Jump to content

Rzut oka na klany! – Unforgiven

• Please log in to reply
18 replies to this topic

Cmd_Latina #1 Posted 20 February 2014 - 03:56 PM

Senior Master Sergeant

• Member
  • 0 battles
  • 118

Piloci!

Czy ciekawią Was wieści ze świata klanów, sposoby ich organizacji, metody na odnoszenie zwycięstw? Czy zastanawiacie się czasami, jak wyglądają treningi, jakie są typowe dni w grze oraz poza nią dla klanowiczów? Jak to jest być w klanie?

W tym "Rzucie oka na klany" przedstawiamy drużynę Unforgiven!

Rozmówcy:

LD – LORDDOOMSDAY 

2P- 2pacmg42

As – AsJaro

1. Jesteście jednym z pierwszych klanów w polskiej społeczności. Jak to się wszystko zaczęło?

As - Wszystko zaczęło się podczas otwartej bety, najpierw było wspólne latanie w kluczach, później pierwszy i drugi turniej Silver Wing . W tym czasie zaprosiliśmy do wspólnego latania kilku dobrych pilotów i tak się zaczęło. Zorganizowaliśmy sobie własny kanał na TSie dzięki uprzejmości jednego z klanów WOT.

LD – W sumie to nawet od CB. Od pierwszego turnieju Silver Wing. Była potrzeba zorganizowania drużyny więc razem z Tatkowym66 zaprosiliśmy do współpracy 2pacmg42, Nundran’a i Aragornosa. To był ten pierwszy skład. AsJaro dołączył do nas po SW, w którym trafił ze swoim Teamem na nas (wtedy jeszcze pod nazwą Four Cups of Warm Lard). Jego gra, choć przegrali, tak nas zainspirowała, że w końcu zaczęliśmy latać razem. I tak zostało do dziś.

1. Skąd wzięliście pomysł na nazwę klanu?

As - Nazwa była wynikiem ponadmiesięcznych dyskusji miedzy nami, padały różne pomysły , ale obecny wszystkim się spodobał.

LD – To były dość burzliwe rozmowy. Ale w końcu się udało. Oddaje ona nasze charaktery. Zawsze walczymy do końca. Bez przebaczenia J.

2P - W dyskusji prowadzonej na forum w prywatnych konwersacjach przewinęło się naprawdę bardzo dużo nazw w ciągu tygodnia, dwóch i wybraliśmy tę która wszystkim pasowała no i zostało Unforgiven.

1. Na czym skupia się Wasz klan? Zawsze staracie się wygrać, a może zależy Wam głównie na zabawie (tak, wiemy, że wygrywanie to też zabawa).

As - Skupiamy się na wspólnej walce, zawsze latamy razem i walczymy dla zwycięstw.

LD – Teamwork to u nas podstawa. Dzięki zgraniu jesteśmy silni. Ciężko z nami wygrać. A wiadomo, że najlepsza zabawa jest wtedy, kiedy się wygrywa.

2P - Przede wszystkim na dobrej zabawie i współpracy w kluczach :)

1. Jaki jest Wasz największy sukces w World od Warplanes do tej pory?

As - Największy sukces w WoWP to to, że latamy razem i jest nam w grupie dużo lepiej niż latając samotnie. Największy sukces to nie    zwycięstwa w turniejach ale to, że latając w kluczu razem rzadko przegrywamy i nie ma takich asów w Europie których byśmy nie pokonali na "randomach".

LD – Turniejowy to dwa razy miejsca 5-8 w SW ( raz na 64 teamy ) i na pewno to, że latamy ze sobą już tak długo.

1. Czy macie harmonogram treningów?

As - Nie mamy harmonogramu treningów, jak jest taka potrzeba to ćwiczymy.

LD – Dokładnie. Czasami opracowujemy kilka taktyk specjalnie na potrzeby specyfiki turnieju. Staramy się od czasu do czasu zagrać kilka sparingów dla przećwiczenia taktyk.

2P – Na razie trenujemy jak jest okazja i ochota. Nic na siłę .

1. Jaka jest struktura organizacyjna Waszego klanu, macie coś w rodzaju rang?

LD – Generalnie mamy demokrację, ale z podstawowym szkieletem zarządzającym.

2P - Mamy radę, tak zwaną starszyznę, obecnie AsJaro, LORDDOOMSDAY, 2pacmg42, ale decyzje podejmujemy wspólnie z wszystkimi naszymi członkami, jednak to starszyzna ma ostateczny głos.

