Jump to content

Test publiczny wersji 1.9

• Please log in to reply
122 replies to this topic

jakub_czyli_ja #41 Posted 20 September 2015 - 12:03 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7248 battles
  • 9,691
  • [XII-2] XII-2

Sinusoida przeszła w stronę wielkokalibrowych działek.

Karabiny są prawie nieprzydatne, żeby użyć 12m7 trzeba podejść straszliwie blisko.

Działka 20 i 23mm trzymają poziom, szybko się grzeją, szybko stygną, dobrze ulokowana seria dewastuje.

Działka 30mm na Ta 152 to rzeźnia. Jedno - dwa trafienia z baterii 3 działek rozmontowuje lekki myśliwiec, ciężki wymaga nieco więcej pracy. Strzelają salwami, więc trzeba dobrze podejść.

Także 30mm na C-6 takiego szału nie robi, wali ogniem ciągłym. Mam wrażenie, że te z 262 też będą tak pracowały.

PaK_Wagen #42 Posted 20 September 2015 - 12:51 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 745 battles
  • 250
  • [DRAGO] DRAGO
A teraz coś odnośnie botów. Są za silne. Latają tylko wysoko, uciekają zawsze do dołu i można je dogonić tylko szybszym samolotem. Celnie strzelają i stosują prawidłowo b&z. Mają zawsze wymaksowany samolot i chyba w dodatku z bajerami na pokładzie. Zawsze atakują od czoła, gdy znajdą się w odległości ok. 1,3km. Już to widzę, jak nastąpi odpływ nowych/słabych graczy kiedy boty zaczną ich mordować.
Nemo est iudex in propria causa

LORDDOOMSDAY #43 Posted 20 September 2015 - 12:53 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1365 battles
  • 2,956
  • [_UN_] _UN_

View PostPaK_Wagen, on 20 September 2015 - 11:51 AM, said:

i5-2500, 8GB RAM, GTX 560Ti. U mnie to się pojawia po pewnym czasie (godzina, może więcej).

Latałem na podobnej konfiguracji ( tylko proc był mocniejszy ) i gra była płynna ma max ustawieniach. Także wątpię żeby to był problem sprzętu. Nasi milusińscy z WG coś znowu spaprali :trollface:. ( Mnie też wywaliło kilka razy do pulpitu ). 

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

PaK_Wagen #44 Posted 20 September 2015 - 01:04 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 745 battles
  • 250
  • [DRAGO] DRAGO

View PostLORDDOOMSDAY, on 20 September 2015 - 12:53 PM, said:

Latałem na podobnej konfiguracji ( tylko proc był mocniejszy ) i gra była płynna ma max ustawieniach. Także wątpię żeby to był problem sprzętu. Nasi milusińscy z WG coś znowu spaprali :trollface:. ( Mnie też wywaliło kilka razy do pulpitu ). 

Tylko teraz na testach mam problemy, bo normalnie to wszystko działa w 1.8.

Nemo est iudex in propria causa

borsuk #45 Posted 20 September 2015 - 03:40 PM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 8156 battles
  • 428
  • [B-318] B-318

Kolejna aktualizacja, która zniechęci kolejnych graczy do grania.

Praktycznie poza dźwiękami to wszystko jest zjebane.

Czas oczekiwania krótki ale umiejętności botów są irytujące. Wygrywam bitwę  bez fraga bo boty szybciej latają, maja jakąś cudowną amunicję potrafią z 1000 m zestrzelić wroga. Istne cuda.

Jak to wprowadzą to będzie wielkie G....no.

Edited by borsuk, 20 September 2015 - 03:41 PM.

Freefloyd #46 Posted 20 September 2015 - 05:26 PM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 104 battles
  • 162

View Postborsuk, on 20 September 2015 - 03:40 PM, said:

Czas oczekiwania krótki ale umiejętności botów są irytujące. Wygrywam bitwę  bez fraga bo boty szybciej latają, maja jakąś cudowną amunicję potrafią z 1000 m zestrzelić wroga. Istne cuda.

dźwięki chyba najgorsze w całej historii wowp 

Uzbrojenie,silniki brzmią po prostu jak z plastikowych zabawek (w najlepszym razie ASG),tyle

Edited by Freefloyd, 20 September 2015 - 05:37 PM.

jakub_czyli_ja #47 Posted 20 September 2015 - 05:41 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7248 battles
  • 9,691
  • [XII-2] XII-2

View Postborsuk, on 20 September 2015 - 03:40 PM, said:

Z botami skończy się 'stay over green' kampa, i bardzo dobrze, obserwowanie pizdowatych teamów powodowało u mnie odruch wymiotny.

