Jump to content

Zbliża się Kalendarz adwentowy World of Warplanes!

• This topic is locked This topic is locked
91 replies to this topic

SithPOET #81 Posted 27 December 2014 - 10:42 AM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 28 battles
  • 393

obecnie przeinacza się pojęcie oszczędności - bo powstają one dopiero wtedy gdy nadwyżkę kapitału, która powstała w dowolny sposób, przeniosę na następny okres rozliczeniowy

więc to, iż za paliwo załaciłem 4,5zł a nie 5,5zł jak m-c temu - to nie oszczędność - ta 1zł stanie się oszczędnością gdy ją odłożę a nie skonsumuję - ale tylko wtedy gdy w budżecie miesięcznym założyłem koszt paliwa w cenie 5,5zł/l i dodatkowo trakowałem to jako koszta stałe - bo nie zawsze mniejsze koszta z automatu stają się oszczędnością! po prostu ponoszę niższe koszta!

przykład z nie poniesieniem kosztów jako oszczędności też nie jest dobry

w ujęciu, że oszczędności to róznica w dochodzie i wartości konsumpcji, pozwala na stwierdzenie, że jeśli wydałem mniej to zaoszczędziłem, jednakże tylko w wypadku dóbr i usług zaspokajających podstawowe potrzeby (dół piramidy potrzeb Maslowa)

czyli wydając na dobra w grze mniej nie oszczędzam - ponoszę jedynie niższe koszta (ale właśnie ponoszę je z nadwyżki finasnowej czyli z oszczędności - bo jakby mi na chleb nie miało starczyć to pemki bym nie nabył - jeśli robisz inaczej, zapraszam do gabinetu psychologicznego)

sturmovikgsp #82 Posted 27 December 2014 - 10:56 AM

Command Chief Master Sergeant

• Advanced Member
  • 3 battles
  • 694

View PostSithPOET, on 27 December 2014 - 10:42 AM, said:

bo jakby mi na chleb nie miało starczyć to pemki bym nie nabył - jeśli robisz inaczej, zapraszam do gabinetu psychologicznego)

W takim razie ja poproszę o namiary do dobrego psychologa :amazed:

Jeśli planowałem kupić premkę, a w międzyczasie pojawiła się okazja, że jest o ileś procent tańsza niż zazwyczaj to bez zbędnego ekonomicznego bełkotu na chłopski rozum oszczędziłem sobie, bo i tak planowałem kupić. Chociaż tak - nasi forumowi magistrowie mają całkowitą rację z podręcznikowego punktu widzenia.

Lone Wolf

SithPOET #83 Posted 27 December 2014 - 11:34 AM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 28 battles
  • 393

View Poststurmovikgsp, on 27 December 2014 - 10:56 AM, said:

W takim razie ja poproszę o namiary do dobrego psychologa :amazed:

Jeśli planowałem kupić premkę, a w międzyczasie pojawiła się okazja, że jest o ileś procent tańsza niż zazwyczaj to bez zbędnego ekonomicznego bełkotu na chłopski rozum oszczędziłem sobie, bo i tak planowałem kupić. Chociaż tak - nasi forumowi magistrowie mają całkowitą rację z podręcznikowego punktu widzenia.

nie - jedynie uszczupliłeś o mniejszą kwotę swoje oszczędności - poniosłeś niższe koszta - premka do gry to 3-4 poziom w piramidzie - tylko poziom 1 i 2 to podstawowe potrzeby (tu np. opłata za dostęp do internetu już bym kwalifikował do tzw, pierwszej potrzeby)

bo na chłopski rozum to nasz kraj dalej zieloną wyspą i opływa w dobrobycie - choć mędrca szkiełko i oko co innego widzi

Edited by SithPOET, 27 December 2014 - 11:36 AM.

sturmovikgsp #84 Posted 27 December 2014 - 12:37 PM

• Advanced Member
  • 3 battles
  • 694

Block Quote

bo na chłopski rozum to nasz kraj dalej zieloną wyspą i opływa w dobrobycie

Tutaj to akurat zupełnie na odwrót. Chłopski rozum widzi kraj gnijącej pleśni.

