Jump to content

Clan Feature - [CA] CzechAir

• This topic is locked This topic is locked
35 replies to this topic

PorterRockwell #1 Posted 16 March 2014 - 05:57 PM

Czech Community Coordinator

• Guest
  • 0 battles
  • 1,842

Do série Clan Features - rozhovorů s klany, jsme pozvali slavný klan CzechAir!

CA logo 1.jpg

Náborové vlákno

Tak na začátek... Kdy váš klan vzniknul  a v jaké fázi bylo tehdy WoWP? Kdo byli zakládající členové? 

"PeatCZ" 37 let: Ahoj, létáme od Alfy, ještě na US serveru kde se začala formovat kostra dnešního tymu. Klan vznikl již před deseti lety +- a naše zdravé jádro je jeho součásti již radu let. Dříve jsme se věnovali různým herním žánrům. Nejvíce zábavy jsme si vždy užili na našich tradičních lan party u létání hry Attack on Pearl Harbor :-) Klan jsem před lety založil s kamarádem, který se dnes věnuje spíše WoT, a jsem hrdý na to, že po letech jsme stále aktivní a víceméně úspěšní, jak v osobním tak i v herním životě. :-)

" DareD3v1l" 21 let: Tak klan jako takový podle mě vznikl koncem Bety, kdy nás už pospolu lítalo více. Předtím sice PeatCZ a spol. odletěli Silver Wing, kde se myslím umístili na 4.místě , ale podle mě to vše začalo až turnajem Superiority Week, kde nás lítalo myslím 6 nebo 7, teď si to nevybavím a od té doby nás začalo přibývat. No a mezi zakládající členy se řadí PeatCZ, Fosna1, MatejCZE, DareD3v1l.

"Hugozhor78" 36 let: Když Klan vznikal, WoWp bylo ještě asi na houbách. Tedy ten prazáklad klanu se zná z jiných her a funguje už nějakých 10let nebo tak nějak. Tady ve WoWp lítáme od bety.

"Fosna1" 40 let: Kdy vznikl si nepamatuju :)   No a zakládající členové PeatCZ, Fosna1, MatejCZE, DareD3v1l.

"MatejCzE" 18 let: Náš klan vzniknul v closed betě. Musim říct, že nás u toho bylo hodně ;)

"balvan70" 44 let: Patřím mezi nováčky v klanu, takže nemohu odpovědět.

"MikeDean" 32 let: O počátcích klanu CA se nemohu moc podělit - ačkoli mě to velice mrzí. Do této party super lidí jsem se přidružil až po odstartování ostré verze, ale myslím, že to problém není, protože parta jsme super a ačkoli jsem velmi mladým členem, tak si tu připadám jako od počátku.

Jakou máte organizaci, hierarchii, hodnosti... ? 

"PeatCZ" 37 let: Demokracie :-) Vše diskutujeme a probíráme spolu! Každý má svůj názor a ten respektujeme.

"MikeDean" 32 let: Organizace jde sama od sebe. Máme tu velmi schopné přirozené autority a jde to tak nějak spontánně.

"MatejCzE" 18 let: Tak samozřejmě máme velitele, ale spíš se snažíme domluvit jako clan. Co se týká hodností, tak je to různé, od náborářů po vyhazovače až po velitele turnajů. Musim říct, že jich máme tolik, že je skoro ani nedokážu spočítat :D.

"DareD3v1l" 21 let: Tak snažíme se to dělat tak, jako všude jinde. Od Clan leadera po organizátory různých tréninků s ostatními týmy. Samozřejmě ti, co jsou už v klanu nějakou dobu, mají „větší slovo a pravomoce“ než ti, co jsou u nás chvíli.

"Hugozhor78" 36 let: Velitel klanu je PeatCZ a zástupcem jsou DareD3v1l a Camel14, ale žádná diktatura se nekoná. Většinou rozhoduje celek tedy zakládající jádro.

"balvan70" 44 letVíceméně funguje přirozená autorita, síla osobnosti a demokracie.

