Jump to content

Lockheed F-94D Starfire

• Please log in to reply
33 replies to this topic

Greyshark #1 Posted 17 December 2014 - 03:21 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 13200 battles
  • 5,260
  • [JFA] JFA

Nowy amerykański samolot wielozadaniowy 9 tieru.

Spoiler

Na razie ze stockowymi silnikami oraz ulepszonym działkiem Vulcan. Działko jest świetne ze względu na szybkostrzelność i prędkość wylotową, wadą jest krótki czas przegrzania - 4 sekundy. No i wymaga sporej praktyki w celowaniu. Samolot szybki, niestety ma tylko 20 sekund boosta, przez co nie byłem w stanie uciec w górę przed 209. No ale wiadomo, niemiecki samolot musi być lepszy.

Gra się tym jak ciężkim myśliwcem czyli BnZ. Ciekawi mnie jak będzie się ten samolot zachowywał po zamontowaniu 24 rakiet :) Ogólnie ciekawy, mam nadzieję że po zamontowaniu najlepszego silnika stanie się dużo lepszy.

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

mazur131313 #2 Posted 17 December 2014 - 06:18 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 14600 battles
  • 216
  • [JFA] JFA
Działko Vulcan na papierze wygląda niesamowicie...

jakub_czyli_ja #3 Posted 10 May 2015 - 04:35 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 19245 battles
  • 7,975
  • [XII-2] XII-2

Na całkowitym stocku to od wypimpanych VIII odróżnia go chyba tylko większa prędkość przelotowa.

Na 4 kilometrach zadyszka, działka też szału nie robią, mam wrażenie że na F2G były celniejsze.

Tragedii z możliwościami jakoś nie ma, ale to co latałem to z VIII, bo mi się okres ochronny jeszcze nie skończył.

Edit: jak się kończy okres ochronny, to wyłazi beznadzieja tego samolotu w kontekście WoWP.

Po pierwsze to IX tier, więc chętnych w kolejce śmieszna ilość.

Po drugie, to multirol, więc tych chętnych z kolejki może wziąć ze dwa razy, zanim toto trafi do bitwy.

Szkoda było na niego kasy, mogłem kupić F6U.

Jako amerykański multirol wyżej VI tieru sam samolot też jest pomyłką - niewymaksowany ani szybki, ani zwrotny, ani mocno strzela.

Kupiłem F6U i jest lepszy.

Edited by jakub_czyli_ja, 03 August 2015 - 10:08 PM.

Clear cache/Skasuj cache: cmd /K del /Q /F /S "%TEMP%\wargaming.net\wowp\cache"

And everything else/i wszystko inne: cmd /K del /Q /F /S "%APPDATA%\Wargaming.net\World of Warplanes"

jakub_czyli_ja #4 Posted 08 August 2015 - 10:34 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 19245 battles
  • 7,975
  • [XII-2] XII-2

Kolejna rzecz, która wychodzi dość jaskrawo w porównaniu z pozostałymi amerykańskimi IX - exp potrzebny do opracowania podzespołów.

Działka wspólne dla F2H i F6U kosztują tyle co na tych samolotach - spoko. Vulcan kosztuje tonę - spoko, nowa jakość.

Ale cena silników to jakiś absurd - za cenę jednego silnika F-94 można prawie opracować wszystkie silniki na F2H albo F6U. Wymaksowanie całego samolotu to ponad 200k expa - ciekawe dlaczego akurat ten nienadzwyczajny model jest taki drogi.

Edited by jakub_czyli_ja, 19 October 2016 - 02:08 PM.

And everything else/i wszystko inne: cmd /K del /Q /F /S "%APPDATA%\Wargaming.net\World of Warplanes"

Adamorr #5 Posted 09 August 2015 - 08:46 AM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 32765 battles
  • 266
  • [_UN_] _UN_
Kupiłem, i bardzo żałuję. Brak mi tylko vulcana- ale nie wierzę, że dużo zmieni. Tak jak napisał jakub- ceny upgradów wysokie. Generalnie dawno nie latałem tak złym samolotem. Czy do BnZ?- nie do końca jestem przekonany. W tym zakresie jest podobny do serii F4, F2G. Niby wysoko daje radę, ale jak zejdziesz niżej to musisz mieć czas na zrobienie wysokości. W odejściu w górę nie umywa się do F2H, F6, P228. Generalnie- LF wciągają go nosem a inne HF na śniadanie. Sytuacyjny samolot póki ktoś się tobą nie zainteresuje. Bez pomocy nie masz szans.

Edited by Adamorr, 09 August 2015 - 08:50 AM.

SandmanX #6 Posted 09 August 2015 - 09:19 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 22368 battles
  • 2,213
  • [D_303] D_303
F6U tez doprowadza do czerwonej goraczki, nie lata powyzej 3,5-4k, a tam sie kazda bitwa rozstrzyga na t9 praktycznie... takie z dupy pomysly WG na balans samolotow...
./ts3server_startscript.sh status
Server seems to have died

jakub_czyli_ja #7 Posted 04 November 2015 - 07:07 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 19245 battles
  • 7,975
  • [XII-2] XII-2

W związku z misjami urodzinowymi i nowymi misjami dziennymi, zainwestowałem kilkanaście kilo free expa w Vulcana.

