Jump to content

Chance-Vought XF4U-1

Chance-Vought XF4U-1 V poziom V tier 5 poziom 5 tier premium

• Please log in to reply
4 replies to this topic

TankalizatorPL #1 Posted 20 May 2014 - 12:21 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 488
  • [5SBP] 5SBP

Chance-Vought XF4U-1

żródło: wiki, http://en.wikipedia.org/wiki/File:XF4U-1_NACA_1940.jpeg

Dane techniczne: http://worldofwarplanes.eu/encyclopedia/vehicles/usa/xf4u-1/

Histroria (po angielsku)

Spoiler
żródło: wiki, http://en.wikipedia.org/wiki/Vought_F4U_Corsair#Development

Historia (po polsku)

Spoiler
żródło: wiki, http://pl.wikipedia.org/wiki/Vought_F4U_Corsair#Historia

Wersja prototypowa 6 poziomowego korsarza.

Posiada silnik o mocy 1805KM z bardzo długim czasem doładowania, dwa zsynchronizowane karabinki o kalibrze 7,62mm oraz dwa karabinki zamontowane w skrzydłach o kalibrze 12,7mm.

Z początku grało mi się nim słabo, teraz mi się bardzo spodobała. Kupiłem go na promocji 30% i nie żałuję.

Korsarz jest dużo lepszy od P-40 M105 oraz M-20.

Radzieckie P-40 bije czasem prowadzenia ognia oraz dużo lepszymi osiągami na wyższych pułapach.

Brytyjskie M-20 słabo kręci się w okół własnej osi oraz bardzo słabo utrzymuje prędkość.

Niemieckiego Me 209 V bije zwrotnością i wytrzymałością (choć łatwiej jest trafić korsarza ze względu na jego wielkość oraz tendencje do walki kołowej).

Bardzo ładnie się wspina i nieźle się kręci. Największym atutem jest jednak jego wytrzymałość. Pozwala ona dobić cel jeżeli zostało mu mało punktów wytrzymałości a na plecach masz samolot przeciwnika o przeciętnej sile ognia.

Jeżeli wróg jest na dobiciu to karabinki 12 mm są w stanie zadawać obrażenia z 600-700 metrów. Natomiast oby zadawać przyzwoite obrażenia należy zbliżyć się w okolicę 300 metrów.

Muszę przyznać Greysharkowi rację (z którym kłóciłem się w jednym z tematów, nie pamiętam którym) - jest to obecnie najlepszy samolot premium w grze (nie licząc Bf 110 C6, Ki-88). Jest on w stanie dać bardzo dużo przyjemności z gry. A na dodatek można do niego wrzucić wyszkolonego pilota z linii F-86A Sabe lub F7U Cutlass.

Edited by TankalizatorPL, 20 May 2014 - 12:23 PM.

UNFORGIVEN MEMBER

aGentleTanker #2 Posted 20 May 2014 - 02:31 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 461
ladnie, na testserwerze gralem tez XF4 , i yl tez zaskakujaco dobry

jakub_czyli_ja #3 Posted 25 December 2014 - 08:17 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 2311 battles
  • 9,332
  • [XII-2] XII-2

Za golda z kodu CDA na T-127 kupiłem sobie pod choinkę, bo już podczas poprzedniej promocji się na niego śliniłem.

Taka sobie siła ognia, ale nie tragiczna, no i fajnie lata, podobnie jak jego wersja seryjna na VI tierze, więc fun z gry jest całkiem niezły.

Zobaczę co będzie gdy zacznę trafiać na VI tiery, pewnie będzie dużo słabiej.

Kilka miesięcy później: maczmaker się zmienił i robi głównie bitwy na własnym tierze. Bardzo mi się podoba kadłub o charakterystykach wyższego tieru (no, może nieco obciętych) w starciach z samolotami które cierpią na niedomiar mocy, nawet siła ognia nie przeszkadza, bo jak 109 mają problemy z walką energetyczną, to praktycznie wszystko ma.

Trzyma energię, trzyma prędkość, rozpędza się, odzyskuje boosta.

No i jak dobrze poleci, to zarobi też fajnie.

Po 1.9 zmiana działania uzbrojenia jakoś nie zaszkodziła - jest na tyle szybki, że jest w stanie w przypadku większości celów dojść na niewielką odległość i użyć DPSu.

Edited by jakub_czyli_ja, 24 December 2015 - 09:32 PM.

jakub_czyli_ja #4 Posted 07 January 2018 - 12:54 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 2311 battles
  • 9,332
  • [XII-2] XII-2

A teraz część 2.0 - straszna kupa.

Spłaszczenie charakterystyk samolotów spowodowało, że wykorzystywanie prędkości przestaje rekompensować żenującą siłę ognia - nie da się rozebrać samolotu tego samego tieru w czasie jednego przejścia do maksymalnego zasięgu do 0.

No i wywalili go ze sklepu.

Edited by jakub_czyli_ja, 07 January 2018 - 12:54 PM.

jakub_czyli_ja #5 Posted 09 October 2018 - 09:18 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 2311 battles
  • 9,332
  • [XII-2] XII-2

Po kolejnym teście mam wrażenie, że coś im się zbugowało, i nie wiedzą co - wisiałem na szczycie pętli bardzo blisko za Hurricane'm, prażyłem w kuper i spadło mu tyle HPków co kot napłakał.

Nawet z takim śmiesznym dpsem powinno schodzić dużo więcej, no i prototyp Wildcata tier niżej z takim samym uzbrojeniem radzi sobie sporo lepiej.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users