Jump to content

Konkurs: Pierwszy na szczycie

• This topic is locked This topic is locked
101 replies to this topic

Leviano #21 Posted 06 November 2013 - 03:58 PM

Airman Basic

• Beta Tester
  • 41 battles
  • 7
Ludzie narzekają na WG ale Co jak co ale WG wie jak sciągnąć graczy, żeby grali nawet wbrew ich woli xD Porządaniem....

FunekPL #22 Posted 06 November 2013 - 04:04 PM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 36
  • [PWZ] PWZ
Nagrody będą się kumulowac? Np.: cztery samoloty 5. tieru i jeden 6. tieru= 7 dni premki???

Atherius #23 Posted 06 November 2013 - 04:10 PM

Senior Master Sergeant

• Alpha Tester
  • 0 battles
  • 202
"Każdy gracz może wygrać tylko raz – liczy się najlepszy wynik w konkursie"

Czyli można wywnioskować, że jak wbijesz różne gałęzie na np. V, VII i VIII to liczy się tylko ten najwyższy tier.

premki : [Fw 56] [Pegaz] [I-15bis DM] [F2A-1] [Type 224] [Curtiss Hawk III] [Bf 100C-6] [Me 210] [XP-77] [Hurricane IID]

Leonarnik #24 Posted 06 November 2013 - 04:55 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 38 battles
  • 494

View PostLeviano, on 06 November 2013 - 03:58 PM, said:

Ludzie narzekają na WG ale Co jak co ale WG wie jak sciągnąć graczy, żeby grali nawet wbrew ich woli xD Porządaniem....

Niby kogo? Beta testerzy maja juz po pół roku premki+ to wszawy tydzień nikogo nie wzruszy. Wotowcy nie dość, że i tak za dziesięć dni grania przed premierą mają miesiąc premki więc raczej będą grać teraz niż po premierze. Ew. nowi gracze szybko się zorientują że maja sznase na dzień czy dwa premki za kilka dni grania co jest słąbym interesem albo nie wiedzą co to premka. Więc ta promocja jest dokładnie dla nikogo. Ew. dla typowych nolifów z głębokimi kieszeniami. Bo i tak wiadmo, że o ile bedzie zwycięzca, to bedzie nim ktoś kto zrobi powiedzmy 8 tier normalnie, a potem przerzuci się na latanie samolotami premium (pewnie ze 3 sztuki) i 9 tier zrobi z free expa za złoto. I oczywiście to nie nie będzie Pay for Win według Greyshaka.
Jak Partia mówi że da, to mówi, jak mówi, że nie da, to nie da.
ku pamięci Airborne Challenge

alternator123 #25 Posted 06 November 2013 - 05:52 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 121

View PostLeviano, on 06 November 2013 - 03:58 PM, said:

zwłaszcza z dzisiejszym prezentem w postaci 100 % dopłaty za złoto w swoim sklepie czyli raczej odpycha a nie przyciąga

jakub_czyli_ja #26 Posted 06 November 2013 - 06:54 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7229 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2
Osobiście w weekend mógłbym dobić do powiedzmy 6 tieru.

Ale jak sobie przypomnę zapewnienia któregoś nowego, mało doświadczonego komunity koordynatora, że wszyscy będą zadowoleni, to mnie rozczula.
Zwłaszcza, że nagrody wskakują post factum, a nie zaraz po kupieniu samolotu.

Oczywiście sugestia, że premka ma się nie stackować ani pomagać w grindzie kolejnej maszyny po 5 tierze są brzydkie i nie jak u WG.

kpt_Tomek #27 Posted 06 November 2013 - 07:30 PM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 24
I tak nie będę w to cuś grał :) W biłem prem, w do Wota i basta.
Jak by mapy większe były i samoloty nie były z papieru (lata się jak by to masy nie miało ) i odwzorowania prędkości było jako takie, to może i bym się zastanowił ..

