Jump to content

Misje miesięczne: Błyskawica z Antypodów

• Please log in to reply
89 replies to this topic

jadenacukrze #41 Posted 04 March 2015 - 02:25 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 97 battles
  • 297

View PostPeterptr_PL, on 03 March 2015 - 09:50 AM, said:

No chyba za przeproszeniem poj***ło...no damy wam 6 "prostych" misji....co dostajamy, no przykro mi ale tylko dane samoloty....no to [edited]jak zwykle zajebiscie, ponownie zaczyna mnie omijać kolejna maszyna...bo znów WG zapomina, że nie wszyscy to pieprzeni maniacy i mają wszystkie V, VI, VII itd. z każdej nacji....znowu, Jak-3RD mnie ominął, SP i IS-6 w WoT też, nie wspominając o WZ-111...masakra...

misje są proste uwierz, Łagg-3, Mig-3 możesz kupić albo wylatać i nie ma to żadnego wpływu na Twoje wykonanie

za tone golda możesz jeszcze dzisiaj  mieć X...

Edited by darsen_lans, 04 March 2015 - 02:35 PM.

Peterptr_PL #42 Posted 04 March 2015 - 03:09 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 38 battles
  • 103

View Postdarsen_lans, on 04 March 2015 - 02:25 PM, said:

misje są proste uwierz, Łagg-3, Mig-3 możesz kupić albo wylatać i nie ma to żadnego wpływu na Twoje wykonanie

Misje może i są proste, ale mam uczulenie na ruską nację w obu grach WG(prócz IŁa, ale to inna historia) i dlaczego ktoś ma mnie zmuszać do grania nim, daje 100 że kolejne misje będą dotyczyć kolejnych samolotów V tieru, kończąc na jedynym chinskim Tomahawku, żeby było śmisznie.

Greyshark #43 Posted 04 March 2015 - 03:15 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

View PostPeterptr_PL, on 04 March 2015 - 04:09 PM, said:

Misje może i są proste, ale mam uczulenie na ruską nację w obu grach WG(prócz IŁa, ale to inna historia) i dlaczego ktoś ma mnie zmuszać do grania nim, daje 100 że kolejne misje będą dotyczyć kolejnych samolotów V tieru, kończąc na jedynym chinskim Tomahawku, żeby było śmisznie.

Nikt cię do niczego nie zmusza, misje nie są obowiązkowe. Ja mam np. uczulenie na migdały i to że są dostępne w sklepach nie oznacza że jestem zmuszony je jeść.

Oczywiście że kolejne misje będą dotyczyły samolotów V tieru, jest to wyraźnie napisane w opisie misji. Daj 100.

EDIT: jesteś uczulony na ruską nację w WoT i WoWp a płaczesz że nie dostałeś Jaka-3RD i IS-6? Wiesz że one są rosyjskie i mogą wywołać jakąś niepożądaną reakcję alergiczną?

Edited by Greyshark, 04 March 2015 - 03:21 PM.

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

jadenacukrze #44 Posted 04 March 2015 - 03:15 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 97 battles
  • 297
nie wierze, że trzeba będzie premki użyć ale reszta to fakt ma być 5

jakub_czyli_ja #45 Posted 04 March 2015 - 03:22 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7229 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

View Postdarsen_lans, on 04 March 2015 - 02:25 PM, said:

No niekoniecznie, bańki ekspa nie kupisz, musisz ją tak czy inaczej wylatać.

jadenacukrze #46 Posted 04 March 2015 - 03:53 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 97 battles
  • 297
na czołgach ma

jakub_czyli_ja #47 Posted 04 March 2015 - 04:45 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7229 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

View Postdarsen_lans, on 04 March 2015 - 03:53 PM, said:

na czołgach ma

Raczej też nie ma.

Free exp z czołgów jest mocno fetyszyzowany przez hardkorowych graczy w WoWPa - w czołgach tak samo trzeba go wyjeździć jak w WoWP wylatać, i albo mieć go w wysokości 1/20 zdobytego, albo przetopić za golda wyjeżdżonego na elitarnym czołgu.

Oczywiście są tacy, którzy przetapiają i mają X tiery w dniu ich wprowadzenia, ale ostrożne szacunki pokazują, że tego expa trzeba zbierać przez jakieś 2k bitew żeby dobić do X.

V tier kosztuje po taniości ~25k expa, żeby nazbierać go w wersji free, trzeba nastukać pół bańki expa i nie wydać nic z nazbieranego wolnego. Może zbyt pesymistycznie, ale jakoś nie sądzę, że statystyczny gracz mający łącznie 1,5M bazowego expa (co wliczając eventy może dać pi razy oko 2M rzeczywistego) ma zachomikowanego free expa z ostatniej ćwierci bitew.

