Jump to content

Jak-30

Jakowlew Jak-30

• Please log in to reply
27 replies to this topic

WolandPL #1 Posted 20 October 2013 - 01:13 PM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 91
Temat poświęcony samolotowi Jakowlew Jak-30 (sowiecki myśliwiec odrzutowy X tieru).

World of Tanks | World of Warplanes

Axet_ #2 Posted 27 October 2015 - 09:11 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 9 battles
  • 139

Ktoś lata tym pudłem ?

Macie jakies uwagi? - siła ognia, prędkość - warto w to wchodzić ?

:)

Znaczy i tak pewnie kupie, bo lubie tę linię, ale kwestia tego czy szybciej czy wolniej - na razie mam do wyboru albo ciezka X USA albo toto .

ewentualnie trochę później Sabre...

Edited by Axet_, 27 October 2015 - 09:12 AM.

No clan! No squad!

jakub_czyli_ja #3 Posted 27 October 2015 - 10:26 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1714 battles
  • 9,194
  • [XII-2] XII-2

Na teście ewaluowałem, szału nie zrobił - głównie z powodu prędkości i pułapu.

Ale z tych 3 co wymieniłeś, to jakby żaden nie powalał.

Clear cache/Skasuj cache: cmd /K del /Q /F /S "%TEMP%\wargaming.net\wowp\cache"

And everything else/i wszystko inne: cmd /K del /Q /F /S "%APPDATA%\Wargaming.net\World of Warplanes"

LORDDOOMSDAY #4 Posted 27 October 2015 - 10:46 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 256 battles
  • 2,776
  • [_UN_] _UN_
Otóż F86 to po Swiftcie najlepszy LF w grze. Co do Ła30 to na testach strasznie odstawał od reszty 10T. Ani to to specjalnie zwrotne. Działka jakieś takie niecelne. To już Jak lepszy. Co do ciężkiego USA ( XF90 ) to polecam bo po Javelinie to najlepszy 10T w grze. Mocno go poprawili. Ale to moje subiektywne zdanie.

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

Axet_ #5 Posted 27 October 2015 - 12:03 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 9 battles
  • 139
hej, ale tu mowa o Jak30 - z opisu wynika, ze jest on najzwrotniejszy na X tierze

No clan! No squad!

jakub_czyli_ja #6 Posted 27 October 2015 - 12:09 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1714 battles
  • 9,194
  • [XII-2] XII-2

View PostAxet_, on 27 October 2015 - 12:03 PM, said:

hej, ale tu mowa o Jak30 - z opisu wynika, ze jest on najzwrotniejszy na X tierze

No, coś jak w dowcipie, gdy w Niemczech lekko nawalony Rusek podbija do emigranta z kraju nad Bosforem, i mówi, że tacy emigranci mają 3 problemy.

- Pierwszy jest taki, że nie potraficie przyjąć krytyki, i na każdą reagujecie agresją.

No to dostał zaproszenie na zewnątrz, wyszedł, widzi że tam oprócz emigranta są jeszcze jego bracia, kuzyni i przyjaciele.

- I to jest wasz drugi problem - nie potraficie niczego zakończyć po męsku i samodzielnie, tylko wszystko w kupie.

Emigranci w odpowiedzi wyciągają noże.

- No i trzeci problem - na strzelaninę przychodzicie z nożami.

No i ten najzwrotniejszy w grze jest takim właśnie kolesiem z nożem na strzelaninie.

And everything else/i wszystko inne: cmd /K del /Q /F /S "%APPDATA%\Wargaming.net\World of Warplanes"

Axet_ #7 Posted 27 October 2015 - 12:17 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 9 battles
  • 139

trochę nie rozumiem dowcipu, ale...

bym się tym nie przejmował :)

Jednak mam pytanie, czy którys z Was latał tym czymś, czy nie ?

Bo wolałbym, żeby mi ktoś coś napisał o jakiś faktach a nie o wyobrażeniach ;)

Choć właśnie czytam, że Jakub latał - czyli jak żaden nie pasuje to każdy może pasować :)

No i istotna kwestia jak to teraz wygląda po wprowadzeniu 1.9, bo się pozmienialo sporo...

