Jump to content


Rzut oka na klany! – Dywizjon 303


 • Please log in to reply
23 replies to this topic

Gepard_PH #1 Posted 28 March 2014 - 12:42 PM

  Senior Master Sergeant

 • WG Staff
 • 0 battles
 • 345
 • Member since:
  04-05-2013

Piloci!

 

Czy ciekawią Was wieści ze świata klanów, sposoby ich organizacji, metody na odnoszenie zwycięstw? Czy zastanawiacie się czasami, jak wyglądają treningi, jakie są typowe dni w grze oraz poza nią dla klanowiczów? Jak to jest być w klanie?

 

W tym "Rzucie oka na klany" przedstawiamy Dywizjon 303!

 


 

 

D303.png

Dywizjon 303

 

Teamspeak 3: 37.187.0.175:9990

 

Kanał YouTube

 

 

Na dobry początek, czy moglibyście przedstawić Dywizjon 303 i opowiedzieć nieco o jego historii?

 

Dywizjon 303 powstał pod koniec stycznia. Klan jest młody, ale znamy się już od dłuższego czasu. Każdy z nas latał tu i tam, chodziło się od jednego serwera Teamspeak do drugiego, aż w końcu pojawiła się inicjatywa, żeby spotykać się na jednym wspólnym. Gdy zebrało się około 40 osób, oficjalnie zdecydowaliśmy, że naszą nazwą będzie Dywizjon 303, pod którą będą rozpoznawani wszyscy polscy gracze. Chcieliśmy zarazem uczcić polskich Pilotów walczących w bitwie o Anglię.

Nastawieni jesteśmy na rekrutację jak największej liczby graczy w celu stworzenia mocnej grupy e-sportowej, a także na Wojny Klanów.

 

Dywizjon 303 to jeden z najbardziej znanych oddziałów polskiego lotnictwa. Czym kierowaliście sie wybierając taką nazwę dla swojego klanu?

 

Dokładnie tym :) Jest to najbardziej znany dywizjon lotników w Europie, który wsławil się w bitwie o Anglię podczas II wojny światowej. Jesteśmy dumni, że latamy pod ich nazwą. Chcemy podtrzymać pamięć o nich, przypomnieć wszystkim o ich sukcesach. Mamy nadzieję, że patrząc na nasz klan bedzie można oczami wyobraźni zobaczyć pilotów z 303. Polecamy również ciekawą książkę Arkadego Fiedlera “Dywizjon 303”.

 

Powiedzcie nam coś więcej o składzie Dywizjonu 303. Ilu pilotów liczy Wasz klan?

 

Ciężko powiedzieć ilu nas jest, mniej więcej 60-80 osób. Jeśli chodzi o doświadczenie całego dywizjonu to jest naprawdę duża rozpiętość. Mamy graczy doświadczonych, którzy już mają osiągnięcia na polu e-sportowym: zdobyli III miejsce w turnieju Dogefighter II, V miejsce w Warplanes United oraz Silver Wing; graczy, którzy zdobyli nagrody między innymi w: “Wyścig po Asa”, “Pierwszy na szczycie”, “Furia Zimy” i wielu innych konkursach. Są też u nas osoby, które dopiero zaczynają przygodę z grą lub chcą poprawić swoje umiejętności. Jak więc widzicie, ludzie są naprawdę różni. Także wiekowo: jedni już mają rodziny, inni dopiero studiują lub się uczą. Pochodzimy z różnych regionów Polski i Europy, mamy różne poglądy i charaktery, ale może dzięki temu się trzymamy razem :=)

 

Czy macie jakieś motto lub zasady, którymi się kierujecie jako klan?

 

Tolerować każdego bez względu na to czy potrafi grać lepiej czy gorzej. Nikogo nie lekceważyć i przede wszystkim starać się każdego zrozumieć.

 

Czy aktualnie rekrutujecie? 

