Jump to content

Základní rady pro nováčky

• Please log in to reply
67 replies to this topic

Inginier #61 Posted 11 June 2017 - 12:06 PM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 18393 battles
  • 269
  • [SPX] SPX

View Postkolecko_salamu, on 11 June 2017 - 12:20 PM, said:

Rozumím, klapky nastaveny na space ať jsou po ruce, budu se je snažit v bitevní vřavě využívat. :B

Ještě jsem si nastavil zadní pohled, snad už nic důležitého nechybí.

Ohledně munice: Za goldovou rozhodně utrácet nehodlám, ale co ta univerzální za stříbrné? Postřehl jsem že s ní daleko častěji zapaluji a kriplím nepřátele, ale ta cena...Vzhledem k tomu že nemám vybavené letadla a ani stříbrné tak ji zatím kromě I-16r kterou si nechám nevozím...Co vy, používáte ji? Vyplatí se v poměru cena výkon?

Hlášky na "eFkách": Používat je? Třeba F7 - nepřítel je za mnou... Z tanků jsem naučený moc na spoluhráče nespoléhat, ale co třeba boti, reagují na volání o pomoc nebo na tu hlášku F2 - koordinovaný útok na...?

Zase se budu opakovat, ale díky za rady. :honoring:

a ešte mám tie klapky nastavené na jednorazové stlačenie (nie na držanie, aby človek nemusel mať tú klávesu furt stlačenú).

kreditovú používam bežne. keď ale napr. šetrím kredity na väčšie nákupy (nové lietadlá, spotrebáky v zľave a pod.) tak ju zase skôr nepoužívam. keď máš v podstate nový účet s pár bitkami asi nebudeš mať veľa kreditov v zásobe, takže kým si ich pár nenasyslíš asi by som tie kreditové nepoužíval. alebo len tak ako ty - výnimočne u jedného, dvoch lietadiel. a ako si poznamenal, častejšie zapáliš enemáka (hlavne u nižších kalibrov), takže až si to budeš môcť dovoliť oplatí sa to montovať. pomer cena výkon netuším ale v pomere cena pôžitok, keď enemáka niekedy zapáliš aj dva krát za sebou sa podľa mňa vyplatí. :)

boti reagujú na Fká a buď ti povedia rozumím alebo negativní. v prípade rozumím to však automaticky neznamená že ti pomôžu, cestou k tebe ich môže niečo "vyrušiť" a na teba zabudnú. sem tam to však pomáha a používam to pravidelne (hlavne F2, F7 občas F3). čo sa ešte botov týka, na začiatku bitky nasledujú jedného živého hráča v tvojom tíme. ak je to napr. 1 živý na jedného živého, môžeš ich zaviesť na tebou určené miesto. prestanú ťa nasledovať až zbadajú enemákov. nepriateľov vidia boti skôr, než ľudia (netuším, či je to zámer alebo chyba) takže až boti napr. náhle zmenia smer, môžeš tušiť že oproti nim budú červení.

Edited by Inginier, 11 June 2017 - 12:08 PM.

Perpentach #62 Posted 11 June 2017 - 08:45 PM

Second Lieutenant

• Conquest Member
  • 16132 battles
  • 1,118
  • [SPX] SPX

nezmínil jsi ještě tlačítko, který je pro mě tak důležitý, že jsem si ho dal na pravý tlačítko myši. "Přepnout na další cíl" Jedině tak totiž dokážu oběma rukama manévrovat a zárověň zjistit, kdo je to za mnou.

pokud si letadlo na munici za kredity dokáže vydělat, tak se určitě v bitvě vyplatí každá výhoda.

čím vyšší tier jsi, tím víc se vyplatí používání F kláves. lidi na ně reagují minimálně, ale boti dost. má to ovšem svoje podmínky.

http://blog.worldofwarplanes.eu/mechanics/bots-and-quick-commands/

Na nižších tierech mi třeba na F3 reagovali boti krásně, i když bot letěl přede mnou, tak cíl pustil a nechal mě ho sestřelit. Nesmí to ovšem být poslední enemák. Nebo posledního stíhače taky nepustí, aby šli na bitevníky. Na vyšších tierech si boti už víc věří a pouštějí cíl jen když máš výrazně lepší postavení a je v okolí jiný. Na F2 mi na nižších tierech reagovali špatně, obzvlášť když jsem označil člověka, tak to ignorovali. Ale na vyšších tierech si takhle můžeš označovat hráče nebo boty, který považuješ za nebezpečný a oni po nich půjdou primárně, pokud budou mít možnost. Jen je třeba dát bacha, aby ti pak půlka botů neletěla za letadlem, který nedokážou dohonit a ty jsi nezůstal proti přesile. Po tom co jsem se párkrát spálil už radši na začátku neoznačuju těžký stíhače.

Na záčátku boti nenásledují. Oni kopírují pohyb hráče, kterého si vybrali. neletí ke hráči, ale letí směrem, kterým letí hráč. takže když začneš daleko od botů je marný se je snažit dohonit, musiš si je otočit k sobě a stoupat, aby tě trochu dohnali oni. výborný pak je když ti nějaký expert vezme půlku botů a jde se schovat, honem zaútočit na pozemák nebo je soustavně otáčí ocasem k nepříteli. A boti taky nikdy nenásledují bitevník pokud je v bitvě alespoň jeden lidský stíhač.

Edited by Perpentach, 11 June 2017 - 09:00 PM.