Edited by Axet_, 27 October 2015 - 12:24 PM.

No clan! No squad!

Greyshark #8 Posted 27 October 2015 - 12:28 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

View PostAxet_, on 27 October 2015 - 02:17 PM, said:

trochę nie rozumiem dowcipu, ale...

bym się tym nie przejmował :)

Jednak mam pytanie, czy którys z Was latał tym czymś, czy nie ?

Bo wolałbym, żeby mi ktoś coś napisał o jakiś faktach a nie o wyobrażeniach ;)

Choć właśnie czytam, że Jakub latał - czyli jak żaden nie pasuje to każdy może pasować :)

No i istotna kwestia jak to teraz wygląda po wprowadzeniu 1.9, bo się pozmienialo sporo...

Tak latałem, całe 6 bitew. 

Jakubowi chodzi o to, że co z tego że jest najzwrotniejszy skoro pod innymi względami niedomaga? Wolny, słabo się spisuje na wysokim pułapie, dobry jest tlko w walce kołowej na niskim. Jak dla mnie gorszy od Ła-15, którym to rozegrałem znacznie więcej bitew. Ławoczkin jest mniej zwrotny ale lepiej się zachowuje na wyższym pułapie, no i mimo iż posiada takie samo uzbrojenie to siłę ognia wyrażoną numerkami ma większą. A nie, zmienili, teraz oba mają taką samą.

Edited by Greyshark, 27 October 2015 - 12:33 PM.

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

jakub_czyli_ja #9 Posted 27 October 2015 - 12:31 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1714 battles
  • 9,194
  • [XII-2] XII-2

View PostAxet_, on 27 October 2015 - 12:17 PM, said:

No ja właśnie na teście 1.9 dokończyłem wszystkie linie X oprócz japońskiej. No i szału nie było, bo podobnie jak na pozostałych tierach - latanie wolniej i niżej niż przeciwnicy jest słabe.

Axet_ #10 Posted 27 October 2015 - 12:45 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 9 battles
  • 139

View Postjakub_czyli_ja, on 27 October 2015 - 01:31 PM, said:

[...] latanie wolniej i niżej niż przeciwnicy jest słabe.

no , ale czemu ?

Ja wlasnie lubie latac niziutko nad samą ziemią i krecić się - kto musi do mnie zejść i polatać trochę na moich warunkach. :)

W 1 vs 1 nie jestem na straconej pozycji z zadnym samolotem, jak jest ich więcej, to już kwestia znalezienia odpowiedniego miejsca do polatanie pomiędzy drzewami, czy w jakiejś dolince...

czasami się sami rozbiją, czasami mogę ich dopaść, czasami oni mnie.

Dlatego miałem pytanie o tego Jaka30 - istotna kwestia jak się zbiera, bo często trzeba za kims pogonić i wrocic na dol...

Też istotne jest jak działka działają w porównaniu z IX tierem na przykład? - u Jaka 19 nie jest źle, ale nie wiem czy jest jakas roznica w tym tutaj...

Takimi samolotami nie warto latac wysoko i probowac tam swoich sił - jak dla mnie kluczowe, to kogoś zmusic do zejścia i niech probuje. Boty szybko na to ida - gracze raczej tez, choć tu więcej zmiennych jest , które ich mogą zmusic do udania się do mnie ;)

Edited by Axet_, 27 October 2015 - 12:58 PM.

No clan! No squad!

