Jump to content

Me 262 Schwalbe

• Please log in to reply
76 replies to this topic

Falathi #21 Posted 14 October 2013 - 04:16 PM

Polish Community Coordinator

• WG Staff
  • 193 battles
  • 1,016
  • [WG] WG
Słyszałem, że Schwalbe jest totalnie OP ale szczerze mówiąc nie czuję tego - mój totalnie UP refleks rekompensuje to aż nadto.
Nooo, ale w World of Warships będę manewrował, że hoho!

Caught on tape, yet anonymous 

WG CC - ja bez żadnego trybu

RedRist #22 Posted 14 October 2013 - 04:25 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 334

View PostFalathi, on 14 October 2013 - 04:16 PM, said:

Nie kuś człowieku, jakieś info kiedy będzie cokolwiek? testy miały się zacząć w 3Q a tu dalej ani widu ani słychu, nawet nie pochwalili się żadnymi postępami

Greyshark #23 Posted 14 October 2013 - 04:26 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

View PostFalathi, on 14 October 2013 - 04:16 PM, said:

Słyszałem, że Schwalbe jest totalnie OP ale szczerze mówiąc nie czuję tego - mój totalnie UP refleks rekompensuje to aż nadto.

Jak spotkasz jakiegoś ogarniętego przeciwnika latającego 262 to poczujesz :)

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

Falathi #24 Posted 14 October 2013 - 04:40 PM

Polish Community Coordinator

• WG Staff
  • 193 battles
  • 1,016
  • [WG] WG
O, coś takiego to już widziałem.

Chodziło mi bardziej o to, że w moich rękach już nie jest taki OP.

Chyba, żeby dać mi jakiś fajny, tylko trochę wolniejszy cel, lecący po prostej i umieszczony przed nosem mojej maszyny. Aha! I żeby nie miał za duzo HP!

Caught on tape, yet anonymous 

WG CC - ja bez żadnego trybu

_Inevitable_ #25 Posted 15 October 2013 - 07:15 PM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 21
Falathi, mam w sumie podobny problem. Im wyższe tiery, tym staranniej trzeba celować, bo i ludzie lepiej unikają, no i maszynki też nie lecą 300 km/h... A z tego co zdążyłem zauważyć to gra na odrzutowcach jest o wiele dynamiczniejsza od gry na szarych śmiglakach  :playing:

ASPmac #26 Posted 19 October 2013 - 09:49 AM

Airman Basic

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 7
pograj se j 7w1 to masz porównanie jak bardzo jest op ten me , nawet jeśli nieogarnięty gracz zejdzie nim na niskąwysokoćś .... czyt maxymalna wysokość j7w1  toi udzieknie tak wyoko że japońcem czy ła nawet dzioba niepodniesiesz żeby mu oddać jak ucxieka bo przeciążenie ogólnie to jest zbyt przesadzone że zwrotne myśliwce nbiemogą wzbić się normalnie ponad 2 kilosy    tylko amerykańce doruwnujom  niemieckim ciężkiem które wszystkie są op ze względu na mechanikę gry ....

WolandPL #27 Posted 21 October 2013 - 10:38 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 91
Dzisiaj widziałem Schwalbe w akcji, gdy z powodu dość małej liczby graczy wrzuciło moje biedactwo Zero VI tieru na bitwę z nim u wrogów. Niesamowite co ten koleś tym samolotem wyczyniał - wspinał się, nurkował, raz go nie było, a raz był, każdego niemal na jedną serię i znikał tak szybko, jak się pojawiał. I nawet całkiem zwrotny samolotonsyn z niego, nie miałem praktycznie żadnej szansy na kontratak - zanim zdążyłem zawrócić, był już za daleko, wykonywał zwrot i z powrotem pełną siłą pruł. Połowa mojej drużyny wraz ze mną padła od gościa w nim, nawet nie wiedzieli co ich trafia. A widać zresztą było, że niespecjalnie koleś się w nim starał - kilka razy na czołówkę, raz wyżej, raz niżej + dopalenie. I tyle, ani jednej beczki czy nawet żałosnego Immelmana.

Ciekawe jak wypada ten odrzutowiec VIII tieru w porównaniu z innym odrzutowcem na tym samym poziomie - Jak-15. Z chęcią zobaczyłbym taki pojedynek, bo cała reszta według mnie odstaje od Schwalbe pod niemal każdym względem.

World of Tanks | World of Warplanes

jakub_czyli_ja #28 Posted 21 October 2013 - 11:37 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 4926 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

View PostDreadnought17, on 21 October 2013 - 10:38 AM, said:

I tyle, ani jednej beczki czy nawet żałosnego Immelmana.
A po co miałby się wysilać?

