Jump to content

Drobné návrhy a připomínky - sem

• Please log in to reply
510 replies to this topic

vbobo_Y_I_Y #461 Posted 02 August 2017 - 10:42 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 3956 battles
  • 238
  • [Y-I-Y] Y-I-Y

View PostRadulesku, on 01 August 2017 - 02:57 PM, said:

Pár drobností mě napadlo:

- zvětšit minimapu a zvětšit radar (nebo umožnit hráči si je zvětšit/roztáhnout) - myslím, že by to pomohlo orientaci v bitvě, teď se často značky letadel na minimapě i radaru překrývají a na velkých a širokoúhlých monitorech je na to místa dost

- hodilo by se zrcátko, jako to měly některé stíhačky za 2.sv. v. - opět pro lepší orientaci v bitvě - současné "Q" není tak úplně komfortní, protože když koukáte dozadu, nemůžete koukat dopředu (nehledě na to, že kolikrát ho ani nestihnu zmáčknout)

- pokud vás má někdo na mušce, hodily by se ty samé ikony (obratnost, rychlost, výška - zelená, červená), jako jsou když máte vy nějaký cíl, pro rychlejší orientaci jak se vyhnout nebo uniknout

- už konečně přidat Britům větem s Hawker Hurricane a Tempest

V japonské větvi by také mohly být bombardéry, pár jich měli (Wiki). Čím víc letadel, tím lépe.
Do současné verze ani korunu.

kolecko_salamu #462 Posted 03 August 2017 - 08:13 PM

Senior Airman

• Member
  • 45 battles
  • 15

Od zítra je akce a info o ní nikde...jsem zvyklý z tanků, ale stejně...:sceptic:

Vůbec poprvé ve World of Warplanes bude za splnění těchto misí poskytována odměna v podobě zbrusu nového válečného letadla. Na slavnostní akce se můžete těšit od 4. srpna!

Nikdy jsem tady nebyl.

Radulesku #463 Posted 04 August 2017 - 09:51 PM

Senior Airman

• Member
  • 875 battles
  • 21

View PostPerpentach, on 01 August 2017 - 04:00 PM, said:

zvětšit/změnšít minimapu si můžeš přes = a čárku, radar si můžeš měnit dosah, takže nebude tak nahuštěný přes ú a )

když tě má někdo na mušce, tak si na něj můžeš přehodit okno zaměřeného cíle, myslím že automaticky je to přes X

Dík, využito, ale bohužel s mapou rostou i šipky, takže se stále stejně překrývají a tím to orientaci nezlepší - teda aspoň u mě. 

A "X" zkouším, ale spíš ho vůbec nestíhám, kdy se snažím uhýbat.

Perpentach #464 Posted 05 August 2017 - 05:32 AM

Second Lieutenant

• Conquest Member
  • 1467 battles
  • 1,401
  • [SPX] SPX
proto jsem si to z x přendal na pravý tlačítko myši. levá ruka je v boji moc vytížená.

Radulesku #465 Posted 06 August 2017 - 09:06 PM

Senior Airman

• Member
  • 875 battles
  • 21

Ještě mě napadlo pár věcí:

- bylo by fajn vypnout (nebo alespoň přidat do nastavení možnost si vypnout) ty botí chatu - nejen že jsou to stále se opakující kraviny, ale hráči kvůli nim pak nečtou chat a domluva zvlášť na konci bitvy, kdy je důležitá, naprosto chybí

- taky by bylo dobrý boty v seznamu hráčů v týmech nějak odlišit

- a nakonec když zbudou v bitvě už jen boti, tak ji ukončit ve prospěch toho týmu s větší nadvládou - ať se nemusí čekat, až se vystřílí navzájem - boti nepotřebují expit

- přidat do nastavení možnost vypnout zobrazení klanového loga na letadle - i když logo máme hezké, tak na letadle je toho už moc a na některá se to vážně vůbec nehodí

- no a přeci jen ještě - dejte Stuce aspoň jednu bombu pod břicho prosím - takhle je to opravdu děs proti bitevník

Edited by Radulesku, 06 August 2017 - 09:42 PM.