No i mamy jeszcze 5 kolejnych misji na samolotach które możliwe że zajmują kolejne miejsca w rankingu niepopularnych V tierów, więc jednorazowy wystrzał z free expa byłby nieco bezsensowny.

SandmanX #48 Posted 04 March 2015 - 05:01 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303

Wystarczyc grac duzo ESL i nie ma problemow z goldem do topienia na free expa, ale to jest glupota zrobic t10 i miec na nim zaloge bez perkow, LOL! W WoT perki daja duzo wiecej niz te w WoWp, taki silnikowy guru daje przewage, ale to nie to samo co 100% camo na medzie, niz brak tego camo.^^

Ja dla przykladu nie mam co obecnie z goldem robic, nawet mi sie ESL nie chce grac, mam jakos 21k golda + ponad rok premki, do tego w tankach 8x t8 premium, co do do konwertowania, to mam 200k free expa ponad i za bardzo nie mam na co konwertowac... brakuje mi E3 i paru innych czolgow, np obu chinoli ale mam tutaj 2x t9, ale sobie na spokojnie te czolgi robie zbijajac gwiazdki.

Ten co potrafi grac/myslec i chce miec golda to go ma za darmo, taka prawda.

Mozna sobie np kliknac free expem samolot t10, ale co mi po t10, jak na t9 czy t10 sie nie da grac normalnie? To bez sensu.

Edited by SandmanX, 04 March 2015 - 05:07 PM.

./ts3server_startscript.sh status
Server seems to have died

jadenacukrze #49 Posted 04 March 2015 - 05:45 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 97 battles
  • 297

jakub sugerowałem, że jest taka możliwość nikomu nie mówie co i jak ma robić

chłopak pisał, że nie każdy jest taki dobry i to się zgadza ale WG wychodzi z założenia, że każdy może zapłacić a nie musi - dlatego robią takie eventy i nikt nie powinien im mieć tego za złe

SandmanX #50 Posted 09 March 2015 - 09:11 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303

Misja z A6M2 wyskoczyla.

edit:

-3? Widac ze 303 od rana w domu.:trollface:

Edited by SandmanX, 09 March 2015 - 11:19 AM.

mazur131313 #51 Posted 09 March 2015 - 11:07 AM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 1300 battles
  • 270
  • [JFA] JFA
Lol ale Bfy mają teraz używanie na V tierach...

SandmanX #52 Posted 09 March 2015 - 11:28 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303
Na zero odlamkowo-zapalajaca + krotka seria w innego zero i sie pali od razu. :trollface:

Simon_lord #53 Posted 09 March 2015 - 12:54 PM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 17 battles
  • 1,097
  • [_UN_] _UN_

View PostSandmanX, on 09 March 2015 - 10:11 AM, said:

Misja z A6M2 wyskoczyla.

edit:

-3? Widac ze 303 od rana w domu.:trollface:

Masz +1, tylko powiedz jeszcze co dokładnie trzeba zrobić tym Japońcem.

UNFORGIVEN MEMBER

SandmanX #54 Posted 09 March 2015 - 01:09 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303

2 fragi + wygrac.

W plusy czy minusy generalnie nie wnikam, ale milo widziec ze pewne osoby sie tym dowartosciowuja. :trollface:

Edited by SandmanX, 09 March 2015 - 01:11 PM.

jakub_czyli_ja #55 Posted 09 March 2015 - 05:46 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7229 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2
No, za 3 podejściem, w tym dwa asiory wbite.

jadenacukrze #56 Posted 09 March 2015 - 10:50 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 97 battles
  • 297
ja wymęczyłem chyba w 10. bitwie - czuje sie w tym japoncu jak chlopiec do bicia a pali sie jak szmata ;)

ulmus_montana #57 Posted 10 March 2015 - 06:23 AM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 4 battles
  • 487

Jak mawiają górnicy, "ktoś tu mnie robi w ciula".

Niby misje są dość łatwe jak dotąd ale krew mnie zalewa, jak pomyślę, że ktoś dostał prawdziwą kasiorę (nie golda - żywą mamonę) za wymyślenie ukrytych misji miesięcznych. Mało tego, ktoś z jeszcze większą pensją to przyklepał!

"Dajmy graczom misje miesięczne w których nie będą wiedzieli ani kiedy, ani co, ani czym. Niech to będzie taka rosyjska ruletka dla obłąkanych na V tierze.

