Jump to content

Dyskusja ogólna

• Please log in to reply
406 replies to this topic

Greyshark #121 Posted 18 November 2015 - 11:47 AM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

Zauważyłem interesującą zmianę w MM, dotyczącą tzw. troll kluczy, czyli graczy w kluczu mających samoloty o dużej różnicy tierów. Do tej pory było tak, że jak jakiś geniusz wpadł na pomysł żeby zrobić klucz np. tier 6 i ter 3, to drużyna z tym kluczem w składzie niejako z automatu była osłabiona. Teraz MM do przeciwnej drużyny losuje samolot o takim samym tierze jak ten najniższy z klucza:

Spoiler

W przypadku gdy tym dolosowanym jest gracz no to ma dużego pecha, ale prawdopodobnie aby uniknąć takich sytuacji tym dolosowanym zawsze będzie bot, tak jak to widać na screenie. Ogólnie uważam że to bardzo dobry pomysł.

Edited by Greyshark, 18 November 2015 - 11:48 AM.

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

kruszew #122 Posted 19 November 2015 - 08:49 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4 battles
  • 85
  • [_UN_] _UN_

Ja bym chciał usłyszeć racjonalny argument broniący obecny stan rzeczy, czyli ten sam rank i tryb gry dla ludzi grających solo i w kluczu. Niech mi ktoś to logicznie wytłumaczy. Klucz 2x ciezki na 9 lub 9 i 10 vs 1 x10 i reszta 9. To codzienność w wykonaniu panów z PE.

jakub_czyli_ja #123 Posted 19 November 2015 - 08:51 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7240 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2
Spoiler

Spoiler

kruszew #124 Posted 20 November 2015 - 05:19 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4 battles
  • 85
  • [_UN_] _UN_

A tak na poważnie ? Widzę, że dyskusja ucichła. Bo nie po drodze ?

jakub_czyli_ja #125 Posted 20 November 2015 - 06:49 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7240 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2
Popatrz się na to z biznesowego punktu widzenia.

jakub_czyli_ja #126 Posted 20 November 2015 - 10:58 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7240 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

I z biznesowego punktu widzenia ta gra długo nie pociągnie, jeżeli boty będą ustawiane na takich poziomach, że w bitwach 2+6 z jednej strony spadają wszystkie, a z drugiej na przykład 2.

Miały wejść po to, żeby wyrównać szanse, a jakoś udaje się tego nie osiągnąć.

Teblor_ #127 Posted 21 November 2015 - 09:33 AM

Command Chief Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 895 battles
  • 643
  • [_UN_] _UN_

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak:

- pomimo pewnej ułomności ich działania (zwłaszcza szturmowce) mi boty nie przeszkadzają, a wręcz pomagają szybciej dojść do interesujących mnie samolotów (częste wynika powyżej 2000 expa),

- podobnie oceniam urodziny samolotów - więcej expa, więcej srebra,

- spora dawka x3, x2, zdobywanie wyposażenia, modułów,

jest tylko jedno ale...

Mi to jest potrzebne do zdobycia odpowiednich samolotów, ich wyposażenia i wyszkolenia na CW, które organizowane jest przez społeczność a nie WG. Czyli wykorzystując platformę udostępnioną przez WG gramy w coś, co daje lepszą dozę rozrywki. Cw jest zrobione prostymi metodami, ale jest to tak intuicyjne, klarowne i dobrze zoragnizowane, że aż żal że nie stać na coś takiego WG. System CW reguluje: kiedy możesz kliknąć atak, a kiedy już czas minął. W odpowiednim czasie pokazuje się okienko z formułą gry (np. ban samolotu przez każdą z drużyn). Godzina gry jest narzucona, a nie dogadywana między zespołami. W odpowiednim czasie na stronie z mapką CW, w zakładce z wynikami możesz je umieścić i nawet są dwa przypisane przyciski do screen'ow z bitwy. Na mapie są ikonki klanów. W zakładce bitwy, są informacje o godzinach, przeciwnikach i zamieszcza się wyniki. Natomiast w zakładce z klanami są osiągnięcia i wszystko z możliwością sprawdzenia co było w tygodniach poprzednich. A wszystko to zrobione przez klan 1EF, własnym staraniem i chęcią. Można? Można. Tylko trzeba chcieć i  wymyślić. Czasami proste metody przynoszą zaskakująco dobre efekty. Nie trzeba fajerwerków, żeby stworzyć coś dobrego. Proponuję każdemu wejść na stronę z mapą i sprawdzeniu ile tam jest tego typu "smaczków". Nawet sam wygląd mapy już wnosi pewien klimat "retro". 

http://1dbfi.chdi.fr...p?tourn=accueil

Weźcie tylko pod uwagę, że sobota/niedziel to aktualizacja mapy i pewne funkcje są zablokowane.

Edited by Carcass69, 21 November 2015 - 09:54 AM.