Perpentach #466 Posted 07 August 2017 - 05:54 AM

Second Lieutenant

• Conquest Member
  • 1467 battles
  • 1,401
  • [SPX] SPX
vypnout botí chat a rozlišit je v seznamu hráčů dělá hryunomod. Hráči co nechtějí používat mody zatím musí vydržet zaspamovaný chat :facepalm:.

vbobo_Y_I_Y #467 Posted 07 August 2017 - 11:53 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 3956 battles
  • 238
  • [Y-I-Y] Y-I-Y

View PostRadulesku, on 06 August 2017 - 10:06 PM, said:

Ještě mě napadlo pár věcí:

- bylo by fajn vypnout (nebo alespoň přidat do nastavení možnost si vypnout) ty botí chatu - nejen že jsou to stále se opakující kraviny, ale hráči kvůli nim pak nečtou chat a domluva zvlášť na konci bitvy, kdy je důležitá, naprosto chybí

- taky by bylo dobrý boty v seznamu hráčů v týmech nějak odlišit

- a nakonec když zbudou v bitvě už jen boti, tak ji ukončit ve prospěch toho týmu s větší nadvládou - ať se nemusí čekat, až se vystřílí navzájem - boti nepotřebují expit

- přidat do nastavení možnost vypnout zobrazení klanového loga na letadle - i když logo máme hezké, tak na letadle je toho už moc a na některá se to vážně vůbec nehodí

- no a přeci jen ještě - dejte Stuce aspoň jednu bombu pod břicho prosím - takhle je to opravdu děs proti bitevník

Pokud by měla být Štuka modelu odpovídající tak asi nejspíš verze D-1 ale zde bychom přišli o 37mm kanóny protože měla ve výzbroji krom 1800 kg pum jen dva MG 81 (7,92 mm) což se hodí tak na mouchy kolem pozemáků.
To už jsou ty 37 lepší. Nastřílet Hrom se dá taky, jen to dá trochu víc práce a rozvržení náletů.
Kdyby ale přidali ke stávající verzi alespoň jednu pumu tak bezva.
Do současné verze ani korunu.

ivko_13_Y_I_Y #468 Posted 19 August 2017 - 01:41 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 9584 battles
  • 174
  • [Y-I-Y] Y-I-Y

Zdarec všichni, měl bych návrh, nebo spíš prosbu na WG, snad si to tady někdo přečte.....

Když už jste udělali premko Bf-109E3, co takhle pokračovat F,G ale především K4...... Do 8 tieru by se Karl hodil ne? Už jsem tu někde zmiňoval, že stodevítky jsou moji oblíbenci a když jsem objevil možnost ho mít v prémku, tak byla 2 část mise na toto letadlo, 2 jsem udělal, ale nezbylo mě, než ho koupit, aspoň tak, bral jsem to i se spitem....

S Bf-109E3 se mě fakt dobře hraje a slušně vydělává, ale chtělo by to něco víc z legendárních letadel jako prémka....... :playing:

RozaMadMax #469 Posted 19 August 2017 - 11:42 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 340 battles
  • 223
  • [CLD] CLD

View Postivko_13, on 19 August 2017 - 01:41 PM, said:

Zdarec všichni, měl bych návrh, nebo spíš prosbu na WG, snad si to tady někdo přečte.....

Když už jste udělali premko Bf-109E3, co takhle pokračovat F,G ale především K4...... Do 8 tieru by se Karl hodil ne? Už jsem tu někde zmiňoval, že stodevítky jsou moji oblíbenci a když jsem objevil možnost ho mít v prémku, tak byla 2 část mise na toto letadlo, 2 jsem udělal, ale nezbylo mě, než ho koupit, aspoň tak, bral jsem to i se spitem....

S Bf-109E3 se mě fakt dobře hraje a slušně vydělává, ale chtělo by to něco víc z legendárních letadel jako prémka....... :playing:

Větší loose je, že u většiny 109 neni křídlová výzbroj + bomby a rakety, kt. ta letadla měla historicky.

ivko_13_Y_I_Y #470 Posted 20 August 2017 - 10:45 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 9584 battles
  • 174
  • [Y-I-Y] Y-I-Y

View PostRozaMadMax, on 19 August 2017 - 11:42 PM, said:

Větší loose je, že u většiny 109 neni křídlová výzbroj + bomby a rakety, kt. ta letadla měla historicky.

To je pravda, v betě, když jsem hrál na jiným účtě byla možnost na Bf-109F a G podvěsit 20mm kanony, ovšem za cenu horší rychlosti a obratnosti (tak to bylo i ve skutečnosti), tu možnost kompletní výzbroje ve stromě bych bral i když bombu dávám zřídka kdy i na fokouše, většinou jen pro splnění nějaké mise.

