Jump to content

co dalej ? - urozmajcenie, pomysły

pomysły graczy

• Please log in to reply
316 replies to this topic

kotnapuszczy #281 Posted 16 March 2020 - 11:42 AM

Airman Basic

• Member
  • 747 battles
  • 2
  • [TGUN] TGUN
Wróciłem do WoWp-a po długiej przerwie i gra mi się przyjemnie. Nie mam wyśrubowanych wymagań. Wystarczy mi grywalność i odstresowująca gra. Chciałbym zapytać tu, bo nie znalazłem na forum, dlaczego nie ma bombowców brytyjskich. Dziwi mnie również ubogie drzewko europejskie. Zwłaszcza to drugie można by rozbudować o samoloty włoskie, rumuńskie i oczywiście polskie..

Frantiszek_D_F_J #282 Posted 16 March 2020 - 01:27 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 33805 battles
  • 2,876
  • [D-FJ] D-FJ

Dziwią Cię te same sprawy co innych. Nie dziw się. Zaprzestań tego. My już straciliśmy nadzieję na rozwój. Zrób to samo albo uciekaj z tej gry.

:P

jakub_czyli_ja #283 Posted 16 March 2020 - 06:43 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6234 battles
  • 9,593
  • [XII-2] XII-2

Polskie samoloty, jakiekolwiek by nie były, prawdopodobnie nie spłaciłyby kosztów ich wprowadzenia, no i byłby hejt.

Niekoniecznie dlatego, że są polskie, ale że znowu WG wypuszcza stado gównopremek niskiego tieru.

Drzewko europejskie to jakiś dziwny twór, który przypuszczam już się odbija czkawką, bo kiedyś trzeba było kupić kilka premek VIII tieru, a teraz wystarczy powiedzmy jedna, żeby obsłużyć każdą nację.

Z drugiej strony nadal nie ma odpowiedzi na podstawowe pytanie, czyli "po co?".

kotnapuszczy #284 Posted 17 March 2020 - 07:56 PM

Airman Basic

• Member
  • 747 battles
  • 2
  • [TGUN] TGUN
Dzięki za odpowiedź. Frantiszek_ z gry uciekać nie zamierzam z tak błahego powodu. W gruncie rzeczy chodziło mi najbardziej o bombowce w drzewku brytyjskim oraz brak drzewka włoskiego (ta nacja akurat rozwijała swoje lotnictwo przez całą wojnę). Drzewko europejskie nie musiało by składać się z samych premek  ale raczej przypominać to z WoT Blitz. 

Frantiszek_D_F_J #285 Posted 17 March 2020 - 09:41 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 33805 battles
  • 2,876
  • [D-FJ] D-FJ
Jakub gdzieś napisał. Dodanie niszowych premek spowoduje minusowe zyski dla WG. Powtarzam co Jakub napisał. Dodali premki co mogą zmieniać nacje. To jest strata kasy dla nich. Spójrz obiektywnie ze strony producenta gry. Im to się nie opłaca.

Edited by Frantiszek_, 17 March 2020 - 09:42 PM.

genmojzesz #286 Posted 02 August 2020 - 09:07 AM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 388 battles
  • 295
  • [-C_D-] -C_D-

grenoli coś wspominał o jakiejś dużej aktualizacji spodziewałem się że to zrobią w rocznice a tu lipa razy5 i wszystko - bida panie bida

LORDDOOMSDAY #287 Posted 04 August 2020 - 04:01 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1054 battles
  • 2,927
  • [_UN_] _UN_
W Chinach zamykają serwey WoWP podobno. XD. Zaczyna się. :bajan:

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

kill_bill_Q #288 Posted 05 August 2020 - 02:31 PM

Senior Airman

• Member
  • 3282 battles
  • 25
  • [POL1] POL1

View PostLORDDOOMSDAY, on 04 August 2020 - 04:01 PM, said:

W Chinach zamykają serwey WoWP podobno. XD. Zaczyna się. :bajan:

W zasadzie , się kończy- chiński serwer nie obsługiwany przez WG a jakiegoś chińskiego prywaciarza jechał do tej pory na wersji 1.9 bo on nie wykupił wersji 2.0 bo a porządniej wersji gry że zrozumiałych względów nikt nie aktualizował więc umarła śmiercią naturalną. 