LORDDOOMSDAY #11 Posted 27 October 2015 - 01:21 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 256 battles
  • 2,776
  • [_UN_] _UN_
To polataj sobie nisko przeciwko HG3 albo XF90. 2-3 podejścia i Cie nie ma choćbyś nie wiem jak się kęcił. Szczególnie XF ma dobry rozsiew, także celowanie nie wymaga zbytniego skupienia. I Jak i Ła są po prostu słabe. 1vs1 to już chyba się nie zdaża. :)

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

Greyshark #12 Posted 27 October 2015 - 01:23 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

Ale na 10 tierze spotykasz raczej ogarniętych ludzi i nikt rozsądny latając HF czy innym wysokopułapowym samolotem nie będzie schodził nisko i kręcił się z Jakiem. Na pewno nie ma takiego przyspieszenia żeby rozpędzonego w nurkowaniu Sabre'a czy czy Me pod górę dogonić.

Słaby samolot jak wszystkie Jaki i tyle.

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

Axet_ #13 Posted 27 October 2015 - 02:12 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 9 battles
  • 139

No dobra.

Założe, że na razie najlepiej iść w Sabre'a - też jst zwrotny i można nim sobie nad ziemia platac ;)

Ale ma też inne walory.

Choć FJ-1 lata mi się na razie tak sobie (ale to raczej kwestia dziwnych losowan, gdzie boty nie umieją latać po mojej stronie...), to w Sabrze widać potencjał :)

Choć Jaki nie sa w cale słabymi samolotami - żadne inne samoloty tak ładnie nie lataja nad samą ziemią lub wodą ;) :P

No i trzeba chcieć i umieć nimi latać :D

Edited by Axet_, 27 October 2015 - 02:42 PM.

No clan! No squad!

Greyshark #14 Posted 27 October 2015 - 03:07 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

View PostAxet_, on 27 October 2015 - 04:12 PM, said:

No i trzeba chcieć i umieć nimi latać :D

No i w tym pewnie tkwi problem, za słabym graczem jestem :(

Axet_ #15 Posted 27 October 2015 - 03:30 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 9 battles
  • 139

View PostGreyshark, on 27 October 2015 - 04:07 PM, said:

No i w tym pewnie tkwi problem, za słabym graczem jestem :(

he he - bardzo proszę czytac ze zrozumieniem ;P

Jesteście w większości "koksami", latacie wysoko, szybko itd. - nauczyliście się tak latac i macie w tym wyniki.

Ja w takim lataniu nie mam za bardzo szans z wami, choć łatwo się nie daję...

Ale sa miejsca, których nie lubicie jak np. Jaki i latanie wolno i nisko.

Zakładacie , ze to słabe i być może macie racje...

Ale może też być tak, że nie latacie tymi samolotami bo macie wyniki gdzie indziej i wam się nawet nie chce.

A jak jakimiś samolotami nie latacie to jak się macie nauczyć nimi latać ?

Wiec mogę bez zenady powiedzieć, ze nimi latac nie potraficie ;P

A ja chce się nauczyć nimi latać.

Te samoloty są i można opracować taki sposób latania nimi , który daje sensowne efekty i przyjemność z gry.

I tyle.

Edited by Axet_, 27 October 2015 - 03:31 PM.

No clan! No squad!

jakub_czyli_ja #16 Posted 27 October 2015 - 03:43 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1714 battles
  • 9,194
  • [XII-2] XII-2

View PostAxet_, on 27 October 2015 - 12:45 PM, said:

no , ale czemu ?

Ja wlasnie lubie latac niziutko nad samą ziemią i krecić się - kto musi do mnie zejść i polatać trochę na moich warunkach. :)

W 1 vs 1 nie jestem na straconej pozycji z zadnym samolotem, jak jest ich więcej, to już kwestia znalezienia odpowiedniego miejsca do polatanie pomiędzy drzewami, czy w jakiejś dolince...

czasami się sami rozbiją, czasami mogę ich dopaść, czasami oni mnie.

Dlatego miałem pytanie o tego Jaka30 - istotna kwestia jak się zbiera, bo często trzeba za kims pogonić i wrocic na dol...

Też istotne jest jak działka działają w porównaniu z IX tierem na przykład? - u Jaka 19 nie jest źle, ale nie wiem czy jest jakas roznica w tym tutaj...