Ale právě ta slabší výzbroj nahrává pro premiová letadla, ty přece musí být něčím nerfnutý.....

mattho1 #471 Posted 21 August 2017 - 05:31 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 1632 battles
  • 202
  • [GWDYS] GWDYS

109tky prišli o podvesy v dobe, keď pridali novú klasifikáciu lietadiel "multifunčné stíhače". Aby boli medzi nimi nejaké rozdiely, tak spravili to, že klasické stíhače nemajú žiadnu prídavnú výzbroj - podvesy, rakety, bomby.

To isté aj Mustangy. Tie mali tiež kedysi rakety.

Hold, táto hra sa nehrá na historickú presnosť. Vo War Thundery je to o ničo lepšie, ale tiež to nie je dokonalé. V týchto hrách ide o to aby boli stroje medzi sebou vyvážené, aby sa to dalo hrať, historická presnosť je až druhoradá.

ivko_13_Y_I_Y #472 Posted 22 August 2017 - 09:05 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 9584 battles
  • 174
  • [Y-I-Y] Y-I-Y

No co se týče 20mm kanonů, tak nevidím důvod, proč je do hry nevrátit? Silnější výzbroj proti letadlům by se často hodila a na tvrdý pozemáky by to i tak nestačilo, takže by v kategorii lehkých stíhačů 109tky mohli nechat a co se týče obratnosti, tak stejně tohle letadlo pro manévrový boj moc stavěný není, už vůbec ne když potká japonce, nebo rusáka, jo ta snížená rychlost je už horší, ale to už by bylo na každým hráči, čemu dá přednost.

Tohle téma jsem ale otevřel především kvůli premiovým 109tkám, především verze K, konkrétně K-4 se podle mě jako premko do 8 tiru přímo nabízí, proto tohle berte jako návrh pro vývojáře....

Jo a když už jsme u premek, tak je u němců málo těžáků, když nemluvím o Do-17Z-7 a pro alfa hráče o Me-210, tak nevím o ničem, je snad málo typů? Bf-110F, Bf-110G, Do-217 v několika stíhacích variantách, zrovna tak i Ju-88, z toho jste udělali jen bitevník ve stromě, jenže tak jako Bf-110 se Ju-88 používal jako noční stíhač, čili se opět nabízí na těžáka do hry a nebo Heinkel He-219, tak proč tu hru nezatraktivnit? Kreditů není nikdy dost a pro vás jsou to peníze od hráčů...

PS: Jo ještě jsem si vzpoměl na Bf-110C-6 vždyď ho mám v hangáru, ale moc s ním nehraju, to je z těžáků asi tak vše, pokud mě někdo neopraví, ale za to si občas s chutí zahraju s Do-17Z-7 pro zábavu, ten mě na rozdíl od Bf-110C-6 baví. Jo chtělo by to ošem vyšší tiery, který vtáhnou do hry a budou hráče bavit a zároveň vydělávat...

Edited by ivko_13, 22 August 2017 - 09:42 PM.

RozaMadMax #473 Posted 23 August 2017 - 12:56 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 340 battles
  • 223
  • [CLD] CLD

View Postivko_13, on 22 August 2017 - 09:05 PM, said:

No co se týče 20mm kanonů, tak nevidím důvod, proč je do hry nevrátit? Silnější výzbroj proti letadlům by se často hodila a na tvrdý pozemáky by to i tak nestačilo, takže by v kategorii lehkých stíhačů 109tky mohli nechat a co se týče obratnosti, tak stejně tohle letadlo pro manévrový boj moc stavěný není, už vůbec ne když potká japonce, nebo rusáka, jo ta snížená rychlost je už horší, ale to už by bylo na každým hráči, čemu dá přednost.

Tohle téma jsem ale otevřel především kvůli premiovým 109tkám, především verze K, konkrétně K-4 se podle mě jako premko do 8 tiru přímo nabízí, proto tohle berte jako návrh pro vývojáře....

Jo a když už jsme u premek, tak je u němců málo těžáků, když nemluvím o Do-17Z-7 a pro alfa hráče o Me-210, tak nevím o ničem, je snad málo typů? Bf-110F, Bf-110G, Do-217 v několika stíhacích variantách, zrovna tak i Ju-88, z toho jste udělali jen bitevník ve stromě, jenže tak jako Bf-110 se Ju-88 používal jako noční stíhač, čili se opět nabízí na těžáka do hry a nebo Heinkel He-219, tak proč tu hru nezatraktivnit? Kreditů není nikdy dost a pro vás jsou to peníze od hráčů...

