Jump to content

Pierwszy na szczycie – bądź na bieżąco!

• This topic is locked This topic is locked
149 replies to this topic

Vielo #1 Posted 14 November 2013 - 10:32 AM

Senior Master Sergeant

• Military Reserve
  • 0 battles
  • 440

Witajcie!

Wyścig na szczyt wystartował wczoraj, ale wciąż jeszcze warto wziąć w nim udział. Czołówki być może doścignąć się już nie uda (chociaż nigdy nie wiadomo!), ale do zgarnięcia jest też masa innych nagród. Na pewno zastanawiacie się, jakimi samolotami warto jeszcze spróbować wystartować, na jakim poziomie są liderzy oraz czy są wśród nich jacyś Polacy. Nie będę więc przynudzał, rzućmy okiem na suche fakty:

Stan z końca 13-11-2013:

Spoiler

Stan z końca 14-11-2013

Spoiler

Stan z końca 15-11-2013

Spoiler

Stan z końca 16-11-2013

Spoiler

Stan z końca 17-11-2013

Spoiler

Stan z końca 18-11-2013

Spoiler

Stan z końca 19-11-2013

Spoiler

Stan z końca 20-11-2013

Spoiler

Stan z końca 21-11-2013

Spoiler

Stan z końca 22-11-2013

Spoiler

Stan z końca 23-11-2013

Spoiler

Stan z końca 24-11-2013

Spoiler

Stan z końca 25-11-2013

Spoiler

Stan z końca 26-11-2013

Konkurs zakończony. 19 graczy kupiło samoloty X poziomu:

5x Me 262HG 3

5x Ił-40P

5x F86A

1x Swift

1x Ła-15

1x Me P1101

1x J7W3

Wciąż jest sporo mało obleganych linii, które mogą zapewnić rok premium. Warto wykorzystać te ostatnie dni konkursu i sięgnąć po jak najwięcej.

Co myślicie o konkursie? Może chcecie pochwalić się swoimi postępami? Zaglądajcie tutaj często, będziemy codziennie aktualizować wyniki!

Edited by Vielo, 27 November 2013 - 10:24 AM.

1Jurko #2 Posted 14 November 2013 - 10:59 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 2 battles
  • 217

Konkurs dla nołlajfów, bezrobotnych/studentów, nerdów, samotnych (bez wrzaskunów płci obojga, różnego wieku). Pozostali raczej nie klepną 2000 bitew w szybkim farmingu. No chyba że grają w kilku najednym koncie na zmianę.

Ale żeby nie było że tylko hejtuję. Konkurs ciekawy :)

Edited by 1Jurko, 14 November 2013 - 10:59 AM.

dzikus11 #3 Posted 14 November 2013 - 12:21 PM

Airman Basic

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 1
0

View Post1Jurko, on 14 November 2013 - 10:59 AM, said:

Konkurs dla nołlajfów, bezrobotnych/studentów, nerdów, samotnych (bez wrzaskunów płci obojga, różnego wieku). Pozostali raczej nie klepną 2000 bitew w szybkim farmingu. No chyba że grają w kilku najednym koncie na zmianę.

Ale żeby nie było że tylko hejtuję. Konkurs ciekawy :)

Gorzki #4 Posted 14 November 2013 - 03:26 PM

Senior Master Sergeant

• Alpha Tester
  • 4657 battles
  • 132
  • [1PADX] 1PADX

a samo śledzenie postępów bez sensu. jak uczy przykład bety oraz release WoTa zaraz za tierem 5 (czyli kiedy skończą sie bitwy masowo zaludniane samlotami premium) znalezienie bitwy dla tieru 8-9 bedzie graniczyło z cudem.

Więc wygranie race to the top opiera się na równoczesnym graniu premiumem i przygotowaniu do konwersji expa oraz dla oszczędności grindowaniu samolotu do tieru 6, max 7.

Jeśli chcesz śledzić postęp w konkursie, sprawdzaj całkowite doświadczenie graczy i szukaj tych z jak najwyższym, a nie tych, którzy zaraz będą tracić czas czekając po 5 minut w kolejce swoim ósmym tierem

Remove the flights. No point giving statpadders another tool to grief other people.

