Jump to content

Matchmaking - sestavování bitev

• Please log in to reply
852 replies to this topic

Idahou #1 Posted 13 November 2013 - 07:30 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 99 battles
  • 110
  • [IDDQD] IDDQD

Diskuzní topic o matchmakingu

Matchmaking, neboli mm, je systém, který skládá týmy do bitev.

MM řadí letadla do bitev podle jejich tieru (a pravděpodobně typu), nebere přitom v potaz skill či statistiky hráče.

Prostě vybere letadla z fronty podle požadovaného tieru +/-2 (tento rozptyl je ve hře schválně, má zajistit variabilitu bitev a funkčnost systému) a zařadí je do týmů. Nicméně v některých situacích, především pokud je na onom tieru málo hráčů - což se bude dít především teď, chvíli po vydaní, kdy třeba na vyšších tierech budou pouze extra rychlcíci - může dojít ks estavení bitvy s větším rzptylem nebo s menším počtem hráčem.

Pokud se to stane vícekrát za sebou, doporučuji zkusit jiný tier, pokud máte pocit, že k výše popsané situaci nedošlo a přesto mm zařadil hráče špatně, kontaktujte support.worldofwarpanes.eu (funguje i v češtině)

V případě, že vytvoříte letku s kamarády, mm vás dosadí do bitvy podle nejvyššího tieru v letce bez ohledu na to, jaké jsou ostatní tiery letadel v letce. Tudíž vždy vytvářejte letky s co nejpodobnějším tierem, nebo skončíte s tierem 1 proti tierům devět, jen proto, že kolega z eltky vzal tier 7 letadlo

tirael #2 Posted 13 November 2013 - 07:35 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 998 battles
  • 140
No neviem ked idem letku trebars lvl5 tak som stal v bitve s lvl 6-7 lietadlami. Ked letim sam tak to hadze trochu normalnejsie.

Idahou #3 Posted 13 November 2013 - 07:40 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 99 battles
  • 110
  • [IDDQD] IDDQD

Mno, zapomněl jsem přidat do textu letku. Už je tam :smiles:

V betě se mi ovšem taky podařilo dostat se do vyšších tierů i když jsme měli všichni stejná letadla, tak snad to bude již opraveno

Choice5 #4 Posted 13 November 2013 - 09:03 AM

Command Chief Master Sergeant

• Advanced Member
  • 6879 battles
  • 519
  • [RWC] RWC

Ahoj Idahou, díky za informaci. Mohli bychom (časem) poprosit o podrobnější info ohledně mechaniky MM ?

- Funguje MM ve WoWp obdobně jako ve WoT, tzn. každé letadlo má přiřazenu nějakou váhu dle tieru a zároveň i váhu dle typu letadla?

(viz Tvůj příspěvek, dle typu pravděpodobně ano, mohli bychom obdržet detailnější info?) :)

- Mají některé typy letadel ve WoWp při MM special omezení? (Např. váha bitevníků v týmu nesmí překročit xx, viz WoT artyny)

(Ptám se, protože jsem v betě párkrát zažil 7 bitevníků na straně jedné, tři bitevníky na straně druhé, nebo mne moc nebavily týmy 3 stíhači, 1 HF a 7 bitevníků)

- Bere WoWp MM v potaz další special případy:

Např. celková váha jednoho typu letadla v týmu (řekněme HF) se nesmí lišit o xxx procent od celkové váhy stejného typu u enemáků?

Popřípadě čistě "počet letadel jednoho typu" se může lišit max +/-1 oproti enemákům?

(opět Beta - případ, kdy jeden tým 6 těžkých stíhačů, druhý tým třeba jen dva těžké stíhače nebo již zmíněné bitevníky.)

(Nebo další extrém, 5xHF IV proti 2x HF VI - zde asi seděla váha dle typu, ale balanc to rozhodně nebyl)

- ještě taková blbinka ohledně MM dle tieru a mapy, někdě už bylo psáno, ale nedaří se mi teď dohledat

Můžeš prosím shrnout do tohoto vlákna (nebo hodit odkaz)?

