Jump to content

Konkurs: Furia zimy

• Please log in to reply
122 replies to this topic

jakub_czyli_ja #61 Posted 27 December 2013 - 12:52 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7248 battles
  • 9,691
  • [XII-2] XII-2

View PostGreyshark, on 27 December 2013 - 11:55 AM, said:

A co do konkursu to WG ma logi wszystkich czatów i jest w stanie ustalić czy gracza zmawiają się czy nie. Ale na pewno się nie zmawiają, bo przecież takich bitew gdzie dwa iły z przeciwnych drużyn latają bez przeszkód niszcząc wszystkie cele na mapie jest mnóstwo, każdy z nas codziennie w takich uczestniczy. Prawda?

Ironia ci trochę nie wyszła, bo oczywiście jakby każdy miał takiego iła, to takich bitew by nie było.

Wyjściem jest wbicie X tieru i granie wtedy kiedy duncan, wtedy będziesz mógł psuć takiebitwy.

borsuk #62 Posted 27 December 2013 - 02:06 PM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 8156 battles
  • 428
  • [B-318] B-318

View PostGreyshark, on 26 December 2013 - 11:30 PM, said:

Nie ma.

Dzięki. To wyjaśnij mi jak jeden gracz może wykonać 25 bitew w ciagu godziny.

Greyshark #63 Posted 27 December 2013 - 02:11 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

View Postborsuk, on 27 December 2013 - 03:06 PM, said:

Dzięki. To wyjaśnij mi jak jeden gracz może wykonać 25 bitew w ciagu godziny.

Który gracz i gdzie można te statystyki zobaczyć? Tzn. ile bitew rozegrał w ciągu godziny?

EDIT: No i mamy odpowiedź WG w sprawie konkursu:

http://forum.worldofwarplanes.eu/index.php?/topic/23568-contest-winter-fury/page__pid__268225__st__80#entry268225

Edited by Greyshark, 27 December 2013 - 02:45 PM.

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

Gepard_PH #64 Posted 27 December 2013 - 02:54 PM

Senior Master Sergeant

• WG Staff
  • 0 battles
  • 345

Dodam więc tylko krótkie wyjaśnienie dla osób, które nie znają angielskiego (w końcu to polska sekcja forum).

Podczas ustalania wyników konkursu dla pierwszych 50 miejsc nie będą liczyły się wyniki z bitw, w których wzięło udział mniej niż 10 graczy (5 na drużynę). Oczywiście ma to na celu wyeliminowanie przypadków ustawiania bitw w celu zdobycia dużej ilości doświadczenia.

Jeśli spotkacie się z próbami oszukiwania w konkursie w jakikolwiek sposób mimo tych dodatkowych zasad, dajcie nam znać.

_Kilroy_ #65 Posted 27 December 2013 - 03:14 PM

Command Chief Master Sergeant

• Beta Tester
  • 322 battles
  • 877
  • [_UN_] _UN_

Ha, jeśli takie jest oficjalne stanowisko WG to przepraszam, że stanąłem w obronie graczy narażonych na falę hejtu... Powiem tylko tyle, że kiedy byli hejtowani to jeszcze te zasady nie obowiązywały.

Pozdro i do ataku wszyscy, którzy się poddali widząc, że niektórzy gracze mają już ponad 4k expa do konkursu...:izmena:

JERY_76 #66 Posted 27 December 2013 - 03:59 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 137 battles
  • 162
  • [D-303] D-303

Brawo WG. Sprawiedliwosc zwyciezyla, a miekkie faje obeszly sie smakiem.

P.S. brawo sturmovik. Idzesz po zwyciestwo, a przynajmniej na top3. Gratki.

Absthint3 #67 Posted 27 December 2013 - 04:07 PM

Senior Airman

• Member
  • 0 battles
  • 19
  • [SPZW] SPZW

Nieźle Koledzy- aż mi wstyd, że ustrzeliłem X i mam 18 czy 19 miejsce na IŁ40P. Przepraszam... Poprawię się i obiecuję że nic więcej już nie wygram!