1. Ilu aktywnych pilotów zrzeszonych jest w Waszym klanie?

LD – Szkielet liczy 7 pilotów. Obecnie jesteśmy w trakcie rekrutacji aby rozszerzyć skład do 15 aktywnych osób.

1. Co doradzilibyście świeżemu pilotowi, który dopiero zaczyna swoją przygodę z grą?

LD – Przede wszystkim cierpliwość. Na spokojnie przelatać 200-300 bitew. Czytać uważnie forum, porady doświadczonych graczy, obserwować ich technikę. I na pewno latać w kluczach. To daje przewagę. Można zawsze poprosić kogoś doświadczonego o pomoc. Był taki konkurs-program, gdzie doświadczony pilot latał w kluczu z początkującymi. To była naprawdę fajna akcja. Bardzo chwalona przez graczy. Nieskromnie dodam, że wygrał ten konkurs członek UN – 2pacmg42.

2P- Żeby uczył się na błędach swoich i wrogów/sojuszników poprzez oglądanie bitew do końca, pytanie weteranów o różne sprawy, przeglądanie forum i stronę WoWP,  żeby nowi gracze starali się współpracować w kluczach i szukać osób z którymi miło im  się będzie bawić i uczyć grać. No i czat głosowy TS :)

1. Czy czekacie na wprowadzenie pełnoprawnego systemu klanów w World of Warplanes? Co sądzicie o wojnach klanów? Jakie inne przeznaczone tylko dla klanów tryby chcielibyście zobaczyć w grze?

As - Pewnie że czekamy, piszemy o tym na forum.

LD -Myślę, że to jest rzecz, która pchnie WoWP o krok dalej i zachęci ludzi do grania. Mamy przykład z WoT jak to działa, więc czekamy z niecierpliwością. Szczególnie na CW (obowiązkowo) i tryb 7/42. Inne tryby rozgrywki też będą mile widziane (Bitwy Historyczne, Ochrona HQ/Bombowców).

2P - Tak czekamy z niecierpliwością na klany . Także czekamy na tryb gry 7vs7 taki jak jest w WoT. No i przede wszystkim na nowe tryby rozgrywki 15vs15. Wojny Klanów? Będzie to miłe urozmaicenie rozgrywki względem standardowego trybu i na pewno bardziej emocjonujące.

1. Jakie są wymagania przy rekrutacji?

LD – Szukamy ludzi doświadczonych. Szukamy jakości. Nie interesuje nas ilość. Wymagamy min. 60% WR, 2000 BTL, Wieku 20+ i TSa. Niewiele ale powtarzam – Chcemy jakości. Oczywiście jeśli komuś brakuje tych % to chętnie go sprawdzimy. Polatamy kilka dni razem. Czasami warto dać komuś szansę z niższym WR jeśli tylko będzie nam się dobrze współpracowało. Kilku kolegów już podciągnęliśmy J. Ale tak naprawdę najważniejsze jest zgranie i dobra współpraca. To cenimy ponad wszystko.

2P - Takie jakie są podane w temacie na forum, ale tak naprawdę może zgłosić się każdy, który mieści się ledwo czy też jest trochę poniżej wymaganych statystyk. Przede wszystkim wymagamy aktywności, mikrofonu, współpracy i chęci nauki.

1. Czy chcielibyście powiedzieć naszym czytelnikom coś jeszcze?

As - Wszystkim pilotom WoWp życzymy cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości do ciągłych zmian reguł w World of Warplanes. Mamy nadzieję że poprawicie te zmiany z patcha 1.1. które zdestabilizowały i napsuły krwi wszystkim pilotom, a weteranom alfy i obu bet najbardziej J.