Díky za info, ptám se hlavně kvůli sestavování letek + zvědavost, zda se některé nesrovnalosti v Beta MM pořeší v releasu.

Ch.

Edited by Choice5, 13 November 2013 - 09:05 AM.

PorterRockwell #5 Posted 13 November 2013 - 03:24 PM

Czech Community Coordinator

• Guest
  • 1074 battles
  • 1,842

View PostChoice5, on 13 November 2013 - 09:03 AM, said:

Ahoj Idahou, díky za informaci. Mohli bychom (časem) poprosit o podrobnější info ohledně mechaniky MM ?

- Funguje MM ve WoWp obdobně jako ve WoT, tzn. každé letadlo má přiřazenu nějakou váhu dle tieru a zároveň i váhu dle typu letadla?

(viz Tvůj příspěvek, dle typu pravděpodobně ano, mohli bychom obdržet detailnější info?) :)

- Mají některé typy letadel ve WoWp při MM special omezení? (Např. váha bitevníků v týmu nesmí překročit xx, viz WoT artyny)

(Ptám se, protože jsem v betě párkrát zažil 7 bitevníků na straně jedné, tři bitevníky na straně druhé, nebo mne moc nebavily týmy 3 stíhači, 1 HF a 7 bitevníků)

- Bere WoWp MM v potaz další special případy:

Např. celková váha jednoho typu letadla v týmu (řekněme HF) se nesmí lišit o xxx procent od celkové váhy stejného typu u enemáků?

Popřípadě čistě "počet letadel jednoho typu" se může lišit max +/-1 oproti enemákům?

(opět Beta - případ, kdy jeden tým 6 těžkých stíhačů, druhý tým třeba jen dva těžké stíhače nebo již zmíněné bitevníky.)

(Nebo další extrém, 5xHF IV proti 2x HF VI - zde asi seděla váha dle typu, ale balanc to rozhodně nebyl)

- ještě taková blbinka ohledně MM dle tieru a mapy, někdě už bylo psáno, ale nedaří se mi teď dohledat

Můžeš prosím shrnout do tohoto vlákna (nebo hodit odkaz)?

Díky za info, ptám se hlavně kvůli sestavování letek + zvědavost, zda se některé nesrovnalosti v Beta MM pořeší v releasu.

Ch.

Další podrobnosti o MM se rozhodně pokusíme časem zveřejnit, zatím na hodně těchto otázek oficiální odpovědi nejsou.

Co se týče tieru map, mělo by to být

Harbor - 1-4

Národní park 3-6

Eastern front 4-8

El Halluf 1-4

Pacifik 3-7

Arctic region 4-9

Bay 5-10

Lighthouse 5-10

Asian Border 5-10

Plateau 5-10

Fjords 5-10

Komuniťák ve výslužbě

"Když si Matrix nepřijde pro nás, uděláme si svůj."

Tomibar #6 Posted 14 November 2013 - 11:01 AM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 3733 battles
  • 1,876

Ahoj všem,

Mno tak o tom rozhození MM by se dala napsat i trochu sprostá kniha :D Asi nejenom já má tu blbou zkušenost-s III tear jde do V tearu a je lhostejno zda jsem sám nebo v letce kde mají všichni III letadlo.Myslím,že je to trochu nečestné a nesportovní jak by řekl Mirek Dušín :D   Já klidně počkám minutku-dvě než se přihlásí další hráči s III letadlem,ale takhle je to velice nehratelné a pro mě nezábavné.Chápu,že pro pilota V letadla to naopak legrace je a to velká.

Velmi jsem se těšil na "full verzi" a toto mě zklamalo snad nejvíc.