UNFORGIVEN MEMBER

<a href='http://hryunomod.ru/ubars/eu/3100/Carcass69.png' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow external'>http://hryunomod.ru/...0/Carcass69.png</a>

jakub_czyli_ja #128 Posted 21 November 2015 - 12:23 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7240 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

Wyrzeźbienie czegoś takiego w PHP jest daleko łatwiejsze, niż zrobienie tego w kliencie i serwerze gry.

Zwłaszcza jak lata temu podjęło się pier***iętą decyzję, że trybu drużynowego nie będzie i ch.

Greyshark #129 Posted 21 November 2015 - 12:35 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

I mapa i strona robi wrażenie, zwłaszcza że jest to praca "amatorska", w sensie robiona przez graczy a nie przez WG. Szkoda że czegoś takiego nie było podczas pierwszego sezonu CW.

Swoją drogą ciekawe jakie gromy posypałyby się na WG gdyby to oni walili takie błędy językowe :teethhappy:

Edited by Greyshark, 21 November 2015 - 12:36 PM.

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

jakub_czyli_ja #130 Posted 21 November 2015 - 12:42 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7240 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

A jak odróżniasz pracę amatorską od nieamatorskiej?

Fajnego babola znalazłem: na http://1dbfi.chdi.fr...php?tourn=teams jak się kliknie "schowaj listę dowódców klanu" to w tej sekcji język zmienia się na francuski.

Nie daje się doklikać do bitew z innego tygodnia niż aktualny mimo że jak klikam na bitwy i tydzień, to tego bym oczekiwał.

mihu91 #131 Posted 21 November 2015 - 12:48 PM

Command Chief Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 0 battles
  • 519
  • [_UN_] _UN_
Ano w przypadku tłumaczenia praca amatorska od nieamatorskiej różni się tym, że tu nie było profesjonalnych tłumaczy, a w WG powinni być, więc i proste babole językowe nie powinny się pojawiać. Teoretycznie...

UNFORGIVEN MEMBER

Greyshark #132 Posted 21 November 2015 - 12:55 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

View Postmihu91, on 21 November 2015 - 01:48 PM, said:

Ano w przypadku tłumaczenia praca amatorska od nieamatorskiej różni się tym, że tu nie było profesjonalnych tłumaczy, a w WG powinni być, więc i proste babole językowe nie powinny się pojawiać. Teoretycznie...

Nie trzeba być profesjonalnym tłumaczem żeby ogarniać język angielski.

View Postjakub_czyli_ja, on 21 November 2015 - 01:42 PM, said:

A jak odróżniasz pracę amatorską od nieamatorskiej?

Fajnego babola znalazłem: na http://1dbfi.chdi.fr...php?tourn=teams jak się kliknie "schowaj listę dowódców klanu" to w tej sekcji język zmienia się na francuski.

Nie daje się doklikać do bitew z innego tygodnia niż aktualny mimo że jak klikam na bitwy i tydzień, to tego bym oczekiwał.

M.in. właśnie po błędach językowych i po babolach który wymieniłeś.

jakub_czyli_ja #133 Posted 21 November 2015 - 01:31 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7240 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

View PostGreyshark, on 21 November 2015 - 12:55 PM, said:

Nie trzeba być profesjonalnym tłumaczem żeby ogarniać język angielski.

Tam tłumaczenie szło francuski -> angielski -> reszta, więc rózne kwiatki mogły wyskoczyć. Chcesz pomóc, to nie odymaj się widzę, ale nie powiem, tylko napisz, co jest źle.

Nie trzeba być profesjonalnym tłumaczem fr -> en żeby być profesjonalnym programistą.

View PostGreyshark, on 21 November 2015 - 12:55 PM, said:

M.in. właśnie po błędach językowych i po babolach który wymieniłeś.

Niedospecyfikowane i niedostestowane to jest i tyle. Mało softu widziałeś.

Greyshark #134 Posted 21 November 2015 - 04:00 PM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

View Postjakub_czyli_ja, on 21 November 2015 - 02:31 PM, said:

Tam tłumaczenie szło francuski -> angielski -> reszta, więc rózne kwiatki mogły wyskoczyć. Chcesz pomóc, to nie odymaj się widzę, ale nie powiem, tylko napisz, co jest źle.

Nie trzeba być profesjonalnym tłumaczem fr -> en żeby być profesjonalnym programistą.

A skąd wiesz, że mu nie napisałem?

Poza tym, czytanie ze zrozumieniem dziś ci siadło? Post nie był o błędach w tłumaczeniu na angielski tylko o stosowaniu podwójnych standardów. Widzę błąd to piszę, tak samo jak piszę o błędach WG, językowych i merytorycznych.

Block Quote

Niedospecyfikowane i niedostestowane to jest i tyle.

Czyli jak dla mnie nieprofesjonalne. Nie żeby to był jakiś zarzut, wręcz przeciwnie, wyrazy uznania dla twórców że im się chciało. 

jakub_czyli_ja #135 Posted 21 November 2015 - 04:15 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7240 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

View PostGreyshark, on 21 November 2015 - 04:00 PM, said:

Czyli jak dla mnie nieprofesjonalne. Nie żeby to był jakiś zarzut, wręcz przeciwnie, wyrazy uznania dla twórców że im się chciało. 