"Fosna1" 40 let: Já osobně toto moc neřeším, radši hraju, něco tu máme ale podle mne to není moc důležité

Kdo jsou  největší tahouni vašeho klanu a co dělají? Nebo se vám daří povinnosti (a třeba i slávu) dobře rozložit?

"Hugozhor78" 36 let: Tak jak jsem už předeslal, rozhoduje taková "rada starších", ale o taktiky a přípravu na turnaje se stará hlavně velitel klanu a pak dalších pár lidí, co do toho vidí.

"balvan70" 44 let: Jako v každém jiném normálním kolektivu jsou mezi námi autority, baviči, mrzouti, flegmatici a nepoučení optimisté.

"DareD3v1l" 21 let: No mezi největší tahouny u nás patří DareD3v1l (musím zmínit sám sebe :D ), PeatCZ, MatejCZE, MartyJameson, Tipol.

"MikeDean" 32 let: Myslím, že máme jedny z nejlepších bombarďáků. Celkově jsme velmi vyrovnaná parta univerzálů a snažíme se zvládat všechny druhy letadel.

"MatejCzE" 18 let: Tak v klanu máme asi jako každý klan lidi, kteří dokáží spolu leťet, rozumívat se a poslouchat se navzájem. Ale toto vše se snažíme předat dále mezi ty, kterým to moc nejde.
Co se týká tahounů, tak je to náš první team (PeatCz, DareD3v1l, MatejCzE, Camel14).

"Fosna1"40 let: Za největšího tahouna? No nechci moc jmenovat abych na někoho nezapomněl, tak řeknu jen jednoho, co má na fungování klanu podle mě lví podíl - PeatCZ

Čeho, co jste dokázali, si sami nejvíce vážíte?

"MikeDean" 32 let: Já osobně jsem hrozně rád, že tu jsem :-)

"PeatCZ" 37 let: Že jsme se zůčastnili všech turnajů, které doposavaď byly. 

"DareD3v1l" 21 let: No naše nejlepší výsledky jsou 4. místo SW, 7 místo (Dogfighter), v Superior Weeku jsme myslím byli 2. v naší Squadroně (El Haluf).

"MatejCzE" 18 let: Tak je to určitě velice výborný uspěch v Air Superiority.

"Hugozhor78" 36 let: Za mně asi největší úspěch je progress v turnajích a postupné zlepšování.

"balvan70" 44 let: Překonal jsem úvodní nezdary s joystickem a již se nevrátím k ovládání myší.

"Fosna1" 40 let:  :-)

Nemusíte zacházet do podrobností, zajímalo by nás ale, zda jste za svou existenci narazili na nějaké potíže? A jak jste je překonali? 

"PeatCZ" 37 let: Spodní prádlo před domem nevěšíme :-)

"MikeDean" 32 let: Kdo nenarazil na problémy, nemůže mluvit o uspěchu. Problémy jsou všude a nám se je daří zvládat.

"DareD3v1l" 21 let:  No vzhledem k tomu, že nás tu je dost starších, ne každý to bere vážně a chce to někam dotáhnout. Jsou mezi námi ti, co si to lítají jen tak pro radost a ti, kteří mají zájem se zlepšovat jak po týmové stránce tak i po individuální a chtějí to někam dotáhnout. Krize byla v tom, že jsme se nemohli domluvit na trénincích a vládla anarchie :D Teď se stanovil řád, změnily typy tréninků a zatím to funguje tak jak má a všechny to bav , což je pro nás jen dobře. Každý tým si krizí určitě prošel nebo projde, jenomže když ji dokáže překonat, je silnějším. Jak se říká: Co tě nezabije, to tě posílí :)

"MatejCzE" 18 let: Tak narazlili jsme na problém co se týkalo lidí a toho, že se jim nechtělo létat, protože to moc neuměli, ale po nekolika tréninkách se nám to podařilo dát dohromady a kluci už pomalu, ale jiste také mají nějaké výsledky.

Jak byste popsali povahu vašeho klanu? Nakolik jdete za výkonem a kolik necháváte místa pro srandičky, relax a podobné? 