Nie wiem co wy macie z tymi OP botami, przyzwyczailiście się do łojenia noobków i nagle opór?

Może dostosowuje poziom do poziomu gracza, wtedy mam fajnie :>

SandmanX #48 Posted 20 September 2015 - 07:39 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303

View PostSimon_lord, on 19 September 2015 - 05:40 PM, said:

Dla mnie to żaden ukłon tylko pokazanie środkowego palca. Nie kupowalem premium a wszędzie latałem na lepszej amunicji i buliłem ciężko zarobione kredyty. W sumie to teraz oszczędzę, a ammo za golda pokazuje faka.

Ammo standardowe masz teraz za darmo.
./ts3server_startscript.sh status
Server seems to have died

jakub_czyli_ja #49 Posted 20 September 2015 - 07:58 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7248 battles
  • 9,691
  • [XII-2] XII-2

View PostSandmanX, on 20 September 2015 - 07:39 PM, said:

Ammo standardowe masz teraz za darmo.

Ale jak zapłacisz, to dostaniesz ammo które w odróżnieniu od tego obecnego do 1.8 nie ma zmienionych charakterystyk na granicy błędu statystycznego, ale które ma dość poważnie zwiększone szanse na krytyki i podpalenie.

Co w połączeniu z nową mechaniką krytyków robi się dość istotne, bo jak lecisz i coś wyposażone w 37mm nagle ci koloruje skrzydło albo ogon na czerwono albo żółto, to sytuacja nagle się zagęszcza.

Z drugiej strony zabranie amunicji zapalającej i drastyczna cena przeciwpancernej znacząco utrudnia działanie szturmowcem, bo darmowa amunicja w wersji 1.9 odstaje drastycznie od jakiejkolwiek kombinacji ppanc/zapalającej wożonej obecnie na szturmowcach.

Więc ktoś z portfelem obecnie będzie miał dużo lepiej.

F105PolishGlider #50 Posted 20 September 2015 - 08:54 PM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 648 battles
  • 1,321
  • [I_POL] I_POL

View Postmihu91, on 19 September 2015 - 11:32 AM, said:

Aktualizacja duża, sporo zmian na plus, ale WG nie byłoby sobą, gdyby przy okazji czegoś nie spier... Samolot potrafi przestać skręcać ot tak z dupy podczas walki. Kręcę się z normalna prędkością, ale gra nagle stwierdza, że nie i myśliwiec zaczyna robić zwrot, którego powstydizłby się szturmowiec. Rozbicie sie oglebę przy ostrym manewrowaniu już jest standartem...

Ja nie instalowałem wersji testowej i od trzech dni mam takie samo wrażenie jak TY.

jakub_czyli_ja #51 Posted 20 September 2015 - 09:24 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7248 battles
  • 9,691
  • [XII-2] XII-2
Tylko od 3? Mi się takie rzeczy zdarzały ile razy wyciągałem maszyny do TnB.

SandmanX #52 Posted 20 September 2015 - 09:39 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303

View Postjakub_czyli_ja, on 20 September 2015 - 07:58 PM, said:

Ale jak zapłacisz, to dostaniesz ammo które w odróżnieniu od tego obecnego do 1.8 nie ma zmienionych charakterystyk na granicy błędu statystycznego, ale które ma dość poważnie zwiększone szanse na krytyki i podpalenie.

Co w połączeniu z nową mechaniką krytyków robi się dość istotne, bo jak lecisz i coś wyposażone w 37mm nagle ci koloruje skrzydło albo ogon na czerwono albo żółto, to sytuacja nagle się zagęszcza.

Z drugiej strony zabranie amunicji zapalającej i drastyczna cena przeciwpancernej znacząco utrudnia działanie szturmowcem, bo darmowa amunicja w wersji 1.9 odstaje drastycznie od jakiejkolwiek kombinacji ppanc/zapalającej wożonej obecnie na szturmowcach.

Więc ktoś z portfelem obecnie będzie miał dużo lepiej.

Nikt nie będzie płacił 50g/bitwe, bądźmy szczerzy... a nawet jeśli, to będzie to tak mała liczba osób że nikt tego nie zauważy.

10 bitew 500g, 100 bitew 5k golda, pozdro dla chętnych.

Edited by SandmanX, 20 September 2015 - 09:40 PM.

./ts3server_startscript.sh status
Server seems to have died

jakub_czyli_ja #53 Posted 20 September 2015 - 10:44 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7248 battles
  • 9,691
  • [XII-2] XII-2

View PostSandmanX, on 20 September 2015 - 09:39 PM, said:

Nikt nie będzie płacił 50g/bitwe, bądźmy szczerzy... a nawet jeśli, to będzie to tak mała liczba osób że nikt tego nie zauważy.