 

Oczywiście. Jak każdy klan szukamy na bieżąco graczy doświadczonych i początkujących. Pamiętamy, że każdy kiedyś był początkujący i od czegoś zaczynał, więc dajemy szansę wszystkim. Uważamy, że nawet mało doświadczeni gracze, którzy starają się poprawić swoje umiejętności, będą w końcu w stanie dorównać doświadczonym kolegom.

 

Jak wygląda rekrutacja?

 

Na chwilę obecną rekrutujemy tylko i wyłącznie poprzez forum i grę, a jedynym i najważniejszym wymogiem jest posiadanie aplikacji do rozmów głosowych Teamspeak 3.

 

Co najbardziej lubicie robić w grze?

 

To bardzo trudne pytanie. Nikt raczej nie stara się latać jakimiś konkretnymi liniami samolotów. Każda maszyna ma swoje wady i zalety, a od pilota zależy czy je wykorzysta czy nie. Da się jednak zauważyć przewagę samolotów niemieckich i amerykańskich :)

 

Czy robicie jeszcze coś wspólnie poza grą w WoWp? A możecie planujecie?

 

Niektorzy z nas poznali się osobiście grając w World of Tanks, lecz większość jeszcze nie. W najbliższym czasie planujemy dwa spotkania. Najbliższe jest w Warszawie, podczas finałów Wargaming.net League, a potem w sierpniu na Dolnym Śląsku. Zapowiada sie długa i dobra zabawa.

 

Czy macie w zwyczaju nosić szkarłatne szaliki? ;)

 

Na spotkaniach bedzie to nasz znak rozpoznawczy :D

 

Najtrudniejsze doświadczenia w klanie?

 

Przede wszystkim różnica zdań i charakterów. Nie zawsze jesteśmy wstanie się dogadać lub polubić, ale najważniejsze jest dobro ogółu i czasami trzeba odpuścić, pójść na kompromis.

 

Czy macie jakieś rady dla dowódców innych klanów?

 

Hmmm... Cierpliwość, cierpliwość i zrozumienie :D

 

Czy przygotowujecie się już w jakiś sposób do współzawodnictwa z innymi klanami?

 

Tak. Za każdym razem, gdy pojawia się wiadomość o turnieju, staramy się wystawić jak najwiekszą grupę reprezentującą klan. Oprócz naszej czołowej ESKADRY A, staramy się szkolić nastepne: B, C i D.

Poza wewnętrznymi treningami w klanie pomiędzy eskadrami, staramy się sięgać dalej i trenować z drużynami z całej Europy, należącymi do różnych klanów. Czekamy na jakiś wbudowany system w grze, który oprócz treningu pozwoli zdobywać doświadczenie i kredyty – coś w stylu trybu drużynowego z WoT lub kompanii. O Wojnach Klanów jeszcze nie myślimy, ale już mamy bardzo dużo taktyk na różne mapy, więc gdy tylko pojawi się CW, będziemy gotowi.

 

Jak sądzicie, jak będzie się rozwijać społeczność World of Warplanes?

 

Na obecną chwilę jesteśmy optymistycznie nastawieni. Z każdą aktualizacją przybywa graczy, których wcześniej ubyło po otwartej becie. Liczymy, że WoWp powtórzy przynajmniej w połowie sukces swojego starszego brata - World of Tanks.

 

W wersji 1.2 dodane zostały powtórki bitw. Czy jako klan wykorzystujecie w jakiś sposób tę nową możliwość?

 

Jak najbardziej. Czekaliśmy bardzo niecierpliwie na tę funkcję. Możliwości jakie dały nam replaye są ogromne. Szkolenie graczy stało się łatwiejsze, a chwalenie się bitwami życia stało się na porządku dziennym. Tworzenie filmików klanowych nie wymaga godzin przesyłania gigabajtów danych, wystarczy mała powtórka.