"PeatCZ" 37 let: Srandičky relax a podobné jsou na prvním místě:-)

"MatejCzE" 18 let: Tak u nás je to jak kdy :D. No někdy mamé tu vážnou náladu, ale více spíš jsme samá sranda a relax.

"DareD3v1l" 21 let: No jsme srandisti to jo, jak se říká jsme pro každou špatnost :D Co se týče výkonu: snažíme se zaučovat nováčky, aby byli tak dobří, jako ostatní z nás.

"Hugozhor78" 36 let: WoWp je hra a hrát se má pro zábavu, takže sranda musí být, jinak by to asi nikoho nebavilo. Samozřejmně úspěch nepřijde sám od sebe, proto se věnujeme i tréningu. Naštěstí máme trošku vyšší věkový průměr, takže se celkem daří oddělit vážnost při trénování a zábavu při běžném hraní.

"balvan70" 44 let: Bez dobré nálady a optimismu si nedovedu představit fungování dobrého klanu. Jde přece o zábavu. Určitá disciplína se však musí dodržovat.

"MikeDean" 32 let: Výkon vychází z pohody... Dovedeme si udělat srandu z nepovedené bitvy, ale stejně tak i povedenou bitvu rozebrat, jak jsme ji mohli zahrát takticky lépe. Jak jsem zmínil - jsme parta.

"Fosna1" 40 let: No za sebe jsem spíše pro srandu, nemám moc rád, když se něco bere až moc vážně :)

Kolik máte v tuto chvíli členů?

"PeatCZ" 37 letPokud dobře počítám tak 21 aktivních. 

"DareD3v1l" 21 let: No myslím si 20+.

"Hugozhor78" 36 let: Cca kolem 20, ale doufáme, že až přibudou klany oficiálně do hry, budou se naše řady rozšiřovat.

"balvan70" 44 let: Nevím.

"MatejCzE" 18 let: Je nás kolem 20, ale každý den se někdo hlásí, takže si myslím, že se brzo rozrosteme o další členy.

"MikeDean" 32 let: Počty přibývají, takže kdybych řekl číslo, tak v době čtení tohoto rozhovoru bude zřejmě již větší.

"Fosna1" 40 let: Nevím, já je nikdy nepočítal :)

Pro zajímavost, kolik z vás se zná osobně? Scházíte se občas? 

"PeatCZ" 37 letOsobně více než půlka a druhá přijede na víkend na Lan Party, kterou pořádáme v Dubnu

"MatejCzE" 18 let: Kolem čtvrtky, ale chystá se Lan party, na kterou přijedeme skoro všichni. Takže by se dalo říci, že 1-2 do roka.

"Hugozhor78" 36 let:  2x ročně lan párty, takže dost lidí z toho jádra se zná.

"balvan70" 44 let: Zatím jsem nikoho osobně nepotkal, ale setkání plánuji a teším se.

"DareD3v1l" 21 let: No osobně se nás zná asi 7, každopádně teď se bude konat LAN party, takže by se nás mělo poznat hned 12 a více

"MikeDean" 32 let: Přibližně 10 lidí se zná osobně a jednou - dvakrát za rok se sejdou na lan party. 

"Fosna1"40 letOsobně znám 4 lidi, zbytek snad poznám na lanparty, která se koná 2x do roka, už se těším

Máte nějaký tréningový systém? Nebo se scházíte jak to vyjde?

"PeatCZ" 37 let: Trénujeme 2x - 3x do týdne. 

"Hugozhor78" 36 let: Trénujeme 3x týdně. 

"MatejCzE" 18 let: Máme určené dny, kdy se trénuje.

"balvan70" 44 let: Tréninky máme pravidelně. Občas je problém se sejít, ale zatím to funguje. Na systému tréninků pracujeme a snažíme se ho zlepšit tak, aby byl přínosem pro všechny členy.

"DareD3v1l" 21 let: No máme tréninky 2x týdně + jak se nás sejde více na TSku, tak se taky něco spáchá :D .

