Jump to content

Focke - Wulf Ta 152 - H czyli VIII tier

• Please log in to reply
58 replies to this topic

jakub_czyli_ja #41 Posted 10 September 2015 - 08:48 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6118 battles
  • 9,522
  • [XII-2] XII-2

Działka są całkiem zabójcze, ale trzeba dobrze celować - widok snajperski to niestety podstawa.

Chętnie przytuliłbym moda, który powiększa to, co jest w kółku celownika do poziomu powiększenia widoku snajperskiego.

jakub_czyli_ja #42 Posted 31 October 2015 - 09:48 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6118 battles
  • 9,522
  • [XII-2] XII-2

Widać jak testowałem, to boty jeszcze nie miały opcji wykrywania, że ktoś do nich celuje. Teraz ciężko cokolwiek trafić, bo natychmiast wykonują uniki.

Lata może trochę lepiej niż w 1.8, ale działka grzebią tego buffa.

LORDDOOMSDAY #43 Posted 01 November 2015 - 12:02 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 980 battles
  • 2,919
  • [_UN_] _UN_
Zależy od układu.2x20mm i 1x30mm to ta sama konfiguracja co w 209. Strzela dokładnie tak samo a nie słyszałem narzekań na celność 209tki  :). 3x30mm to już inna bajka. Polecam pojedyncze strzały z 50 m. Nie jest to łatwe ale efekt zaskakujący. 

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

jakub_czyli_ja #44 Posted 01 November 2015 - 04:26 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6118 battles
  • 9,522
  • [XII-2] XII-2

W wersji 3x30 przeleciałem powiedzmy jedną bitwę w której coś zrobiłem - strzeliłem i trafiłem 3, może 4 razy - ponad 750 uszkodzeń.

Ale konieczność przeskakiwania pomiędzy widokiem standardowym a snajperskim za każdym razem gdy mam okazję do strzału mnie nieszczególnie bawi.

Celownik, czyli kawałek ekranu pokazujący widok snajperski tego, w co się celuje znacznie ułatwiałby sprawę.

Na kolejną bitwę wziąłem 3x20 i samolot lata jak klon 209.

Kiedyś przegrinduję, ale następcy też szału nie robili. Najpierw jest Ta 183 w wersji z 4 szybko grzejącymi się działkami albo z uzbrojeniem z 262, a wyżej jest połowa uzbrojenia z HG II/HG III.

Zanim zrobię, to WG pewnie jeszcze raz przetasuje mechanikę uzbrojenia.

Edit: no więc postanowiłem jeszcze raz dać szansę 3x30 - jak wchodzi, to potwór:

https://drive.google...iew?usp=sharing

https://drive.google...iew?usp=sharing

Kolejny edit: jak obserwuję strzały, to one zależa od autoaima - jak mam trafić, to trafię nawet coś poza kólkiem, jak nie, to nie.

I jeszcze jeden - z jakiegoś dziwnego powodu o wiele więcej mi wchodziło gdy celowałem w zetknięcie się kółka z kreską wychodzącą z celu niż w środek kółka. Albo może po prostu miałem trafiać.

Edited by jakub_czyli_ja, 14 November 2015 - 12:15 AM.

jakub_czyli_ja #45 Posted 12 December 2015 - 09:17 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6118 battles
  • 9,522
  • [XII-2] XII-2

Mam wrażenie, że w 1.9.1 podkręcili mu autoaima - wchodzi jakby więcej niż w 1.9.

Edit: a teraz skręcili i wchodzą trafienia jak z Hurricane'a.

Edited by jakub_czyli_ja, 14 March 2017 - 06:19 PM.

PoPoLuPo76 #46 Posted 07 April 2017 - 01:39 PM

Command Chief Master Sergeant

• Conquest Member
  • 1461 battles
  • 565
długo nikt nic nie napisał, więc pytam bo stoję przed trudnym wyborem. "Taśka" nadal to taka upośledzona "209" czy coś naprawili?

Mailer #47 Posted 07 April 2017 - 04:44 PM

Master Sergeant

• Conquest Member
  • 98 battles
  • 97
  • [_UN_] _UN_

View Postsgt_tony065, on 07 April 2017 - 02:39 PM, said:

długo nikt nic nie napisał, więc pytam bo stoję przed trudnym wyborem. "Taśka" nadal to taka upośledzona "209" czy coś naprawili?

Nie wiem jak 209, ale Taśkę sobie bardzo chwalę, a ostatnio tak jakby nawet lepiej latała, szczególnie lepiej wchodziła :)

kryb #48 Posted 17 April 2019 - 07:16 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 6202 battles
  • 258
2.0.11 i został znerfiony ....

LORDDOOMSDAY #49 Posted 18 April 2019 - 06:52 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 980 battles
  • 2,919
  • [_UN_] _UN_
Z Taśką to jest tak, że to chyba najbardziej nerfiony i buffowany samolot w grze. WG samo nie wie jak to ma się zachowywać. Historycznie mógł to  być najlepszy myśliwiec WW2. A wWoWP raz op raz dno. Ale te 3x30mm w 1.X robiło miazgę. Cholernie trudna maszyna ale po opanowaniu taktyki oddawał to co najlepsze. Więcej w tym temacie we wcześniejszych postach. 