LD – Dokładnie to co napisał As. Wiem, że gra znajduje się na początku drogi. Błędy będą się zdarzały, ale mamy nadzieję, że WG będzie słuchało graczy i wprowadzi zmiany, które miejmy nadzieję zadowolą większość z nas. Dlatego nie zniechęcajcie się. Podnoście swoje umiejętności i do zobaczenia w grze.

twitterqxkfa.pngfacebook65yzk.pngyoutube1nk0c.png

LORDDOOMSDAY #2 Posted 20 February 2014 - 07:51 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1054 battles
  • 2,927
  • [_UN_] _UN_
Dla potomnych będzie :trollface:

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

LORDDOOMSDAY #3 Posted 23 December 2014 - 06:39 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1054 battles
  • 2,927
  • [_UN_] _UN_

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego

Narodzenia pragniemy przesłać Wam Kochani
najserdeczniejsze życzenia. Niech
nadchodzące Święta będą dla każdego z was
niezapomnianym czasem spędzonym
bez pośpiechu, trosk i zmartwień.
Życzymy Wam, aby odbyły się w spokoju,
radości wśród Rodziny, Przyjaciół
oraz wszystkich Bliskich dla Was osób.
A wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem
życzmy Każdemu z Was również dużo zdrowia i
szczęścia.

UNFORGIVEN

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

LORDDOOMSDAY #4 Posted 02 February 2017 - 09:40 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1054 battles
  • 2,927
  • [_UN_] _UN_

Jakby co to w czołgach tysz coś latamy :trollface:

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

SandmanX #5 Posted 02 February 2017 - 05:01 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303

Brum brum?

A z obrazkiem fail: "Nie masz uprawnień, aby pobrać ten załącznik."

Edited by SandmanX, 02 February 2017 - 05:01 PM.

./ts3server_startscript.sh status
Server seems to have died

LORDDOOMSDAY #6 Posted 02 February 2017 - 05:41 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1054 battles
  • 2,927
  • [_UN_] _UN_

View PostSandmanX, on 02 February 2017 - 06:01 PM, said:

Brum brum?

A z obrazkiem fail: "Nie masz uprawnień, aby pobrać ten załącznik."

Przecie się wyświetla :)

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

SandmanX #7 Posted 02 February 2017 - 05:43 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303
Tobie - bo jesteś na forum zalogowany?

LORDDOOMSDAY #8 Posted 02 February 2017 - 06:31 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1054 battles
  • 2,927
  • [_UN_] _UN_
A to ma znaczenie?

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

SandmanX #9 Posted 02 February 2017 - 06:35 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303

tum, ta, tum...

... no wstawiłeś obrazek, który się nie wyświetla bo to link do waszego forum?

LORDDOOMSDAY #10 Posted 02 February 2017 - 06:49 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1054 battles
  • 2,927
  • [_UN_] _UN_

A może. nie tego prtscr dałem :)

Attached Files

• Attached File   Desktop 2017.02.02 - 19.59.44.01.png   2.31MB

Edited by LORDDOOMSDAY, 02 February 2017 - 07:02 PM.

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

jakub_czyli_ja #11 Posted 02 February 2017 - 08:22 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6230 battles
  • 9,591
  • [XII-2] XII-2

O, dali se z wozu z CW na VI?

Mapa wygląda jak jakaś Afryka, kampania jest czy WG tak dobrze poszło ograniczanie liczby prowincji?

I jak znajdujesz różnice pomiędzy CW czołgów i rękodziełem w samolotach?

Edit: Zapomniałem, oczywiście gratulacje, za 16 razem się udało wylądować.

Edited by jakub_czyli_ja, 02 February 2017 - 08:27 PM.

SandmanX #12 Posted 02 February 2017 - 08:33 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303
Bym mógł for fun do WoT wrócić, ale szkoda mi czasu, może za jakiś czas. ;)

LORDDOOMSDAY #13 Posted 02 February 2017 - 09:31 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1054 battles
  • 2,927
  • [_UN_] _UN_

View Postjakub_czyli_ja, on 02 February 2017 - 09:22 PM, said:

O, dali se z wozu z CW na VI?

Mapa wygląda jak jakaś Afryka, kampania jest czy WG tak dobrze poszło ograniczanie liczby prowincji?

I jak znajdujesz różnice pomiędzy CW czołgów i rękodziełem w samolotach?

Edit: Zapomniałem, oczywiście gratulacje, za 16 razem się udało wylądować.

To, że w ogóle się udało to uważam za sukces jak na tak młodą organizację.  Chłopaki robią fajną robotę jak na 4 Fun . 

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

jakub_czyli_ja #14 Posted 02 February 2017 - 09:40 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6230 battles
  • 9,591
  • [XII-2] XII-2

View PostSandmanX, on 02 February 2017 - 08:33 PM, said:

Bym mógł for fun do WoT wrócić, ale szkoda mi czasu, może za jakiś czas. ;)

Teoretycznie też, ale jak sobie przypominam WoTowski RNG i gwał na rzeczywistości przez uszy, to mną telepie (nigdy więcej toakiej dystrybucji pocisków: https://ritastatusre...th-the-sansbox/).