"MikeDean" 32 let: Tréning je spíše o náladě. Snažíme se ale trénovat, jakmile to jde.

"Fosna1" 40 let: Trénink je 2x týdně.

A teď rada přímo do hry... Kolik z vás používá joystick a kolik myš?

"MikeDean" 32 letVětšina klanu létá na joysticku. Já patřím k utlačované skupince myškařů. Je pravdou, že jsem otestoval i hraní na klacku, ale nemám na to vytrvalost a buňky.

"PeatCZ" 37 let: Jsem zastánce Joysticku a hodně času trávím na TSku agitací za pákové létání :-) 70% týmu na to měla nervy a létá s pákou.

"DareD3v1l" 21 letNo snažíme se naše hráče orientovat na Joystick, chceme být totiž jen Joystickový klan, aspoň jako jediný z těch českých. Ale zatím to je tak, že menší půlka má myš, každopádně tenhle počet pomalu, ale jistě  klesá :D

"Hugozhor78" 36 let: No nějakých 70% z nás používá joystick.

"balvan70" 44 let: Předpokládám, že většina používá joystick.

"Fosna1" 40 let: Většina asi joystick. 

"MatejCzE" 18 let: No musim říct, že ¾ z nás mají joystick. Já upřednostňuji myš.

Myslíte si, že ať už hráč používá myš nebo joystick, může se ve World of Warplanes dostat mezi nejlepší piloty? Nebo proč je jedna z těchto možností ovládání lepší?

"PeatCZ" 37 let: Rozebírat model ovládání by bylo na dlouho.Myškaři to mají jednodušší, ale je to jen můj názor. Shrnul bych to takto. Myš = několik variant nastaveni, které pochopí každý začátečník a bez problému si může tuto hru vychutnávat po pár bitvách. Joystick = hodiny a hodiny nezdarů ale pokud člověk vytrvá.... ten pocit asi nevysvětlím *já odehrál zatím 18.000 bitev na Joy*. Jednoduchý příklad :-) 2 měsíce jsem od několika nejmenovaných členů poslouchal "že já tě poslouchal, netrefím ani stodolu, s myší už by byl dole, to není možný kašlu na to a pak to přišlo eso! eso! Super to bych bez Joye nedal, nevybral, neumotal." Tak asi tak. 

"Hugozhor78" 36 let: To záleží na každém. Na myši je snazší střelba a na joysticku přesnější manévry (a hlavně ten pocit z ovládání pákou je nesrovnatelný). Záleží na každém hráči individuálně. Pilot na myši může mít vynikající výsledky a na joyi bude potravou pro nepřátele a naopak. Nicméně joystick chce přeci jen více tréningu. Myš je pro začátečníka snazší.

"balvan70" 44 let: Podle mých zkušeností si myslím, že nejlepší piloti se bez joysticku neobejdou. Ovládání myší bych doporučil začínajícím pilotům. Hlavní výhodou je přehled ve hře a zamíření na cíl. Výhodou joysticku je ovládání letadla a více možností při manévrování. Mnoho pilotů odradí počáteční neúspěchy, které jsou ovlivněny zručností pilota, ale i nesprávnou volbou joysticku.

"MikeDean" 32 let: V současné době má jistě výhodu myš. Požitek ze hry je lepší na joysticku, ale jeho zvládnutí vyžaduje opravdu velkou snahu, aby se hráč mohl vyrovnat myškařům. Věřím však, že v budoucnu budou Joyaři na vrcholu.

"MatejCzE" 18 let: Tak je to o tom, že s myší je ten aim velice dobrý, ale zas s joyem se lépe dělají manévry. Co se týká Progamingu tak je to samozřejmě hlavně na pilotovi a jeho schopnostech jak osobních tak i v kolektivu.

