Jump to content

Dyskusja ogólna

• Please log in to reply
337 replies to this topic

LORDDOOMSDAY #21 Posted 08 October 2015 - 01:08 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 842 battles
  • 2,884
  • [_UN_] _UN_
Tak. Ale na CT latałem tylko na goldowej i kompletnie nie miało to wpływy na losy bitwy. Teraz warto zakładać tą za sreberko. Szczególnie na linię P51 i Spity do 7T.

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

Axet_ #22 Posted 08 October 2015 - 02:05 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 11 battles
  • 139

Mnie najbardziej martwią zarobki - czasami jestem 2 lub 3 w bitwie a dostaje ze 25 k srebra - coś tu namieszaliscie jak dla panie i panowie z WG.

ale sprawdze to ze starymi raportami - moze po prostu strzelac nie potrafie jak bossowie... ;)

Ale jest chyba OK generalnie ;)

Klucze wyjadaczy się dalej trafiają, ale już nie zawsze idzie im tak super - niedawno spotkałem Greysharka i Seturo we dwóch na X przeciwko w większości IX i dostali w d...

Będzie dobrze...

Edited by Axet_, 08 October 2015 - 02:21 PM.

No clan! No squad!

kruszew #23 Posted 09 October 2015 - 04:56 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4 battles
  • 85
  • [_UN_] _UN_

94 pts na il2t i zarobek 7500 tys. - koszty = -1800 dodano do konta :)

Odnoszę wrażenie, że boty mają jakiś czujnik na namierzenie celownikiem. Momentalnie zmieniają kierunek kiedy ma się ich na muszce. W 95 % uciekają w dół  i nie są zainteresowani walką 1 vs 1... sytuacja zmienia się gdy robi się 1 vs 5. Wtedy wracają - skąd ja to znam.... .

Simon_lord #24 Posted 09 October 2015 - 05:47 AM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 11 battles
  • 1,097
  • [_UN_] _UN_
Ja wczoraj na Ił-2(t) 119pkt (w tym 15 za myśliwca), bitwa przegrana, samolot rozjebany. Jakieś 25k kredytów za bitwę, a po odliczeniu kosztów naprawy i kosztów pancernej amunicji za srebro dodano do konta -17k.

UNFORGIVEN MEMBER

Pawel946 #25 Posted 09 October 2015 - 09:51 AM

Senior Airman

• Member
  • 5 battles
  • 39

Bohaterski bot w I-16 wyciął w pień połowę przeciwników, po czym postanowił się rozbić. Chyba się mu znudziło. :sceptic:

Angelus_hero #26 Posted 09 October 2015 - 12:23 PM

Airman Basic

• Member
  • 1344 battles
  • 3
  • [D-306] D-306

Plusów jest dużo,ale skopaliście totalnie gospodarkę.Dźwięki to po prostu żenada.Nasuwa się myśl- czy wasz dźwiękowiec jest przygłuchy?

Boty to ciekawy pomysł, ale panowie z WG przegięliście palkę !!!! to ze maja 100% celności i chyba nieskończonego bosta albo studzi im się silnik w 2 sekundy,nie wiem jak to sprecyzować,oraz ich super wzrok hehehehe bo nie da się ukryć, one dokładnie widza gdzie jesteś to już totalna przesada!!! Jeśli to poprawicie, to bardzo prawdopodobne ze będzie to najlepsza aktualizacja, bo jak na razie to minusy które opisałem całkowicie niwelują plusy.

kruszew #27 Posted 10 October 2015 - 08:24 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4 battles
  • 85
  • [_UN_] _UN_

Oczywiście musieli coś zrypać ze sterowaniem. Widać to przy nurkowaniu. Nie wiem jak to opisać, ale jest problem ze zwrotnością samolotu przy nurkowaniu na przechyle. Hamuje go opór powietrza, przez co samolot o wiele wolniej reaguje. W każdej innej wersji rozwalenie gościa konczylo się na 1 próbie. Teraz z reguły jest to dłubanina i kilka prób.

Bardzo źle oceniam wprowadzenie botów. To jest dla mnie zbędny dodatek. Każda bitwa wygląda teraz identycznie. O to chodziło ?

