Jump to content

Dyskusja ogólna

• Please log in to reply
406 replies to this topic

LORDDOOMSDAY #101 Posted 04 November 2015 - 08:27 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1365 battles
  • 2,956
  • [_UN_] _UN_
A jak z eko? Bo zarobki są gorsze niż w WOCie ( na czysto ). Jak można za Asa płacić na 7T 15k sreberka? WG to już chyba kompletnie poj...ło. Firma się chyba wali bo słyszałem, że mają jakiś wieloki problem z paczem 10.0 do WOT. Podobno jest taka kicha, ze mają go opóźnić i okroić z wielu rzeczy. Dlaczego mnie to nie dziwi. :facepalm:

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

jakub_czyli_ja #102 Posted 04 November 2015 - 08:59 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7208 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

Aleś ty naiwny.

Dawno już pisałem, że po tym jak zaczęli rozdawać expa i free expa jakby nie było jutra, to eko będzie tym, co ma generować przypływ Prawdziwych Pieniędzy do WG.

Wczoraj wziąłem Meteora, pamiętam że jedną bitwę przegrałem do 0 (z VIII tierem i ustawionymi botami które spadły w chwilę-moment, 209 tradycyjnie jednocześnie szybsza i zwrotniejsza od odrzutowca), w 2 pozostałych przegranych powbijane asy i w jednej 40k, w drugiej jakieś 60 górką - jak dla mnie to tragedii nie ma, ale ceny stuffu na wysokich tierach dość skutecznie spowolnią tempo kupowania nowych maszyn.

Z drugiej strony jest promyczek nadziei - jak dzisiaj obczajałem listę misji urodzinowych, to te które teraz obrodziły teraz mają równocześnie mnożniki expa i kasy, więc zanosi się na czas farmienia kasy na misjach.

Widać ludzie olali powtarzalną superokazję wyfarmienia bitew x2 na samolocie, który już wygrindowali, i trzeba było wdrożyć rozwiązanie zapasowe.

Misje dzienne wyglądają jak fistaszki, ale też mogą być miłe - na maksymalnym poziomie kilkadziesiąt tysi powinno wpaść.

Nie sprawdziłem, czy są w typie starych misji dziennych a WoWP, czy z WoWS, gdzie co prawda masz 3, ale dostajesz jedną na 24 godziny.

Simon_lord #103 Posted 04 November 2015 - 03:08 PM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 17 battles
  • 1,097
  • [_UN_] _UN_
Nie grałem ponad 2 tyg. z powodu problemów technicznych i nie zdążyłem się jeszcze przyzwyczaić do 1.9. Wczoraj sobie odpaliłem parę bitew na urodzinowym x3 na I-220 i o ile się nie mylę, to w jednej z bitew byłem jedynym człowiekiem.... Może los był wczoraj łaskawy ale wcześniej żeby zrobić asa czy 7 fragów to trzeba było się mocno postarać i mieć dużo farta, a teraz wyjątkowość medalu AS jest tylko trochę większa niż SZYBKI STRZELEC. :sceptic:

Edited by Simon_lord, 04 November 2015 - 03:10 PM.

UNFORGIVEN MEMBER

jakub_czyli_ja #104 Posted 06 November 2015 - 09:04 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7208 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

Nie wiem kto projektował interfejsik do nowych superaśnych misji dziennych, ale jak to WG, interesujący pomysł jest jak matrioszka - fail w failu.

Może błędy typu nieuaktualniający się status misji zostały naprawione, nie wiem.

Mi chodzi o na przykład paseczki postępu: misja zniszczyć 3 działka przeciwlotnicze i 3 szturmowce. Paseczek postępu: 0 do 1. Brawo.

Bo danie 2 paseczków jest za trudne.

No i sam tak zwany scenariusz użycia:

Misja dzienna to zestaw 3 misji - fistaszki na niskim tierze, potencjalnie sensowne rzeczy na średnim i zazwyczaj fajne na topowym.

Misja po zaliczeniu resetuje się przy resecie serwera.

Misje dzienne można sobie przerzucać - misja się nie podoba, bach i jakaś inna.