"DareD3v1l" 21 let:  Zastávám názor, že hráč který používá joy a umí to, tak v tomhle případě můžeme mluvit o Skillu. U toho kdo používá myš a dejme tomu má podobně Es nebo sestřelů jak nějaký joystikář, je podle mě „lepší myškař“. Na myši je to o hodně lehčí (samozřejmě taky jsem začínal na myši (a odehrál v betě 2000 bitev), takže vím, co to obnáší. Abych zase nebyl za hráče, který hrál jen na jedné z těchto věcí a posuzuje ty druhé bez toho, aniž by měl s tím nějakou zkušenost. Člověk myší namíří na jeden bod nebo letadlo a letadlo tam samo letí, kdežto joystikář musí používat k tomu více os, aby se na onen bod dostal nebo zaměřil protivníka. Další věc je ta, že jediná cesta, kde se hráč může rozvíjet a posouvat se dál, vede podle mě jen přes Joy. Je to můj názor a všichni z joystikařů v našem klanu semnou souhlasí.

"Fosna1" 40 let: Já jsem lítal na myšce a byla to pohoda, teď se trápím s Joystickem, byla to ze začátku hrůza ale už se to lepší :)

Ten boj s joystickem přesně znám :) Před lety mě vyhnal od simulátorů, dnes si joy občas pučím a dám s ním pár bitev... a pak se poraženecky vracím k myši. Takže říkáte, že většina hráčů, když překoná ty první stovky až tisíce bitev s "klackem", je pak ráda, že to dokázali?

"Hugozhor78" 36 let: Je to přesně tak. Joystick chce trpělivost a odhodlání. Mě osobně spadly staty prudce dolů a až po 2 měsících to začlo přinášet ovoce. Ale to je individuální. Někomu stačí 100 bitev, někdo potřebuje víc času.

"PeatCZ" 37 let: Tak určitě:-) Joy je přece jenom přirozenější ovládání letadla než honit myš po stole.

V jaké asi cenové hladině se najde joystick, který není moc velká investice ale už je kvalitní "zbraní" virtuálního pilota?

"Hugozhor78" 36 let: Je pár joysticků v cenové hladině kolem 1000 Kč, ale nám se osvědčil Trustmaster Hotas X. Vím, že dost lidí používá i Logitech extreme 3D pro, který taky není nijak cenově nedostupný.

"PeatCZ" 37 let: Za ty roky co hraji mně prošla rukama hezká řada gamepadů, joysticků a herních klávesnic. Hotas X je asi nejlepší volba co se týče poměru cena výkon. Nabízí poměrně slušné dílenské zpracování a po 16000 bitvách na tomto modelu slezly jen popisky z tlačítek :-) Hlavní výhodou je odnímatelná plynová páka, která  spolu s kolíbkou na ovládání směrovky dělá tento produkt ve své cenové kategorii výjimečným *+- 1 200,-*

Jaké jsou požadavky pro přidání se k vám?

"MikeDean" 32 let: Nic zvláštního. Jsme dospělí lidé, tak si určitě dovedeme promluvit a najít správnou řeč pro každého zájemce.

"PeatCZ" 37 let: Hlavní je zápal pro hru, chtít létat a komunikovat s více lidmi. Jsme tým dorostenců *30-55* ale jsou mezi námi i mladší ročníky a vše klape, jak má. Více informací je na fóru WoWp v klanové zóně.

"Hugozhor78" 36 let: Hlavní je sednout si lidsky. Nehledáme žádná superesa ale hráče, s nimiž se nám dobře létá a dobře povídá.

"MatejCzE" 18 let: Tak stačí vyplnit dotazník a my se mu ozveme s odpovědí.

"balvan70" 44 let: Optimismus, smysl pro humor, spolehlivost, tolerance k nováčkům a méně zručným pilotům.

"DareD3v1l" 21 let: Jelikož hledáme nové členy, kteří jsou zapálení pro hru a turnaje, tak požadavky jsou následující:

- Pravidelná účast na trénincích (samozřejmě pokud člověk pracuje na směny jako většina z nás, tak se vždy dá nějak domluvit),
- Mít aspoň 20 let a víc (zase je tady výjimka, pokud má hráč méně, ale chce hrát turnaje a může být stále aktivní, tak můžeme vzít mladšího hráče :) )
- No a nejlépe mít mikrofon :) Co se týče skillu v létání, to se dá naučit. Né každému to jde hned ze začátku, proto nechceme separovat lepší od těch, co právě začali ;-)

"Fosna1"40 letMě stačí, když je stím člověkem sranda, víc neřeším :)

Zapůsobilo na mně, že máte tak vysokou toleranci k nováčkům:  Říkáte, že přijmete i zelenáče, když jsou pohodáři. Nebudou se ale vaše nároky postupně zvyšovat?