 

 

Czy możecie opowiedzieć o udziale Dywizjonu 303 w wydarzeniu "Eskadry do boju!"?

 

Bardzo fajna inicjatywa. Wystawiliśmy cztery eskadry. Co tydzień w każdy poniedziałek czekaliśmy na godzinę 16, żeby sprawdzić jaka to misja będzie w tym tygodniu :D

Misje były przeróżne – jedne łatwe, inne trudniejsze. Najwięcej zabawy było z czwartą misją, gdzie niestety trzeba było zdobyć asystę. Lecisz za przeciwnikiem, a po zabraniu 90% życia nagle musisz odpuścić. Jak by nie patrzeć, żaden pilot nie jest przyzwyczajony do takiej gry :D

Z drugiej strony misje pozwoliły nam na szybką weryfikację tego kto posiada jakie samoloty, jaka jest rozbieżność pomiędzy eskadrami, a także komu zależy na grze, a kto jest graczem niedzielnym. To bardzo ważne informacje, które przydały się w dalszym rozwoju klanu.

No i pochwalimy się, że Eskadra Nr 1 jako jedyna ze wszystkich polskich eskadr ma pełny komplet punktów i złota, po 2500 na osobę.

 

Jakie są Wasze plany rozwoju? Czego możemy oczekiwać po Dywizjonie 303 w przyszłości?

 

Staramy się zwiększać swoją liczebność, a zarazem doświadczenie naszych pilotów. Dążymy do tego, żeby Dywizjon 303 był najbardziej rozpoznawalnym klanem World of Warplanes w Europie i na świecie, a klanowicze byli dumni z tego, że mogą latać w takim klanie z polskim logo na samolocie.

W przyszłości planujemy stworzyć bliźniaczy klan szkoleniowy zajmujący się głównie treningiem, który pod swoje bezpieczne skrzydła przyjmie graczy dopiero rozpoczynających grę.

 

Czy chcielibyście coś powiedzieć: członkom Dywizjonu 303, polskiej społeczności, Wargaming?

 

Chcielibyśmy podziekować wszystkim członkom klanu za to, że chcą się rozwijać oraz pomagają w rozbudowie Dywizjonu 303 i w każdej innej kwestii związanej z klanem.

Społeczności polskiej życzymy szacunku dla przeciwnika i “good hunting” :D. A WG podziękowac za wasz wkład w postaci turniejów i eventów. Pozdrawiamy Cascad0ra! Dzięki za dobre klucze :D

 

 

Na pytania odpowiadali założyciele Dywizjonu 303: Seturo, pluszak01, Tommy_Crasher i klanowy Community maksam.

 Zakne #2 Posted 29 March 2014 - 08:29 AM

  Senior Master Sergeant

 • Beta Tester
 • 0 battles
 • 246
 • Member since:
  01-26-2012
Fajny wywiad, fajnie sie czytało, samych sukcesów jako polska eskadra ;)

Seturo #3 Posted 29 March 2014 - 11:39 AM

  Command Chief Master Sergeant

 • Squadron Leader
 • 265 battles
 • 799
 • [D-303] D-303
 • Member since:
  10-24-2011
Dzięki :D


Gwoemul #4 Posted 18 April 2014 - 01:32 PM

  Senior Master Sergeant

 • Beta Tester
 • 43 battles
 • 126
 • Member since:
  10-25-2012

Hmmm.. jakoś przegapiłem wprowadzenie klanów do world of Warplanes.

Powodzenia i polecam film (pewnie już wszyscy widzieli, ale nie zaszkodzi).R_P_Chuck #5 Posted 18 April 2014 - 02:10 PM

  Command Chief Master Sergeant

 • Beta Tester
 • 0 battles
 • 633
 • Member since:
  01-26-2012

Nie przegapiłeś, bo oficjalnie nie ma klanów w WoWP. 

