Jump to content

De Havilland Mosquito

• Please log in to reply
63 replies to this topic

Choice5 #21 Posted 27 November 2013 - 10:09 AM

Command Chief Master Sergeant

• Advanced Member
  • 6 battles
  • 519
  • [RWC] RWC

Edit: původní příspěvek jsem smáznul a přesunul lehce upravený do sekce Návody a tipy.

Edited by Choice5, 28 November 2013 - 06:29 AM.

Meletti #22 Posted 27 November 2013 - 10:12 AM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 493
nechaj ho aj tu

Kotydz #23 Posted 27 November 2013 - 10:55 AM

• Squadron Leader
  • 50 battles
  • 620
  • [RWC] RWC

Slaimere a to já to klidně napíšu :-)

Žany, pěkné pojednání o B&Z taktice, fáze "Měsíc" je ve tvém podání opravdu mistrovská... 

Ve všem máš defacto pravdu, jen se nic nesmí přehnánět. Letět s tierem 5 v 4,5k metrech je prostě blbost. Gagarina tam stejně ještě nepotkáš, letadla samozřejmě taky ne. Než přiletíš ke svému týmu je 2/3 z týmu mrtvých, protože jim chybí tvůj support jako HF. 

Obecně bych řekl, že platí tier X 500m (tj pro tier 4 přibližně 2000m výška. Samozřejmě lze počítat s menší rezervou, pak by optimální letová výška byla někde 2200-2400m.) Přiletím tam jak většina stihačů s dobrou rychlostí a výhodou výšky. Navíc mám větší šanci na únik, protože platí úměra "čím víc terčů, tím tě dřív někdo pustí". Vše ostatní samozřejmě platí.

Pořadí cílů jsi vyjmenoval hezky, ovšem není to dogma. "Vyvěšený" nepřítel při cestě zpět nahoru je ideálním příkladem. Proto tu především platí taktika "dívej se a přemýšlej".

Co jsi u cílů nezmínil je v neposlední řadě ( a to já bych dal dokonce na první místo)  pomoc spojencům, hlavně členům tvojí letky. To se ti moc tvojí taktikou nedaří, 3x ze 4 her mě necháš umřít, protože jsi daleko. 

Tvé úspěchy a výsledky jsou daní za obětování ostatních členů týmu (letky), což ovšem není jejich volba ale tvoje volba (to obětování). O kradění killů se nebavím, dělají to kompletně všichni na serveru. Bez vyjímky (nebo já ji aspoň ještě nepotkal :-) ). Osobně považuji důležitější poměr kill + assist / game než samotný k/g. 

A úplně na konci bych chtěl zdůraznit komunikaci v týmu pomocí F-kláves. Když jsi v nouzi dost se to hodí. Ale k tomu patří i reagování na prosby (komunikaci) ostatních...

PS: věřím že hra s bitevníkem je super. Většinou si ti dva HF poměrně dobře pomůžou ( se Slaimerem) a jistota převahy baráčků se hodí vždycky. 

Edited by Kotydz, 27 November 2013 - 11:15 AM.

Choice5 #24 Posted 27 November 2013 - 11:55 AM

• Advanced Member
  • 6 battles
  • 519
  • [RWC] RWC

No jo, pravda. Šak píšu, že je to hlavně zvyk ze sólo hraní, v letce je třeba hrát trochu jinak, nepopírám. Někdy můžeme sepsat i návod pro letky.

"Vyvěšený" cíl - jojo, doplním.

EDIT: zbytek smazán, zbytečný spam a handrkování v rámci klanu :)

Edited by Choice5, 28 November 2013 - 06:17 AM.

Kotydz #25 Posted 27 November 2013 - 12:10 PM

• Squadron Leader
  • 50 battles
  • 620
  • [RWC] RWC

Ty se tu bavíš o 10 bitvách z 1000. Na 990 bitev doletíš pozdě. Navíc když pomůžeš týmu, tým by měl pomoci Tobě (to uznávám moc často není). Včera jsme to se Slaimerem praktikovali. Je-li někdo výš a nemáš šanci se na něj dostat (1 hra ze 100? ), tak odletět (kolikrát i hodně nízko) a ztratit se. Tím ho stáhneš dolů a někde jinde si vystoupáš zpět. Jinak by Ti dole měl pomoci ten tým (T&Z letadla). Ve většině případů to skončí, že tě borec nechá a otočí zpět nahoru (teorie hodně cílů = snadnější únik). Jestliže ne, pak se jeden s ním točí a jeden stoupá. Je to o spolupráci a myšlení. 