10 bitew 500g, 100 bitew 5k golda, pozdro dla chętnych.

Mam wrażenie, że możesz nie doceniać parcia na staty - w WoT też kiedyś pestki były za golda, a ludzie na nim jeździli. I tyle co tutaj cała bitwa to jedna pestka potrafiła kosztować.

I tak to jest kolejna próba zmonetyzowania tej gry, troszkę pod prąd polityki WG. Troszkę, bo w WoWS też są funkcjonalności dostępne tylko za golda, i to w dość kluczowych miejscach.

Mam pewną nadzieję, że zarówno tutaj, jak i w statkach WG przejdzie jeszcze raz tę drogę którą przeszło w WoT i odblokuje wszystko za srebro.

PoPoLuPo76 #54 Posted 21 September 2015 - 08:43 AM

Command Chief Master Sergeant

• Conquest Member
  • 4697 battles
  • 573
  • [POL1] POL1
Jakub, muszę się zgodzić z Piaskiem. Gra umiera i wprowadzenie bardziej zaawansowanych gadżetów i ammo za złoto tylko ten proces przyspieszy. Ta garść zapaleńców niczego nie zmieni, a parunastu statpaderów dobije temat do końca, bo każdy nowy będzie rozbijał się o mur fioletów/OP boty. Musimy zdać sobie sprawę, że oficjalnie WG samo nie zakończy tego projektu, tylko spowoduje odejście graczy do innych produktów. Mnie trochę szkoda czasu straconego na latanie, bo olałem grind tanków na 8T gdzieś w lutym. Do tej pory dorobił bym ze 2-3 XT. A tak chciałem polatać nad "Aleją MiG-ów"...:playing:

jakub_czyli_ja #55 Posted 21 September 2015 - 09:49 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7248 battles
  • 9,691
  • [XII-2] XII-2

To, że gra umiera, jest bezdyskusyjne.

I to, że p2w też ją dobije, także.

Zmiany które zaszły odkąd na plotkarskim blogu pojawiła się informacja, że WoWPem zajmie się inna ekipa, są na plus.

I dostrzegam jakąś dziwną dychotomię - jak pisałem, że powinien być skill based maczmaker, to pojawiały się głosy, że słabsi gracze nie będą mieli się od kogo uczyć, i to jest źle.

Teraz pojawią się boty, i rozlega się płacz, że są OP i będą odstraszały graczy - no to tak jak teraz gracze.

Nie wiemy, jak WG skalibruje te boty, rozsądnym posunięciem powinno być, że na niskich tierach boty są głupie, a ich skill rośnie wraz z postępem tierowym.

Dodatkowo ja tego OP nie widzę, jeżeli przegrywam z botem, to wiem, dlaczego - jak próbuję walczyć sam z maszynami BnZ i TnB, to jestem martwy bo któreś mnie rozwalą, i to nie jest żadne OP, tylko oczywista oczywistość. Pewnie grając z debilami którzy próbowaliby gonić samolotem TnB i kręcić się BnZ byłoby inaczej, ale cel w powietrzu to cel, i lepiej jest być przygotowanym na najgorsze - skill, niż oczekiwać najlepszego. Mają swoje ograniczenia i spokojnie można je wykorzystywać, dopóki się nie nauczą (albo nie zostaną nauczone, zależnie od tego, jak są zrobione).

Przestałem mieć najwyraźniej wygórowane oczekiwania typu nowe linie, CW, tryb drużynowy, i mi się ten update ogólnie podoba (minus amunicja, szturmowce i pod warunkiem, że naprawią konfigurowanie lewego shifta) - którykolwiek tier nie wezmę, będę miał przeciwników, z którymi jakoś potrafię sobie poradzić, żeby zasilać grind, i nie będą to same OP samoloty, przeciwko którym nie będzie sensu walczyć - będę mógł sobie pogrindować i Ta 152, i F-94D. I do bitwy wejdę po 5 a nie 15 minutach.

Jedyne co zepsuli to właśnie amunicja - cofnięcie się w rozwoju kilka lat, dostępność tylko za golda, i będzie mniej realistyczna, ale za to będzie dawała przewagę jak w WoT, więc będzie powód dla niektórych do uruchomienia portfela.

I pośrednio psuje szturmowce, bo zmienia całkowicie sposób atakowania celów - na zapalającej można było przeciągać po kwadracikach od lewej do prawej i w drugą stronę, niektóre się zapalały, Teraz ostrzał jest mniej skuteczny i musi iść po kolei.

