Jump to content

Ki-88

• Please log in to reply
11 replies to this topic

Seturo #1 Posted 09 May 2014 - 08:46 AM

Command Chief Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 264 battles
  • 799
  • [D-303] D-303

Temat poświęcony Ki-88 - 6T Premium (F). Proszę o opinie. 

sshot_008.png

Moja:

Przeciętna maszyna. Mimo ogromnej siły ognia 1x37mm i 2x20mm. Innych atutów zbytnio nie ma. Taki latający Fw w skórze Japończyka. W przeciwieństwie do innych japońskich z linii Zero jest samolotem bardzo sterownym lecz na walkę kołową nie mamy co liczyć bardzo słaby. Papierowy szkielet powoduje że niestety szybko odnosi uszkodzenia czy to skrzydeł czy innych części samolotu (typowe dla japońskich samolotów :D). 2 linia jak najbardziej wskazana dla tego samolotu. Prędkość i pułap jak na samolot przyzwoita lecz nie odbiega zbytnio od innych kolegów 6 tierowych pod tym względem.

Zarobki nie najgorsze przy strąceniu Ła-5 (100%) i ramie na Me 410 (67%) 47k na czyściocha przy koncie premium.

jakub_czyli_ja #2 Posted 17 May 2014 - 04:35 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1978 battles
  • 9,270
  • [XII-2] XII-2

Po pierwszej bitwie mi się podoba. Nie jest po point'n'click Zero, ale w odróżnieniu od sporej części pozostałych premek ma siłę ognia. Lata wysoko, wali mocno, jako maszyna do walki z ciężkimi myśliwcami może przynosić fun i profit.

Ale w pierwszej i jedynej bitwie nikt do mnie nie strzelał, tylko ja strzelałem, więc może mi się zmienić.

_Kilroy_ #3 Posted 19 May 2014 - 05:31 PM

• Beta Tester
  • 1 battle
  • 876
A ja go nie polubiłem... od pierwszego wejrzenia... ale darowanemu koniowi sie w zęby nie zagląda :glasses:

Weles_z_Nawii #4 Posted 21 May 2014 - 05:54 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 576 battles
  • 204
Moim zdaniem mylące co do siły ognia są kalibry działek. Ich kiepska szybkostrzelność + mizerna zwrotność tego samolotu ( Ki-88: 284, A6M5: 353) to nie najlepsze połączenie. B. dobry pilot coś z niego wyciągnie, przeciętny będzie się męczył. Po 6 bitwach mój  rekord to 22K.na czysto oczywiście. Z chwilą kiedy jest się atakowanym nie ma większych szans. Taki Fw 190 V przy małej zwrotności ma chociaż większe dopalanie a tu nic.

View Post_Kilroy_, on 19 May 2014 - 06:31 PM, said:

A ja go nie polubiłem... od pierwszego wejrzenia... ale darowanemu koniowi sie w zęby nie zagląda :glasses:

Nie takiemu darowanemu. Trochę musiałeś popracować, żeby go mieć. Toteż możemy sobie trochę pomarudzić :wink: Prośbę mam. Gdzie można coś znaleźć o walce energetycznej. Spotkałem się z tym pojęciem na forum ale jak wpisuję w wyszukiwarkę to nic nie ma.

Edited by reydan, 21 May 2014 - 07:07 AM.

Pjetja #5 Posted 21 May 2014 - 08:02 AM

Master Sergeant

• Beta Tester
  • 64 battles
  • 88
Walka w pionie. Ale średnio to wychodzi, bo samolot się słabo wspina...

R_P_Chuck #6 Posted 26 May 2014 - 05:04 PM

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 633

View Postreydan, on 21 May 2014 - 07:54 AM, said:

Prośbę mam. Gdzie można coś znaleźć o walce energetycznej. Spotkałem się z tym pojęciem na forum ale jak wpisuję w wyszukiwarkę to nic nie ma.

Na przykład tutaj (po angielskiemu Zakne przekleił z forum dla beta-testerów, ale translatorów ci u nas dostatek, prawda?).

PaK_Wagen #7 Posted 12 August 2014 - 09:34 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 604 battles
  • 250
  • [DRAGO] DRAGO

Tak jak napisał Jakub: pierwsza bitwa udana (nawet zrobiłem asa). Póki nikt nie strzela jest dobrze, bo inaczej to nie ucieknie nikomu, może poza Fw-190 A-5. Bardzo słaba zwrotność, a i prędkość nie zachwyca (czasem można odnieść wrażenie, że ma na stałe zamocowany spadochron na ogonie). W dodatku baaaaaardzo szybko traci energię i słabiutko się wznosi (zarówno statycznie jak i dynamicznie). Miałem taki przypadek, gdy atakowałem Corasira na niskim pułapie. Gościu ewidentnie wpuszczał mnie pod flak, ale że miałem przewagę prędkości i wysokości i ok. 160 hp, to mimo wszystko zaatakowałem. Podszedłem do niego na jakieś 650m i z prędkością ok 500 km/h otworzyłem ogień. Ponieważ manewrował gwałtownie, to żaden z pocisków 37mm nie trafił i tylko dostał z 20mm. Odbiłem w górę, nabrałem wysokości i powtórzyłem atak. Jednak prędkość tym razem była sporo niższa (chyba nieco ponad 400 km/h). Tym razem dostał i z działka 37mm, w dodatku po skrzydle. Zostało mu jakieś 70hp i odszedłem w górę na doładowaniu. To nic nie dało. I tak się za mną utrzymał, ostrzelał i zniszczył (zdjął ponad 130hp na serii), a musiał wyjść z ciasnego wirażu i rozpocząć wznoszenie z mniejszej wysokości, z mniejszą prędkością w dodatku z uszkodzonym skrzydłem. Gdyby to coś (Ki-88) nie traciłby tak szybo energii, spokojnie uciekłby spod luf. Innym razem wdałem się w walkę kołową z Bf-109F i bardzo musiałem się namęczyć klawiszami by móc go ostrzelać. A to szybciej robił krąg i mógł mi wejść na ogon, a to jak zamykałem przepustnicę prędkość spadała do 250km/h i samolot zaczynał przepadać na skrzydło, to samo z klapami. Dopiero chyba za 7 kręgiem mogłem go ostrzelać, także nawet w walce kołowej wypada raczej blado. Jeśli chodzi o walkę z ciężkimi myśliwcami, to może sobie poradzić, gdy przeciwnika dopadnie i nie ma on wysokości. Najlepiej mu idzie w zwalczaniu Iłów. Tutaj przy celnie ulokowanej serii gościowi schodzi nawet 3/4 hp, a przy odrobinie szczęścia można całego spuścić do kibla.