No i wygląda na to, że bardziej opłaca się zrobić topową albo i 2 topowe misje i zrerollować misję niż zrobić wszystkie - nie wiem czy to było zamierzone.

Edit: autopoprawka - zdecydownaie nie opłaca się wbić całej misji jeżeli ma się w perspektywie jeszcze kilka godzin grania - wtedy reroll jest lepszym pomysłem.

Pokończyć misje można wieczorem, bo rano się same zrerollują.

Edited by jakub_czyli_ja, 07 November 2015 - 02:07 PM.

kruszew #105 Posted 07 November 2015 - 01:53 PM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4 battles
  • 85
  • [_UN_] _UN_
Tragiczna ekonomia na wysokich tierach. Było źle, a jest jeszcze gorzej z racji mniejszej ilości botów w bitwie. 3 fragi na hg2 i dodano do konta  - minus 731. Wirtuozi z WG....

LORDDOOMSDAY #106 Posted 07 November 2015 - 04:16 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1365 battles
  • 2,956
  • [_UN_] _UN_
Oj to fakt. Coś jest nie tak. Wczoraj latajac na 8T zarobki przy tych samych wynikach  ( 2/3 FRG i śr. 1500 dmg ). Rozrzut od 45k do 125k. WTF? 

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

mihu91 #107 Posted 07 November 2015 - 04:21 PM

Command Chief Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 0 battles
  • 519
  • [_UN_] _UN_

kruszew

Tragiczna ekonomia na wysokich tierach. Było źle, a jest jeszcze gorzej z racji mniejszej ilości botów w bitwie. 3 fragi na hg2 i dodano do konta  - minus 731. Wirtuozi z WG....

To patrz na to:facepalm:

shot_013.jpgshot_014.jpg

Ja rozumiem, że za strzelanie dyszką do dziewiątek zarabia się mniej, ale jakoś expa mogłem dostać prawie 3 tysiące na czysto. A zarobek tylko 44 tysięcy sreber?

UNFORGIVEN MEMBER

jakub_czyli_ja #108 Posted 07 November 2015 - 05:57 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7208 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

No jak masz ułańską fantazję używać kosztownej amunicji, to czyja to wina?

Edit: Do kosztów jestem przyzwyczajony z WoT, zresztą gram bez premki odkąd zeszła mi ta po premierze, więc nie spodziewam się cudów na wyższych tierach. Na zarabiaczkę wskoczył Meteor, do tego jakieś fistaszki z misji dziennych, misje urodzinowe (o dziwo jak po 1.9 miałem same z bonusem na expa, to teraz wszystkie są exp i kasa), i wygląda na to, że jakiś przychód daje się utrzymać.

Nie taki, że siadam i po godzinie mam milion więcej, ale na nowe samoloty powinno wystarczyć.

Edited by jakub_czyli_ja, 07 November 2015 - 06:00 PM.

mihu91 #109 Posted 07 November 2015 - 06:43 PM

Command Chief Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 0 battles
  • 519
  • [_UN_] _UN_
Koszty kosztami, ale nie o nie mi chodzi, tylko o ilość otrzymanych kredytów za bitwę przed odjęciem kosztów. Żenującą ilość...

Edited by mihu91, 07 November 2015 - 06:45 PM.

UNFORGIVEN MEMBER

LORDDOOMSDAY #110 Posted 07 November 2015 - 06:48 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1365 battles
  • 2,956
  • [_UN_] _UN_
Na zarabiacza idzie XP58. Wczoraj w 1h ponad 1000000 sreberka wpadło. Średnia na bitwę ok.100.  Najlepiej 126k, najgorzej 44k. Mega fajny samolocik. 

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

jakub_czyli_ja #111 Posted 08 November 2015 - 10:24 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7208 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

A dzisiaj seria misji totalnie z dupy:

- zniszcz samolot który zdobył minimum 45 punktów przewagi za niszczenie samolotów. Ta, zwłaszcza w meczach 7 na 7 bo WG okroiło liczbę botów, żeby nie było za dobrych zarobków.

- zestrzel jako pierwszy samolot przeciwnika - misja dla samobójcy.

Było jeszcze kilka durnych, ale je sobie przerzuciłem.

