuto výhodu okamžitě smaže. Nicméně i přes letku je to F2G patche 1.5

Otázkou je, jestli by nemohly pomoci ty dva motory. Ale nechci utratit svých draze získaných 50k expů za motory které přidají společně +20 (pod 3% rychlosti). To je míň jak benzín. 

Kotydz #13 Posted 19 September 2014 - 09:59 PM

• Squadron Leader
  • 50 battles
  • 620
  • [RWC] RWC

Milý Spifire XIV,

rád bych se Ti omluvil za včerejší hanlivá slova. Dnešní výkon byl naprosto úžasný. Když se najdou pořádní parťáci (ne jako včera :D )tak to jde jedna báseň! Tak další hrací den rozhodne, jestli Tě budu mít rád nebo ne!

Teď vážně, změnil jsem kompletně nastavení myši dle rad zkušenějších  + vyřešení lagů a najednou to letadlo zatáčí. Fakt se to dneska hrálo hezky a jestli to takto půjde dál tak snad přestanu i na ty brity nadávat. 

Slaimer1 #14 Posted 20 September 2014 - 05:29 AM

• Squadron Leader
  • 0 battles
  • 615
  • [RWC] RWC

Hmm. Hmm. Hmm. Tak abych se snad urazil...

(já jsem ten parťák "ze včerejška" :sads:)

:izmena:

hurri_cze #15 Posted 20 September 2014 - 10:41 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 263

View PostSlaimer1, on 20 September 2014 - 07:29 AM, said:

Hmm. Hmm. Hmm. Tak abych se snad urazil...

(já jsem ten parťák "ze včerejška" :sads:)

:izmena:

Neurážej. Já jsem ten "dnešní", ale nic extra to nebylo. :glasses: Hra většinou vypadala tak, že nás s Braníkem (oba na P51H, kterou má Braník fungl novou a stockovou) nad 2500m proháněla parádně sehraná letka na 262jce a P1056. Mezitim jásající Kotydz, který se pohyboval trochu níž, vysekal co se dalo. My dva jsme pak jen s upocenejma zadkama mohli vydechnout, když domina odbouchla konec bitvy. :smiles:

Já bych tohle letadlo chtěl mít rád (už jen proto, že je to Spitfire). Vim, že není špatný, že dokáže nastřílet damage, ale vůbec se mi s nim nedaří. Vlastně ze svejch nejhranějších letadel s ním mam i nejhorší výsledky...no asi bych se měl pokusit s tim něco taky udělat. :playing:

Edited by hurri_cze, 20 September 2014 - 10:44 AM.

Kotydz #16 Posted 08 October 2014 - 05:25 AM

• Squadron Leader
  • 50 battles
  • 620
  • [RWC] RWC

Spitfire, už se nemůžu dočkat až tě pošlu do pr... (na smetiště) kam patříš. Nízká optimální rychlost spojená s nízko posazenou optimálkou výškou, bez možnosti sudového výkrutu (efektivního) z tebe dělá šílený krám, na úrovni japonce - což v dnešních B@Z válkách nemá žádný smysl. 

Jestliže se někdo rozhodne dole točit tak je to ok.  Bohužel všechny současné bitvy mám jako protivníky pouze B&Z letadla a ILy. La, Spit a Jak prostě nějak není (JAk ještě ok) a tak chybí hratelný nepřítel. Ve výšce nad 2500m se udrží jen a pouze za cenu boostu - takže po 30 vteřinách chca/nechca se musí jít dolů. A tam je konečná. 

Branik81 #17 Posted 08 October 2014 - 07:09 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 896 battles
  • 424
  • [D-DOG] D-DOG

View PostKotydz, on 08 October 2014 - 07:25 AM, said:

Spitfire, už se nemůžu dočkat až tě pošlu do pr... (na smetiště) kam patříš. Nízká optimální rychlost spojená s nízko posazenou optimálkou výškou, bez možnosti sudového výkrutu (efektivního) z tebe dělá šílený krám, na úrovni japonce - což v dnešních B@Z válkách nemá žádný smysl. 

Jestliže se někdo rozhodne dole točit tak je to ok.  Bohužel všechny současné bitvy mám jako protivníky pouze B&Z letadla a ILy. La, Spit a Jak prostě nějak není (JAk ještě ok) a tak chybí hratelný nepřítel. Ve výšce nad 2500m se udrží jen a pouze za cenu boostu - takže po 30 vteřinách chca/nechca se musí jít dolů. A tam je konečná. 

Neházej ho do žita... včera to byla prostě smůla (MM nám nepřál), nebo letkou :child:  :facepalm:  :trollface:

Pravdou je, že můj Supermarine Spitfire IX je v hangáru taky spíš jen lapač prachu... na 50 bitev 38% WR, hrůza...

Lothar135 #18 Posted 08 October 2014 - 08:39 AM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 7 battles
  • 1,308
Spitfire IX je dobrý stroj, Braniku. Spitfire XIV je letící popelnice...krom premiového hurikánu jsem ještě nelétal horší stroj.

Edited by Lothar135, 08 October 2014 - 08:40 AM.

Branik81 #19 Posted 08 October 2014 - 08:55 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 896 battles
  • 424
  • [D-DOG] D-DOG

View PostLothar135, on 08 October 2014 - 10:39 AM, said:

Spitfire IX je dobrý stroj, Braniku. Spitfire XIV je letící popelnice...krom premiového hurikánu jsem ještě nelétal horší stroj.

Ještě ho nemám ve fullu, ale expení je pro mě čistý masochismus... Ale věřím, že to je mezi klávesnicí a židlí... :veryhappy:

_candle_ #20 Posted 08 October 2014 - 12:30 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 287 battles
  • 234
  • [D-DOG] D-DOG

View PostLothar135, on 08 October 2014 - 09:39 AM, said:

Tak spitfire ještě de když si na něj uděláš čas skutečný průser je F2G supercorsair to je opravdu děs a hrůza to lítat.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users