Ci co mają dwa hektary hangaru i całe dni na podziwianie go, mogą spać spokojnie, maszyn nie zabraknie. Kto grindował wszystko, to sobie odkupi. Jak ktoś mieści się w kategorii mormalnego (statystycznego) gracza, to ma (sorry, taki mamy klimat) przekichane.

Niby, na pierwszy rzut oka, wszystko gra. Misje łatwe. Na popularnym, dość prostym do zrobienia tierze. Nawet "fun factor" jest zapewniony, bo niespodzianki. Tylko dlaczego mam wrażenie, że ktoś ten pomysł "przefajnował"?

Będąc statystycznym graczem, niekoniecznie z głębokiej prowincji, poleciałbym (nomen omen) na misje za trzeciotierową fruwajkę, nawet tylko po to, żeby ją mieć i podziwiać. Challenge accepted! Bardzo bym chciał jednakoż, żeby devsi poza wyzwaniem dali mi też szansę powodzenia.

Można by ogłosić poszczególne misje z wyprzedzeniem? Po co? Żeby gracze wygrindowali/podekspili potrzebne maszyny?

Czemu dać kilka dni na wykonanie zadania? Żeby komuś zachciało się postarać bardziej?

Czemu dać przeciętnemu graczowi satysfakcję z tego, że jak przynołlajfi/wygrinduje/przetopi/przyskiluje (niepotrzebne skreślić), to poza nagrodą, będzie miał jeszcze satysfakcję?

Lepiej postawić na totalny random. Because... (you know what I mean)

Nie zrozumcie mnie źle. I tak robię te misje, bo "challenge accepted" zobowiązuje, tylko że jako gracz lubię się postarać, a mam wrażenie, że z drugiej strony barykady to się nie postarano.

(Irony mode ON)

WP WG

GJ

FORTES FORTUNA ADIUVAT

jakub_czyli_ja #58 Posted 10 March 2015 - 07:16 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7229 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

Osobiście wyszedłem z założenia, że i tak na forum ktoś chlapnie, że misja jest. A że w czasie jak mi się kompiluje jakoś nudę zabijam, to i fakt wyskoczenia misji zauważę.

Gram głównie w zarządzanie hangarem, staram się grindować linie równolegle, bo nigdy nie wiadomo, który samolot stanie się nagle OP w nowej wersji.

Doświadczenia z WoTa podpowiadały, żeby za rozdawanego golda kupować tylko i wyłącznie miejsca w garażu (żadnej premki, konsumabli ani innych takich), więc IV albo V tier do misji to kwestia kilku klików.

Do drugiego rodzaju misji, czyli uszkodzeń/fragów/celów naziemnych w ilościach hurtowych też mam samoloty, bo od VI tieru zatrzymuję te, którymi mi się latało najfajniej (A-5, Korsarz - odpowiednio poleciana bitwa - atakowanie Iłów - i 1k zadanych uszkodzeń wpadało).

Większi hoarderzy ode mnie mają pewnie wszystko jak leci, więc mają jeszcze łatwiej, a nigdy nie rozumiałem fraczy, którzy cały czas balansują na krawędzi - brak wolnego miejsca w garażu, brak kasy...

Takie czajenie się WG, jak większość czajeń, uważam za głupie i pozbawione większego sensu. Gdyby WG rzeczywiście się postarało, mogłoby wepchać te 5 misji na Wirawaja do systemu losowych misji dziennych, ale wtedy musiałoby jakoś rozwiązać jakże oryginalny problem który sobie stworzyło, że misje dzienne zapychają się totalnie nieopłacalnymi misjami na najwyższe tiery jakie gracz ma.

No i zapewnić, że każdemu wylosuje w ciągu miesiąca wszystkie 6 misji niezależnie od tego, czy misje dzienne będzie wbijał, czy teżnie.

mazur131313 #59 Posted 13 March 2015 - 08:48 AM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 1300 battles
  • 270
  • [JFA] JFA
Dziś kolejna - 10 celów naziemnych samolotem szturmowym - niestety nie premium (Ił 2 (t) odpada). Maksymalnie 2 przeloty - jedna z szybszych i łatwiejszych misji.

jakub_czyli_ja #60 Posted 13 March 2015 - 09:02 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7229 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

A czekałem na jakąś promocję na Ju-87 :/

No i kuźwa będzie, dokładnie wtedy, gdy skończy się misja.

Edit: o kuźwa. ale gruba będzie, nawet na VIII tiery, zbankrutuję się na Ła-9, Jaka 15 i Taśkę

Edited by jakub_czyli_ja, 13 March 2015 - 09:15 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users