jakub_czyli_ja #289 Posted 05 August 2020 - 03:04 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6234 battles
  • 9,593
  • [XII-2] XII-2

View Postkill_bill_Q, on 05 August 2020 - 02:31 PM, said:

W zasadzie , się kończy- chiński serwer nie obsługiwany przez WG a jakiegoś chińskiego prywaciarza jechał do tej pory na wersji 1.9 bo on nie wykupił wersji 2.0 bo a porządniej wersji gry że zrozumiałych względów nikt nie aktualizował więc umarła śmiercią naturalną. 

Albo Konghzongowi po prostu skończyła się licencja, i któraś strona stwierdziła, że przedłużanie się nie opłaca. Nie ma danych na temat populacji chińskiego serwera, więc tak na prawdę to ciężko jest stwierdzić, której.

A sam Konghzong to nie jest jakiś prywaciarz, tylko korpo powiązane z chińskim rządem (jak wszystkie w Chinach), które w wielu przypadkach jest obligatoryjnym partnerem dla zachodnich firm chcących wejść na chiński rynek.

HussarKaz #290 Posted 12 August 2020 - 11:43 PM

Senior Airman

• Member
  • 600 battles
  • 30
Na pewno MM jest do naprawy. Nie mieści mi się w głowie że gra w której połowa samolotów w bitwie to boty, ma tak niesamowicie spaprany MM. Dzisiaj rozegrałem kilka bitew i każda była, jak to się mówi w WoT, "gwałtem". Z czego jedna wygrana a reszta w d*pę. Jest to na tyle irytujące że najpewniej zrobię sobie parę dni przerwy od gry zanim doznam jakiejś traumy.

LORDDOOMSDAY #291 Posted 13 August 2020 - 06:49 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1054 battles
  • 2,927
  • [_UN_] _UN_
Proponuję zrobić sobie permanentną przerwę od tego badziewia. WG i tak ma to w zadku. MM? Zawsze był hmmm... nieporadny. Ale czy w WOT jest lepiej? T+2 wiecznie żywe. 

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

HussarKaz #292 Posted 13 August 2020 - 11:08 AM

Senior Airman

• Member
  • 600 battles
  • 30

View PostLORDDOOMSDAY, on 13 August 2020 - 06:49 AM, said:

Proponuję zrobić sobie permanentną przerwę od tego badziewia. WG i tak ma to w zadku. MM? Zawsze był hmmm... nieporadny. Ale czy w WOT jest lepiej? T+2 wiecznie żywe. 

w WoT głównym problemem MM jest to, że nie różnicuje graczy pod względem statystyk i notorycznie są bitwy gdzie jedna strona ma samych "zielonych" graczy wspartych "fioletami" a w drugiej same pomarańcze i pomidory. Bitwa trwa 3 minuty. Tutaj połowa drużyny to boty więc kurczę, powinno to jakoś zrównywać szanse a tak się nie dzieje.

jakub_czyli_ja #293 Posted 13 August 2020 - 04:29 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6234 battles
  • 9,593
  • [XII-2] XII-2

View PostHussarKaz, on 13 August 2020 - 11:08 AM, said:

w WoT głównym problemem MM jest to, że nie różnicuje graczy pod względem statystyk i notorycznie są bitwy gdzie jedna strona ma samych "zielonych" graczy wspartych "fioletami" a w drugiej same pomarańcze i pomidory. Bitwa trwa 3 minuty. Tutaj połowa drużyny to boty więc kurczę, powinno to jakoś zrównywać szanse a tak się nie dzieje.

To co piszesz nie jest prawdą, bo takie bitwy nie mogą być zestawiane notorycznie.

Zielony kolor, zależnie od obrazka, zaczyna się róznie, od 63 albo 85 percentyla graczy.

Zakładając najbardziej przyjazny pomidorom rozkład, zielony i powyżej to 37% graczy, czyli bitwy w których tacy gracze stanowią cały team, są w stanie zagospodarować drugie 37% braindeadów, zostawiając 1/4 populacji serwera samym sobie. Przy czym to jest według obrazka na którym zieleń zaczyna się tuż za byciem średniakiem.