Jinak vše je zatím ok,bonus éro neřeším-toho Pegasa snad vymyslel Stalin když byl ještě dítě:facepalm:

Semtex1972 #7 Posted 14 November 2013 - 11:36 AM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 3602 battles
  • 455
Zase s III krásně utočíš tu V.

Meletti #8 Posted 14 November 2013 - 11:40 AM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 3678 battles
  • 493
s tym sa treba zmierit. Mne ovela viac vadi, ze platoony na tieroch 3,4 skoro vzdy dava MM na uplny spodok tabulky, podobne ako vo WoT. Je to ako trest pre tych, ktory si daju tu namahu, spoja sa, a plnia ideu teamovej hry...dali ste sa do caty ? Sup s vami na spodok tabulky. A to hravam solo, takze som objektivny.

tirael #9 Posted 14 November 2013 - 01:05 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 998 battles
  • 140

View PostMeletti, on 14 November 2013 - 11:40 AM, said:

s tym sa treba zmierit. Mne ovela viac vadi, ze platoony na tieroch 3,4 skoro vzdy dava MM na uplny spodok tabulky, podobne ako vo WoT. Je to ako trest pre tych, ktory si daju tu namahu, spoja sa, a plnia ideu teamovej hry...dali ste sa do caty ? Sup s vami na spodok tabulky. A to hravam solo, takze som objektivny.
vcera sme lietali letku lvl3 a po 8 bitve za sebou  proti tierom 5 to kamos neuniesol a nechcel lietat nic ine ako tier 2 :ohmy:.

Tomibar #10 Posted 15 November 2013 - 06:49 AM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 3733 battles
  • 1,876

Ahoj,

Bohužel,i já jsem opravdu naštvanej,když máš náběh na medaily a najednou šupky-dupky do V tearu a to lítám na Skua III tear,nebo F3F dvouplochá potvora:kamikaze:

A lítat v letce je větší prča,nejde nám to,a kolikrát se naštvu na kámoše ale pak to zase někdy vyjde a je to super.

To MM je opravdu neštěstí a podle mě tím hra zbytečně strácí kredit,hratelnost je na bodu mrazu a člověk se snaží přežít,tím pádem není platným členem týmu.Už jsem to tu někde psal-nevadí mě počkat minutu-dvě na lepší rozložení tearů!!!! Ale lítat s III proti V je podle mě pitomost a nováček bude zmatenej jak lesní včela.

Zdar Tomáš:honoring:

Semtex1972 #11 Posted 15 November 2013 - 08:20 AM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 3602 battles
  • 455
Ale na druhou stranu když dostaneš pár aer o dvě třídy vyšší, získáš medaili kterou jen tak někdo nemá.

Tasemnik #12 Posted 15 November 2013 - 08:26 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4033 battles
  • 238
no nevim.. litam zatim IV a kdyz necham lehky kulomety,tak me to hodi mezi III a IV a kdy zsem nasadil 2x12 a 2x23 uz sem byl mezi V a VI,kde neni sebemensi sance..

Kopuliak #13 Posted 16 November 2013 - 07:02 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 1948 battles
  • 114

co sa mi nezda : MM zohladnuje zrejme Tier atd. ale zda sa mi, ze neberie do uvahy charakter boja tych lietadiel, dnes som mal bitky kde na jednej strane bolo 10+ Boom and Zoom lietadiel aka BF109B a na druhej 10xBristol/P36.Asi tusite ako to vzdy dopadlo po 3 minutach.

Co je lepsie oproti bete, v tych cca 150 bitkach doteraz som nikdy nevidel +/-2, vzdy len +/-1 Tier.Keby to tak vydrzalo aj vo vyssich tieroch.

PS : zdravim Fajtla, na ktoreho som dnes natrafil (ci skor on na mna)  :)

Edited by Kopuliak, 16 November 2013 - 07:32 PM.