Edited by LORDDOOMSDAY, 19 April 2019 - 08:58 AM.

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

Adamorr #50 Posted 18 April 2019 - 08:01 PM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 3919 battles
  • 311
  • [_UN_] _UN_
Jak powyżej  - co chwila przy nim grzebią. Ale generalnie dawał b. dużo funu doświadczonym graczom. Teraz to różnie...

Adamorr #51 Posted 21 June 2020 - 10:07 AM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 3919 battles
  • 311
  • [_UN_] _UN_

Kurde Panowie nie wiem o co chodzi z Ta152 . Już dwa razy zdarzyło mi się, że nie mogę go wykręcić w dużo lepszym samolocie . Raz w Me 209, drugi raz Me P1092. No przecież powinienem je wykręcić szybciutko a tu parę kółek i nic. I to zmieniając sporo wysokość. I finalnie mnie zestrzelił. Jakub  - ty wiesz jak podłubać w statach samolotów. Może coś wyjaśnisz?

Edited by Adamorr, 21 June 2020 - 10:09 AM.

jakub_czyli_ja #52 Posted 21 June 2020 - 03:05 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6118 battles
  • 9,522
  • [XII-2] XII-2

Staty od tieru viii w górę niestety są schowane za paywallem, a cebulacko nie będę płacić.

Często mam wrażenie, że WG oszukuje, i mój samolot czasem albo dramatycznie traci właściwości (często cyrk zaczyna się po zgarnięciu 5-6k pp), albo boty czasem dramatycznie zyskują (czasem szkwał doskonale uruchamia tę przemianę).

Ale to tylko takie finfoilowe teorie.

Adamorr #53 Posted 21 June 2020 - 07:54 PM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 3919 battles
  • 311
  • [_UN_] _UN_
Problem chyba jest gdzie indziej. Gram na joyu. Przed wersją 2.0 na wykręcałem każdego na porównywalnym samolocie. Tylko z prawdziwymi koksami był problem ale wtedy liczyło się tylko wejście do walki. Kto miał lepszą prędkość ( czasem mniejszą jak np. w pancaku), pułap dla danego samolotu, moment przeciągnięcia -  ten wygrywał. Typowy gracz nie miał szans. W wersji 2.0 mocno się zmieniło dla graczy na joyu. Albo nas znerfili albo mocno dopracowali mysz. Teraz gracz na takim samym lub porównywalnym samolocie który ma 3-5 t bitew wykręca mnie b.często ( ja mam przeszło 35T).   Na mysz już się nie przestawię.  Już nie lecę na każdego kto się pojawi. Wykorzystuję doświadczenie w przeglądzie sytuacji. Twierdzę, że granie na joyu stawia mnie w gorszej sytuacji. Nie chce im się dopracować sterowania.  Ale mam świadomość, że większość gra na myszy i oni są priorytetem dla WG. 

Edited by Adamorr, 21 June 2020 - 07:57 PM.

112_Frantiszek_997 #54 Posted 21 June 2020 - 08:44 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 31899 battles
  • 2,795
  • [D-FJ] D-FJ

View PostAdamorr, on 21 June 2020 - 08:54 PM, said:

{....}
Nie chce im się dopracować sterowania.  Ale mam świadomość, że większość gra na myszy i oni są priorytetem dla WG. 

I niech tak zostanie bo na joyu to się nie ogarnę ;-)  Fajnie, że wchodzisz na forum i piszesz  -  tzn. jeszcze myślisz o tej wywłoce WOWP :trollface: Osobiście uwielbiam tą grę choć i tak się zdarza: https://www.youtube....h?v=_Uo9EIILySY

Edited by Frantiszek_, 21 June 2020 - 08:47 PM.

jakub_czyli_ja #55 Posted 21 June 2020 - 09:26 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6118 battles
  • 9,522
  • [XII-2] XII-2

Na joyu teoretycznie powinieneś mieć dostępną pełną zwrotność samolotu, bo mając w pamięci magię ustawień z 1.x (https://youtu.be/zclOxbLA0CM?t=346 ) masz większą kontrolę, a dla myszy zostały po prostu zabite jakieś domyślne wartości, żeby ci mniej ogarnięci tracili mniej do tych bardziej ogarniętych.

Więc jeżeli wykręcił cię człowiek, to możliwe, że w grze jest zakres niezdefiniowanego zachowania dla pewnych ustawień systemu, których nie ma/nie miał/nie pomyślał gościu, który to programował i u niego działało.

Niektórzy mogliby to nazwać bugiem. ale to zależy od początkowych ustaleń (jeżeli istnieją) o których nie wiemy, bo to tajne, i jak wsztscy znam linię WG, gracze mogliby exploitować (no i możliwe, że właśnie eksploitują).

