Jump to content

Supermarine Swift

• Please log in to reply
14 replies to this topic

PorterRockwell #1 Posted 18 September 2013 - 05:18 PM

Czech Community Coordinator

• Guest
  • 1074 battles
  • 1,842
Toto vlákno je určeno k diskusi o tomto britském stíhacím letounu.

Komuniťák ve výslužbě

"Když si Matrix nepřijde pro nás, uděláme si svůj."

Hislin #2 Posted 31 March 2014 - 06:30 PM

Command Chief Master Sergeant

• Advanced Member
  • 10852 battles
  • 744
  • [PPAH] PPAH
Poslední kousek v britské stíhací větvi a opět nádherný stroj který opravdu létal. Ale tak nějak nevím co si o něm mám myslet. Je to stejný jako Attacker. Tohle letadlo dominuje rychlostí, ale to je asi tak všechno. Jak dojde boost, jste prakticky odepsaní. Je to prostě neobratný a to je u stíhačky krapet problém. Navíc motoru chlazení trvá dost dlouho. Na druhou stranu, když se s boostem dobře pracuje, ve stoupání nebo přímém letu Vás jen tak něco nedohoní. Jenže rozdíl rychlosti není takový aby jste nedostali pořádně naloženo, než se dostanete do bezpečné vzdálenosti. Zato zbraně, to je jiná káva. 2x30mm kanón konečně v trupu, s tím už se dá něco dělat. Kadence 1200 ran/min je pořádný hukot. Navíc dostřel 1200mm. Na pohyblivý cíle samozřejmě nepoužitelné, ale takový bitevník můžete pokropit pěkně z bezpečí. Akorát se s tím zatím moc netrefuju, ale to se se zkušenostmi pilota (reálného i virtuálního :veryhappy:) snad zlepší. A malé mínus má docela rychlé přehřívání. Navíc když dost pomalu chladí, takže zastřelování krátkýma dávkama neuškodí. Zatím teda nevím co si o swiftu mám myslet. Po nějakých 20ti hrách je to rozporuplný, když mě ve 4000m rozebere Me-209 nebo P-51H. Páni vývojáři, šáhněte si prosím do svědomí, co se týče výškového výkonu letadel. Na druhou stranu jsem dal pár paradních bitev proti T9,10 a ač jsem z letadla byl ze začátku hodně zklamaný, začíná se mi docela líbit. Hlavně náklady na provoz jsou stejný jako u Attackera. Oprava + průbojná munice vyjde na 25k. To stačí párkrát štrejchnout enemáka a jste minimálně na nule. Uvidím jak se vlastnosti budou zlepšovat se skillem pilota a namontovaným vybavením. Určitě časem ještě doplním delší zkušenost.

Hislin #3 Posted 05 April 2014 - 02:04 PM

• Advanced Member
  • 10852 battles
  • 744
  • [PPAH] PPAH
Takže menší doplnění zkušeností. Tohle letadlo je totální [Editováno]. Pokud nemáte s attackerem už opravdu nalítáno na výzkum a nevíte co s kreditama, tak prosím. Ale jinak je to jenom ztráta času se pokoušet s tímhle lítat. Tohle letadlo je prostě strašně neobratný. Rychlost sice dobrá, ale oproti konkurenci jenom v rámci jednotek procent. Takže nějaký boost a únik z dostřelu prostě není tak efektivní jak by měl být. Zatímco obratnost a palebná síla je v rozdílu i desítek procent ve váš neprospěch. Lítat s tím jako s heavynou taky moc dobře nejde. Když jsem se rozplýval nad dvojicí třícítek s parádní kadencí, tak jenom proto, že jsem čekal konečně solidní palebnou sílu která u britů krapet chybí. Opak je pravdou, je to horší než u attackera. A kdo ho lítá ví, že s těma zbraněma v křídle je to tragédie. Pořádně nejde nic trefit a pouze s dvojicí kanónů tomu chybí takový ten spray efekt, kdy přece jenom aspoň něco se trefí. Navíc při rychlosti kterou swift, respektive stroje T10 lítají se BnZ taktika prostě pořádně dělat nedá. S tímhle prostě na průlet nemáte šanci někoho sestřelit, natož pořádně trefit. Hlavně ty zbraně jsou okamžitě přehřátý a prostě to nechladí. Stejně jako motor. Jak se přehřeje, jste odepsaný. Jsem zklamaný a to opravdu hodně. Už attacker mi z T9 přijde nejhorší, ale tak nějak jsem se s ním naučil lítat a docela to jde. Ale swift je snad zatím to úplně nejhoší s čím jsem ve warplanech lítal. Pro mě je tohle letadlo totální marnost a kousek pro masochisty. Bohužel co jsem si na T10 všímal, říkají to všichni a nějaký aspoň trochu výsledek, třeba 3 sestřely, u tohohle letadla prostě neuvidíte.