PS: Jo ještě jsem si vzpoměl na Bf-110C-6 vždyď ho mám v hangáru, ale moc s ním nehraju, to je z těžáků asi tak vše, pokud mě někdo neopraví, ale za to si občas s chutí zahraju s Do-17Z-7 pro zábavu, ten mě na rozdíl od Bf-110C-6 baví. Jo chtělo by to ošem vyšší tiery, který vtáhnou do hry a budou hráče bavit a zároveň vydělávat...

Tak zrovna Do-17 je super na train osádky, lowtier mise + harvest žetonů. C6ka už neni tak příjemná na hraní, ale to je dáno změnou kanónu. Heinkel by to do hry chtělo, to samé jako Dorniery 215-217 a hlavně 335 Pfeil. Kde máme Hurricane, Typhoon/Tempest lajnu, popř. GA usa lajnu? Ruské Pe2 a další taliány, nebo frantíky?

vilik58 #474 Posted 23 August 2017 - 03:03 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 7130 battles
  • 192
  • [Y-I-Y] Y-I-Y

Ano souhlas víc lítacích bedýnek a hlavně Typhoon/Tempest a ten 335 Pfeil taky dobrej ale ten prej je udelanej a uz ho zkoušeli jako Twin Mustang

:honoring:

chip62 #475 Posted 27 August 2017 - 07:33 PM

Senior Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 28632 battles
  • 365
  • [D-DOG] D-DOG
Měl bych taky jeden malý návrh, když už někdo dostane ban na chat, mohly by alespoň fungovat funkční klávesy? To je moc fajn, když vás někdo kostí a vy nemůžete ani dát SOS ani kryjte mě. To je asi pro programátory moc složité to oddělit?

ivko_13_Y_I_Y #476 Posted 28 August 2017 - 09:07 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 9584 battles
  • 174
  • [Y-I-Y] Y-I-Y
Když vás náhodou napadne s tím chatem něco udělat, tak dejte rovnou i možnost přes ¨Enter¨ si zpětně přečíst co hráči píšou, tak jak to máte ve WoT, v zápalu boje, nebo z jiných důvodů často nestihnu přečíst o co jde a občas je to i důležitý a na přečtení je jen pár sekund. Jo a zrušte ty botí hlášky, je to jen pro pobavení děcek... už snad ani to ne, jinak to nikoho nezajímá.

Perpentach #477 Posted 28 August 2017 - 09:32 PM

Second Lieutenant

• Conquest Member
  • 1467 battles
  • 1,401
  • [SPX] SPX
přes enter a page up si můžeš chat rollovat.

ivko_13_Y_I_Y #478 Posted 29 August 2017 - 11:34 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 9584 battles
  • 174
  • [Y-I-Y] Y-I-Y

View PostPerpentach, on 28 August 2017 - 09:32 PM, said:

přes enter a page up si můžeš chat rollovat.

Díky za radu, co se tady ještě nedozvím? :teethhappy:

Teď jsem to zkusil v praxi ve WoWp i WoT a těžko posoudit kterej chat je lepší..... když chci jen číst, tak určitě chat WoT, stačí 2x ťuknout Enter, ve WoWp musím Enter-Page Up-Enter, ale na psaní myslím, že je lepší chat WoWp, protože mě nevyjede celá komunikace hráčů, tak jako ve WoT při každým psaní. No asi to nechte tak jak to je, nebo jak chcou hráči, teď už mě to je jedno, hlavně že si můžu zpětně přečíst chat.

Ale na těch botích hláškách trvám.....

Darth_W #479 Posted 29 August 2017 - 05:31 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 358
  • [SPX] SPX
btw. netreba mackat enter, staci pgup, pgdwn

Edited by Darth_W, 29 August 2017 - 05:37 PM.

ivko_13_Y_I_Y #480 Posted 29 August 2017 - 11:12 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 9584 battles
  • 174
  • [Y-I-Y] Y-I-Y

View PostDarth_W, on 29 August 2017 - 05:31 PM, said:

btw. netreba mackat enter, staci pgup, pgdwn

Vyzkoušeno a je to nejjednodužší a plně dostačující, fungují obě klávesy.  Díky. :)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users