A ke konkrétní situaci. Ano bylo to tak, ale zapomněl jsi říct jednu důležitou věc. Vystříleli jsme jeden chumel, oba vysoká letová hladina. Uviděli jsme protivníky (samozřejmě já v předu jak jinak :-D) a zatímco já šel dolů střílet, ty jsi začal zase (podle mě nesmyslně) stoupat. Tím narostl rozdíl rychlostí a proto jsem Ti tolik uletěl. Včera jsem byl se Slaimerem kompletně ve stejné pozici. Slovo dalo slovo (na TS, samozřejmě bez mikrofonu je ti dost těžké rozumět :-D) a šli jsme do toho. Situace 2vs5 my jdeme z výšky. První průlet tři borci dole, otočit přes hlavu a poslední dva taky dole. 15 vteřin a byla situace 2vs5 vyřešena. 

Já jsem ten poslední, kdo by taktiku B&Z rozporoval. Ale s citem a důrazem na teamplay. A to je náš rozdíl, respektive rozdíl v našem přístupu. Jinak staty máme +- stejný, když si zaletím 100 bitev na T2 HF (Ago 192 - kosa všech kos a nováčků :-)))  tak je budeme mít úplně stejný (troufnu si tvrdit). 

ctg

PS: jde o princip, reálné taktické cvičení bude rozebráno na taktické mapě na sobotní poradě v Rosicích :-)

PS2: ty medaile jsou jen jasným důkazem, že obětuješ (te) celý tým za cenu vlastních úspěchů. Normálně 12 lidí v bitvě ani nepotkám :-)

Edited by Kotydz, 27 November 2013 - 12:19 PM.

Choice5 #26 Posted 27 November 2013 - 12:43 PM

• Advanced Member
  • 6 battles
  • 519
  • [RWC] RWC

View Post

PS: jde o princip, reálné taktické cvičení bude rozebráno na taktické mapě na sobotní poradě v Rosicích :-)

PS2: ty medaile jsou jen jasným důkazem, že obětuješ (te) celý tým za cenu vlastních úspěchů. Normálně 12 lidí v bitvě ani nepotkám :-)

Ále prd, nikdo nikoho neobětuje :-)  Je spousta bitev, kde dám jeden sestřel a pohodový win (nebo naopak jdu plakat do hangáru jako první). A holt někdy se to vyvíjí špatně a zadaří se bitku zvrátit.

EDIT: zbytek smazán, zbytečný spam

Edited by Choice5, 28 November 2013 - 06:21 AM.

Slaimer1 #27 Posted 27 November 2013 - 01:52 PM

• Squadron Leader
  • 0 battles
  • 615
  • [RWC] RWC
Žany, obětuje :).

Choice5 #28 Posted 28 November 2013 - 06:16 AM

• Advanced Member
  • 6 battles
  • 519
  • [RWC] RWC

Hele, Kotydz, Slaimer, abych tu diskusi uzavřel i zde.

Moc dobře víte, kolik nováčků na 110 B/E odchází po dvou minutách bitky do hangáru. Je to návod, který má aspoň trochu pomoct a počáteční výhoda výšky je důležitá.

Zároveň diskusí o výšce odvádíme pozornost od dalších aspektů a tipů.Točí se v chumlu, po náletu se brzy otáčí, nemají dostatečnou únikovou rychlost, útočí na nevhodný cíl, málo sledují minimapu apod. Je toho prostě moc, není to jen o té výšce.

Ohledně výšky se pak spokojeně pohádáme u piva :)

Edited by Choice5, 28 November 2013 - 06:30 AM.

Slaimer1 #29 Posted 06 December 2013 - 08:41 AM

• Squadron Leader
  • 0 battles
  • 615
  • [RWC] RWC
Nudím se před začátkem školení, takže bych chtěl oficiálně požádat o posílení Mossieho. Rozhodně by to chtělo zvednout firepower (cca o 300) a trochu zvednout rychlost (stačí o 100). Pak už snad Choice bude spokojený a nebudeme muset poslouchat, že je Mossie slabý :))).

Choice5 #30 Posted 09 December 2013 - 07:59 PM

• Advanced Member
  • 6 battles
  • 519
  • [RWC] RWC

Pěkné videjko na Mossiem od Kahil007. Sice v podstatě jen proti pětkám, ale i tak. Typická hra s Mossiem v daném tieru.

P.S. Sledujte tu výšku po startu... Proti němu jen dvě šestky, ale stejně to vymotal na 3975 metrů, ze kterých zahajoval útok... ;)

Edited by Choice5, 09 December 2013 - 08:01 PM.

tirael #31 Posted 10 December 2013 - 08:22 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 140
Uz sa tesim ako v novom patchi dostanu na prdel kozmonauti na podobnych lietadlach.Inak zahral h..o nik si ho nevsimal jedn krat po nom strielali a aj to mu zobrali polovicu hp.