"Hugozhor78" 36 let: Až přijdou klany uvidíme. Předpokládáme, že pokud bude stejný systém jako u WoT, tedy 100 členů na klan, může se stát, že založíme po naplnění jednoho klanu druhý a dojde k určité selekci těch úspěšnějších do prvního klanu, ale to je spíš píseň budoucnosti. Zatím prostě platí, že každý kdo je pro dobrou zábavu a má smysl pro humor, je u nás vítán.

"PeatCZ" 37 let: Jak říká Hugo klany ještě nejsou a od toho se vše odvíjí. Teď je ještě čas zaučovat nováčky, žádný učený z nebe nespadl :-) Později doufám, že se budou hlásit již otřelí piloti.

Doporučíte nějaké sestavy strojů do letek, se kterými se vám nejlíp vyhrává v náhodných bitvách? Třeba dva stíhače a jeden bitevník?

"Hugozhor78" 36 let: Lítat se dají třeba i 3 bitevníky. Důležitější je využít výhod letky (komunikace, vzájemné krytí) a hlavně brát k sobě stroje, které jsou schopny se vzájemně podpořit. Těžko budou 2 mustangy krýt Yak, který se pohybuje 3 km pod jejich letovou hladinou.

"PeatCZ" 37 let: Jak píše Hugo:-)

"MatejCzE" 18 let: Co se týká sestav do letek, tak je důležité, aby si lidé rozuměli a měli stejná letadla.

A teď otázka na jednotlivce, jaký je pro vás nejoblíbenější tier a jaká je vaše nejoblíbenější mapa?

"Hugozhor78" 36 let: Z map se mi líbí Jadran a na nižších tierech Národní park. A nejoblíbenější tier nedokážu říct. Záleží  na náladě. Jeden den mám náladu na VIII. druhý den lítám V.

"PeatCZ" 37 let: Nejoblíbenější letadlo je pro mně ME410 už z alfy i bety prostě kosa. Jinak je mě to vcelku jedno, létám všechny národy a většinu mám 7-9 tier. Na mapy se mě prosím radši neptej, vzhledem k tomu že jich je tolik, znám na každé každý kámen :-)

A co byste chtěli čtenářům ještě vzkázat ? :)

"Hugozhor78" 36 let: Hlavně se dobře bavte, protože zábava je na prvním místě.

"DareD3v1l" 21 let: Takže pokud splňujete výše uvedené podmínky , neváhejte a napište do hry na nick DareD3v1l nebo PeatCZ. Samozřejmě přeji všem hráčům :-) hodně úspěchů jak v létání, tak i v osobním životě ;)

"MikeDean" 32 let: Nebojte se a hrajte. 

"MatejCzE" 18 let: Tak aby se nebáli létat a aby určitě napsali k nám do klanu, u nás se místo najde ;).

"balvan70" 44 let: Nenechte se odradit chybami ve WOWP. Na hře se pracuje a jistě bude časem přinášet mnohem víc zábavy.

"Fosna1" 40 let: Hodně zdaru ve hře a pevné nervy pro začínající joystickáře :)

"PeatCZ": Velice rád bych touto cestou popřál všem mnoho bitevních úspěchů ve hře a mnoho  ůspěchů v osobním životě.

Díky klanu CzechAir za rozhovor! Přeju vám další úspěchy a především zábavu a dobře strávený volný čas!

Komuniťák ve výslužbě

"Když si Matrix nepřijde pro nás, uděláme si svůj."