Lone Wolf

SithPOET #85 Posted 27 December 2014 - 01:11 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 28 battles
  • 393

View Poststurmovikgsp, on 27 December 2014 - 12:37 PM, said:

Tutaj to akurat zupełnie na odwrót. Chłopski rozum widzi kraj gnijącej pleśni.

i dalej głosuje na tych którzy do tego doprowadzili

Greyshark #86 Posted 27 December 2014 - 01:34 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

Aragornos #87 Posted 27 December 2014 - 03:49 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 174 battles
  • 143
  • [_UN_] _UN_

View PostSithPOET, on 27 December 2014 - 10:42 AM, said:

obecnie przeinacza się pojęcie oszczędności - bo powstają one dopiero wtedy gdy nadwyżkę kapitału, która powstała w dowolny sposób, przeniosę na następny okres rozliczeniowy

więc to, iż za paliwo załaciłem 4,5zł a nie 5,5zł jak m-c temu - to nie oszczędność - ta 1zł stanie się oszczędnością gdy ją odłożę a nie skonsumuję - ale tylko wtedy gdy w budżecie miesięcznym założyłem koszt paliwa w cenie 5,5zł/l i dodatkowo trakowałem to jako koszta stałe - bo nie zawsze mniejsze koszta z automatu stają się oszczędnością! po prostu ponoszę niższe koszta!

przykład z nie poniesieniem kosztów jako oszczędności też nie jest dobry

w ujęciu, że oszczędności to róznica w dochodzie i wartości konsumpcji, pozwala na stwierdzenie, że jeśli wydałem mniej to zaoszczędziłem, jednakże tylko w wypadku dóbr i usług zaspokajających podstawowe potrzeby (dół piramidy potrzeb Maslowa)

czyli wydając na dobra w grze mniej nie oszczędzam - ponoszę jedynie niższe koszta (ale właśnie ponoszę je z nadwyżki finasnowej czyli z oszczędności - bo jakby mi na chleb nie miało starczyć to pemki bym nie nabył - jeśli robisz inaczej, zapraszam do gabinetu psychologicznego)

proponowalbym niektorym zapisac to na papierze lub wygrawerowac na szklance od mleka i powiesic nad monitorem...  

Greyshark #88 Posted 27 December 2014 - 04:32 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA
Propozycje domorosłych ekonomistów to można zwinąć w rurkę i wsadzić głęboko gdzieś. Napisałbym gdzie i nawet by się zrymowało, ale zachowajmy jakiś poziom kultury.

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

SithPOET #89 Posted 27 December 2014 - 05:12 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 28 battles
  • 393
tylko nie domorsłych - ok!

Greyshark #90 Posted 27 December 2014 - 05:19 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

View PostSithPOET, on 27 December 2014 - 06:12 PM, said:

tylko nie domorsłych - ok!

To nie było do Ciebie, tylko do domorosłych ekonomistów :)

sturmovikgsp #91 Posted 27 December 2014 - 05:29 PM

• Advanced Member
  • 3 battles
  • 694

View PostAragornos, on 27 December 2014 - 03:49 PM, said:

proponowalbym niektorym zapisac to na papierze lub wygrawerowac na szklance od mleka i powiesic nad monitorem...  

Nie ma takiej potrzeby, nawet gdyby ów rada zawierała interpunkcje i polskie znaki diakrytyczne. Wystarczy nam ciemnym chopom, że raz na jakiś czas Aragornos wytłumaczy na czym świat stoi i już wiemy jak na co patrzeć :)

Lone Wolf

Aragornos #92 Posted 27 December 2014 - 08:25 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 174 battles
  • 143
  • [_UN_] _UN_

View Poststurmovikgsp, on 27 December 2014 - 05:29 PM, said:

Nie ma takiej potrzeby, nawet gdyby ów rada zawierała interpunkcje i polskie znaki diakrytyczne. Wystarczy nam ciemnym chopom, że raz na jakiś czas Aragornos wytłumaczy na czym świat stoi i już wiemy jak na co patrzeć :)

i jak milo, ze trafilo  :-)

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users