Satius #5 Posted 14 November 2013 - 05:51 PM

Senior Airman

• Member
  • 0 battles
  • 26
Dlaczego zingnorowaliście niszczenie celów naziemnych i bonuse za nie....
Fly to sky, jet or die!

Malcolm_x #6 Posted 15 November 2013 - 12:54 AM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 91 battles
  • 20

Ciekawy update, tylko wszystko skończy się na 7-8 tierze, gdzie trzeba już naprawdę bardzo dużą ilość doświadczenia by iść do góry, wszyscy ci którzy nie chcą konwertować free expa odpadają po 6 tierze, sam dałem sobie z tym spokój jest fizycznie niemożliwe by w 2 tygodnie dostać się na sam szczyt licząc się z tym, że tak mała ilość graczy na chwilę obecną (około 30-35 graczy) posiada VI tier - 2-4 posiada 7 tier ale co z tego skoro ci co mają 7 tier zaczynają czekać po kilka minut w kolejce, nie wiem co za "bystry" matematyk to liczył lecz przy tak małej ilości graczy (w szczycie 7k dziś) jest niemożliwym w miarę zdrowy i normalny sposób dociągnąć do X tieru w 2 tygodnie - towarzystwo z WG zapewne liczyło na to, że masa ludzi zacznie zakupywać golda na to by go przetapiać w wolne doświadczenie - nic bardziej mylnego jednak - konkurs ten wygląda poniekąd jak wyścig szczurów - gracze mają się zajechać na śmierć tylko po to by próbować wygrać - naprawdę zajechać się na śmierć gdyż licząc:

od VI tieru do X idąc czystą drogą, badając bezpośrednio te moduły które potrzebne są do odblokowania kolejnego tieru wychodzi dla drzewka niemieckiego samolotów ciężkich - około 600.000 exp.

Licząc, że przeciętny gracz  wyciągnie na bitwę 750 exp - a to muszę przyznać, że jest dużo (należy liczyć się z tym, że gra będzie wywalać się czasami - bo jednak jest jeszcze niedorobiona) daje nam to około 800 bitew - (oczywiście jestem naiwny w stwierdzeniu, że można ciągnąć taką ilość expa co bitwę - sami dobrze wiecie jak to wygląda w tej grze) przyjmijmy, że zaokrąglimy wszystko do góry, czyli trzeba nam 1000 bitew na to, by zdobyć ową odpowiednią ilość punktów XP

600.000 XP - 1000 bitew 

Przyjmujemy, że średnia bitwa trwa 7 minut - (powinno być więcej gdyż już teraz na VI tierach potrafi MM trzymać w kolejce nawet po 2-3 minuty) zatem na zdobycie 

7 minut bitwa - 1000 bitew = 7000 minut.

Licząc to godzinowo wychodzi 116 godzin czyli bite 5 DNI (w zaokrągleniu)

Event trwa od 13 Listopada do 27 listopada

czyli mamy do dyspozycji 312 godzin - na razie wygląda to dobrze niemniej jednak człowiek musi spać to raz, dwa od godziny 1 w nocy do godziny 8-9 granie na wysokich tierach nie istnieje - nie ma graczy - policzmy jednak, że człowiek pośpi sobie te 8 godzin

czyli z tego czasu 312 godzin odejmujemy 104 godziny przeznaczone na sen

Pozostaje nam 208 godzin eventu który możemy przeznaczyć na czyste granie - no ale hola hola. człowiek przecież nie może non stop siedzieć przed komputerem - musi też rozprostować czasami nogi - musi coś zjeść - wyjść do ubikacji - wziąść prysznic etc łaskawie licząc powinien na to poświęcać dodatkowo godzinę dziennie (choć i tak to jest mało moim zdaniem) czyli 

208 - 13 = 195 - a to jednak dużo czasu.

Problem w tym, że mamy w rezerwie niby 80 godzin ale.....