Plus takie niewykonalne, jak zniszczyć przynajmniej 3 szturmowce i 3 działka przeciwlotnicze niekoniecznie w jednej bitwie, które się nie zliczały. Saport mi odpowiedział, że wprowadzili pacza na serwer i mam raportować od nowa. To wysłałem raporta ale weekend jest.

Edit: kolejna absurdalna misja: 50 punktów przewagi na myśliwcu albo ciężkim, przetrwać i wygrać.

Edited by jakub_czyli_ja, 08 November 2015 - 06:46 PM.

Greyshark #112 Posted 08 November 2015 - 11:43 AM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

Coś jest nie tak z tymi misjami, jak widać na screenie w tej bitwie ukończyłem wszystkie 3 misje dla tierów 8-10, a licznik w hangarze się nie zaktualizował i dalej pokazuje je jako niezaliczone:

Spoiler

EDIT: po kolejnej bitwie już jest w porządku, pokazuje jako częściowo zaliczone.

Edited by Greyshark, 08 November 2015 - 12:11 PM.

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

kruszew #113 Posted 09 November 2015 - 01:57 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4 battles
  • 85
  • [_UN_] _UN_

Na He100 jakiś czas temu w 2 dni zarobiłem 3 bańki. Widzę, że w celach zarobkowych trzeba będzie wrócić do niższych tierów. Me329,FW190D,Jak9U,I250,La9 - te samoloty mam zbadane, ale nie mam kredytów. Ile trzeba grać np. na 9 żeby na nie zarobić? To co napisałem w topicu o frekwencji trwa dalej - słaba ekonomia i żenujące zyski bez konta premium, a później ludzie się dziwią, że na 5-6 jest ciasno.

Zmiany MM to kolejna porażka - czy teraz jest możliwa bitwa 15 vs 15? Jeszcze takiej w 1.9.1 nie miałem.

Myślałem, że WG zrobi coś z wychodzeniem z gry przez boty, ale widzę że nic się nie zmieniło. 3 wyjścia botów w jednej bitwie to już lekka przesada. Czy boty na szturmowcach nie mogą zaczynać od rozwalania trójkątów?

Przed chwilą miałem bitwę 7 vs 7, w tym po 4 osoby w teamie. Czy to jedyna opcja, w której będzie przewaga ludzi nad botami ? Na razie tylko z taką się spotkałem. Widzę, że MM jest bardziej elastyczny i losuje różne warianty przy tej samej liczbie samolotów.

Edited by kruszew, 09 November 2015 - 08:14 AM.

Greyshark #114 Posted 09 November 2015 - 08:55 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

View Postkruszew, on 09 November 2015 - 02:57 AM, said:

Zmiany MM to kolejna porażka - czy teraz jest możliwa bitwa 15 vs 15? Jeszcze takiej w 1.9.1 nie miałem.

Spoiler

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

kruszew #115 Posted 11 November 2015 - 08:26 PM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4 battles
  • 85
  • [_UN_] _UN_

Chciałbym się dowiedzieć dlaczego według logiki WG, granie w kluczu  nie różni się niczym od grania solo.

Thorntree i CzechJFK jak do tej pory 14 bitew w kluczu na HG2. Dlaczego dla WG 1 HG2 vs 2 HG2 to ten sam poziom trudności? Powinien być oddzielny rank. dla kluczy. Oczywiście takie coś nigdy nie przejdzie, a tu chodzi tylko o uczciwe traktowanie graczy.

kruszew #116 Posted 11 November 2015 - 08:43 PM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4 battles
  • 85
  • [_UN_] _UN_
Już 17 na 2 x HG2 :) i WR 88 % - dla porównania HG2 solo, 18 bitew i WR 89%. Dla WG to żadna różnica.

jakub_czyli_ja #117 Posted 11 November 2015 - 09:29 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7208 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

Zaniedługo znowu zrobią podsumowanie WR kluczy i im znowu wyjdzie, że coś z kluczami jest nie tak. Tylko albo nie będą mieli pomysłu, albo jaj, żeby wprowadzić jedną prostą rzecz - klucz nie może być na topie, czyli jak radośni statpadderzy z pe, gwdysów czy innego yiy postanowią sobie polatać w kluczyku HG II, to zamiast radośnie lać VIII, IX i okazjonalnie jakąś X, powinni być losowani w bitwach z X bez żadnych VIII.