Są ino nieoficjalne zrzeszenia przez ich członków zwane klanami ;)

 

Edit:

303 - rozwijajata się, rozwijajta, spraszajta znajomych, przeca trza nam serwery WoWP zaludnić. No i powodzenia :)


Edited by rapechuck, 18 April 2014 - 02:11 PM.


HolyWizard #6 Posted 18 April 2014 - 05:18 PM

  Master Sergeant

 • Advanced Member
 • 97 battles
 • 85
 • Member since:
  11-24-2013

Grubo :D

Niestety ja przyszłość tej gry widzę w czarnych barwach. A szkoda, bo arcade u konkurencji to kupa. :child:

 


Edited by HolyWizard, 18 April 2014 - 05:19 PM.


Horpen #7 Posted 18 April 2014 - 08:40 PM

  Senior Airman

 • Member
 • 5 battles
 • 28
 • Member since:
  09-10-2012
Powodzenia 303 - fajnie się lata z wami :D . Nie ma czasu człowiek na regularne loty - ale będę śledził wasz sukcesy :D
IŁ 2  Power   :trollface:

Bynek #8 Posted 18 April 2014 - 09:45 PM

  Airman Basic

 • Beta Tester
 • 0 battles
 • 5
 • Member since:
  01-26-2012

View PostGwoemul, on 18 April 2014 - 02:32 PM, said:

Hmmm.. jakoś przegapiłem wprowadzenie klanów do world of Warplanes.

Powodzenia i polecam film (pewnie już wszyscy widzieli, ale nie zaszkodzi).


Nie widziałem. Dzieki. Leci +:medal:
 32adin #9 Posted 19 April 2014 - 04:36 PM

  Command Chief Master Sergeant

 • Conquest Member
 • 260 battles
 • 985
 • [_UN_] _UN_
 • Member since:
  05-19-2012

Ciekawie zorganizowany wywiad, miło się czytało. Szkoda tylko że niektórzy Wasi członkowie są strasznie zamknięci w sobie i nie odpowiadają na myśliwskie pozdrowienia podczas starć :P

 

Powodzenia 303!


                         UNFORGIVEN MEMBER


Seturo #10 Posted 19 April 2014 - 07:18 PM

  Command Chief Master Sergeant

 • Squadron Leader
 • 265 battles
 • 799
 • [D-303] D-303
 • Member since:
  10-24-2011

View Post32adin, on 19 April 2014 - 04:36 PM, said:

Ciekawie zorganizowany wywiad, miło się czytało. Szkoda tylko że niektórzy Wasi członkowie są strasznie zamknięci w sobie i nie odpowiadają na myśliwskie pozdrowienia podczas starć :P

 

Powodzenia 303!

 

Nawiązując a zarazem odpowiadając n a twoje stwierdzenie. 

Najtrudniejsze doświadczenia w klanie?

Przede wszystkim różnica zdań i charakterów. Nie zawsze jesteśmy wstanie się dogadać lub polubić, ale najważniejsze jest dobro ogółu i czasami trzeba odpuścić, pójść na kompromis.

 

Każdy jest inny. I pamiętaj że witając się z UN nie zawsze sam dostawałem odp. No nie każdy się może w jakim stopniu toleruje :D

 

edit :D

Widzę że kolejny polujący na mnie wali mi minusy :D no comment tyle dla takiej osoby :D

 

 


Edited by Seturo, 19 April 2014 - 08:23 PM.


Ziboxus #11 Posted 20 April 2014 - 06:02 AM

  Senior Airman

 • Member
 • 0 battles
 • 14
 • Member since:
  07-16-2013

O przepraszam Panowie ale ja staram się latać konkretnymi liniami samolotów i uważam że największą przewagę wykazują samoloty Radzieckie i Japońskie,chyba że chodzi o dominację ilościową :))) .

P.S. Teledysk powyżej Super :)))))))))))))))) Pozdro dla chłopaków z 303


Edited by Ziboxus, 20 April 2014 - 08:09 AM.