Choice5 #32 Posted 10 December 2013 - 09:12 AM

• Advanced Member
  • 6 battles
  • 519
  • [RWC] RWC
Tak kazda hra prece neni s infarktovym zaverem. Zahral to, co se od toptier HF v danem rozlozeni sil ocekava. Prvni prulet z vysky bum bum bum, pak uz pohodova rutina. Napinavy zaver ma na videjku s desitkovym japoncem. Ale to je v jine sekci, popr na jeho kanale.

Tomibar #33 Posted 10 December 2013 - 10:29 AM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 1,876

View Posttirael, on 10 December 2013 - 08:22 AM, said:

Uz sa tesim ako v novom patchi dostanu na prdel kozmonauti na podobnych lietadlach.Inak zahral h..o nik si ho nevsimal jedn krat po nom strielali a aj to mu zobrali polovicu hp.

Ahoj,

Dovolím si nesouhlasit,všimnuli si ho dva nebo tři,jejich smolík byl že je to lepší střelec než oni.A pak lítal velmi dobře,kéž bych to uměl jako on.

Souhlasím,že by to měly malounko upravit to je fakt,ale ne zase moc protože pak by tyto letadla byla k ničemu.A to by se mě taky nelíbilo.Tuším,že se to WG napoprvé nepovede a bude řev jako hrom :D Nerfnout pár letadel je jedna věc ale co dál??

Je poznat že Kahill to má v ruce jako hrom.

Squadrons #34 Posted 12 December 2013 - 07:30 PM

Senior Airman

• Member
  • 23 battles
  • 44
Ahoj, chci se zeptat. Na lepší dělo musím si udělat i draka?

Meletti #35 Posted 12 December 2013 - 07:53 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 493

View PostSquadrons, on 12 December 2013 - 07:30 PM, said:

Ahoj, chci se zeptat. Na lepší dělo musím si udělat i draka?

orientuj se podle tech sipek, jelikoz jde spojnice se sipkou primo ze zakladnich kanonu na lepsi delo, muzes to rovnou expit. Kdyby to bylo jinak, sipka by sla nejdriv na drak letounu, a az pak na lepsi delo.

Squadrons #36 Posted 12 December 2013 - 09:15 PM

Senior Airman

• Member
  • 23 battles
  • 44

View PostMeletti, on 12 December 2013 - 07:53 PM, said:

orientuj se podle tech sipek, jelikoz jde spojnice se sipkou primo ze zakladnich kanonu na lepsi delo, muzes to rovnou expit. Kdyby to bylo jinak, sipka by sla nejdriv na drak letounu, a az pak na lepsi delo.

A jo vlastně :D Na to bych úplně zapoměl. Díky :-)

Squadrons #37 Posted 15 December 2013 - 01:29 PM

Senior Airman

• Member
  • 23 battles
  • 44
Je to parádní letadlo, ze začátku jsem nadával, ale teď už jsem sním spokojen, vyhrávám už víc, průměr sestřelených za bitvu 2. Narval jsem nejdřív lepší dělo, pak lepší motor. Teď přemýšlím, jestli bude dobrý dát další zkušenosti do nejlepšího motoru, nebo do draku. Nebo naopak?

Squadrons #38 Posted 15 December 2013 - 06:40 PM

Senior Airman

• Member
  • 23 battles
  • 44
Tak jsem to vrazil do motoru, na draka se asi i vyprdnu, uvidím jak na tom budu finančně :-)

Tomibar #39 Posted 03 April 2014 - 11:27 AM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 1,876

No po aktualizaci je to s Mosquito jak ??

Přidaly mu trochu od všeho , už před tím to bylo parádní letadlo , momentálně je to jedna z nejlepších těžkých mašin ve hře .

Takže se dá čekat , že to zase vrátí na původní hodnoty :sceptic:

waltare #40 Posted 08 April 2014 - 05:55 AM

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 796
No asi to je parádní letadlo ale já po včerejší koupi 6 x prohra 0 win.V základu je to zvláštní letoun. Parádně nabere výšku a pak motoru dojde dech kolem 2000 metrů, kanony Hispano jsou levé jak šavle ( pravda já taky ) a dost se přehřívaj.Kdybych ho tolik nechtěl a že jsem dokonce začal mít Beau v oblibě a rád se školním busem lítám  , tak nevím nevím. Navíc jen na drak 16500 expů - si dělaj legraci..., stejně nejdřív musím do motorů, ty tady považuju za naprostej základ. Nu uvidíme, snad se začne dařit.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users