Atherius #28 Posted 06 November 2013 - 07:56 PM

Senior Master Sergeant

• Alpha Tester
  • 0 battles
  • 202
Tomek, to nie jest symulator tylko arkadówka także nie wymagaj za wiele.  :eyesup:

premki : [Fw 56] [Pegaz] [I-15bis DM] [F2A-1] [Type 224] [Curtiss Hawk III] [Bf 100C-6] [Me 210] [XP-77] [Hurricane IID]

R_P_Chuck #29 Posted 06 November 2013 - 08:14 PM

Command Chief Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 633

View PostLeonarnik, on 06 November 2013 - 04:55 PM, said:

bedzie nim ktoś kto zrobi powiedzmy 8 tier normalnie, a potem przerzuci się na latanie samolotami premium (pewnie ze 3 sztuki) i 9 tier zrobi z free expa za złoto. I oczywiście to nie nie będzie Pay for Win według Greyshaka.

P2W (pay to win) określa się gry, w których wydając realne pieniądze na jakieś udogodnienia ma się przewagę w samej grze nad innym graczem, który tych pieniędzy nie wydaje. W WoT początkowo były takie elementy (goldowa amunicja, duży zestaw naprawczy itp.), ale od wprowadzenia możliwości kupienia tych zestawów za wewnątrzgrowy środek płatniczy (kredyty) już takowych elementów nie ma.
To że ktoś wyda kasę na przekonwertowanie doświadczenia zebranego na jakimś pojeździe (zazwyczaj czołg/samolot premium) w celu szybszego odblokowania innego pojazdu z drzewka technologicznego wcale nie sprawia, że ten ktoś będzie miał przewagę na polu bitwy, czyli de facto tam, gdzie się gra. A dodatkowo nie będziesz miał punktów XP do przekonwertowania, jeśli nie będziesz latał, czyli jeśli nie poświęcisz czasu na granie. Dalej - dodatkowych umiejętności w załodze samolotu nie wyszkolisz za pieniądze, a tylko grając i własnoręcznie zdobywając to doświadczenie.

Czyli nie tylko w opinii Greysharka WoWp nie jest pay to win.

A jeśli chcesz powiedzieć, że ten konkurs wygra ten, kto zapłaci (za 10 lat premki), to mogę tylko powiedzieć, że mylisz pojęcia, bo terminu P2W nie używa się w tym kontekście.

Leonarnik #30 Posted 06 November 2013 - 08:22 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 38 battles
  • 494

View Postrapechuck, on 06 November 2013 - 08:14 PM, said:

Czyli nie tylko w opinii Greysharka WoWp nie jest pay to win.
W porządku czyli według Greysharka i ciebie to nie jest PtW. Mogę z tym żyć.
Moim zdaniem, żeby wygrać (WIN) ten konkurs trzeba zapłacić (PAY) za premsamolot lub dwa i z 10-25k złota (nie chce mi się liczyć ile konkretnie). Jakos trudno mi przyjąć zawężająca definicje, że to nie jest Pay to Win.

Edited by Leonarnik, 06 November 2013 - 08:31 PM.

AngeloDan #31 Posted 06 November 2013 - 08:38 PM

Airman Basic

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 6
Zbyt mało ludzi gra w samolociki widzę? Jakby to ujął SerB? "how terrible".  :trollface:

Teraz wszystko WG będzie robić, by ludzi nowych jakkolwiek przyciągnąć, ale jak zwykle trochę na prędce to przygotowane chyba. "Chodźcie! Dajmy im w cholerę premki za błyskawiczny grind do dych".

R_P_Chuck #32 Posted 06 November 2013 - 08:48 PM

Command Chief Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 633

View PostLeonarnik, on 06 November 2013 - 08:22 PM, said:

Moim zdaniem, żeby wygrać (WIN) ten konkurs trzeba zapłacić (PAY) za premsamolot lub dwa i z 10-25k złota (nie chce mi się liczyć ile konkretnie). Jakos trudno mi przyjąć zawężająca definicje, że to nie jest Pay to Win.

