Jump to content


Základní rady pro nováčky


 • Please log in to reply
62 replies to this topic

Inginier #61 Posted 11 June 2017 - 12:06 PM

  Senior Master Sergeant

 • Conquest Member
 • 17343 battles
 • 262
 • [SPX] SPX
 • Member since:
  08-01-2013

View Postkolecko_salamu, on 11 June 2017 - 12:20 PM, said:

Rozumím, klapky nastaveny na space ať jsou po ruce, budu se je snažit v bitevní vřavě využívat. :B

Ještě jsem si nastavil zadní pohled, snad už nic důležitého nechybí.

 

Ohledně munice: Za goldovou rozhodně utrácet nehodlám, ale co ta univerzální za stříbrné? Postřehl jsem že s ní daleko častěji zapaluji a kriplím nepřátele, ale ta cena...Vzhledem k tomu že nemám vybavené letadla a ani stříbrné tak ji zatím kromě I-16r kterou si nechám nevozím...Co vy, používáte ji? Vyplatí se v poměru cena výkon?

 

Hlášky na "eFkách": Používat je? Třeba F7 - nepřítel je za mnou... Z tanků jsem naučený moc na spoluhráče nespoléhat, ale co třeba boti, reagují na volání o pomoc nebo na tu hlášku F2 - koordinovaný útok na...?

 

Zase se budu opakovat, ale díky za rady. :honoring:

 

a ešte mám tie klapky nastavené na jednorazové stlačenie (nie na držanie, aby človek nemusel mať tú klávesu furt stlačenú).

 

kreditovú používam bežne. keď ale napr. šetrím kredity na väčšie nákupy (nové lietadlá, spotrebáky v zľave a pod.) tak ju zase skôr nepoužívam. keď máš v podstate nový účet s pár bitkami asi nebudeš mať veľa kreditov v zásobe, takže kým si ich pár nenasyslíš asi by som tie kreditové nepoužíval. alebo len tak ako ty - výnimočne u jedného, dvoch lietadiel. a ako si poznamenal, častejšie zapáliš enemáka (hlavne u nižších kalibrov), takže až si to budeš môcť dovoliť oplatí sa to montovať. pomer cena výkon netuším ale v pomere cena pôžitok, keď enemáka niekedy zapáliš aj dva krát za sebou sa podľa mňa vyplatí. :)

 

boti reagujú na Fká a buď ti povedia rozumím alebo negativní. v prípade rozumím to však automaticky neznamená že ti pomôžu, cestou k tebe ich môže niečo "vyrušiť" a na teba zabudnú. sem tam to však pomáha a používam to pravidelne (hlavne F2, F7 občas F3). čo sa ešte botov týka, na začiatku bitky nasledujú jedného živého hráča v tvojom tíme. ak je to napr. 1 živý na jedného živého, môžeš ich zaviesť na tebou určené miesto. prestanú ťa nasledovať až zbadajú enemákov. nepriateľov vidia boti skôr, než ľudia (netuším, či je to zámer alebo chyba) takže až boti napr. náhle zmenia smer, môžeš tušiť že oproti nim budú červení.


Edited by Inginier, 11 June 2017 - 12:08 PM.


Perpentach #62 Posted 11 June 2017 - 08:45 PM

  Second Lieutenant

 • Conquest Member
 • 15493 battles
 • 1,069
 • [SPX] SPX
 • Member since:
  07-10-2013

nezmínil jsi ještě tlačítko, který je pro mě tak důležitý, že jsem si ho dal na pravý tlačítko myši. "Přepnout na další cíl" Jedině tak totiž dokážu oběma rukama manévrovat a zárověň zjistit, kdo je to za mnou.

 

pokud si letadlo na munici za kredity dokáže vydělat, tak se určitě v bitvě vyplatí každá výhoda.

 

čím vyšší tier jsi, tím víc se vyplatí používání F kláves. lidi na ně reagují minimálně, ale boti dost. má to ovšem svoje podmínky.

 

http://blog.worldofwarplanes.eu/mechanics/bots-and-quick-commands/

 

Na nižších tierech mi třeba na F3 reagovali boti krásně, i když bot letěl přede mnou, tak cíl pustil a nechal mě ho sestřelit. Nesmí to ovšem být poslední enemák. Nebo posledního stíhače taky nepustí, aby šli na bitevníky. Na vyšších tierech si boti už víc věří a pouštějí cíl jen když máš výrazně lepší postavení a je v okolí jiný. Na F2 mi na nižších tierech reagovali špatně, obzvlášť když jsem označil člověka, tak to ignorovali. Ale na vyšších tierech si takhle můžeš označovat hráče nebo boty, který považuješ za nebezpečný a oni po nich půjdou primárně, pokud budou mít možnost. Jen je třeba dát bacha, aby ti pak půlka botů neletěla za letadlem, který nedokážou dohonit a ty jsi nezůstal proti přesile. Po tom co jsem se párkrát spálil už radši na začátku neoznačuju těžký stíhače.

 

Na záčátku boti nenásledují. Oni kopírují pohyb hráče, kterého si vybrali. neletí ke hráči, ale letí směrem, kterým letí hráč. takže když začneš daleko od botů je marný se je snažit dohonit, musiš si je otočit k sobě a stoupat, aby tě trochu dohnali oni. výborný pak je když ti nějaký expert vezme půlku botů a jde se schovat, honem zaútočit na pozemák nebo je soustavně otáčí ocasem k nepříteli. A boti taky nikdy nenásledují bitevník pokud je v bitvě alespoň jeden lidský stíhač.

 


Edited by Perpentach, 11 June 2017 - 09:00 PM.


RozaMadMax #63 Posted 12 June 2017 - 12:45 AM

  Senior Master Sergeant

 • Advanced Member
 • 17412 battles
 • 161
 • [CLD] CLD
 • Member since:
  04-17-2013
Kreditová munice je pro malé ráže trochu luxus, pokud moc nevyděláváš, ale jakmile má letadlo kanony, tak je to nutnost. Boti občas na Fka reagují. Klávesy na boost, brzdu a točení kolem os nejdůležitější.
1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users