- Im wyższy tier tym dłuższe czekanie

- średnia expa 750 na bitwę jest baaaardzo zawyżona - powinno być coś około 500 niemniej jestem łaskawy

- istnieją zdażenia losowe typu - dziewczyna - urodziny babci - piwo z kolegami

Ostatecznie można powiedzieć tylko tyle, ten konkurs przeznaczony jest dla osób które:

- są uzależnione od grania i nie mogą żyć bez WoWp (myślicie, że jest ktoś taki?)

- nie mają własnego życia 

- potrafią siedzieć po 12 godzin przed komputerem

Osobiście uważam, że pod koniec eventu będzie około 15-20 X tierów i będą to tiery osób niezmiernie zdeterminowanych, prawda jest jednak taka, że wygra tylko jedna osoba, ta pierwsza, reszta spokojnie za tego golda który będzie musiała przeznaczyć na konwertowanie doświadczenia, mogłaby kupić sobie rok konta premium, czyli ten rok który WG łaskawie próbuje nam graczom co osiągną owy tier X wcisnąć.

Powiem tyle, nie dajcie się wciągnąć w tą pseudopropagandę, ta gra tego nie jest warta, niestety, można było spróbować inaczej, skoro rozdawali żetony tym co grali w becie i to grali przez ponad miesiąc - na pół roku konta premium, w czym byłby problem zrobić konkurs w którym każdy kto w przeciągu miesiąca osiągnie X tier otrzyma 6 msc konta premium, plus ten pierwszy otrzyma tą cudowną nagrodę 10 lat konta premium - napewno takie coś przyciągnęło by o wiele więcej graczy niż ten małpi wyścig który teraz mamy, ale po co.... No nie..?

Po raz kolejny WG pokazało, że myślenie nie jest ich mocną stroną. 

Jeśli wogóle myślą.....

Pozdrawiam 

Edited by Malcolm_x, 15 November 2013 - 12:57 AM.

Miglant94 #7 Posted 15 November 2013 - 06:30 AM

Airman Basic

• Member
  • 1 battle
  • 2
  • [1-LDP] 1-LDP

Kolego powyżej, odejmij jeszcze 81 godzin (8 godzin w pracy + 1 godzina na dojechanie i wrócenie - przez 9 dni) czyli daje nam to 114 godzin :)

Więc, stanowisko WG wygląda następująco.

Jeżeli jesteś nerdem, dzieckiem na utrzymaniu mamusi bądź nieudacznikiem na utrzymaniu żony - ten konkurs cię zainteresuje!

Keeper_89 #8 Posted 15 November 2013 - 08:30 AM

Airman Basic

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 3

Witam

Jest dokładnie tak jak zostało napisane wyżej - konkurs raczej trudny do wygrania w normalny sposób. Jestem jednym z graczy, którzy doczłapali się do tieru 7 i na tym koniec. Po dwóch dniach, grania o które bym siebie nie posądzał, mam dość - czas poświęcany na grę jest zdecydowanie za długi, aby konkurs ten był przyjemny dla człowieka i jego zdrowia (przez dwa dni ok. 20 godzin przed komputerem - zdecydowanie za dużo), a w grze i tak znajdą się cyborgi, które chyba nawet spać nie muszą. Dziś powiedziałem sobie - koniec, tydzień premki mi wystarczy.

Do zrobienia zostało mi 508100 expa licząc tylko wynajdowanie modułów w linii, w której idę, potrzebnych do przeskoczenia wyżej. Gdyby bitwy były rozgrywane jedna za drugą i byłoby w nich po 15 samolotów na stronę, to może i w normalny sposób w ciągu pozostałych 12 dni bym je wbił grając po trochu (na chwilę obecną wygląda to tak, że czeka się 2-5 minut i walczy w bitwach po 7 samolotów na stronę), ale w taki sposób pozbawiłbym się "szansy" na wygranie roku premium (na 10 lat nie ma co liczyć - wydaje mi się, że wszyscy którzy wbili już 6 tiery wiedzą o kogo mi chodzi - pewnego pilota p51), bo wątpię żeby pewne osoby czekały na resztę. Innym wyjściem byłoby nabicie tego expa na niższych tierach i przekonwertowanie go, na co potrzebowałbym ponad 20000 golda, czyli gra nie warta świeczki (zapłaciłbym prawie równowartość roku konta premium w sklepie, a w zamian dostałbym jeszcze w prezencie odznakę Siewierskiego w profilu i "prestiż" - czyt. ten to musiał być nołlajfem), plus wymuszająca posiadanie zasobnej sakiewki i włożenie masy pieniędzy w grę (na co większość normalnych graczy nie może sobie pozwolić) lub posiadanie "pleców" w wocie i klanu który podrzuci nam trochę golda na konto.