A  teraz mam pytanie: czy Duncan zrobił COKOLWIEK wbrew regulaminowi gry? Czy ja zdobywając X na 3 godz przed końcem konkursu zrobiłem COKOLWIEK wbrew regulaminowi gry? Że Duncan zdobył X ładnych pare dni przede mną- to ja mam mieć może do Niego pretensje? Widziałem jak gra i jaką ma skuteczność, więc niech mi nikt nie mówi że robił jakieś nielegalne triki. Prosta sprawa- gracz lepszy ode mnie zdobył cel wcześniej i tyle. Miałem 1 sytuację 2x2 i iły zwalały cele a potem zostały zestrzelone no i już. Ale było tak tylko raz. A że wziąłem IŁ-y do konkursu to coś nie teges może? No nie przesadzajmy

Pozdrawiam

Greyshark #68 Posted 27 December 2013 - 04:18 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

View Postabsinth3, on 27 December 2013 - 05:07 PM, said:

Nieźle Koledzy- aż mi wstyd, że ustrzeliłem X i mam 18 czy 19 miejsce na IŁ40P. Przepraszam... Poprawię się i obiecuję że nic więcej już nie wygram!

A  teraz mam pytanie: czy Duncan zrobił COKOLWIEK wbrew regulaminowi gry? Czy ja zdobywając X na 3 godz przed końcem konkursu zrobiłem COKOLWIEK wbrew regulaminowi gry? Że Duncan zdobył X ładnych pare dni przede mną- to ja mam mieć może do Niego pretensje? Widziałem jak gra i jaką ma skuteczność, więc niech mi nikt nie mówi że robił jakieś nielegalne triki. Prosta sprawa- gracz lepszy ode mnie zdobył cel wcześniej i tyle. Miałem 1 sytuację 2x2 i iły zwalały cele a potem zostały zestrzelone no i już. Ale było tak tylko raz. A że wziąłem IŁ-y do konkursu to coś nie teges może? No nie przesadzajmy

Pozdrawiam

Pomyliłeś konkursy. Nie mówimy tu o Race to the Top tylko o Winter Fury (zimowej furii)

I tak, grał niezgodnie z warunkami EULA które zaakceptował i zgodził się przestrzegać. A konkretnie z artykułem 9, rozdział C, paragraf 14:

-Exploit errors in design, features which are not documented and/or bugs to gain access that would otherwise not be available or to obtain any competitive advantage;

W skrócie: zakazuje się wykorzystywania wszelkich błędów gry w celu uzyskiwania korzyści inną drogą nieosiągalnych lub w celu uzyskania przewagi nad innymi graczami.

@Siema__PL

Ta zasada EULA którą duncan z kolegą naruszył obowiązywała "od zawsze", również w czasie konkursu i również w czasie kiedy byli "hejtowani".

Edited by Greyshark, 27 December 2013 - 04:32 PM.

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

sturmovikgsp #69 Posted 27 December 2013 - 04:29 PM

Command Chief Master Sergeant

• Advanced Member
  • 3 battles
  • 694

View PostJERY_76, on 27 December 2013 - 03:59 PM, said:

Brawo WG. Sprawiedliwosc zwyciezyla, a miekkie faje obeszly sie smakiem.

P.S. brawo sturmovik. Idzesz po zwyciestwo, a przynajmniej na top3. Gratki.

Dzięki, powiem, że nie spodziewałem się takiego obrotu spraw, a chciałem w pierwszej 20 się znaleść :) Pogubiłem się już to na którym jestem miejscu na chwile obecną?

JERY_76 to Twoja zasługa, bo akurat podczas tamtego lotu nie spotkałem Ciebie z Ła-160 w przeciwnej drużynie ;)

Lone Wolf

JERY_76 #70 Posted 27 December 2013 - 04:41 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 137 battles
  • 162
  • [D-303] D-303
Wyniki beda musialy byc opublikowane, bo musza przefiltrowac kto nie spelnia decyzji jury. Sam jestem ciekaw ile jest takich osob.

Absthint3 #71 Posted 27 December 2013 - 04:58 PM

Senior Airman

• Member
  • 0 battles
  • 19
  • [SPZW] SPZW

Powróciłem tylko do innego konkursu bo tu rzecz nie konkursach tylko tzw nadużyciach. Otóż pod ten tekst można DOWOLNIE podciągnąć bardzo wiele rzeczy i nie wiem co złego zrobili Taldorai, Duncan i Seturo. Złego -tzn wbrew regulaminowi. Jeśli regulamin nie wymienia szczegółowo zakazanych zachowań to domniemać można iż nie są zakazane. W stwierdzeniu cytowanym przez Kolegę nic takiego nie ma- to jest zbyt ogólnikowe i z tego co pisze Bertiux wnosić można, że po prostu WG Staff uległ powszechnej opinii/krytyce i zmienił regulamin w trakcie trwania konkursu. A potwierdzają to późniejsze rozentuzjazmowane wpisy.