PorterRockwell #14 Posted 17 November 2013 - 11:26 AM

• Guest
  • 1074 battles
  • 1,842

View PostMeletti, on 14 November 2013 - 11:40 AM, said:

Sólo jsem na +-2 taky moc nenarazil, v té letce se to zdá být nebezpečnější...  Hraje tam roli i to, že T2 se nemůže potkat s T4, takže T3 si to tak trošku "vyžere", to co na něj zbyde. 

Vaše reakce sledujeme a je možné, že se tyto věci ještě budou upravovat, slíbit ale nic nemohu.

Komuniťák ve výslužbě

Tasemnik #15 Posted 18 November 2013 - 09:27 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4033 battles
  • 238
ja jsem zjistil to,ze pokud vylepsuju letadlo nejak rozumne,dostavam letadla +-1..ale jakmile udelam nejaky posledni vyzkum,abych se konecne vyrovnal lidem na svym tieru,tak me to hodi mezi lidi +2, kde jsem letici laskomina cekajici na sestrel.. tak nvm..

Hugozhor78 #16 Posted 18 November 2013 - 10:56 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 5264 battles
  • 60
Nevím možná je to jen klika, ale +2 sem měl jen jednou dopoledne, když bylo málo lidí. Jinak max +-1 a to se celkem dá. Samozřejmě záleží na vašem letadle. Takovej Bristol má co dělat i se svým tierem natož pak s bf 109E:ohmy:

Tomibar #17 Posted 20 November 2013 - 08:47 AM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 3733 battles
  • 1,876

View PostHugozhor78, on 18 November 2013 - 10:56 AM, said:

Nevím možná je to jen klika, ale +2 sem měl jen jednou dopoledne, když bylo málo lidí. Jinak max +-1 a to se celkem dá. Samozřejmě záleží na vašem letadle. Takovej Bristol má co dělat i se svým tierem natož pak s bf 109E:ohmy:

Ahoj,

Jejejejej Bristola mě ani nepřípomínej :angry: šel jsem s ním poctivě na spita V a trvalo mě 23 bitek než jsem se tam prokousal,nelítalo se mě s ním dobře. No a samozřejmě,že jsem lítal s IV proti V popřípadě aby se člověk nenudil tak MM tam šoupnul 2-3 VI a bylo vymalováno:eyesup:. Nicméně již je to za mnou a na IV tier Bristol mě už nikdo nikdy neuvidí.

PorterRockwell #18 Posted 26 November 2013 - 07:44 PM

• Guest
  • 1074 battles
  • 1,842

View PostHugozhor78, on 18 November 2013 - 10:56 AM, said:

Samozřejmě záleží na vašem letadle. Takovej Bristol má co dělat i se svým tierem natož pak s bf 109E:ohmy:

Vzal jsem si ho jako vedlejšák k Němcum... utopil jsem v něm úspory, přijde mi že má všechno horší a ne a ne s nim vydělat na dalši tier.

Komuniťák ve výslužbě

Kopuliak #19 Posted 26 November 2013 - 08:35 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 1948 battles
  • 114
mam dojem, ze ked lietam s Tier 4 som skoro vzdy top tier, s Tier 5 naopak vacsinou bottom Tier...

Fajtl #20 Posted 28 November 2013 - 10:38 AM

First Lieutenant

• Alpha Tester
  • 2865 battles
  • 2,916

To bude tym, kolko toho momentalne lieta. Tier V moze lietat proti VI a VII, tak to system vyuziva, lebo uz ma par ludi tie stroje a tiez si chcu zahrat. Tier III ma preferencny matchmaking, aby v co najmensej miere isiel proti V, takze v praxi to vyzera tak, ze IV byva casto top (co sa zmeni, ked bude dostatok VI) a tier V je casto doplnany do vyssich tierov.

Teraz je proste take divne obdobie, ked su navrchu skilleri a ludia zistuju, ze tie masakre, co robili na tier IV si uz na V a vyssie tak rychlo nezopakuju. Nehovoriac uz o tom, ze v praxi sa tie vyssie tiery lietaju len u Americanov a Nemcov, vsetci vieme preco.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users