Jump to content

Oyun İçi Şikayet Sistemi

• Please log in to reply
4 replies to this topic

VanessaIves #1 Posted 17 December 2013 - 03:57 PM

Player

• Member
  • 49 battles
  • 335

Arkadaşlar,

Destek ekibimizin bu link üzerinden yaptığı açıklamayı destek duyuruları sayfasını takip etmeyenler için buraya da kopyalıyorum. Bilginize :)

Oyun içi Şikayet Sistemi
Burada, Wargaming.net’de amacımız oyunlarımızı oynayan herkese eğlenceli, çekici, ve adil bir ortam oluşturmaktır. Sizin oyun oynarken keyif almanızı sağlamak için, diğer oyuncuların oyun deneyimini negatif olarak etkileyen oyunculara karşı çeşitli cezalar uygulamaktayız. Eğer bir oyuncunun kurallarımızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız, hızlı ve doğru yaptırımları uygulayabilmemiz için sizin oyun içi şikayet sistemini kullanarak bu durumları rapor etmeniz konusundaki hassasiyetinize güveniyoruz.
Bu sistemi oyun içerisine entegre etmemizin üzerinden bir yıldan fazla süre geçmesi ve kullanılma şeklini gözlemlediğimiz için, oyun içi rapor sisteminin ceza eşiğini tekrar ayarladık ve bu inançla oyun içerisindeki kural ihlallerinin bilet sistemi ile rapor edilmesi durumunu kaldırmaya karar verdik. Bundan sonra aşağıdaki kural ihlalleri için, oyun içi raporlarının kullanılmasına güvenmekteyiz:

1. Hakaret ve Provokasyon
Sohbet tacizleri için ana kategoridir. Bir oyuncunun sözleri ile kurallara aykırı davrandığını düşünüyorsanız, lütfen onları rapor ediniz. Bir oyuncu belirli bir zaman içerisinde belirli sayıda şikayet edilme miktarına ulaşırsa, gerekli yaptırımları uygulayacağız. Yaptırımlar temeli bakımından ve rapor sayısı bakımından çeşitlendirilecektir. Her oyuncu için her olayda bir raporunuzu kabul edeceğiz. Bütün raporlarınızı bir kişi üzerinde kullanmanız sonucu değiştirmeyecektir.

2. Spam
Hakaret & Provokasyon’daki kurallar burada da geçerlidir.

3. Dost tankların yerini bildirmek
Eğer takımınızdan birisi takım arkadaşlarının pozisyonunu düşmanlara bildiyorsa, bu seçeneği kullanınız.

4. Dost tankını ittirmek
Yukarısı ile aynı.

5. Haksız oyun
Bu kategori yukarıdaki iki kategoriden herhangi birisine girmeyen durumlar içindir( Dost tankların yerini bildirmek / Dost tankını ittirmek).

7. AFK/ Bot
Sistemlerimiz otomatik olarak botları bulabilmekte ve gerekli yaptırımları uygulayabilmektedir. Ancak yine de, bot olabileceğini düşündüğünüz bir oyuncu ile karşılaşırsanız, bu oyuncuyu rapor ederek daha hızlı fark etmemizi sağlamaktan bir çekince duymayın. Bu rapor ayrıca uzun süre AFK kalan oyuncular içinde kullanılabilir. Bütün raporları inceleyerek bir yaptırım uygulanmasına gerek olup olmadığına karar vereceğiz.
Özel olarak bahsedilmesi gerekenler:

6. Takım hasarı
Bu kategori rapor sistemi ile işlenmeyecektir ve ilerideki güncellemelrden birisi ile seçilebilir opsiyonlardan çıkarılacaktır. Oyun içerisinde otomatik olarak çalışan bir Takım Hasarı sistemimiz bulunmaktadır.

Oyun içi rapor sistemi tarafından kullanılmayacak bir önemli rapor çeşidi bulunmaktadır ve bu isim raporlarıdır. Kötü isimlerle mümkün olduğunca çabuk ilgilenmek istemekteyiz, bu sebeple eğer uygunsuz bir isimle karşılaşırsanız, lütfen bilet sistemini kullanarak rapor ediniz. “Kötü isimler” için adanmış bir kategorimiz bulunmaktadır.

Günde neden sadece 5 şikayet hakkınız olduğuna dair açıklamayı da buradan okuyabilirsiniz.

Oyunumuzu herkes için daha eğlenceli bir ortam haline getirmeye yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz. Savaş alanında görüşmek üzere!

poyrazcaner #2 Posted 07 April 2014 - 02:55 PM

Airman Basic

• Member
  • 1672 battles
  • 1

Sayın Yetkili

Benim Sorunum Oyun İçinde Savaştan Çıktıktan sonra Yada Savaş Bittiğinde Oyun Kilitleniiyor Hangara Giriş Yapmıyor ekran Takılı Kalıyor.Yada Hangara Dön

Dediğimde Oyun Skorlarını Göstermiyor.Sistemi Tekrar Yükledim Fakat Aynı Sorun Devam Ediyor.

Bu Sorun En son Güncelleşmeden Sonra Oluştu.

Saygılar

VanessaIves #3 Posted 18 April 2014 - 04:04 PM

Player

• Member
  • 49 battles
  • 335

View Postpoyrazcaner, on 07 April 2014 - 03:55 PM, said:

Sayın Yetkili

Benim Sorunum Oyun İçinde Savaştan Çıktıktan sonra Yada Savaş Bittiğinde Oyun Kilitleniiyor Hangara Giriş Yapmıyor ekran Takılı Kalıyor.Yada Hangara Dön

Dediğimde Oyun Skorlarını Göstermiyor.Sistemi Tekrar Yükledim Fakat Aynı Sorun Devam Ediyor.

Bu Sorun En son Güncelleşmeden Sonra Oluştu.

Saygılar

Merhaba,

Bu tarz teknik detayları içeren soru ve sorunlarınızı teknik destek ekibine bilet oluşturarak yönlendirmeniz gerekmektedir.

İyi forumlar dilerim.

LeO_MerciLess #4 Posted 25 April 2014 - 11:33 PM

Airman Basic

• Member
  • 1335 battles
  • 1

Merhabalar

Ben geçen gün laptopta bi hesap açtım.O hesabı kastım fakat laptopta oyun takılıyor diye pc ye geçmek istedim.Pc ye oyunu yükledim.Giriş bölümünde laptoptan oynadığım hotmaili girdim kabul etmedi.Böyle bir hesap yok diyor pcde.Ama laptopta hesabım açılıyor.Bunun nedeni nedir?

seo37 #5 Posted 14 May 2014 - 12:58 AM

Airman Basic

• Member
  • 1 battle
  • 5

Yeni indiriyorum bu oyunu bakalım neler yapabilicez inanın 5 sene önce bu tip bir oyunum vardı online değil ama görüntü harika sanki reklamlarda gördüm çok hoşuma gitti boyutu biraz büyük olsada indiriyorum kalite herzaman kazanır.

Konumuza gelecek olursak oyun içinde şikayet sistemi olursa iyi olur insanımızın ağzı bozuk biraz tabi bazılarının insanın moralsiz oynamaması için çalışıyosunuz biliyorum umarım destek gerektiği gibidir.

Altın Planesci geldi hanım:) Kral Oyun

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users