Simon_lord #28 Posted 10 October 2015 - 11:59 PM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 11 battles
  • 1,097
  • [_UN_] _UN_

Pograłem dwa wieczory. W sumie miałem poczekać, aż mi przejdzie frustracja, żeby nie było zbyt dużej porcji chujów do dupy ale w sumie to już mi nie zależy co kto o mnie pomyśli, bo nie zamierzam się tu już za często pokazywać.
Gra została zjebana przez boty i to zjebana okrutnie. Boty, dla których jestem małym dodatkiem. Na średnim 5 czy 6 tierze w bitwie 12vs12 widzę po 3 ludzi na stronę!!! Nadziwić się nie mogę jak to jest możliwe, skoro ostatnio, z ciekawości do 1.9, jest więcej graczy na serwerze (do czasu - krótkiego czasu). Ale mam teorię: zamiast zrobić bitwę jak bywało wcześniej po 4, 6 czy tam 8 ludzi i dołożyć po kilka botów, to ludzka populacja jest dzielona na części, które są doklejane do 20 botów. Boty pierdolą coś na czacie i udają, że są ludźmi, tylko że nigdy nimi nie będą, bo żaden człowiek nie jest jakąś jebaną alfą i omegą, która widzi wszystko, ma wszystko i może wszystko. Nie chce mi się już nawet opisywać, ale przetrwać w LF dwa frontale na P-38F i trzeciego na BF-110E ja bym nie umiał.

Ustawione bitwy. Wynik typu 68:279 może nie był niczym dziwnym, kiedy zbierała się banda ameb po jednej stronie i banda über-soldatów po drugiej ale teraz jak jest po 3 ludzi na stronie? Jest jeszcze druga grupa botów czyli bezmyślne, durne pały, które są ślepe i nie widzą wielkiej góry czy swojego ogona.
Wyłączcie serwery, niech się boty same napieprzają. A i proponuję zmienić logo:
Posted Image

Edited by Simon_lord, 11 October 2015 - 12:00 AM.

UNFORGIVEN MEMBER

LORDDOOMSDAY #29 Posted 11 October 2015 - 07:38 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 842 battles
  • 2,884
  • [_UN_] _UN_
Niestety botami spierdolili pozostałe zmiany, które akurat są dobre. Jak się zdenerwuje to przeniosę cały UN do WT. Jak WG ma nas w dupie to bez łaski. Ale co tam dla nich 60 klient. Włączcie mózgownice choć jak widać jest to mało prawdopodobne. 

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

kruszew #30 Posted 11 October 2015 - 08:00 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4 battles
  • 85
  • [_UN_] _UN_

View PostGepard_PH, on 07 October 2015 - 09:01 AM, said:

Zapraszamy do podzielenia się z nami Waszymi opiniami, uwagami i sugestiami na temat najnowszej aktualizacji 1.9!

Które elementy aktualizacji podobają Wam się najbardziej, a które najmniej? Które są istotne z punktu widzenia rozgrywki, a które Waszym zdaniem niewiele wnoszą? Czy zmiany idą w dobrym kierunku?

Wasze opinie zostaną przekazane do twórców gry, więc jest to doskonała okazja, by dać im znać jak oceniacie wersję 1.9!

Możesz zapytać tych wielkich twórców jakie trunki były grane przy robieniu 1.9? Nie wierzę, że to całe gówno powstało na trzeźwo. Wypieranie ludzi botami jest poważnym krokiem do rozwalenia tej gry. Teraz zagranie z ludźmi to mega zaszczyt. Nowi gracze nie będą w to grać gdy zobaczą, że dostają w dupę od wykoksowanych sztucznie botów. O co chodziło ludziom z WG?????????????? Ja tego nie mogę pojąć.

HarryErskine_1 #31 Posted 11 October 2015 - 08:16 AM

Senior Airman

• Member
  • 0 battles
  • 33

View Postkruszew, on 11 October 2015 - 08:00 AM, said:

Możesz zapytać tych wielkich twórców jakie trunki były grane przy robieniu 1.9? Nie wierzę, że to całe gówno powstało na trzeźwo. Wypieranie ludzi botami jest poważnym krokiem do rozwalenia tej gry. Teraz zagranie z ludźmi to mega zaszczyt. Nowi gracze nie będą w to grać gdy zobaczą, że dostają w dupę od wykoksowanych sztucznie botów. O co chodziło ludziom z WG?????????????? Ja tego nie mogę pojąć.

Zgadzam się w 100% . Te boty odebrały mi całą przyjemność z gry . Ludzie to teraz dodatek do tej gry . Te boty nie reagują na SOS , Atak Skoordynowany , kiedy się jest ściganym to nawet nie reagują gdy się leci obok swoich no chyba że przypadkiem , właściwie po co one są ? Żeby psuć bitwy , które teraz są niemal identyczne . W sumie boty ustalają wynik bitwy bo ludzie w takiej ilości w jakiej są w bitwach mają znikomy wpływ na jej przebieg . No i te teksty generowane przez boty , co to ma być ? Pozory że coś się dzieje ? Marna podszywka pod ludzi . Lipa się zrobiła po całości

Edited by HarryErskine_1, 11 October 2015 - 08:19 AM.