Grając o X - jak spotykałem mocne skrzydło anglików też miałem poczucie że to nie fair play a ja jestem fair game, ale że przeciw regulaminowi to nie było, więc nie przyłączałem się do głupawych wpisów krytykujących takie ustawienie. Nie mam zamiaru wchodzić z nikim w spór, ale podkreślam że interpretacja cytowanego przez Kolegę wpisu jest omalże dowolna.

PS chyba w końcu przyłączę się do obecnego konkursu hahahahahahahah. Nowa zasada mi zresztą pasi

TankalizatorPL #72 Posted 27 December 2013 - 05:06 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 488
  • [5SBP] 5SBP

View PostGreyshark, on 27 December 2013 - 12:55 PM, said:

Rozumiem że jak dla Ciebie również duncanowi należy się ban za celowe ginięcie?

Dla mnie nie jest to uczciwe - jeżeli robił to z premedytacją to tak. Dlaczego miałbym zmienić naglę zdanie przecież jasno się wypowiedziałem, nie widziałem, że dopuszczał się takich rzeczy.

A co jeśli ktoś jest graczem tfu, tfu cziterem, gra jedną linią i sprzedaję poprzednie samoloty - w końcu będzie go rzucało na bitwy o mniejszej liczbie graczy?

Można obrócić kota ogonem: czy gracze grający na niższych tierach nie wykorzystują wtedy MM? Czity i haxxxxxy! D:

Co do zmiany reguł gry w trakcie jej trwania to żal ale dla osób grających w wota nie jest to jakieś zaskoczenie (patrz sytuacja z is6).

Edited by TankalizatorPL, 27 December 2013 - 05:09 PM.

UNFORGIVEN MEMBER

Greyshark #73 Posted 27 December 2013 - 05:24 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

View Postabsinth3, on 27 December 2013 - 05:58 PM, said:

Powróciłem tylko do innego konkursu bo tu rzecz nie konkursach tylko tzw nadużyciach. Otóż pod ten tekst można DOWOLNIE podciągnąć bardzo wiele rzeczy i nie wiem co złego zrobili Taldorai, Duncan i Seturo. Złego -tzn wbrew regulaminowi. Jeśli regulamin nie wymienia szczegółowo zakazanych zachowań to domniemać można iż nie są zakazane. W stwierdzeniu cytowanym przez Kolegę nic takiego nie ma- to jest zbyt ogólnikowe i z tego co pisze Bertiux wnosić można, że po prostu WG Staff uległ powszechnej opinii/krytyce i zmienił regulamin w trakcie trwania konkursu. A potwierdzają to późniejsze rozentuzjazmowane wpisy.

Grając o X - jak spotykałem mocne skrzydło anglików też miałem poczucie że to nie fair play a ja jestem fair game, ale że przeciw regulaminowi to nie było, więc nie przyłączałem się do głupawych wpisów krytykujących takie ustawienie. Nie mam zamiaru wchodzić z nikim w spór, ale podkreślam że interpretacja cytowanego przez Kolegę wpisu jest omalże dowolna.

PS chyba w końcu przyłączę się do obecnego konkursu hahahahahahahah. Nowa zasada mi zresztą pasi

Tutaj rzecz jest o tym konkretnym konkursie. Jeżeli widziałeś jakieś nadużycia w innym to trzeba było je zgłosić, teraz już za późno.

Jak nie wiesz co złego robili duncan i taldorai to przeczytaj poprzednie wpisy, popatrz też na screeny. Nie walczyli ze sobą tylko nie przeszkadzając sobie czyścili całą mapę z celów naziemnych aby zebrać jak największą ilość xp. Co do szczegółowych opisów zachowań w jakimkolwiek kodeksie i regulaminie to chyba żartujesz? Znana ci jest taka instytucja jak sąd czy sędzia? Wiesz czym się zajmują?

Regulaminu konkursu nie trzeba by było zmieniać w trakcie jego trwania gdyby nie łamanie EULA przez duncana z kolegą.

View PostTankalizatorPL, on 27 December 2013 - 06:06 PM, said:

Dla mnie nie jest to uczciwe - jeżeli robił to z premedytacją to tak. Dlaczego miałbym zmienić naglę zdanie przecież jasno się wypowiedziałem, nie widziałem, że dopuszczał się takich rzeczy.

A co jeśli ktoś jest graczem tfu, tfu cziterem, gra jedną linią i sprzedaję poprzednie samoloty - w końcu będzie go rzucało na bitwy o mniejszej liczbie graczy?