W wersji gdzie na zieleń trzeba było sobie zapracować, czyli od 82 percentyla w górę, bitew w których jeden team byłby zielony w górę, a drugi niezielony w dół, wystarczyłoby dla kolejnych 18% braindeadów, zostawiając ponad połowę graczy w WoTa  (dokładnie 64%) grających sami ze sobą.

Więc to nie bitwy wiosna vs jesień same w sobie są problemem, ale ogólne traktowanie graczy przez WG w WoT.

Osobiście, bazując tylko i wyłącznie na własnym doświadczeniu, jestem przekonany, że w WoT, zgodnie z bazarową mentalnością kadry zarządzającej, bitwy są ustawiane. Przez tle lat, będąc non stop oskarżanym o ustawianie bitew, w końcu zacząłbym te bitwy ustawiać tak, żeby był 50%, a nie żeby zwiększyć liczbę bitew kończących się 15 do poniżej 5.

W WoWP zresztą bitwy też wyglądają na ustawiane, i wciąż istnieje opisana w patencie na maczmaker wajcha, mimo solennych zapewnień, że tak nie jest.

LORDDOOMSDAY #294 Posted 13 August 2020 - 06:49 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1054 battles
  • 2,927
  • [_UN_] _UN_
Oczywiście, że są ustawione. Pamiętam jak do OB włącznie MM był jako tako sprawiedliwy i losował po trochu skillzordów, średniaków i noobków. Jako, że ci ogarnięci potrafili przełożyć bitwy na swoją modłę to wg zaimplementowało system doboru rodem z WoT i mamy to co mamy. Kiedyś skill=wygrana. Tera to zwykły los. Czemu mnie to nie dziwi?

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

jakub_czyli_ja #295 Posted 13 August 2020 - 07:29 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6234 battles
  • 9,593
  • [XII-2] XII-2

No aż tak to nie, da się ciągnąć bitwę, ale do pewnego momentu. Jak wajcha jest przestawiona za mocno, boty po obu stronach potrafią odwalać niesamowite cudności, jedne żeby wygrać, drugie - żeby przegrać.

Ale to sowieckie i socjalistyczne wychowanie, gdzie nie można pozwolić, żeby każdy sobie bez nadzoru. I tak samo jak obywatele wiali z socjalistycznego państwa, tak samo z gry gracze odchodzą.

HussarKaz #296 Posted 13 August 2020 - 11:42 PM

Senior Airman

• Member
  • 600 battles
  • 30

View Postjakub_czyli_ja, on 13 August 2020 - 04:29 PM, said:

To co piszesz nie jest prawdą, bo takie bitwy nie mogą być zestawiane notorycznie.

No niestety w WoT to plaga i dostrzegają to nawet Community Contributorzy, np. Multi

View Postjakub_czyli_ja, on 13 August 2020 - 04:29 PM, said:

W WoWP zresztą bitwy też wyglądają na ustawiane, i wciąż istnieje opisana w patencie na maczmaker wajcha, mimo solennych zapewnień, że tak nie jest.

Wczoraj narzekałem na serię przegranych po paru minutach, dziś wajchę przestawiło w drugą stronę i zaliczyłem pod rząd 4 bitwy gdzie wynik był 800 do wyników dwucyfrowych.

Wygląda to często tak jak jeden kolega wyżej opisał - jakby po jednej stronie boty grały dużo lepiej niż po drugiej

[EDIT] trzeci dzień i znowu totalna patologia w MM, chyba sobie podaruję granie bo ile można znosić serii samych porażek, myślałem że jak tutaj większość drużyn stanowią boty to jakoś to wyrówna poziom ale jest jeszcze gorzej niż w WoT czy WoWs

Edited by HussarKaz, 14 August 2020 - 08:58 PM.

kill_bill_Q #297 Posted 18 August 2020 - 12:17 PM

Senior Airman

• Member
  • 3282 battles
  • 25
  • [POL1] POL1

Co dalej - fragment rozmowy z okazji 10 lecia WG z Victor Kislyi:

- nie wyszło nam , nie udało się , gra się nie przyjęła , nie promujemy jej, po reorganizacji ( pewnie zwolnienie całego zespołu deweloperów ) nie dokładamy do gry , wie wyłączymy jej - planów co do rozwoju brak .

