Jump to content

Československé lietadlá

Československá letadla Československý strom

• Please log in to reply
9 replies to this topic

Poll: Československé lietadlá (13 members have cast votes)

Aké Československé prémiové lietadlo by sa malo do hry pridať, ako prvé?

1. Avia B-634 (vysokorýchlostná verzia slávnej Avie B-534) (9 votes [69.23%])

Percentage of vote: 69.23%

2. Lerov Š-38 (vylepšená verzia Československého bombardéru Š-328) (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

3. Praga BH-48 (Najmodernejší koncept slávnych Československých konštruktérov lietadiel Beneša a Hajna) (1 vote [7.69%])

Percentage of vote: 7.69%

4. Aero A107 (najrozžírenejší dolnoplošný koncept stíhača od spoločnosti Aero) (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

5. Niektoré z lietadiel dovezených do ČSR (Napríklad Spitfire IX, ako S-89, či La-5 ako S-95) (1 vote [7.69%])

Percentage of vote: 7.69%

6. Iné (napíš do príspevkov aké) (2 votes [15.38%])

Percentage of vote: 15.38%

Vote Guests cannot vote Hide poll

Pentakon #1 Posted 24 May 2015 - 11:04 AM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 35 battles
  • 1,029
  • [SPX] SPX

Do tohto vlákna budem pre prípadných záujemcov vkladať Československé lietadlá spolu s modulmi. Vypracovávam to podľa toho ako to robí WG. Sú tu možné odchýlky od celkových systémov a určovaní modulov vo WoWp, ale ak by sa mali dostať do WoWp, tak si to určite WG opraví podľa seba. Preto tu budú úrovne modulov čisto orientačné :honoring:

Zároveň sem pridám hlasovanie o určení prémiového stroja, ktorý by ste tu radi videli ako prvý a ktorý by znamenal predzvesť príchodu Československého stroja. Niečo podobné, ako teraz ten Francúzsky bitevník, či Čínsky Hawk III. Takže prosím, hlasujte :rolleyes:

Pre celkovú ukážku, tu pridávam Československý technologický strom:

Spoiler

Prvý stroj, Avia B-534

Spoiler

Tu je ďalší Československý stíhač: Avia B-135

Spoiler

Ďalším lietadlom je môj prvý pokus o prezentovanie prúdového stroja v takomto formáte. Je ním Letov L-52

Spoiler

Dnes sa pozrieme na Československé núdzové lietadlo Letov L-501

Spoiler

...

Ďalšie pribudnú čoskoro :honoring:

Edited by Pentakon, 05 August 2016 - 06:37 PM.

chrusto #2 Posted 24 May 2015 - 05:11 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 111

kedze si dal link na nase klanove forum, tak mi neda znova nevyjadrit respekt kolko casu si investoval do navrhu CS stromu do hry, ktora je zial v katastrofálnom stave...

preto som hlasoval za ine pretoze jedina realna moznost je dostat maximalne 1-2 premiove CS stroje do nemeckého stromu a to B534/B135, konkurencia uz na tom robi:

Lod1_d_zpst115n1ap.jpg

Pentakon #3 Posted 24 May 2015 - 06:02 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 35 battles
  • 1,029
  • [SPX] SPX

View Postchrusto, on 24 May 2015 - 05:11 PM, said:

kedze si dal link na nase klanove forum, tak mi neda znova nevyjadrit respekt kolko casu si investoval do navrhu CS stromu do hry, ktora je zial v katastrofálnom stave...

preto som hlasoval za ine pretoze jedina realna moznost je dostat maximalne 1-2 premiove CS stroje do nemeckého stromu a to B534/B135, konkurencia uz na tom robi:

Lod1_d_zpst115n1ap.jpg

Prečo si taký nedôverčivý voči pridaniu samostatného ČS stromu? :B Pokiaľ si pamätám, tak sa kedysi hovorilo presne to isté o tankovom strom a mnoho ľudí to bralo takto pesimisticky. Potom prišiel Tuccy, čosi tam spichol, dal to na fórum, posunul vyššie a v lete sa očakáva prvý Československý tank, takže ... nevidím dôvod, prečo by sme nemali mať vlastný strom aj vo WoWp. A ako sa môžeš presvedčiť vyššie, plánov na lietadlá sme mali viac než dosť :izmena:

Pentakon #4 Posted 26 May 2015 - 02:02 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 35 battles
  • 1,029
  • [SPX] SPX
Pre záujemcov, pridal som ďalší stroj. Jeden z najznámejších projektov Československých prúdových strojov :rolleyes:

Hislin #5 Posted 26 May 2015 - 02:18 PM

Command Chief Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 744
  • [PPAH] PPAH

View PostPentakon, on 24 May 2015 - 06:02 PM, said:

Prečo si taký nedôverčivý voči pridaniu samostatného ČS stromu? :B Pokiaľ si pamätám, tak sa kedysi hovorilo presne to isté o tankovom strom a mnoho ľudí to bralo takto pesimisticky. Potom prišiel Tuccy, čosi tam spichol, dal to na fórum, posunul vyššie a v lete sa očakáva prvý Československý tank, takže ... nevidím dôvod, prečo by sme nemali mať vlastný strom aj vo WoWp. A ako sa môžeš presvedčiť vyššie, plánov na lietadlá sme mali viac než dosť :izmena:

Jenže on ten rozdíl bude v tom, že WoT je pořád nejhranější hrou na světě. Kdežto WoWp je účetní průser. A do takovýho se asi už moc nevyplatí něco vyvíjet. Nehledě na to, že vývojáři jsou absolutně neschopní udělat alespoň větev skutečných, legendárních letadel. Ještě aby tak zjišťovali něco o CS letadlech. To mi přijde už docela jako sci-fi.

reklumi94 #6 Posted 26 May 2015 - 02:25 PM

• Squadron Leader
  • 0 battles
  • 784
  • [GWDYS] GWDYS

View PostHislin, on 26 May 2015 - 04:18 PM, said:

Jenže on ten rozdíl bude v tom, že WoT je pořád nejhranější hrou na světě. Kdežto WoWp je účetní průser. A do takovýho se asi už moc nevyplatí něco vyvíjet. Nehledě na to, že vývojáři jsou absolutně neschopní udělat alespoň větev skutečných, legendárních letadel. Ještě aby tak zjišťovali něco o CS letadlech. To mi přijde už docela jako sci-fi.

Jen opravím, WoT určitě není nejhranější hrou na světě, možná tak nejhranější ze série Wargamingu ( 3 hry) :)

Jen tak pro info, kdyby si mi nevěřil http://www.grunex.com/Page/nejhranejsi-hrou-je-aktualne-bezkonkurencne-league-of-legends/

Edited by SteeL_J4MES, 26 May 2015 - 02:25 PM.

vacnatec #7 Posted 26 May 2015 - 03:30 PM

• Conquest Member
  • 834 battles
  • 502
  • [DIM] DIM

View PostPentakon, on 24 May 2015 - 07:02 PM, said:

Prečo si taký nedôverčivý voči pridaniu samostatného ČS stromu? :B Pokiaľ si pamätám, tak sa kedysi hovorilo presne to isté o tankovom strom a mnoho ľudí to bralo takto pesimisticky.

Buďme realisti. Více jak 4 roky po release WOT tam žádný ČS strom není. WOWP má teprve 1,5 roku a stále zde chybí nejslavnější letadla, takže při jejich tempu přidávání obsahu bych nejbližší 3-4 roky s ČS stromem nepočítal, možná tak nějaké prémiáky. A jestli vůbec bude mít WOWP takovou životnost, na to nechť si odpoví každý sám...

Pentakon #8 Posted 26 May 2015 - 06:11 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 35 battles
  • 1,029
  • [SPX] SPX

View PostHislin, on 26 May 2015 - 02:18 PM, said:

V tomto ohľade nechcem nejako obhajovať tých z WG, ale predsa len urobiť, ako ty píšeš, legendárny strom nie je pre WoWp také ľahké ako napríklad pre WarThunder. Hry od WG už dávno zavrhli ideu, aby sa strom skončil dajme tomu na VII. tiery, takže sa všetko musí ťahať až na desiatky. A tu sa nám naskytuje problém, že tie vyššie úrovne by mali byť vyvíjané jednou spoločnosťou (dobrý príklad vidíme na vetvi mustangov), mali by existovať viaceré varianty a konfigurácie, aby sa dali vytvoriť moduly a podobne... Čiže myslím si, že toto podstatne spomaľuje pridávanie lietadiel do hry a súčasne je to aj optimalizáciou. Nie je to tak jednoduché ako u tankov, že no dobre. Proste nejaká plechovka s pásmi, jedna bude mať lepší kanón a horší pancier a druhá naopak, podľa rokov a priemeru panciera/kanóna ich nahádžu na nejaké tiery a bude. Tu je každé jedno lietadlo špecifické, málo kedy sa stáva, že by si boli 2 rôzne lietadlá rovné. Napríklad Eugen má nad zerom jasnú výhodu, tak isto aj 209ka nad P-51H a podobne. Lietadlá majú rozdielne letové vlastnosti, panciere, zbrane a neviem čo všetko ešte... a zosúladiť to a zoptimalizovať určite nejaký ten piatok trvá... Občas mi to pripadá aj tak, že každé lietadlo by malo mať svoj vlastný tier, inak tu vždy bude niekto kto bude mať na vrh a na to sa tu mnoho ľudí sťažuje....

View PostSteeL_J4MES, on 26 May 2015 - 02:25 PM, said:

Jen opravím, WoT určitě není nejhranější hrou na světě, možná tak nejhranější ze série Wargamingu ( 3 hry) :)

Jen tak pro info, kdyby si mi nevěřil http://www.grunex.com/Page/nejhranejsi-hrou-je-aktualne-bezkonkurencne-league-of-legends/

...možno mal na mysli, že je to najhranejšia hra tohto žánru :bajan:

View Postvacnatec, on 26 May 2015 - 03:30 PM, said:

Buďme realisti. Více jak 4 roky po release WOT tam žádný ČS strom není. WOWP má teprve 1,5 roku a stále zde chybí nejslavnější letadla, takže při jejich tempu přidávání obsahu bych nejbližší 3-4 roky s ČS stromem nepočítal, možná tak nějaké prémiáky. A jestli vůbec bude mít WOWP takovou životnost, na to nechť si odpoví každý sám...

pozri, ako častokrát pripomínam, nejde mi o to, aby sa ČS strom objavil už na ďalší mesiac, ale len o to aby na to aspoň čiastočne, po malých kúskoch začali pracovať. Napríklad tak, že uvolnia povedzme 5 ľudí, ktorý budú postupom času zháňať materíáli, chodiť po archívoch/múzeách, za nejaké 2 roky to pospracuvávajú, odovzdajú šéfom a potom to rok až dva budú navrhovať, kresliť a zadávať do herných mechanizmov a po pár rokoch by tu mohol byť aj náš strom samozrejme ak táto hra vydrží, čo si myslím, že vydrží, pretože i keď je hra sama o sebe prepadák a nezarába, vždy tu bude starší "bratříček" v podobe WoT, ktorý ju podrží. Mimo iné aj WoWs sa vyvíja vcelku úspešne, takže hra možno už nikdy nebude zarábať, ale aj tak si ju WG ponechá ako značku, proste aby mohlo povedať, že majú tanky, lode a aj lietadlá :child:

Ale súčasne mojím zámerom v týchto vláknach je ukázať hráčom, aké sme mali stroje a ako by sa dali pridať do hry, ak teda niekoho zaujíma naša letecká história :rolleyes:

Edited by Pentakon, 26 May 2015 - 06:12 PM.

Pentakon #9 Posted 06 June 2015 - 10:05 AM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 35 battles
  • 1,029
  • [SPX] SPX
Pridal som ďalší stroj. Je ním Letov L-501 :rolleyes: + dokončil som bitevníky. Pokúsil som sa pri nich pozliepať všetko čo sa dalo, aby to dostalo aspoň akú-takú podobu :honoring:

Edited by Pentakon, 07 June 2015 - 08:55 AM.

Pentakon #10 Posted 18 June 2015 - 02:19 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 35 battles
  • 1,029
  • [SPX] SPX
Neviem síce, či to tu ešte niekto občas pozrie, ale moduly akého lietadla by ste chceli vidieť ďalej? :rolleyes:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users