Ciekawe jak wypada ten odrzutowiec VIII tieru w porównaniu z innym odrzutowcem na tym samym poziomie - Jak-15. Z chęcią zobaczyłbym taki pojedynek, bo cała reszta według mnie odstaje od Schwalbe pod niemal każdym względem.
Pewnie nijak, bo 262 ma co prawda (dużo) niższą prędkość wznoszenia na papierze i gorszą manewrowość, ale za to wszystko inne ma lepsze - lepszy pułap optymalny, więcej HPków, większy dps.
Jakby Jak-15 chociaż ocierał się o OP, to by stadami latały Jaki 15 a nie Me 262.

Drugą sprawą jest co prawda to, że Jak-15 pojawił się stosunkowo niedawno, a droga do niego nie jest usłana różami (nawet nie w porównaniu do upiększonej fajerwerkami drogi do 262, ale do praktycznie każdej innej maszyny 8 tieru), więc mniej osób do niego grinduje.

Na 8 tierze jest jeszcze angielski odrzutowiec w ciężkiej linii, ale on znowu ma nieco inny zestaw wad - prędkość i pułap są prawie, natomiast uzbrojenie jest dziwne - albo 4 lub 6x20mm co daje homogeniczne uzbrojenie z niską masą salwy, albo 4x20 i 2x40 co daje problemy z celowaniem ze względu na różne prędkości wylotowe pocisków.

Tatkowy66 #29 Posted 21 October 2013 - 01:53 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 432
262 Jest OP. Dreadnought,wystarczy dac nubowi schemat dzialania BnZ i w nastepnej bitwie niszczy wszystko co sie napatoczy;)

Greyshark #30 Posted 21 October 2013 - 01:58 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA
Mam i Jaka-15 i 262. Oczywiście Jak to może 262 za darmowego fraga robić. Nie jest ważne jaką ma prędkość wznoszenia tylko jak długo może ją utrzymywać. 30 sekund doładowania w 262 w porównaniu do chyba 15 Jaka... to mówi samo za siebie.

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

Satius #31 Posted 10 November 2013 - 05:41 PM

Senior Airman

• Member
  • 0 battles
  • 26
Kupiłem rakiety - NIE POLECAM tego zakupu.
Fly to sky, jet or die!

SpitfireWAW #32 Posted 14 December 2013 - 01:02 AM

Airman Basic

• Member
  • 6 battles
  • 6
A ja raz w życiu widziałem Jaskółkę. Hm... "w życiu" to nie było odpowiednie stwierdzenie jeśli wiecie o co chodzi ;) Na Jaskółki polowało się tuż nad lotniskiem, bo tam były bezbronne, ale tego w grze nie ma 

squint_eyes #33 Posted 19 December 2013 - 11:41 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 1282 battles
  • 416

Witam

Jak wygląda gra w Me 262 po premierze, lata się nim przyjemnie, nie został jakoś strasznie znerfiony?. Myślę czy nie pójść w te drzewko (tzn mam już Bf 109 B odblokowany i dwa tiery później można przeskoczyć na dwukadłubowca) ale nie ze względu na opinię że był OP, tylko ze względu na to że kiedyś posiadałem model tego samolotu i bardzo się przy nim napracowałem. Prawdopodobnie będę dalej rozwijał Jaki (obecnie jestem na tier 5 Jak-1) ale chciałbym mieć coś co może atakować cele naziemne na wyższym tierze. Z początku chciałem iść w IŁ-y ale teraz jest ten IŁ-2 mod w wersji premium i myślę czy nie zainwestować resztki golda w tą maszynkę i aby nie levelować do końca dwóch ruskich samolotów, to może wziąść niemieckie heavy (bo będę miał ruskie lighty w postaci Jaków).

Edited by ian666, 19 December 2013 - 11:53 PM.

Tatkowy66 #34 Posted 20 December 2013 - 02:01 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 432

View Postian666, on 19 December 2013 - 11:41 PM, said:

Witam

Jak wygląda gra w Me 262 po premierze, lata się nim przyjemnie, nie został jakoś strasznie znerfiony?. Myślę czy nie pójść w te drzewko (tzn mam już Bf 109 B odblokowany i dwa tiery później można przeskoczyć na dwukadłubowca) ale nie ze względu na opinię że był OP, tylko ze względu na to że kiedyś posiadałem model tego samolotu i bardzo się przy nim napracowałem. Prawdopodobnie będę dalej rozwijał Jaki (obecnie jestem na tier 5 Jak-1) ale chciałbym mieć coś co może atakować cele naziemne na wyższym tierze. Z początku chciałem iść w IŁ-y ale teraz jest ten IŁ-2 mod w wersji premium i myślę czy nie zainwestować resztki golda w tą maszynkę i aby nie levelować do końca dwóch ruskich samolotów, to może wziąść niemieckie heavy (bo będę miał ruskie lighty w postaci Jaków).