In the end, it didn’t work out. I could think of more elegant reasoning. I might even say we had bad luck. But we just didn’t manage — somehow we couldn’t pull off a hobby-style dogfighting game. In terms of presentation and historical accuracy, it was the same as World of Tanks. We had iconic airplanes, iconic pilots, iconic battles. We had the Messerschmitts and Mustangs and Spitfires. But as a computer game, where you want to spend 10 minutes to let off steam and have fun, though, the amount of effort your brain had to make was more than the fun you got back. We realized we hadn’t pulled it off.

Obviously, the game is still running. We don’t promote it and push it and market it on every lamppost, but there are a couple of hundred thousand people who play it, the diehards. We’re not shutting it down. It’s slightly profitable. It’s not through the roof. It used to actually burn money, but we managed to streamline and optimize the team and our approach so that those players who love the game can still play it. We’re just not pushing it aggressively.

jakub_czyli_ja #298 Posted 18 August 2020 - 01:05 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6234 battles
  • 9,593
  • [XII-2] XII-2

Jakoś tak zapomniał o notorycznym olewaniu tego, na co gracze zwracali uwagę, że brakuje (między innymi CW), albo że odrzuca od gry (między innymi taranowanie).

No jak w dowcipie o buldogu i wyścigach psów.

No i w WoWS to potrafili się w sobie zebrać i jakieś aktywności klanowe w grze jednak wprowadzili.

kill_bill_Q #299 Posted 18 August 2020 - 02:16 PM

Senior Airman

• Member
  • 3282 battles
  • 25
  • [POL1] POL1

View Postjakub_czyli_ja, on 18 August 2020 - 01:05 PM, said:

Jakoś tak zapomniał o notorycznym olewaniu tego, na co gracze zwracali uwagę, że brakuje (między innymi CW), albo że odrzuca od gry (między innymi taranowanie).

No jak w dowcipie o buldogu i wyścigach psów.

No i w WoWS to potrafili się w sobie zebrać i jakieś aktywności klanowe w grze jednak wprowadzili.

no co ty :D

to wina graczy z wywiadu to wynika :

I don’t think it’s far from the truth to say that the three-dimensional fighting and the very high speed of the game — as humans, we’re not made for flight. We don’t have the tools. Our eyes and brains aren’t engineered by Mother Nature, through evolution, for flying and that kind of very fast movement and rapid turning and shooting. Moving on a 2D plane, with a little bit of elevation, jumping and hiding and shooting, we’re good at that, going back to our time in the jungle, our time on the savannah.

ADVERTISEMENT

World War II dogfights with a keyboard and mouse — it’s not something that everyone enjoys. Only very specially trained crazy people become military pilots. We know that not everybody can be a pilot, let alone a military pilot.

link do całego ale większość o czołgach :

https://venturebeat....world-of-tanks/

HussarKaz #300 Posted 18 August 2020 - 03:05 PM

Senior Airman

• Member
  • 600 battles
  • 30

>nie inwestuj w produkt

>dziw się że nie przynosi zysków

Chociaż i tak prawda jest taka że w przeciwieństwie do WoT czy WoWs, WoWp musiał się przebijać na rynku gdzie nisza była już zajęta - zajął ją wcześniej War Thunder. W tej sytuacji WG musiałoby zaprezentować coś co przyciągnie graczy - i to jak widać się nie udało. Dziwię się że nie wprowadzą innych nacji, w WoT kilkukrotnie bardzo skutecznie zdobywali nowe rynki (m. in. Czechy i Polskę) dając pojazdy tych krajów (choć nie obyło się też bez wtopy pt. Włochy). Na tyle skutecznie że właśnie w WoT puścili drugą polską linię, mimo że parę lat temu twierdzili że nie da się zrobić jednej.

No i skoro gra jest już de facto PvE - warto byłoby jakoś urozmaicić rozgrywkę, np czymś na wzór Operacji znanych z WoWs

Edited by HussarKaz, 18 August 2020 - 03:07 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users