Wszystko, do czego odnosi się termin Pay To Win napisałem w poprzednim poście. Napisałem też, że World Of Warplanes nie jest p2w. I tylko o tym mówię, żebyś nie używał tego terminu w kontekście, w którym go używasz, bo jest on już w obiegu od dłuższego czasu i używa się go w kontekście gier komputerowych online nastawionych na multiplayer, a nie do określenia jakichś pozagrowych konkursów czy też wydarzeń.

Owszem, możesz napisać, że rzeczony konkrus (Pierwszy na szczycie) wygra osoba, która wyda realne pieniądze, tego nie neguję, ale - proszę ładnie jeszcze raz - nie używaj na określenie tego terminu, który służy do opisania zupełnie innego zjawiska.

W biurze siedzi blondynka i brunetka. Brunetka do blondynki:
- Słuchaj , fama głosi, ze używasz słów których znaczenia nie rozumiesz...
Zdenerwowana blondynka:
- Powiedz Famie ze jest głupia i vice-versa.

Atherius #33 Posted 06 November 2013 - 08:59 PM

Senior Master Sergeant

• Alpha Tester
  • 0 battles
  • 202
Płacąc tylko i wyłącznie przyśpieszamy grind, nic więcej. Zgadzam się z powyższym - w tej chwili WoT i WoWP (po premierze) nie mają elementów p2w.

arekop100 #34 Posted 06 November 2013 - 09:14 PM

Senior Airman

• Member
  • 942 battles
  • 12
  • [POL1] POL1
to jest NIEMOŻLIWE chyba że ktoś ma zbadaną 10 i tylko zbiera kasę na jej zakup, ale miałem nadzieje na bardziej "równy" konkurs jak 10 wygranych bitew i 250 tys kasy

Leonarnik #35 Posted 06 November 2013 - 09:16 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 38 battles
  • 494

View Postrapechuck, on 06 November 2013 - 08:48 PM, said:

View PostLeonarnik, on 06 November 2013 - 08:22 PM, said:

Wszystko, do czego odnosi się termin Pay To Win napisałem w poprzednim poście. Napisałem też, że World Of Warplanes nie jest p2w. I tylko o tym mówię

A ja się z tym fundamentalnie nie zgadzam. Co patch w WoT są sytuacje, że pierwszego dnia widzę czołgi, (czasami OP), które byłyby nie do zdobycia bez większej lub mniejszej ilośćj złota. Teraz w WoW widzę konkurs w zasady którego jest wręcz wpisana premia dla walletwarriorów. Szczególnie w tym konkursie zwycięzca z definicji bedzie miał  najlepszy samolot pierwszy. Czyli bedzie miał przewagę nad innym graczem, który nie bedzie używał golda. Przypominam że sam napisałeś definicję PtW

"P2W (pay to win) określa się gry, w których wydając realne pieniądze na jakieś udogodnienia ma się przewagę w samej grze nad innym graczem, który tych pieniędzy nie wydaje."

W jaki sposób gracz majacy t10 nie ma przewagi nad graczem mającym t9 to nie jestem w stanie pojąć. Czy samolot o tier czy więcej wyższy nie daje z definicj przewagi. To jak to inaczej nazwać jak PtW.

uszaty_060 #36 Posted 06 November 2013 - 09:24 PM

Airman Basic

• Member
  • 1 battle
  • 1
  • [2DPA] 2DPA
..