Amatorska niekoniecznie jest nieprofesjonalna, a amator także może robić rzeczy na profesjonalnym poziomie.

Osobiście też uważam to za osiągnięcie, ale z drugiej strony to sygnał dla WG, że nie musi robić niczego na pozimie meta, bo gracze robią to sobie sami.

Axet_ #136 Posted 23 November 2015 - 11:45 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 14 battles
  • 140

Bardzo proszę Państwa z WG o przemyślenie sprawy kluczy, znaczy proszę o likwidacje możliwości zakładania kluczy.

Jak dla mnie psuje to rozgrywkę i daje od razu przewagę jednym graczom nad innymi w bitwie standardowej, która chyba z założenia powinna być bitwą całkowicie losową.

A nie jest - i tak nie powinno być ! :izmena:.

Edited by Axet_, 23 November 2015 - 11:53 AM.

No clan! No squad!

F105PolishGlider #137 Posted 23 November 2015 - 01:36 PM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 648 battles
  • 1,321
  • [I_POL] I_POL

View PostAxet_, on 23 November 2015 - 11:45 AM, said:

Bardzo proszę Państwa z WG o przemyślenie sprawy kluczy, znaczy proszę o likwidacje możliwości zakładania kluczy.

Jak dla mnie psuje to rozgrywkę i daje od razu przewagę jednym graczom nad innymi w bitwie standardowej, która chyba z założenia powinna być bitwą całkowicie losową.

A nie jest - i tak nie powinno być ! :izmena:.

Popieram.

A może wprowadzić dwa tryby :

random solo ( łatwiejszy ) = mniej opłacalny

random z kluczami ( wyższy poziom bootów ) = bardziej opłacalny.

Do wyboru- skoro i tak bitwy uzupełniane są bootami.

Albo MM losuje klucze z kluczami plus booty, a gracze solo latają tylko solo plus booty.

Edited by kolega26, 23 November 2015 - 02:11 PM.

Axet_ #138 Posted 25 November 2015 - 04:02 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 14 battles
  • 140

Wiesz co - ja bym wprowadzil zamiast kluczy tryb gry drużynowej.

Polegaloby to na tym, ze zamiast klucza można stworzyć druzyne do 9 graczy.

Potem taka druzyna laduje w grze i walczy tylko z innymi druzynami.

System sprawdza tylko maksymalny tier w jednej i drugiej druzynie i ewentualnie dokłada boty jak ilość graczy nie jest rowna.

Ale bitwa standardowa powinna być bez kluczy:facepalm:

No clan! No squad!

kruszew #139 Posted 28 November 2015 - 08:09 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4 battles
  • 85
  • [_UN_] _UN_

Demolka we wszystkich rankach i [edytowano] z sali chwały połowę kluczowych koksów załatwiło by sprawę. Ja nie wiem co gracze z PE i ED mają w głowach, ale jeśli sprawia im przyjemność  granie w kluczu na wysokich tierach na 2 ciężkich samolotach i ogrywanie debilnych botów, które zachowują się taak samo, to ja dla takich graczy nie mam szacunku.

rozwiązania albo, albo:

a) oddzielny tryb gry dla kluczy

b) karencja dla kluczy - np. znacznie mniej kredytow i PD , losowanie do bitwy z wyższym tierem.

c) oddzielne staty dla kluczy i dla ludzi grających solo.

d) wprowadzenie kluczy botów jeżeli w bitwie pojawi się klucz ludzi. Niech to będzie jego odzwierciedlenie, czyli te same samoloty. Poziom botów  w kluczu powinien być dopasowany do poziomu osób w kluczu. I niech czopki się wykażą.

Edited by EilaAurora, 29 November 2015 - 09:47 AM.
Ten post został edytowany przez moderatora z uwagi na naruszenie regulaminu. ~EilaAurora

jakub_czyli_ja #140 Posted 28 November 2015 - 10:42 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 7240 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

View Postkruszew, on 28 November 2015 - 08:09 AM, said:

Demolka we wszystkich rankach i [edytowano] z sali chwały połowę kluczowych koksów załatwiło by sprawę. Ja nie wiem co gracze z PE i ED mają w głowach, ale jeśli sprawia im przyjemność  granie w kluczu na wysokich tierach na 2 ciężkich samolotach i ogrywanie debilnych botów, które zachowują się taak samo, to ja dla takich graczy nie mam szacunku.

Nie chodzi o to, co mają w głowach, tylko o to czego nie mają gdzieś indziej.

Wystarczy zasada, że klucz nigdy nie będzie top tierem, a na X nie będzie dobierało IX jak jest klucz, i tyle.

ED rzeczywiście musi mieć problemy, jeden sobie nawet skrzinszota zrobił, jak napisałem co o nich myślę i sobie do sygnaturki wstawił.

6 user(s) are reading this topic

0 members, 6 guests, 0 anonymous users