Miquil #2 Posted 19 March 2014 - 01:10 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 139
Hezky cteni. Kluci jsou evidentne pohodari. Tak at to lita! :great:

PeatCZ #3 Posted 19 March 2014 - 07:54 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 85 battles
  • 449
  • [_UN_] _UN_

View PostMiquil, on 19 March 2014 - 01:10 PM, said:

Hezky cteni. Kluci jsou evidentne pohodari. Tak at to lita! :great:

Ahoj to urcite jsme, dekujeme tobe taky:veryhappy:

132KhoK231 #4 Posted 18 April 2014 - 11:30 AM

Command Chief Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 629
  • [O-S-G] O-S-G
pěkný počtení, kdeže máte ten dotazník ? :D
Bam! Zoom ! Straight to the Moon ♦

waltare #5 Posted 18 April 2014 - 11:33 AM

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 796
Parádní rozhovor !  Hezky rozebráno i myš- joystick. Tak ať vydržíte, přes nemožnost být oficiálním klanem :great:

prausep #6 Posted 18 April 2014 - 11:45 AM

• Community Contributor
  • 0 battles
  • 811

View Post132KhoK231, on 18 April 2014 - 01:30 PM, said:

pěkný počtení, kdeže máte ten dotazník ? :D

Na dotazník se vyprdněte (ježiš marja snad to není moc sprostý). Ten prej nikdo nečte. Napiš Peatovi.

ikpwang #7 Posted 18 April 2014 - 11:52 AM

Airman Basic

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 5

Ahoj, docela jste mě nalákali na klacek ... No, pokud to vydržím, přihlásím se k Vám.

Tak ať se Vám daří!

waltare #8 Posted 18 April 2014 - 11:54 AM

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 796
Když bude každý v klanu , kdo se mnou  bude hrát :huh:

132KhoK231 #9 Posted 18 April 2014 - 12:35 PM

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 629
  • [O-S-G] O-S-G

View Postprausep, on 18 April 2014 - 12:45 PM, said:

Na dotazník se vyprdněte (ježiš marja snad to není moc sprostý). Ten prej nikdo nečte. Napiš Peatovi.

View Postwaltare, on 18 April 2014 - 12:54 PM, said:

Když bude každý v klanu , kdo se mnou  bude hrát :huh:

:) díky já myslím, že i když věkem splňuji, ten čas bych těžko lovil ... rád jsem si početl a pro uklidnění kolegy z letky : neboj, dál tě budu otravovat :D ... nebo si můžem udělat vlastní ...  ToPLama.hungary.ru :D ...

Bam! Zoom ! Straight to the Moon ♦

BowmanSVK #10 Posted 18 April 2014 - 01:00 PM

Senior Airman

• Member
  • 2 battles
  • 27
  • [R2_D2] R2_D2

A neviete kedy chcu byt clany oficialne? :kamikaze:

btw: to su asi clanove podpisy, ci? :D

Edited by BowmanSVK, 18 April 2014 - 01:00 PM.

Furious BowmanSVK 

Camel14 #11 Posted 18 April 2014 - 01:05 PM

Senior Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 5 battles
  • 198
  • [_UN_] _UN_

View PostBowmanSVK, on 18 April 2014 - 03:00 PM, said:

A neviete kedy chcu byt clany oficialne? :kamikaze:

btw: to su asi clanove podpisy, ci? :D

Ano, jsou. :tongue:

UNFORGIVEN MEMBER

tpama #12 Posted 18 April 2014 - 01:51 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 276
pěkný rozhovor. Taky hodně štěstí, já ho teda potřebuju :rolleyes:
myšopilot, vlk samotář

_Desper #13 Posted 18 April 2014 - 02:54 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 632 battles
  • 1,085

No kluci vypadáte jako pohodová parta, která vezme do klanu i průměrné hráče a nováčky což se cení.

Podle mých zkušeností si myslím, že nejlepší piloti se bez joysticku neobejdou.