Takimi samolotami nie warto latac wysoko i probowac tam swoich sił - jak dla mnie kluczowe, to kogoś zmusic do zejścia i niech probuje. Boty szybko na to ida - gracze raczej tez, choć tu więcej zmiennych jest , które ich mogą zmusic do udania się do mnie ;)

To se kup. Pytałeś się o opinie, dostałeś je, teraz z nimi dyskutujesz.

Axet_ #17 Posted 27 October 2015 - 03:54 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 9 battles
  • 139

Ale czekałem na opinie osob, które nimi lataja stale a nie przeleciały się kilka razy ;P

ale nevermind...

Edited by Axet_, 27 October 2015 - 03:55 PM.

No clan! No squad!

Greyshark #18 Posted 27 October 2015 - 04:06 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

View PostAxet_, on 27 October 2015 - 05:30 PM, said:

he he - bardzo proszę czytac ze zrozumieniem ;P

Bardzo proszę pisać ze zrozumieniem, żeby takie głąby jak ja zrozumiały co oznacza zdanie "No i trzeba chcieć i umieć nimi latać."

Block Quote

Ale sa miejsca, których nie lubicie jak np. Jaki i latanie wolno i nisko.

Hmmm, to chyba jednak nie ja mam problem ze zrozumieniem czegoś. Zerknijmy na moje bitwy:

Spoiler

Skąd wniosek że nie lubię Jaków? Mam na nich 751 i bitew i 10 tier, to pewnie dlatego że ich nie lubię?

Block Quote

Ale może też być tak, że nie latacie tymi samolotami bo macie wyniki gdzie indziej i wam się nawet nie chce.

751 bitew oznacza że nie chce mi się latać na Jakach?

Block Quote

A jak jakimiś samolotami nie latacie to jak się macie nauczyć nimi latać ?

Wiec mogę bez zenady powiedzieć, ze nimi latac nie potraficie ;P

Pewnie te 751 bitew to za mało żeby się nauczyć, zresztą %WR wyraźnie o tym świadczy że sporo mi jeszcze do przeciętnego poziomu brakuje. A jak mam się nauczyć skoro Jakami nie latam? Nie wiem, może od ciebie? Jakiś trening 1 na 1, żebym mistrza podpatrzył?

Jak już zrobisz więcej niż 4240 podstawowego xp na Jaku to wyślij PM-a w grze, będzie to prawdziwa przyjemność zobaczyć Asa w akcji.

Axet_ #19 Posted 27 October 2015 - 06:34 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 9 battles
  • 139

Ależ Ty drażliwy mój drogi Panie :)

Spokojnie! 

Od nikogo nie uważam się lepszy w lataniu - napisałem przecie, ze sie uczę.

Zauważ , że oprócz Ciebie rozmawiałem tu jeszcze z dwoma panami i pytałem się o Jaka 30.

Nie latacie tym - musisz przyznać to też Ty.

Ale nevermind!

A to na końcu, że nie umiecie latać, to żarcik był, ale jak widać nierozpoznany - tym bardziej mi przykro.

Nie chciałem urazić. Nie latam dobrze. Regularnie dostaje wpierdol.

Ale lubie te zabawę!!!

I już się nie odzywam :)

idę sobie polatać...

Wysokich lotów życzę :)

Edited by Axet_, 27 October 2015 - 06:38 PM.

No clan! No squad!

Greyshark #20 Posted 27 October 2015 - 07:48 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

Tak jak napisał jakub - poprosiłeś o opinię, dostałeś ją, nie spodobała ci się to zacząłeś innym zarzucać niewiedzę i brak umiejętności, mimo iż twoja ilość bitew na tym samolocie, delikatnie mówiąc, nie zachwyca.

Nie trzeba mieć 1000 bitew na jakimś samolocie żeby go ocenić, na pewnym poziomie doświadczenia wystarczy go wziąć nawet na jeden lot do pokoju treningowego żeby wiedzieć czy jest dobry czy nie. Kupiliśmy tego Jaka, sprawdziliśmy, jest słaby, dlatego nim nie latamy, proste.

Również miłej gry życzę.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users