Jump to content

P-40 M 105

• Please log in to reply
5 replies to this topic

husky011 #1 Posted 26 December 2014 - 12:14 PM

Senior Airman

• Member
  • 266 battles
  • 43
  • [MFT] MFT

U vreme kada je SSSR dobijao pomoc od zapadnih saveznika, poprilican broj aviona Curtiss P-40, u raznim verzijama, od C do N i K je poslan kao pomoc savezniku iz Amerike.

Kako nije bilo dovoljno Allisonovih motora kao zamena za istrosene, Rusi su se dosetili da u P-40 E ugrade svoje motore Vk M105P koji su inace korisceni na avionima tipa Jak.

Kako je P-40 tezi avion, a M 105 slabiji od Alissona tako su i performanse aviona opale u odnosu na originalne americke primerke.

Tako je nastala specificna varijanta P-40 M105.

U igri ovde se radi o premijum multirol avionu petog tira koji je nesto slabiji od originalnog P-40 sa americke linije ali sa druge strane uz dobru tehniku i strategiju moze biti vrlo opasan protivnik.

Ovo je avion druge linije, sporiji je i losije se penje od americkog, mada su isto naoruzani i imaju istu vatrenu moc kada je P-40 istrazen do kraja.

Za razliku od obicnog P-40 nosi cetiri ruske rakete Rs 82mm a ne trostruke bazuke.

Taktika sa ovim avionom je da se popnes na 1500m i cekas da se bitka zakuva a onda uletis i pomlatis sve sto mozes.

Odlicno se, bar meni, pokazao kao lovac Iljusina, posto njegovih 6 mitraljeza 12,7mm iseku bilo kog protivnika i prave poprilicnu stetu i na ovom oklopljenom jurisniku.

Moja taktika je doci Iljusinu iza ledja i ispaliti sve cetiri rakete uz zasipanje kisom metaka.

To uvek uspe iz prve...

U neke dogfighte se sa ovim avionom ne treba upustati jer ima manevarske karakteristike nesto malo bolje od cigle sa krilima, ali je opet sa druge strane relativno brz i to treba koristiti.

Uvek treba ici na ostecene protivnike ili one koji su zauzeti jurnjavom sa drugim prijateljskim lovcima.

Ovo je avion koji u dve sekunde preciznog rafala moze da prepolovi ili obori bilo koji laki lovac na cetvrtom i petom tiru.

Zaradjuje u proseku oko 50 000 srebrnjaka po dobijenoj partiji sa tim sto ova suma moze biti iz znatno veca u sta sam se i sam uverio.

Njegova vrednost je i u tome sto trenira posade za druge ruske lovce, cime je uz dobru zaradu moja preporuka za kupovinu premijum aviona petog tira.

Husky011

Attached Files

• Attached File   p-40-m-105.png   27.31K

SAVKESAVKE #2 Posted 26 December 2014 - 01:15 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 2 battles
  • 122
  • [JFA] JFA
ima finih saveta, meni je ovo omiljeni premium avion, top je neverovatan, nije ni tako neokretan, posto ima manji optimalni prag leta na nizim visinama je bolji od P40 i dole sve protivnike mozes razvaliti u HEADON-u a kad ti se spuste visoko letaci treba izbeci prvi napad i onda ih pocepati, moj rekord sa silverom na ovim avionu je 132 000 na 8 kilova :coin:

husky011 #3 Posted 26 December 2014 - 02:16 PM

Senior Airman

• Member
  • 266 battles
  • 43
  • [MFT] MFT

Da, odlicna masina...meni je nekako legao..za razliku od obicnog P-40 kog nisam voleo.

Rekord ti je odlican, moj je oko 75 000 silvera i sest kilova za ovih nekoliko misija koje sam sa njim odigrao.

Arguso #4 Posted 11 February 2015 - 05:23 PM

Airman Basic

• Member
  • 0 battles
  • 8
  • [ELITO] ELITO
Šta kačite od modula (Equipment) na P-40 M105 i da li ima smisla nositi rakete?

SAVKESAVKE #5 Posted 17 February 2015 - 12:21 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 2 battles
  • 122
  • [JFA] JFA
Da, ako znas da pogodis njom avion

husky011 #6 Posted 20 February 2015 - 09:33 AM

Senior Airman

• Member
  • 266 battles
  • 43
  • [MFT] MFT

Ja ih nosim, ali iskljucivo za gadjanje Iljusina ili drugih jurisnika dok si neposredno iza njih.

To je ipak RS 82 i nije bas najpogodniji za ciljeve na zemlji, tj ima mali ucinak ako ne ispalis sve cetiri na isti cilj, ali rakete na ovom avionu koriste...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users