Według nowej mechaniki właściwości lotne się nie zmieniają wraz ze zmianą uzbrojenia w danym slocie, więc samolot lata tak samo.

Wzrost siły ognia też jest niby symboliczny - całe 47 z 601, zmiana DPSa też niby nieduża, bo z 720 na 780, ale wzrost skuteczności drastyczny - pasuje do mojego stylu gry, bo działko przegrzewa się akurat kiedy kończę przejście, w czasie nawrotu częściowo się schładza. Krótkie serie są celne i pozwalają utrzymać presję na celu.

Niby nim latałem na teście, ale i tak to bardzo pozytywne zaskoczenie, ale rzucało mnie z VIII, IX pewnie będą większym wyzwaniem.

Edit: są, problemem jest zwłaszcza zwrotność i wysokość lotu, ale zdolności roztapiania samolotu z Vulcana są niesamowite. Dodatkowo całkiem niezły boost (a mam dopiero drugi silnik) pozwalają na krótkie ataki od dołu z agresywnym nabieraniem wysokości, zwrot w pionie i ucieczkę w dół, żeby nie przeciągnąć.

Edited by jakub_czyli_ja, 06 November 2015 - 10:42 PM.

Falathi #8 Posted 27 February 2016 - 10:58 AM

Polish Community Coordinator

• WG Staff
  • 3324 battles
  • 1,010
  • [WG] WG

Kupiłem, korzystając z promocji. Coś mnie podkusiło, żeby olać początkowo silniki, wykorzystać zgromadzonego ekspa i z miejsca zainstalować Gatlinga. 

Patrząc na wyniki - słuszna decyzja, zwłaszcza w obecnych realiach. Samolot nie jest nie wiadomo jak zwrotny. Prędkość nie jest zła, ale bez szału. Stosunkowo niski pułap daje się mocno we znaki. Ilość HP niby przyzwoita, a mam wrażenie, że maszynka potrafi ot tak eksplodować i jest dość wrażliwa.

Z topowym silnikiem przyśpieszenie zapewne będzie lepsze, podobnie jak prędkość maksymalna, ale mając Vulcana mogę już teraz korzystać z chyba najlepszej cechy tego samolotu, jaką jest zdolność do kasowania przeciwnika w jednym ataku. Ewentualnie, jeśli nie wyjdzie, to ubytek HP plus ewentualny krytyk powodują, że delikwenta łatwo jest dobić. 

Caught on tape, yet anonymous 

WG CC - ja bez żadnego trybu

LORDDOOMSDAY #9 Posted 27 February 2016 - 11:18 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 14769 battles
  • 2,692
  • [_UN_] _UN_

View PostFalathi, on 27 February 2016 - 11:58 AM, said:

Kupiłem, korzystając z promocji. Coś mnie podkusiło, żeby olać początkowo silniki, wykorzystać zgromadzonego ekspa i z miejsca zainstalować Gatlinga. 

Patrząc na wyniki - słuszna decyzja, zwłaszcza w obecnych realiach. Samolot nie jest nie wiadomo jak zwrotny. Prędkość nie jest zła, ale bez szału. Stosunkowo niski pułap daje się mocno we znaki. Ilość HP niby przyzwoita, a mam wrażenie, że maszynka potrafi ot tak eksplodować i jest dość wrażliwa.

Z topowym silnikiem przyśpieszenie zapewne będzie lepsze, podobnie jak prędkość maksymalna, ale mając Vulcana mogę już teraz korzystać z chyba najlepszej cechy tego samolotu, jaką jest zdolność do kasowania przeciwnika w jednym ataku. Ewentualnie, jeśli nie wyjdzie, to ubytek HP plus ewentualny krytyk powodują, że delikwenta łatwo jest dobić. 

Akurat w tym samolocie silniki to konieczność. Fajnie się wspina. Dobrze zachowuje energię 4000+ m. Niejeden HG2 czy P228 może się zdziwić. Ale koniecznie trzeba trzymać pułap i boosta w zapasie.

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

Falathi #10 Posted 27 February 2016 - 12:15 PM

Polish Community Coordinator

• WG Staff
  • 3324 battles
  • 1,010
  • [WG] WG

View PostLORDDOOMSDAY, on 27 February 2016 - 11:18 AM, said:

Akurat w tym samolocie silniki to konieczność. Fajnie się wspina. Dobrze zachowuje energię 4000+ m. Niejeden HG2 czy P228 może się zdziwić. Ale koniecznie trzeba trzymać pułap i boosta w zapasie.

Boosta na pewno. W ogóle zauważyłem, że taktyka którą opisuje Jakub sprawdza się na nim bardzo dobrze: znajdujemy przeciwnika powiedzmy 500-1000m wyżej, świeca z boostem, Vulcan i odwrót zanim przeciągniemy/boost się skończy. 