RozaMadMax #63 Posted 12 June 2017 - 12:45 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 18078 battles
  • 177
  • [CLD] CLD
Kreditová munice je pro malé ráže trochu luxus, pokud moc nevyděláváš, ale jakmile má letadlo kanony, tak je to nutnost. Boti občas na Fka reagují. Klávesy na boost, brzdu a točení kolem os nejdůležitější.

kolecko_salamu #64 Posted 27 June 2017 - 06:31 PM

Senior Airman

• Member
  • 1592 battles
  • 14

Díky všem za rady,tady je další vlna otázek... :)

1. Kamera: Zamknout kameru na: horizont (tu mám teď), letadlo bo volná? Která je nejlepší? Popravdě když kameru zamknu na letadlo tak mám dost problémy se zorientovat i když si zapnu umělý horizont, volnou jsem ještě moc nezkoušel.

2. Posádka: Má smysl dávat skill na dohled, jak u pilota tak i u zadního střelce?

Je lepší dávat pilotovy skilly které spíš vylepšují staty letadla, nebo ty co staty kompenzují? Příklad z mého hangáru: Bf 110E (chci ho trvale parkovat)... dát pilotovi znalce motorů, nebo spíš experta na akrobacii? Dal bych asi znalce motorů, správně? Zatím má dohled:hiding: a ostrostřelce...

Zadní střelec: Tam na výběr moc není...jaké je doporučené pořadí skillů? Bude to asi u všech letadel stejné, na Bf 110E jsem dal zbrojíře, ale co potom?

3. Vybavení: Koupil jsem zaměřovač/kolimátor a vyladění motoru podle týrů (zatím jsem max. V.) a přehazuju na to s čím zrovna letím. Ale co koupit jako třetí a jde přehazovat bez goldů, vylepšené klapky? Jde mi o letadla které chci jen přeexpit. Stroje k ponechání pořeším zvlášť, ale přesnost střelby se asi hodí na vše, že?

4. Nevím, dál...

Nikdy jsem tady nebyl.

Perpentach #65 Posted 27 June 2017 - 08:34 PM

Second Lieutenant

• Conquest Member
  • 16132 battles
  • 1,118
  • [SPX] SPX

1. jestli hraješ myší, tak na horizont. já to mám nastavený takhle

Spoiler

2. dohled je asi jediný skill, který jsem zkoušel testovat a opravdu jsem viděl soupeře dřív než on mě, když jsme letěli proti sobě. akorát tomu ubírají boti, kteří ví kde je soupeř ještě předtím než ho můžou reálně spotnout a většinou máš nepřítele naspotovanýho od nich. já dohled dávám, až tak za sedmý, osmý skillpoint a u ruských a japonských stíhačů, který jsou schopný začít hořet 2x ze tří zásahů, radši dávám hasiče.

Jinak dávám skilly, které vylepšují staty. U Turn and burn letadel obratnost a Boom and zoom letadel rychlost. Někde mám i ostrostřelce, ale jestli to má efekt, to vůbec netuším.

U zadáků dávám hned jak můžu Obrannou palbu. Ale moc jsem zadáky neřešil.

3.  taky přehazuju kolminátor a vyladění motoru. pak se dá ještě přehazovat samotěsnící palivová nádrž a vylepšený chladič. Podle mě je opět u ruských a japonských stíhačů asi lepší palivová nádrž a u boom and zoom letadel chladič. Na stálo tam pak montuju vybavení, abych v sinergii se skillem expert na aerodynamiku získal co největší bonus k silným stránkám letadla.

U bitevníků pak bonusy k hp a stabilizátor zadní zbraně.

Edited by Perpentach, 27 June 2017 - 08:36 PM.

RozaMadMax #66 Posted 28 June 2017 - 05:04 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 18078 battles
  • 177
  • [CLD] CLD
Na většinu letadel je nejlepší zaměřovač+nádrže. 3. kus mám většinou napevno a to vylepšení na HP proti critical hitům. Na bitevníky a HFka jdou dát ty vylepšení 2. + Používat lepší munici za credity primárně od kalibru 20mm.

Inginier #67 Posted 28 June 2017 - 10:01 AM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 18393 battles
  • 269
  • [SPX] SPX

View PostPerpentach, on 27 June 2017 - 09:34 PM, said:

Někde mám i ostrostřelce, ale jestli to má efekt, to vůbec netuším.

rozhodne má. keď som si skúšal spraviť nový účet aby som vedel, aké podmienky sú v súčasnosti pre nováčikov tak ten rozdiel pri streľbe s pilotom bez skúseností bol určite cítiť. oveľa dlhšie trvalo, kým som niekoho zostrelil. a hneď ako som si mohol u pilota vyexpiť aspoň základného ostrostrelca sa to zlepšilo. s kolimátorom ešte viac. Ostrostrelca I mám takmer u každého pilota a keď môžem, dávam aj Ostrostrelca II.

niečo o schopnostiach pilotov sa dá prečítať (v angličtine) tu: http://blog.worldofwarplanes.eu/mechanics/new-pilot-skills/ a o zadákoch tu: http://blog.worldofwarplanes.eu/mechanics/new-gunner-skills/

vilik58 #68 Posted 28 June 2017 - 11:50 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 11322 battles
  • 150
  • [LAMOS] LAMOS

Ahoj ja mam ten sami nazor ostrostrelec I/II je znat a k tomu kolimator urcite to je neco jineho

:playing:  :honoring:

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users