Leonarnik #37 Posted 06 November 2013 - 09:38 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 38 battles
  • 494

View Postarekop100, on 06 November 2013 - 09:14 PM, said:

to jest NIEMOŻLIWE chyba że ktoś ma zbadaną 10 i tylko zbiera kasę na jej zakup, ale miałem nadzieje na bardziej "równy" konkurs jak 10 wygranych bitew i 250 tys kasy
Rozumiem  że niemożliwe jest aby za złoto mieć lepsze warunki w tym konkursie? Możliwe.
Mechanizm jest następujący. Jest 2 graczy. Obaj równo wbijają na 8 tier. Do zdobycia t10 zostało powiedzmy 0.5kk expa. O kasie nie mówimy bo ją mozna bezpośrednio kupić za golda. I teraz gracz A idzie dalej w drzewku. A gracz B kupuje 3 samoloty premium i gra tylko nimi na zmianę.
Gracz A musi kupować wszystkie moduły bo nie dotrzma pola innym graczom na tym tierze. Musi dłużej czekać na bitwy bo stopniowo zmniejsza się ilość grczy na tierze. Musi walczyć z lepszymi przeciwnikami więc spada mu WR a więc też zarabiany EXP. Musi czekać na zestrzelony samolot, żeby zacząc kolejna bitwę. Ma jedną przewagę bo zarabia więcej na wyższych tierach
Gracz B walczy cały czas wymaksowanymi samolotami, Dostaje premię za latanie samolotami premium. Walczy z mniej doświadczonymi przeciwnikami. Ma cały czas kolejki do bitew, Nie musi czekać na samolot bo ma kilka na zmianę. NIe musi wydawać expa na poboczne moduły w drzewku tylko idzie najprostszą drogą do t10. Potem tylko konwersuje exp na free exp za gold. Wynajduje co potrzeba za free exp, dochodzi do dziesiątki. Gratulacje, brawa, 10 lat premki.
Właśnie sprawdziłem, że dla lini Ła t8, t9, t10 kosztuje z free expa ok. 490k. A z wynajdowaniem wszystkich modułów 200k więcej.

Edited by Leonarnik, 06 November 2013 - 10:37 PM.

megami #38 Posted 07 November 2013 - 01:23 AM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 1 battle
  • 21

View PostAtherius, on 06 November 2013 - 08:59 PM, said:

Płacąc tylko i wyłącznie przyśpieszamy grind, nic więcej. Zgadzam się z powyższym - w tej chwili WoT i WoWP (po premierze) nie mają elementów p2w.

Akurat ten special jest P2W - oprócz odkrycia trzeba kupić tą 10, a zarabiarkami które dostaniemy maksymalnie 5 tieru nawet z premium to może trochę potrwać.

LmaocopterusRex #39 Posted 07 November 2013 - 02:07 AM

Airman Basic

• Member
  • 0 battles
  • 1
Dobra, żetony żetonami, ale ten event naprawdę pokazuje jak bardzo samo Wargaming nie wierzy w swoją produkcję i uważa wyższość konurenta, skoro musi na siłę zdobywać graczy co rusz to żetonami albo grindowaniem dla zunifikowanej premki do WoT hahahaha. I co po 2 tygodniach ten, co się 2 tygodnie nie mył skończy razem z 99% graczy granie w WoWp i serwery będą świecić pustkami? Serio tak to powinno wyglądać?

Edited by BIGVODKA, 07 November 2013 - 02:08 AM.

pawelzak1976 #40 Posted 07 November 2013 - 02:17 AM

Airman Basic

• Member
  • 0 battles
  • 9
Nie bądźmy naiwni - tu chodzi głównie o to aby frajerzy zakupili złoto i przekonwertowali je na free expa i pierwszego dnia po premierze już będzie czołówka zwycięzców.... Ewentualnie zrobi to elita posiadaczy złota z WOTa.
Mnie zastanowiło tylko jedno - każdy przeczytał niusa i nie zauważył:
Zakup samolotu X poziomu (20 pierwszych graczy na każdy samolot X poziomu) - 1 rok dostępu do konta premium
a niżej:
200 graczy otrzyma nagrody w postaci rocznego dostępu do konta premium, nie mówiąc już o szczęśliwym zwycięzcy, który będzie mógł się cieszyć kontem premium przez 10 lat.
To w końcu 20 czy 200?! :trollface:
Klasyka  :teethhappy:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users