Edit: Frontalne ataki też nie są zbyt skuteczne, bo działko 37mm "nie nadąża" ze zdejmowaniem hp

Edited by PaK_Wagen, 15 August 2014 - 01:43 PM.

Nemo est iudex in propria causa

R_P_Chuck #8 Posted 13 August 2014 - 08:13 AM

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 633

View PostPaK_Wagen, on 12 August 2014 - 11:34 PM, said:

I tak się za mną utrzymał, ostrzelał i zniszczył (zdjął ponad 130hp na serii), a musiał wyjść z ciasnego wirażu i rozpocząć wznoszenie z mniejszej wysokości, z mniejszą prędkością w dodatku z uszkodzonym skrzydłem. 

[narzekanie mode on]

Tak, tak. To jest ta nowa polityka "wyrównywania szans" i nowy system "zachowania energii", który już totalnie odarł WoWP z wszelkich pozorów. Ta gra to jest już tylko nieskomplikowany shooter point&click, w którym twoim avaterm jest samolot i tyle to z awiacją ma wspólnego. 

Można sobie krzyczeć: "Król jest nagi!" (wait what? jaki król?), ale to i tak nic nie zmieni, bo taka linia rozwoju została obrana, a to że fakty w postaci liczby graczy mówią, że to zła linia, to tym gorzej dla faktów. 

[/mode off]

Ech...

Edited by rapechuck, 13 August 2014 - 08:13 AM.

Greyshark #9 Posted 13 August 2014 - 08:49 AM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

View Postrapechuck, on 13 August 2014 - 10:13 AM, said:

Tak, tak. To jest ta nowa polityka "wyrównywania szans" i nowy system "zachowania energii", który już totalnie odarł WoWP z wszelkich pozorów.

Nie taka nowa, Corsairy jak i inne amerykańskie i niemieckie samoloty te cudowne możliwości zachowania energii otrzymały rok temu, po Gamescom. Próba wygrania z nimi przez BnZ latając japońskimi samolotami... no cóż, musiała się skończyć tak jak w przypadku Pak_Wagena.

Edited by Greyshark, 13 August 2014 - 08:49 AM.

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

SandmanX #10 Posted 16 August 2014 - 09:40 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303
Chyba najgorszy t6 premium, slabo lata tak naprawde, do tego jest malo zwrotny, dzialka sie mega szybko przegrzewaja no i jak kazdy Japoniec lubi zejsc za full hp w ulamek sekundy, zreszta tego hp ma raptem 200.
./ts3server_startscript.sh status
Server seems to have died

jakub_czyli_ja #11 Posted 19 July 2015 - 10:02 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1978 battles
  • 9,270
  • [XII-2] XII-2

Teraz polatałem sobie nim znowu, 3 tura, i daje radę. Fajnie się kradło fragi maszynom opartym na rofie - cel ma jeszcze 50 HP, bum i alpha damage, biatch.

Mam wrażenie, że wszystko zależy od aktualnej polityki WG na temat wielkokalibrowych działek - jak WG jest w fazie depresyjnej i nerfi działka to samolot nadaje się do stania w garażu i hotelowania jakiegoś nadmiarowego pilota.

W fazie maniakalnej, gdy działka potrafią coś uszkodzić samolot robi się fajny, bo fajnie stapia cele, a cele uważają go za nieduże zagrożenie, bo mają w pamięci epizod depresyjny jego uzbrojenia.

Edit: co jakiś czas go wyciągam bo farmienie expa i kasy w tym samym czasie jest całkiem pożyteczne, i ogólnie mi się cały czas podoba.

Nie wiem ile czego było, nerfu Mustanga, buffa Ki, bo słabiej traci energię i jest całkiem zwrotny, i noobstwa pilotów, ale jakoś tak przestaję uznawać Mustangi których nie kojarzę z nicków za zagrożenie, a raczej za free fragi. Jedyne czego od czasu do czasu brakuje, to prędkość.

Edited by jakub_czyli_ja, 22 January 2017 - 11:38 AM.

jakub_czyli_ja #12 Posted 16 March 2018 - 08:11 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1978 battles
  • 9,270
  • [XII-2] XII-2

A w 2.0.4 znowu padło - pali się, a działo robi jakoś strasznie mało uszkodzeń, jednocześnie drastycznie szybko się grzejąc. Różnica prędkości wylotowych (growe 311 działek 20 mm i 267 działa) nie pomaga.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users