Zastávám názor, že hráč který používá joy a umí to, tak v tomhle případě můžeme mluvit o Skillu. U toho kdo používá myš a dejme tomu má podobně Es nebo sestřelů jak nějaký joystikář, je podle mě „lepší myškař“

Tohle, ale nemůžete myslet vážně, tady si dovolim nesouhlasit. Nebudu komentovat vaše staty, to se nehodí ale jeden z nejlepších hráčů na serveru hrající se standard myší je piotrek211a, můžete si porovnat svoje staty s jeho :) Hraju s upravenou hybryd myší a nemam sebemenší pocit nevýhody proti top hráčům s joystickem.

Arr0w_ #14 Posted 18 April 2014 - 05:31 PM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 50
  • [GWDYS] GWDYS

.. 

Edited by Arr0w_, 09 May 2014 - 02:39 PM.

_Desper #15 Posted 18 April 2014 - 05:55 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 632 battles
  • 1,085

View PostDareD3v1l, on 18 April 2014 - 07:31 PM, said:

Ty snad lítáš na joyu ?

Huh? Dyk sem to psal s čim lítam, sou to jenom dva řádky a ty půlku přeskočíš?

View PostDareD3v1l, on 18 April 2014 - 07:31 PM, said:

Btw hrát furt 6ky a 5ky taky mám staty jako on :)) nevidím v tom žádný problém..

No tak se podívej taky na jeho heavy fightery to si asi taky přeskočil. Ty máš nejvíc bitev s heavy s Agem :)

Můžem dát duel v treningovce myš vs joy .. tier 10 třeba :)

_candle_ #16 Posted 18 April 2014 - 06:17 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 2 battles
  • 233
Tak moc pěkný rozhovor už jsem ho četl na foru jen doufam že těch clanwaru se dočkáme když mě to ted tak chytlo ;) Co se týče těch joy a myší řekl bych to tak ať každý hraje s tím co mu vyhovuje (politicky řečeno) já hraju myš+klávesnice a jsem spokojenej :)

_Desper #17 Posted 18 April 2014 - 06:38 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 632 battles
  • 1,085

View PostCZE_candle, on 18 April 2014 - 08:17 PM, said:

Co se týče těch joy a myší řekl bych to tak ať každý hraje s tím co mu vyhovuje (politicky řečeno) já hraju myš+klávesnice a jsem spokojenej :)

Naprostej souhlas.

Ale prostě to co ty dva napsali je naprostej nesmysl a je to na hlavní stránce na portálu a přečte si to spousta začátečníků a můžou si připadat v nevýhodě s myší a klávesnicí a brát koupi joysticku jako nutnost bez který se nezlepší, což je prostě totální nesmysl.  (napsal bych nějaký adekvátnější výraz ale tady se dávaj bany za úplně běžný slova) 

Sgt__Dean #18 Posted 18 April 2014 - 06:40 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 264
  • [_CA_] _CA_
Despere Joy je pocitově i vlastnostma někde jinde a jestli máš odlétnuto necelý  1000 bitev tak mi věř, že po té tisícovce by si se teprv zacvičil. Jde o to, že na myši nikdy neuděláš manévry a kombinace jako na klacku. Je to dřina, ale v bitvách krásně poznáš kdo je a není joyař. Nicméně univerzální a JEDNODUŽŠÍ  je myš ( proto spousta superstatových hráčů jede na myši. 

Rampa_McQuaak #19 Posted 18 April 2014 - 07:03 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 99 battles
  • 113
  • [CA_R] CA_R

Čau kluci,

s jakejma klackama lítáte? Já to zkoušel před vánocemi s joystickem http://www.alza.cz/s...ick-d200085.htm

a nepřišel jsem na to, jak nastavit, aby když pustím klacek, tak se automaticky vyrovnalo i letadlo. Stejně jako u auta, když pustíš volat, tak se vystředí a auto jede rovně (teda pokud někam netáhne) :playing:

U letadla to musí fungovat stejně... děsně mě to štvalo, tak jsem zůstal u myši... Je na to nějakej fígl?

Sgt__Dean #20 Posted 18 April 2014 - 07:23 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 264
  • [_CA_] _CA_
http://www.thrustmas...tflight-hotas-x

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users