No i to tyle - jeżeli ktoś chce sie w to dalej bawić - proszę bardzo, nikomu zabronić tego nie mogę. Powiem więcej - życzę powodzenia. Ja pasuję, bo to nie dla mnie. 

Pozdrawiam

PS Miglant - nie jestem ani nerdem, ani dzieckiem na utrzymaniu mamusi czy też nieudacznikiem, bo po prostu pracuje sezonowo - i byłem w stanie w ciągu dwóch dni wygospodarować prawie (a może ponad - nie wiem, wiem jedynie że było tego zdecydowanie za dużo) 20 godzin na granie, więc boje się przypuszczać co takie osoby by potrafiły zrobić...

Greyshark #9 Posted 15 November 2013 - 08:48 AM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA
Na serwerze RU jest już zwycięzca

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

Malcolm_x #10 Posted 15 November 2013 - 09:45 AM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 91 battles
  • 20

Pogratulować samozaparcia, niemniej jednak tam było znacznie łatwiej to osiągnąć, z prostej przyczyny więcej graczy.

Zastanawiam się nad tym, skoro na US serwerze jest tak mało graczy, czy tam ktokolwiek dociągnie do X tieru..:)

Vielo #11 Posted 15 November 2013 - 10:13 AM

Senior Master Sergeant

• Military Reserve
  • 0 battles
  • 440
Wyniki zostały zaktualizowane o postępy z wczoraj.

rowerzysta #12 Posted 15 November 2013 - 10:14 AM

Airman Basic

• Member
  • 0 battles
  • 5
[WYEDYTOWANO]

Edited by Sevard, 15 November 2013 - 07:19 PM.
Treść tego posta została zmodyfikowana przez moderatora, ponieważ zawierał nieodpowiednie treści. Użytkownik został o tym fakcie poinformowany. ~Sevard

2pacmg42 #13 Posted 15 November 2013 - 11:22 AM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 347
  • [_UN_] _UN_

No niestety vielo cieżko jest co kolwiek zrobić jak ciąglę nas z piotrekiem do tych p51d wbija a nawet z najlepszym silnikiem me410 jest cieżko...

Ja zetke może dzisiaj zrobię ale w to wątpie bo długa droga bez konwertowanego expa :)

Edited by 2pacmg42, 15 November 2013 - 11:22 AM.

UNFORGIVEN MEMBER

Falathi #14 Posted 15 November 2013 - 11:51 AM

Polish Community Coordinator

• WG Staff
  • 196 battles
  • 1,016
  • [WG] WG
Cóż, nikt nie gwarantował że będzie łatwo. A konkurs został ogłoszony - bo jeśli nie teraz, to kiedy można zorganizować taki wyścig? 

Poza tym na szczęście nie ma obowiązku brania w nim udziału - można odpuścić. Zwłaszcza, że w przyszłości i tak będzie całkiem sporo konkursów, turniejów i zawodów. Może nie każdy z nich będzie oferować aż takie nagrody, ale wielu graczy znajdzie coś dla siebie. 

Caught on tape, yet anonymous 

WG CC - ja bez żadnego trybu

2pacmg42 #15 Posted 15 November 2013 - 12:12 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 347
  • [_UN_] _UN_
Dotarcie do 10 tiera jest trudne ale ja nie biorę na serio tego konkursu tylko tak sobie expie żeby wypexpić, bardziej zadowala mnie moja i piotrka pozycja w sali chwał :) 1 i 2 miejsce w średnim expie i średnich uszkodzeniach na bitwe :medal:.I najbardziej wypatruje nowego silver winga :izmena:.

Edited by 2pacmg42, 15 November 2013 - 12:14 PM.