Edited by ClearEvil, 06 April 2014 - 06:53 PM.
Tento příspěvek byl kvůli porušení pravidel upraven moderátorem. Zároveň bylo odesláno oficiální upozornění. Pokud byl příspěvek moderován, uživatel nemá právo upravovat poznámky zapsané v příspěvku moderátorem. ClearEvil

hurri_cze #4 Posted 05 April 2014 - 02:50 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 6358 battles
  • 264
A jéje. S Attackerem se k němu postupně propracovávám...se mám asi na co těšit, co? :glasses:

Hislin #5 Posted 05 April 2014 - 07:49 PM

• Advanced Member
  • 10852 battles
  • 744
  • [PPAH] PPAH
Třeba Ti sedne, kdo ví. Ale mě nesedlo a myslím si, že je to opravdu hodně špatný letadlo. Myslím, že jednou jak jsme se spolu potkali, tak si si mě s attackerem solidně vyndal. Prostě jak se za swifta pověsí cokoliv T8+, tak jde buď k zemi, nebo dostane aspoň pořádně naloženo. Myslel jsem si, že ta T10 bude taková třešnička na dortu celkem vyvážený a dobře hratelný britský větve. Bohužel je to spíš taková plíseň na povrchu. Ale stejně si ho nechám. To letadlo je nádherný a provozní náklady jsou hodně solidní, ale to je bohužel asi tak všechno.

hurri_cze #6 Posted 06 April 2014 - 04:58 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 6358 battles
  • 264

No, jsem zvědavej. Každopádně chci mít v hangáru všechny Supermariny, takže ho pak určo pořídim. Jen ještě zbejvá asi 140k expů... :ohmy:

A díky Ti za postřehy. Jak u Attackera, tak tady u Swifta. :great:

Squadrons #7 Posted 06 April 2014 - 03:41 PM

Senior Airman

• Member
  • 2020 battles
  • 44
Myslím si, že to bude stejně těžké na naučení jako Javelin, ale ještě nemohu posoudit.

Hislin #8 Posted 06 April 2014 - 04:12 PM

• Advanced Member
  • 10852 battles
  • 744
  • [PPAH] PPAH
Určitě se každé letadlo dá naučit a názor se na něj může změnit. Ale nauč se pořádně něco, co si díky počtu hráčů moc nezalítáš.

Squadrons #9 Posted 07 April 2014 - 12:16 PM

Senior Airman

• Member
  • 2020 battles
  • 44
Máš pravdu v tom, že je to omezené hráčema. Sám jsem zvědav až doexpím Javelina, kolik lidí budou hrát 10 tiery. Zatím co jsem byl s 9 tierem proti 10, tak nás na každé straně bylo maximálně 6 lidí a z toho každá strana měla 2 x tier. Doufám, že zavítají další hráči, aby to čekání nebylo tak dlouhé.

Hislin #10 Posted 09 April 2014 - 09:48 AM

• Advanced Member
  • 10852 battles
  • 744
  • [PPAH] PPAH
Ono se na T10 dá občas proletět. Ale je to většinou po 22:00hod, kdy mi přijde že lidi mají nalítaný daily a vyděláno na vysoký tier a tak se na to všichni vrhnou. Bohužel se T10 sejde tak max 10, z toho polovina IL-40P (nejlepší stíhačka na T10 :veryhappy:) a zbytek je doplněn T8,9. Málokdy se stane, že je to jenom o proudových letadlech. Ale když už, tak ty bitvy jsou úžasný. A i když swifta lítám, za ty prachy ho přece nenechám zapadat prachem, tak názor zatím neměním. To letadlo je prostě trága.

hurri_cze #11 Posted 11 April 2014 - 09:15 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 6358 battles
  • 264
Včera jsem ho pořídil. Konečně mam všechny Supermariňáky doma. :honoring:

Hislin #12 Posted 11 April 2014 - 01:38 PM

• Advanced Member
  • 10852 battles
  • 744
  • [PPAH] PPAH
Gratulace. Tak pak napiš zkušenosti. Docela by mě zajímal i jiný pohled na věc.

Hislin #13 Posted 02 May 2014 - 06:28 PM

• Advanced Member
  • 10852 battles
  • 744
  • [PPAH] PPAH
V patchy 1.3 se zlepšila přesnost 30mm kanónů ADEN. Takže i když mi Swift trochu zapadal prachem, protože tuhle tragédii mě prostě hrát nebavilo, chtěl jsem vyzkoušet rozdíl. A světe div se, ona je to pravda. Opravdu se s tím už dá celkem trefovat. A rozdíl je to docela znatelný. Ale co mě překvapilo ještě víc a to nikde není psaný, s tím letadlem se stalo ještě něco. Najednou se mi se Swiftem lítá o hodně líp. Nevím jak to vysvětlit, hodnoty se nijak nezměnily, ale prostě je to na ovládání o hodně přijemnější letadlo. Dokonce už se mi s ním daří i sestřelovat a hlavně bitvu přežít. Možná je to jenom způsobený tím, že mi hra po patchy běhá podstatně líp, ale najednou mě Swift začal docela bavit a je to takový opravdu hratelnější.

silenykralik #14 Posted 10 August 2014 - 12:11 PM

Senior Airman

• Member
  • 6821 battles
  • 32
No obratnost nemá cenu rozebírat, rychlost slušná, ale nevydrží dlouho. Nejhorší je výškovost - 2100 je fakt málo a pokračuje tak trápení Attackeru. Druhou slabinou je výzbroj - 2x30 je sice účinných, ale projektilů lítá málo - hůře se trefuje. Vím, že to je rukama, ale hůř se mi létalo už jenom s Blenheim a Skua.

Perpentach #15 Posted 12 August 2017 - 07:57 AM

Second Lieutenant

• Conquest Member
  • 15937 battles
  • 1,099
  • [SPX] SPX
jsem v půlce výročí a už to letadlo nesnáším. každá střela letí jinam. i když cíl neuhýbá, tak ho trefí maximálně polovina střel. a když uhýbá, tak leda náhodou. takže hezky z blízka, rychle, na překvápko. v duelu s někým, kdo už o mě ví, bych se po chvíli nejradši katapultoval.

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users