I zasadniczo lecę na 3, maksymalnie 4km, nie wyżej. Zauważyłem, że po przekroczeniu bariery 4km osiągi bardzo spadają. 
PS Mam już drugi silnik, jest lepiej. Dalej jednak twierdzę, że największą różnicę na tym samolocie robi Vulcan z uwagi na możliwość zmasakrowania przeciwnika w jednym podejściu. 

Caught on tape, yet anonymous 

WG CC - ja bez żadnego trybu

jakub_czyli_ja #11 Posted 10 June 2016 - 04:06 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 19245 battles
  • 7,975
  • [XII-2] XII-2

A obecnie to jedna z najfajniejszych IX.

Po rebalansach jest szybki, wygląda na to, że WG ustaliło niszę, przynajmniej niektórych, multiroli jako zabójców ciężkich.

F-94 jest prawie tak samo szybki, podobnie ma porównywalny boost, jest za to zwrotniejszy no i przywala z Gatlinga.

SandmanX #12 Posted 10 June 2016 - 04:48 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 22368 battles
  • 2,213
  • [D_303] D_303
Z nim nic nie zmieniali od dłuższego czasu, F7U tez zabójca ciężkich.
./ts3server_startscript.sh status
Server seems to have died

w_wilk #13 Posted 19 October 2016 - 12:47 PM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 10017 battles
  • 93
Drodzy użytkownicy napiszcie opinie który z pary do zrobienia w tej linii (F94 - F6) jest ciekawszy i obecnie lepiej lata.

LORDDOOMSDAY #14 Posted 19 October 2016 - 12:54 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 14769 battles
  • 2,692
  • [_UN_] _UN_
F94D. Każda inna opinia jest z D.... :trollface:

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

Simon_lord #15 Posted 19 October 2016 - 12:56 PM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 13141 battles
  • 1,088
  • [_UN_] _UN_

Ciekawszy to na pewno jest F-94D Starfire, ze względu na swoje unikatowe działko VULCAN, które topi HP w momencie. Lata też świetnie i wysoko, długi boost. Taki morderca ciężkich myśliwców, pod warunkiem, że się pilnuje boosta, prędkości i wysokości. Mój ulubiony statek powietrzny od dawna, i wygląda jak z Gwiezdnych Wojen :-)

Tu tylko boty niby ale zobacz co robi działko: https://www.youtube....h?v=jT6kM8K9Y_Y

Edited by Simon_lord, 19 October 2016 - 01:01 PM.

UNFORGIVEN MEMBER

_Kilroy_ #16 Posted 19 October 2016 - 02:01 PM

Command Chief Master Sergeant

• Beta Tester
  • 18980 battles
  • 876

View PostSimon_lord, on 19 October 2016 - 01:56 PM, said:

wygląda jak z Gwiezdnych Wojen :-)

^^This. Pół x-winga i do tego jeszcze robi robotę.

w_wilk #17 Posted 19 October 2016 - 08:03 PM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 10017 battles
  • 93
Dzięki za wszystkie opinie - kupiłem. Ale napiszcie czy opłaca się używać rakiet i jak nimi strzelać. I jeszcze jakiego wyposażenia używacie.

Edited by w_wilk, 19 October 2016 - 08:04 PM.

LORDDOOMSDAY #18 Posted 19 October 2016 - 08:19 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 14769 battles
  • 2,692
  • [_UN_] _UN_
Opłaca ale trzeba poćwiczyć. Najlepiej na czoło. Strzelają salami po 4. HF spadają jak liście. Na Iły taka salwa też fajna. Można też próbować na czoło z daleka. Czekasz aż leszcz będzie 1400-1500 m przed Tobą i walisz. Czasami wejdzie i po ptakach. Poza tym te rakiety nie powodują znacznego spadku prędkości i zwrotnosci. Tyle na początek. 

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

w_wilk #19 Posted 19 October 2016 - 09:14 PM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 10017 battles
  • 93

View PostLORDDOOMSDAY, on 19 October 2016 - 08:19 PM, said:

Opłaca ale trzeba poćwiczyć. Najlepiej na czoło. Strzelają salami po 4. HF spadają jak liście. Na Iły taka salwa też fajna. Można też próbować na czoło z daleka. Czekasz aż leszcz będzie 1400-1500 m przed Tobą i walisz. Czasami wejdzie i po ptakach. Poza tym te rakiety nie powodują znacznego spadku prędkości i zwrotnosci. Tyle na początek. 

Dzięki a jakie masz na nim wyposażenie ?

Edited by w_wilk, 19 October 2016 - 09:14 PM.

qameOver_ #20 Posted 20 October 2016 - 04:11 AM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 23597 battles
  • 1,302
  • [_UN_] _UN_
Co do rakiet na nim-  to dlatego zrobiłem ten samolot. 24 szt.- 6 x po 4 w salwie. Chybić ciężko. WARTO !!!! A filmik z rakietami  wstawie jak zmontuje coś.

Edited by kolega26, 20 October 2016 - 07:52 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users