Można obrócić kota ogonem: czy gracze grający na niższych tierach nie wykorzystują wtedy MM? Czity i haxxxxxy! D:

Co do zmiany reguł gry w trakcie jej trwania to żal ale dla osób grających w wota nie jest to jakieś zaskoczenie (patrz sytuacja z is6).

Dlatego że nic nie pisałeś o tym że duncan powinien dostać bana za celowe ginięcie, wymieniłeś tylko Anibala, stąd wątpliwości.

W jaki sposób gracze grający na niższych tierach wykorzystują MM do tego konkretnie konkursu? Jak widziałeś coś takiego to zgłoś Gepardowi tak jak prosił, każdy przypadek oszustwa czy też łamania EULA powinien być zgłaszany. Wtedy nie będzie potrzeby zmieniania zasad żadnego konkursu w trakcie jego trwania i premie zawsze będą trafiały do takich ludzi jak sturmovik którzy aby osiągnąć dobry wynik wykazują się wielkimi umiejętnościami.

jakub_czyli_ja #74 Posted 27 December 2013 - 05:24 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7248 battles
  • 9,691
  • [XII-2] XII-2

View PostGepard_PH, on 27 December 2013 - 02:54 PM, said:

Dodam więc tylko krótkie wyjaśnienie dla osób, które nie znają angielskiego (w końcu to polska sekcja forum).

Podczas ustalania wyników konkursu dla pierwszych 50 miejsc nie będą liczyły się wyniki z bitw, w których wzięło udział mniej niż 10 graczy (5 na drużynę). Oczywiście ma to na celu wyeliminowanie przypadków ustawiania bitw w celu zdobycia dużej ilości doświadczenia.

Jeśli spotkacie się z próbami oszukiwania w konkursie w jakikolwiek sposób mimo tych dodatkowych zasad, dajcie nam znać.

Nie ma to jak zmienić zasady w trakcie gry. A podobno w WoT i WoWP nie ma czitów, bo wszystko działa po stronie serwera.

Ciekawe co by było, gdybym namówił 30 osób ze swojego klanu do wbicia w WoWP, grania na odliczanie i zrobienia ustawki, gdzie 14 osób z jednej strony daje się rozwalić komuś z drugiej. Cała komunikacja na TSie, więc WG, o ile nie zainstalowało spyware w WoWP, nie ma pojęcia.

Ciekawe co by WG wymyśliło, żeby to uwalić.

Greyshark #75 Posted 27 December 2013 - 05:27 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA
Sprawdź empirycznie to się przekonasz.

jakub_czyli_ja #76 Posted 27 December 2013 - 05:28 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7248 battles
  • 9,691
  • [XII-2] XII-2

View PostGreyshark, on 27 December 2013 - 04:18 PM, said:

I tak, grał niezgodnie z warunkami EULA które zaakceptował i zgodził się przestrzegać. A konkretnie z artykułem 9, rozdział C, paragraf 14:

-Exploit errors in design, features which are not documented and/or bugs to gain access that would otherwise not be available or to obtain any competitive advantage;

W skrócie: zakazuje się wykorzystywania wszelkich błędów gry w celu uzyskiwania korzyści inną drogą nieosiągalnych lub w celu uzyskania przewagi nad innymi graczami.

To mógłbyś wymienić, co jest błędem w projekcie, nieudokumentowaną funkcją albo błędem programistycznym które inaczej nie byłoby dostępne?

Serwer chodzi 23,5/7, więc jest dostępny. Szturmowca X tieru też każdy mógł sobie wygrindować.

W przeciwnym przypadku idąc tym torem rozumowania BnZ też można podciągnąć pod ten przepis.

Gracze nie są od tego, aby się musieli zastanawiać, czy coś co dostali w pudełku jest aby na pewno zgodne z zamysłem producenta i wydawcy - dostali, to musi być zgodne, bo inaczej nie zostałoby wydane.

Absthint3 #77 Posted 27 December 2013 - 05:38 PM

Senior Airman

• Member
  • 0 battles
  • 19
  • [SPZW] SPZW
Istotnie- dalsza dyskusja jest bezcelowa.

JERY_76 #78 Posted 27 December 2013 - 05:45 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 137 battles
  • 162
  • [D-303] D-303
Organizator ma prawo decydowac o regulaminie i pelnic role jury. Zalamujecie mnie. Czy wy naprawde nie widzicie nic zlego w ustawianiu walk 1 vs 1 po to by niszczyc sobie w spokoju cele naziemne? Tej kraj zawsze bedzie chory, bo chorzy sa jego obywatele. Duch cwaniaczka w narodzie wiecznie zywy. Zero regol, zero ambicji, zero wartosci. Tylko cwaniactwo. Na szczescie sa jeszcze w tym kraju ludzie, ktorzy tempia cwaniaczkow.