1.. Me 262 jest nadal strasznie OP

2. Jezeli robisz 262 dlatego ze "chiałbym mieć coś co może atakować cele naziemne na wyższym tierze" to zaslugujesz na miano NOOB'a roku :medal:

Greyshark #35 Posted 20 December 2013 - 02:06 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

View PostTatkowy66, on 20 December 2013 - 03:01 PM, said:

2. Jezeli robisz 262 dlatego ze "chiałbym mieć coś co może atakować cele naziemne na wyższym tierze" to zaslugujesz na miano NOOB'a roku :medal:

Co się czepiasz, przecież do tego służą niemieckie bombowce! :izmena:

Sam widziałem ostatnio dwa 410 które zostały na jednego Ła-5, i oba atakowały cele naziemne! Jeden nawet się o taki cel rozbił. Nawet zapisałem sobie nicki graczy.... ale gdzieś zagubiłem tę karteczkę.....

:trollface:

Tatkowy66 #36 Posted 20 December 2013 - 02:08 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 432

View PostGreyshark, on 20 December 2013 - 02:06 PM, said:

Co się czepiasz, przecież do tego służą niemieckie bombowce! :izmena:

Sam widziałem ostatnio dwa 410 które zostały na jednego Ła-5, i oba atakowały cele naziemne! Jeden nawet się o taki cel rozbił. Nawet zapisałem sobie nicki graczy.... ale gdzieś zagubiłem tę karteczkę.....

:trollface:

Co za idiota to mogl zrobic...:trollface:

Co nie zmienia faktu, ze fragow troche wpadlo :kamikaze:

sturmovikgsp #37 Posted 20 December 2013 - 02:10 PM

Command Chief Master Sergeant

• Advanced Member
  • 3 battles
  • 694
Gdyby nie obniżyli siły ognia P51H Me262 miałby ciężki żywot teraz. Łatwiej go dopaść, ale w rękach doświadczonego gracza ciągle jest OP/

Lone Wolf

Greyshark #38 Posted 20 December 2013 - 02:15 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA
Na podstawie wczorajszych obserwacji potwierdzam, jest OP. P51H dostał nerfa i dużo trudniej teraz tego 262 dopaść. Jedyne wyjście to starać się zmusić go do zejścia w dół, no i czekać na wersję 1.2

squint_eyes #39 Posted 21 December 2013 - 10:12 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 1282 battles
  • 416

View PostTatkowy66, on 20 December 2013 - 02:01 PM, said:

Nie zrozum tego jak jakąś obrazę ale chyba nie do końca rozumiesz znaczenie słów jakimi się posługujesz, jeżeli uważasz za noba kogoś kto zadaje pytanie w sprawie samolotu którego nie posiada (swoją drogą ty również bo masz dopiero 3 bitki w Zwillingu, co najwyżej mogłeś w becie pograć albo na testowym). Zresztą jedno powiedzenie mówi że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi :).

Tak się składa że widziałem co najmniej dwa razy nagrania bitek, ludzi w Me 262 atakujących z sukcesem cele naziemne i robiących ładne wyniki. Oczywiście taki odrzutowiec nie zrobi tego za wiele, pytałem się jedynie czy jest taka możliwość, na tyle na ile pozwalają te dwie rakiety po 1800dmg oraz działka. Po za tym skoro IŁ-40 może zdejmować cele naziemne samymi działkami, to gdyby odkryć młodszego brata czyli Me 262 III, posiadającego 3/4 dpsu IŁ-a w działkach, chyba też od biedy poradziłby sobie (zresztą sporo ludzi używa heavy do niszczenia celów naziemnych, z różnym skutkiem). Oczywiście najlepiej było by użyć szturmowca, ale na nadmiar takowych nie można narzekać, stąd na teraz farmię drzwko IŁ-owe i bardzo dobrze mi się nimi gra (są to specyficzne samoloty pewnie nie dla każdego ale mi odpowiadają).

Edited by ian666, 21 December 2013 - 10:18 PM.

jakub_czyli_ja #40 Posted 21 December 2013 - 10:53 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 4926 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

Sama idea, żeby kupić HF bo może atakować cele naziemne świadczy o totalnym braku ogarnięcia w grze. Atakowanie celów naziemnych ciężkim myśliwcem to marnowanie jego potencjału.

O wiele więcej razy brałem udział w bitwach gdzie ciężki myśliwiec atakujący cele naziemne walnie przyczynił się do faila własnej drużyny niż w takich, gdzie to pomogło wygrać.

A to, ze patrzysz się tylko na dps porównując Iła 40 z Me 262 tylko utwierdza w przekonaniu, że nie ogarniasz.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users