BENDINGS77 #32 Posted 11 October 2015 - 08:41 AM

Senior Master Sergeant

• Community Contributor
  • 0 battles
  • 479

A może by tak zmniejszyć ilość botów do minimum na bitwę i większy wpływ na bitwę będzie miał człowiek.

UNFORGIVEN MEMBER

HarryErskine_1 #33 Posted 11 October 2015 - 09:15 AM

Senior Airman

• Member
  • 0 battles
  • 33
Przecież była możliwość grania z botami , teraz juz chyba nie ma tego pokoju gdzie były bitwy przeciw botom. Jak ktoś miał ochotę mógł tam sobie grać z botami . To skasowali chyba i na chama wepchneli boty do bitew .

jakub_czyli_ja #34 Posted 11 October 2015 - 09:28 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5096 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

View PostHarryErskine_1, on 11 October 2015 - 08:16 AM, said:

nie reagują na SOS , Atak Skoordynowany , kiedy się jest ściganym to nawet nie reagują gdy się leci obok swoich no chyba że przypadkiem

Komentarz potrzebny?

Żeby psuć bitwy , które teraz są niemal identyczne .

Jak dla mnie to akurat teraz bitwy daleko nie są identyczne.

Ale ja latam wyżej niż V tier - ktokolwiek wcześniej spotkał radosny kluczyk w 3 na 3 różnicę widzi.

W sumie boty ustalają wynik bitwy bo ludzie w takiej ilości w jakiej są w bitwach mają znikomy wpływ na jej przebieg .

Śmiesznie to brzmi wychodząc spod palców człowieka, którego wpływ na bitwę co prawda taki do końca znikomy nie był, bo na poziomie 1/25 założonego stosunku 48% WR, ale negatywny.

Chciałbym ten post zilustrować replayem z mojej ewaluacji P-40 zrobionej w tamtym tygodniu przy śniadaniu: https://drive.google...Qm9RMDhJblhyYjg - przyznaję się że grałem jak świnia i mało pomagałem ludziom z teamu.

A, jeszcze epilog dla epilogu: https://drive.google...iew?usp=sharing

View PostHarryErskine_1, on 11 October 2015 - 09:15 AM, said:

Przecież była możliwość grania z botami , teraz juz chyba nie ma tego pokoju gdzie były bitwy przeciw botom. Jak ktoś miał ochotę mógł tam sobie grać z botami . To skasowali chyba i na chama wepchneli boty do bitew .

Ta, pewnie.

Z powodu przeciążenia serwera dostępne wcześnie rano albo późno w nocy, boty były głupie jak buty, zazwyczaj jak się nie spadło w czołówce to się robiło je jak chciało do tego stopnia, że nie dawało się zabić wszystkich, bo przewaga leciała, a szturmowcem kończyłem z połową wrogiego teamu na ogonie.

No i nie było z tego sensownego expa ani kredytów, więc żadna rewelacja.

Edited by jakub_czyli_ja, 11 October 2015 - 09:44 AM.

HarryErskine_1 #35 Posted 11 October 2015 - 09:38 AM

Senior Airman

• Member
  • 0 battles
  • 33
Jakub , wyjaśnijmy sobie jedno te Twoje komentarze odnoszące się do moich statystyk czy mojej gry latają mi sześdziesiątką . W odróżnieniu od Ciebie nie jestem jakimś uzależnionym od gry maniakiem tylko gram so bie dla przyjemności a akurat tę przyjemność psują mi boty i z tego co widzę nie tylko mnie. Są wpisy od dobrych graczy , którym też te boty się nie podobają. Więc nie próbuj błyszczeć jak złoty ząb bo Ci to nie wychodzi.  Zachowujesz się jak zarozumiała nastolatka . Nie wiem może jak zaczynałeś grać to miałes na koncie już po kilku dniach kilka tysięcy zestrzeleń , drugie tyle asyst ale wątpię. Zresztą , w którymś Twoim poście trafiłem na zdanie że wolisz mieć problem z graczami , którzy kradną Ci fragi . No jeśli to dla Ciebie jest problem , wypada mi już tylko Ci współczuć bo nie wiem co to za problem jest gdy ktoś  "ukradnie" wirtualne zestrzelenie . No cóż każdy ma swoje wartości ja akurat jak gram to gram po to żeby drużna jako całość wygrała bitwę a nie żeby zaliczyć jak najwięcej zestrzeleń a jak się uda zestrzelic to jeszcze lepiej. Więc odczep się w kulturalny sposób ode mnie i od moich statystyk czy umiejętności gry bo nie o tym tu mowa w tym wątku  .