Ciekawe czy wtedy im by się tak świetnie latało.

kruszew #118 Posted 12 November 2015 - 12:04 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4 battles
  • 85
  • [_UN_] _UN_

thorntree skończył na 26 bitwach w kluczu na HG2  z WR 88 %. U mnie 21 bitew na HG2 - WR 81. Niestety pare razy na nich wpadłem...

No proszę..... czy mi się wydaje, czy takie rozwiązanie jest w prowadzone w statkach? solo, 2 ships, 3 ships.

Nie wiem czy dobrze odczytuję, ale różnica między top  1 solo, a top one 3 ships wynosi 17%.

Ten sam układ, ale tym razem alen i blood z PE. WG nieźle tnie w ch.... . Oczywiście wtopa, ale dla WG ni ch.. nie ma różnicy między zgranym kluczem, a graniem solo.

Edited by kruszew, 12 November 2015 - 12:34 AM.

kruszew #119 Posted 12 November 2015 - 12:52 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4 battles
  • 85
  • [_UN_] _UN_

top players yesterday 1. blood_money , 2. kolega z klucza - alen1989. W top players 2 weeks podobnie....sami kluczowicze.

Sala chwały  alen 3 miejsce, a blooda coś nie widać bo ma tylko 67% bitew w kluczu, przy 69 alena  :) 1 miejsce HIOB -Squad: 80.38%. Sala Easy to odpowiednia nazwa.

Kolejny kluczyk cwaniaków na 9. 2 x f2h - bezbanshi i smok3r. Ten drugi odnoszę wrażenie gra z każdym kto jest online. Smok3r wyciagal głupie boty, a bezbanshi kończył.  

Edited by kruszew, 12 November 2015 - 10:39 AM.

jakub_czyli_ja #120 Posted 13 November 2015 - 08:23 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7208 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

Po promyczku nadziei w 1.9 WG postanowił jednak znowu spie***lić grę.

Zamiast lekko zjechać skilla botom obcięli skilla drastycznie, tak że kompetentny bot robi miazgę z tych głupszych, to jeszcze obcięli ich liczbę - większość bitew na IX tierze to teraz jakieś 7 samolotów.

Żeby gracze za dużo nie pozarabiali.

Same bitwy wyglądają tak, że bot napiera ile boosta do przodu na czołówkę ze swoim odpowiednikiem z przeciwnej drużyny. Jak uda mu się spaść, to jest pozamiatane, bo to zazwyczaj najmocniejszy samolot w teamie, a jak 6 samolotów walczy z 7, to szybko z 6 robi się 5 i dalej do 0.

Jeżeli nie, to bitwa jest wygrywana przez ten team, w którym boty postanowiły nie rozpierdolić się po całej mapie a zamiast tego polecieć w kupie, i kupą rozwalać te, które się zlatują z drugiego końca mapy.

Dla NA jakoś dało się zrobić osobny maczmaker, EU widać nie zasługuje na osobne dostrojenie do warunków, tylko na ochłapy z RU, bo tam pewnie i tak działa.

I jeszcze jedno: mieszane mecze - 5 samolotów jednego tieru, 3 wyższego - z tego po jednej stronie 2 boty i jeden człowiek, po drugiej - 3 ludzi. Zajebisty przepis na świetną zabawę tego jednego.

Same mieszane mecze to też jedno wielkie gówno, były bitwy na tym samym tierze, było ok. Później sprytni inaczej deweloperzy Pershy wprowadzili mecze +1, bo przeciez nie może być za łatwo, i zawsze ktoś musi siedzieć w szafie i wypinać dupę, i boty, dawało się grać. No i teraz ścięli liczbę botów ale zostawili bitwy +1.

Trochę się martwiłem, że mi premka w AW wysycha, ale widzę, że znowu bez żalu będę mógł olać WoWP.

Fajnie bitwy +1 wyglądają na szturmowcach, zwłaszcza jak się gra szturmowcem, a ostatnio na szturmowcach mam seme takie.

Cele naziemne są twardsze, AA bije mocniej.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users