LORDDOOMSDAY #12 Posted 20 April 2014 - 05:10 PM

  First Lieutenant

 • Conquest Member
 • 786 battles
 • 2,870
 • [_UN_] _UN_
 • Member since:
  10-25-2012
To masz Set ode mnie +. Dawcy minusów mają jakieś tam problemy i z tym ich zostawmy :trollface:.

UNFORGIVEN CEO

 Kings of the Baltic


Promyczek_ #13 Posted 23 April 2014 - 06:01 AM

  Airman Basic

 • Conquest Member
 • 25 battles
 • 3
 • [B-318] B-318
 • Member since:
  05-19-2012

View PostSeturo, on 19 April 2014 - 08:18 PM, said:

Najtrudniejsze doświadczenia w klanie?

Przede wszystkim różnica zdań i charakterów. Nie zawsze jesteśmy wstanie się dogadać lub polubić, ale najważniejsze jest dobro ogółu i czasami trzeba odpuścić, pójść na kompromis.

No i minus ode mnie :]


Edited by Josev, 23 April 2014 - 08:38 AM.


artluk #14 Posted 24 April 2014 - 11:03 AM

  Airman Basic

 • Squadron Leader
 • 821 battles
 • 5
 • Member since:
  07-21-2013

  Fajny wywiad, gratulacje dla założycieli i wszystkich członków Dywizjonu 303.

Chętnie dołączę jeśli to możliwe do Dywizjonu. Chciałbym zwiększać swoje umiejętności i dzielić się swoim doświadczeniem. Pozdrawiam.julek82 #15 Posted 02 May 2014 - 09:42 AM

  Airman Basic

 • Member
 • 0 battles
 • 9
 • [ATRAX] ATRAX
 • Member since:
  05-01-2012
moge dołaczyć

Seturo #16 Posted 02 May 2014 - 10:34 AM

  Command Chief Master Sergeant

 • Squadron Leader
 • 265 battles
 • 799
 • [D-303] D-303
 • Member since:
  10-24-2011
Wejdź na Teamspeak 3: 37.187.0.175:9990 i pisz do do adminów lub rekruterów :D


SandmanX #17 Posted 18 July 2014 - 01:21 PM

  First Lieutenant

 • Conquest Member
 • 663 battles
 • 2,372
 • [D_303] D_303
 • Member since:
  02-19-2012
[edytowano]

Edited by EilaAurora, 24 July 2014 - 02:48 PM.
Ten post został edytowany przez moderatora z uwagi na naruszenie regulaminu. Użytkownik otrzymał powiadomienie. ~EilaAurora

./ts3server_startscript.sh status
Server seems to have died

Seturo #18 Posted 18 July 2014 - 02:56 PM

  Command Chief Master Sergeant

 • Squadron Leader
 • 265 battles
 • 799
 • [D-303] D-303
 • Member since:
  10-24-2011
[edytowano]

Edited by EilaAurora, 24 July 2014 - 02:49 PM.
Ten post został edytowany przez moderatora z uwagi na naruszenie regulaminu. Użytkownik otrzymał powiadomienie. ~EilaAurora


gregorius790 #19 Posted 18 July 2014 - 08:11 PM

  Senior Airman

 • Member
 • 0 battles
 • 30
 • [_UN_] _UN_
 • Member since:
  12-06-2013
 
 Moi drodzy, po co kłótnie,
po co wasze swary głupie. 
Wnet i tak zginiemy w zupie!
— Jan Brzechwa


Falathi #20 Posted 20 July 2014 - 03:03 PM

  Polish Community Coordinator

 • WG Staff
 • 190 battles
 • 1,016
 • [WG] WG
 • Member since:
  05-04-2012
Pozwolę sobie, jako komentarz do tej całej dyskusji. Uwaga, zawiera ziemniaki


Caught on tape, yet anonymous 

 

WG CC - ja bez żadnego trybu

 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users