UNFORGIVEN MEMBER

Malcolm_x #16 Posted 15 November 2013 - 12:16 PM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 91 battles
  • 20

View PostVielo, on 15 November 2013 - 10:13 AM, said:

Wyniki zostały zaktualizowane o postępy z wczoraj.

Możesz spokojnie sobie zaktualizować następującą informację.

Ja oraz znajomy tutaj - czyli Keeper_PL postanowiliśmy sobie darować jakiekolwiek ciśnięcie na wynik samolotami ME-410 więc możesz spokojnie odliczyć dwa samoloty z listy - i mimo, że jest 12 dni to na to, by dało się komfortowo grać na VI-VII tierze trzeba poczekać 2-3 dni. Naprawdę konkurs ustawiony jest tak by jak najwięcej ludzi konwertowało free exp,a tylko człowiek nie w ciemię bity i dwa dodać dwa potrafi policzyć, ciekawe ilu jeszcze ludzi zrezygnuje z dalszego parcia na system, zwłaszcza, że ci co teraz dopiero zaczynają przygodę z tierem VI nie mają żadnych szans na dobicie do X tieru.

Edited by Malcolm_x, 15 November 2013 - 12:17 PM.

2pacmg42 #17 Posted 15 November 2013 - 12:24 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 347
  • [_UN_] _UN_

Dokładnie malcolm o ile na 6-7 tierze trzeba długo czekać to co potem na 8-9-10 tylko konwertowanie expa i długie godziny spędzone na np bf110c6 :)

Ja i piotrek211a na me410 też się raczej wypisujemy z konkursu nie ma sensu lepiej dla zabawy zrobić jeszcze inne linie :)

Edited by 2pacmg42, 15 November 2013 - 12:28 PM.

UNFORGIVEN MEMBER

Malcolm_x #18 Posted 15 November 2013 - 12:30 PM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 91 battles
  • 20

View Post2pacmg42, on 15 November 2013 - 12:24 PM, said:

Dokładnie malcolm o ile na 6-7 tierze trzeba długo czekać to co potem na 8-9-10 tylko konwertowanie expa i długie godziny spędzone na np bf110c6 :)

Jeśli do tego policzysz ile golda musisz zainwestować w to, by dojść do tego tieru - to wychodząc z zalożenia, że siedzisz w dobrym klanie i dostajesz golda z CW bądź ESL-a to czasowo jest to nieopłacalne, gdyż owy ROK konta premium to około 20k golda do poświecenia- wiadomo ile kosztuje rok premium, naprawdę konkurs jest to się ceni, czemu tylko można w nim dostrzec chęć wyciśnięcia z graczy dodatkowych pieniędzy? Oczywistym jest to, że gdyby owy konkurs trwał miesiąc - tak jak przy nowych liniach czołgów w WoT chętnych na grę było by znacznie więcej.

WG liczy na to, że znajdą się ci co kupią golda - liczą na to, że zarobią, liczyć by mogli gdyby grono graczy na EU było na poziomie 20k graczy tak to będą się dziatki musiały obejść ze smakiem.

Edited by Malcolm_x, 15 November 2013 - 12:45 PM.

jakub_czyli_ja #19 Posted 15 November 2013 - 01:00 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7248 battles
  • 9,691
  • [XII-2] XII-2

View PostFalathi, on 15 November 2013 - 11:51 AM, said:

Cóż, nikt nie gwarantował że będzie łatwo. A konkurs został ogłoszony - bo jeśli nie teraz, to kiedy można zorganizować taki wyścig?

Wyścig szurów? Zawsze. Tylko trzeba odpowiednią przynentę rzucić.

Ta lekko zalatuje, o ile ser może jeszcze dodatkowo zalatywać.

2pacmg42 #20 Posted 15 November 2013 - 01:16 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 347
  • [_UN_] _UN_
Dlatego na starcie uznałem ze lepiej sobie ten rok premium kupić niż dochodzić i tracić czas na początku bo to jednak dużo golda kosztuje a to nie jest konkurs dla biednych :).Ale na razie na premium nie narzekam 238 dni jeszcze :). A i ile zabawy przez to się traci lepiej grać for fun.

Edited by 2pacmg42, 15 November 2013 - 01:17 PM.

UNFORGIVEN MEMBER

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users