TankalizatorPL #79 Posted 27 December 2013 - 05:50 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 488
  • [5SBP] 5SBP

View Postjakub_czyli_ja, on 27 December 2013 - 06:28 PM, said:

To mógłbyś wymienić, co jest błędem w projekcie, nieudokumentowaną funkcją albo błędem programistycznym które inaczej nie byłoby dostępne?

Serwer chodzi 23,5/7, więc jest dostępny. Szturmowca X tieru też każdy mógł sobie wygrindować.

W przeciwnym przypadku idąc tym torem rozumowania BnZ też można podciągnąć pod ten przepis.

Gracze nie są od tego, aby się musieli zastanawiać, czy coś co dostali w pudełku jest aby na pewno zgodne z zamysłem producenta i wydawcy - dostali, to musi być zgodne, bo inaczej nie zostałoby wydane.

Dokładnie o to chodzi.

View PostGreyshark, on 27 December 2013 - 06:27 PM, said:

Sprawdź empirycznie to się przekonasz.

Skoro była sytuacja gdzie dwóch graczy (rzekomo ustawionych graczy) było obecnych na serwerze i grało na jednym tierze to jaka jest przeszkoda aby nie było ich 30?

Co do sturmovika to życzę mu aby wygrał ten konkurs skoro już duncan tego nie zrobi - wczoraj widziałem jak gra i jest to bardzo dobry gracz. Napewno WG nie cofnie już decyzji.

View PostJERY_76, on 27 December 2013 - 06:45 PM, said:

Organizator ma prawo decydowac o regulaminie i pelnic role jury. Zalamujecie mnie. Czy wy naprawde nie widzicie nic zlego w ustawianiu walk 1 vs 1 po to by niszczyc sobie w spokoju cele naziemne? Tej kraj zawsze bedzie chory, bo chorzy sa jego obywatele. Duch cwaniaczka w narodzie wiecznie zywy. Zero regol, zero ambicji, zero wartosci. Tylko cwaniactwo. Na szczescie sa jeszcze w tym kraju ludzie, ktorzy tempia cwaniaczkow.

Praworządny jesteś zaprawdę, szkoda, że od czasów rzymskich ludzie wiedzą, że prawo nie działa wstecz i osoba, której nie udowodniono winny jest niewinna.

Duch cwaniaczka? A co powiesz o duchu zawiści - dupa boli, że jedna osoba ma Z a Ty masz tylko Y? Oczywiście to złodziej bo ma Z a ja mam Y... każdy to wie!

Edited by TankalizatorPL, 27 December 2013 - 05:55 PM.

UNFORGIVEN MEMBER

Greyshark #80 Posted 27 December 2013 - 05:50 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

View Postjakub_czyli_ja, on 27 December 2013 - 06:28 PM, said:

Np. MM który zestawia bitwy 1 na 1 i w ten sposób pozwala na sztuczne nabijanie sobie xp. O ile w normalnej grze to pewnie przejdzie bo poza szybszym grindem nic z tego nie ma, w konkursie z wymiernymi nagrodami takie coś co robił duncan z kolegą już nie powinno być dopuszczone gdyż daje nieuczciwą przewagę nad innymi graczami.

Gracze powinni przede wszystkim przeczytać EULA i się do tego stosować, a w razie wątpliwości pytać. Jak widać zamysły graczy mogą się różnić od zamysłów producenta i wydawcy.

Skoro była sytuacja gdzie dwóch graczy (rzekomo ustawionych graczy) było obecnych na serwerze i grało na jednym tierze to jaka jest przeszkoda aby nie było ich 30?

Chociażby MM który nie zestawia bitew 30 samolotów tego samego tieru.

Praworządny jesteś zaprawdę, szkoda, że od czasów rzymskich ludzie wiedzą, że prawo nie działa wstecz i osoba, której nie udowodniono winny jest niewinna.

Udowodniono. Sędzia orzekł że takie zachowanie czyli brak walki ze sobą aby zniszczyć wszystkie cele jest niezgodne z EULA. A że w ten sposób się zachowywali to widać na screenach. Poza tym skąd wiesz że na pewno się nie umawiali na czacie i że nie ma tego w logach?

Edited by Greyshark, 27 December 2013 - 05:56 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users