W WoT też jeżdżę głównie na zwykłej, więc różnicy strasznej nie będzie.

mihu91 #56 Posted 21 September 2015 - 10:33 AM

Command Chief Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 0 battles
  • 519
  • [_UN_] _UN_

kolega26

View Postmihu91, on 19 September 2015 - 11:32 AM, said:

Aktualizacja duża, sporo zmian na plus, ale WG nie byłoby sobą, gdyby przy okazji czegoś nie spier... Samolot potrafi przestać skręcać ot tak z dupy podczas walki. Kręcę się z normalna prędkością, ale gra nagle stwierdza, że nie i myśliwiec zaczyna robić zwrot, którego powstydizłby się szturmowiec. Rozbicie sie oglebę przy ostrym manewrowaniu już jest standartem...

Ja nie instalowałem wersji testowej i od trzech dni mam takie samo wrażenie jak TY.

Mi też się zdarza coś takiego odkąd praktycznie pamiętam. Rzecz w tym, że do tej pory nie było to aż tak nagminne i nie w takim stopniu. Ktoś już wyżej wspomniał o dźwiękach... Kolejna rzecz, którą WG co aktualizacje zmienia i za każdym razem na gorsze. Po jaką cholerę wy to w ogóle ruszacie? Pamiętam, że jak zacząłem grać w OBT, to mi się bardzo podobały dźwięki uzbrojenia. Może i nie były szczególnie realistyczne, ale były zróżnicowane, ten sam kaliber potrafił wydawać różne dźwięki nawet w obrębie jednej nacji. To samo dotyczy dźwięków silników. Mam wrażenie, że grzebiecie przy tych dźwiękach co łatkę tylko po to, żebyście mogli coś wpisać w patch notach.

UNFORGIVEN MEMBER

Axet_ #57 Posted 21 September 2015 - 10:53 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 14 battles
  • 140

Jak dla mnie z bootami gra się dobrze, znaczy wychodziło mi całkiem dobrze ;)

Najlepiej idzie w kluczu.

Chyba wystarczy zrozumieć ich sposób działania i da się żyć ...

Szkoda tylko, ze dzialka się za szybko przegrzewają, ale cóz jak to jest realistyczne to OK :)

Tylko trzeba mieć na uwadze, ze to gra - czyli coś dla zabawy - znaczy ma być fajnie a nie frustrująco, bo się działka grzeją.

Znaczy niektórych to może nieco do gry zniechęcić tak mi się wydaje...

No clan! No squad!

jakub_czyli_ja #58 Posted 21 September 2015 - 11:36 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7248 battles
  • 9,691
  • [XII-2] XII-2

Ale też działka błyskawicznie w porównaniu do 1.8 się chłodzą. I jest to element gameplayu - ciężko będzie rozebrać samolot w jednym podejściu, więc gra będzie dłuższa, a samoloty które będą potrafiły zdjąć cel w ten sposób będą miały respekt.

Koniec z lotem z wduszonym LPM, albo z konfiguracją, gdzie pod CapsLockiem jest spust i wystarczy go włączyć na początku bitwy.

Takie rozwiązanie jest fajniejsze niż spray'n'pray, ale rzeczywiście trudniejsze - trzeba celować i strzelać, a nie strzelać ogólnie w kierunku celu i liczyć na autoaim. Widać skończyło się robienie z tej gry latających kucyków dla idiotów. Może nawet jakieś endgame wymyślą?

Tylko niech poprawią karabiny maszynowe, bo teraz to jest lekka parodia,

Weles_z_Nawii #59 Posted 21 September 2015 - 12:40 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 3483 battles
  • 206

View Postjakub_czyli_ja, on 21 September 2015 - 11:36 AM, said:

Tylko niech poprawią karabiny maszynowe, bo teraz to jest lekka parodia,

No właśnie. Tym bardziej, że w moim przynajmniej przypadku ja tymi działkami to już w nic nie mogę trafić. Samoloty przelatują mi między pociskami. A swego czasu wywaliłem całe wolne doświadczenie na Pancake i jego najlepsze działka a oni go tak znerfili ! Tak że: żegnajcie wysokie tiery.

Axet_ #60 Posted 21 September 2015 - 12:52 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 14 battles
  • 140

[...] Tak że: żegnajcie wysokie tiery.       

No bez przesady - kupiłem sobie w wersji testowej Jaka 19 i F-94D z  IX tieru i było ok - po kilka fragów w każdym ...

Edited by Akset_1, 21 September 2015 - 01:05 PM.

No clan! No squad!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users