AW mnie bardzo zepsuło

Podejście do ekonomii zepsuł mi WoWP, więc obiektywnie patrząc, WoT jest najujowszą grą do wyboru.

LORDDOOMSDAY #15 Posted 03 February 2017 - 08:45 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1054 battles
  • 2,927
  • [_UN_] _UN_

View Postjakub_czyli_ja, on 02 February 2017 - 10:40 PM, said:

Podejście do ekonomii zepsuł mi WoWP, więc obiektywnie patrząc, WoT jest najujowszą grą do wyboru.

Zgadzam się w 100%. W WoWP zawsze jest jakaś szansa, że samemu wyciągniesz wynik bitwy pomimo debilności botów i ludzi. A WoT jak ci team zginie w 2 min. to szans żadnych nie masz. Pomijam już fakt że Wotowski MM jest tak durny, że... ( tu można sobie samemu dopowiedzieć ).

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

jakub_czyli_ja #16 Posted 03 February 2017 - 09:40 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6230 battles
  • 9,591
  • [XII-2] XII-2

Mi chodzi o samą ekonomię, grindu.

Zrobienie linii w WoT i WoWP kosztuje teoretycznie tyle samo, 1,2 bańki expa od I do X, i ceny w srebrze też podobne.

Tylko że w samolotach WG tak popuściło, że jak masz dobrą bitwę na premce VIII tieru bez konta premium ani żadnych pierdół, to 100k przebijesz. Jeden wieczór - obrobienie premek, misje dzienne i w luzackim trybie jesteś pół bańki do przodu. Spięcie pośladów i latanie topowymi premkami da bańkę, sprzyjające okoliczności typu misje urodzinowe jeszcze to mogą zmultiplikować. Do tego misje dzienne, tokeny i tak dalej.

W czołgach jak przestawałem grać to naruchanie w bitwie premtankiem 100k to był wyczyn w okolicach tej najlepszej odznaki na czołg, bitwy trwają dłużej, więc możesz sobie policzyć, jakie są wartości expa i kredytów na godzinę gry w WoT i WoWP.

Moje odczucie jest takie, że WoWP nagradza grę daleko bardziej, a dodatkowo jest jednak mniej frustrujący.

SandmanX #17 Posted 03 February 2017 - 03:19 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303

W WoT kasę obecnie najłatwiej zarabiać na twierdzy z bonusem do kasy, spokojnie można zrobić 2kk w 2h, ale musi być klan ogarnięty bo trzeba wygrywać...

...w samolotach kasa czy exp zdecydowanie lepszy z randomów, można powiedzieć że 2x więcej dostajemy za bitwę, a ceny takie same jak w WoT.

Do tego w WoWp dochodzą rocznice, za które jest masakryczna ilość free expa czy kasy jak na premce mamy 3x do kasy.

Ale podsumowując, grid w WoT jest faktyczne długi i nudny(niektóre TD czy arta to masakra), w WoWp jest jednak trochę za łatwo jak ktoś ogarnia grę + ma koto premium.

Edited by SandmanX, 03 February 2017 - 03:22 PM.

LORDDOOMSDAY #18 Posted 03 February 2017 - 04:21 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1054 battles
  • 2,927
  • [_UN_] _UN_
Grind w WoT jest tak ustawiony żeby ludzie płacili kasę za premki. To ma zarabiać. Wiadomo że powiedzmy 60% populacji tak czy inaczej wydaje co miesiąc kasę to są i wyniki finansowe. I tak to ma działać.  A WoWP to tylko dodatek. Jakby mieli pojęcie jak to rozkręcić to już by to zrobili. A tak mamy to co mamy.

Edited by LORDDOOMSDAY, 03 February 2017 - 04:22 PM.

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

jakub_czyli_ja #19 Posted 03 February 2017 - 04:32 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6230 battles
  • 9,591
  • [XII-2] XII-2

Nie rozkręcisz tego, bo za mało osób ogarnia 3d, latanie, strzelanie i całą resztę.

Jakiekolwiek powiązanie z WoTowym endgejmem dałoby efekty, a jednocześnie miałoby sporą szansę wygenerować rage i zagrozić przychodom z WoTa.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users