A jak bot, to cholera wie. Może kolejna cicha zmiana sterowania, gdzie promień skrętu (znowu?, bardziej?) zaczął zależeć od prędkości (tutaj pewną przesłanką jest pojawienie się G-suita w grze), a w tym jednak boty działające z 0 lagiem na serwerze są mistrzami - bot wyciągnie 100% możliwości samolotu, a gracz tylko tyle, do ilu się zbliży na czuja, bo nawet nie wie, jak jest prędkość optymalna dla danego pochylenia samolotu i wykonania pętli na danej wysokości.

Bo gracze mogliby exploitować, no i nie dałoby się robić ninja nerfów i buffów.

112_Frantiszek_997 #56 Posted 21 June 2020 - 09:41 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 31899 battles
  • 2,795
  • [D-FJ] D-FJ
JAKUB nie wiem, czy piszesz prawdę, czy zmyślasz, ale po tylu latach śmiem powiedzieć, iż czytam Twoje posty z zaciekawieniem wielkim i jako zwykły chłopek staram się je zrozumieć. Gratulacje za wiedzę informatyczną.

jakub_czyli_ja #57 Posted 22 June 2020 - 07:41 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6118 battles
  • 9,522
  • [XII-2] XII-2

Taki zawód.

No to bardziej na ludzki: koleś który pisał kontrolę samolotu myszką, ma jakieś biurko i jakąś myszkę, i umie nią jakoś ruszać. No to napisał, odpalił i patrzył, jak to działa. I tak długo powtarzał, aż zaczęło działać tak, jak chciał jakiś inny koleś, na końcu łańcuszka kolesiów który zaczyna się od tego, który dysponuje pieniędzmi, czyli jakoś Kislyj, jakiś dyrektor całego bajzlu, potem dyrektor działu wowp, potem jakiś ktoś albo ktosie, którzy nazywają się zależnie od przyjętej struktury organizacyjnej.

Potem możliwe że to poszło do testera, który też ma jakoś ustawioną myszkę, i jakieś biurko, które limituje zakres jego ruchów (na przykład teraz jak było tak strasznie wilgotno, mi myszka kleiła się do podkładki, podczas gdy normalnie się ślizga), tester sprawdził u siebie - jak miał podobne ustawienia co programista, to wszystko było ok, jak mocno inne, to programista znowu zaczął robić, tym razem tak, żeby działało na komputerach jego i testera.

Jak zaszaleli, w co szczerze wątpię, to byli jeszcze jacyś inni gracze którzy to sprawdzili, i im też działało, to wypuścili.

I teraz możliwe, że jak ktoś potrafi machnąć myszką bardziej niż ci których opisałem (ma na przykład większe biurko i dłuższe ręce), to mu samolot także skręca bardziej.

To zależy od tego, jak dobrze tester testował, co konkretnie miał testować, i jakie narzędzia mają - na przykład czy mają dostępny tryb deweloperski, który pokazuje wartości liczbowe, jak samolot skręca, i jak samolot w danej sytuacji skręcać może. Na jutubie jest kanał Growling Sidewinder który po części symulatorowej pokazuje widok taktyczny, i tam takie liczby są pokazywane.

Teoretycznie proste do osiągnięcia, ale na granicy mojej wiary w zdolności i ogarnianie pracowników WG. No i poziom bazarowości naczalstwa, bo gdyby taki tryb był w kliencie, to gracze by go sobie włączali i na 90% odpaliłaby się gównoburza, że dane sobie, a samoloty w bitwie sobie, i musiałoby zacząć być uczciwie.

Adamorr #58 Posted 22 June 2020 - 11:43 AM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 3919 battles
  • 311
  • [_UN_] _UN_
Dzięki za wyjaśnienie. Coś może być z dopracowaniem automatycznych klap na mysz. Na joyu to nie ma nawet takiej możliwości -robię to ręcznie. A boty i automatyka pewnie robią to lepiej. Zresztą na początku 2.0 klapy na joyu to w ogóle były  jaja - b. często nie działały albo z opóźnieniem. Teraz jest lepiej ale komunikat działa różnie - zwłaszcza jeśli często nimi działasz. Nie wiesz czy zamknąłeś. Pozostaje patrzeć na samolot - ale na niektórych jest to mniej widoczne.

jakub_czyli_ja #59 Posted 22 June 2020 - 12:12 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6118 battles
  • 9,522
  • [XII-2] XII-2

To nie do końca wyjaśnienie, bo mogło być całkiem inaczej, tylko opis, na bazie moich doświadczeń i ogólnego stanu WoWP, jak to się w rzeczywistości mogło dziać.

Klapy to też chamówa, nie wiem co komu przeszkadzał napis świecący się na ekranie gdy klapy były otwarte, że musięli go usunąć. Niestety to też ładnie wpisuje się w robienie pod górkę graczom którzy kontrolowali gre lepiej niż random nobody (widok na cel, minimapa, radar, klapy, model prędkości...).

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users