Edited by HarryErskine_1, 11 October 2015 - 09:41 AM.

jakub_czyli_ja #36 Posted 11 October 2015 - 10:08 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5096 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

Widzisz - ja tego nie umieściłem dla ciebie.

Ja to umieściłem dla przypadkowych czytelników, którzy przypadkiem mogliby wziąć twoje posty za dobrą monetę bo na przykład pomyśleli sobie, że wiesz o czym piszesz.

A twoje statystyki twierdzą, że jest dokładnie odwrotnie, i to chciałbym uświadomić czytelnikom.

View PostHarryErskine_1, on 11 October 2015 - 09:38 AM, said:

w którymś Twoim poście trafiłem na zdanie że wolisz mieć problem z graczami , którzy kradną Ci fragi . No jeśli to dla Ciebie jest problem , wypada mi już tylko Ci współczuć bo nie wiem co to za problem jest gdy ktoś  "ukradnie" wirtualne zestrzelenie . No cóż każdy ma swoje wartości ja akurat jak gram to gram po to żeby drużna jako całość wygrała bitwę a nie żeby zaliczyć jak najwięcej zestrzeleń a jak się uda zestrzelic to jeszcze lepiej.

I taką koleinę też widziałem wielokrotnie, za każdym razem z podobnymi efektami.

Twoja gra "żeby drużna jako całość wygrała bitwę a nie żeby zaliczyć jak najwięcej zestrzeleń a jak się uda zestrzelic to jeszcze lepiej" kończy się tak, że twoja drużyna jako całość wygrywa o 2 bitwy na sto mniej niż zakładane 48 (albo 3 dla 49, co jest jeszcze gorsze), a moja w której problemem są kradnący fragi gracze wygrywa jak dotąd te 3,8 bitwy na 100 więcej (albo 2,8 (*)). Mimo tego, że bardzo często im nie pomagam.

(*) WG z sobie znanego powodu usunęła liczbę remisów ze statystyk, zakładam 4% albo mi się gry pomyliły.

Więc na sugestie odczepienia się osobiście sugerowałbym popracowanie nad merytoryczną podstawą oceniania gry i zwiększeniem merytorycznej wagi argumentów przez polepszenie gry. Bo wtedy będziesz traktowany bardziej serio niż obciążenie dla drużyny. Bo na chwilę obecną smutna prawda jest taka, że boty są bardziej wartościowe.

Przed znakiem przestankowym nie stawiamy spacji.

HarryErskine_1 #37 Posted 11 October 2015 - 10:14 AM

Senior Airman

• Member
  • 0 battles
  • 33

Dobrze chłopcze widzę że dyskusja z Tobą to jak walenie głową w ścianę . Dla Ciebie może bot wartściowszy ale jak się żyje w wirtualnym świecie to tak się to kończy .

Wyrazilem swoją opinię na temat botów i mam do tego prawo . Rozmwiając z Tobą mam wrażenie że rozmawiam własnie z botem.

Jesli zwracamy się do kogoś to piszemy wielką literą .

PS. Życzę owocnego i przyjemnego życia w Matrixie .  Co za koleś :D

Edited by HarryErskine_1, 11 October 2015 - 10:25 AM.

jakub_czyli_ja #38 Posted 11 October 2015 - 11:45 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5096 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

View PostHarryErskine_1, on 11 October 2015 - 10:14 AM, said:

Dobrze chłopcze widzę że dyskusja z Tobą to jak walenie głową w ścianę . Dla Ciebie może bot wartściowszy ale jak się żyje w wirtualnym świecie to tak się to kończy .

Wyrazilem swoją opinię na temat botów i mam do tego prawo . Rozmwiając z Tobą mam wrażenie że rozmawiam własnie z botem.

Owszem, masz prawo, ja tylko pracuję nad tym, aby twoja opinia była umieszczona w odpowiednim kontekście - w tym przypadku kontekście twoich osiągnięć w grze oraz twojej ogólnej wiedzy o grze.

Bo spod twoich palców wychodzi jakaś lamentacja, jakby gra została rozwalona, a z twojej gry wychodzi obraz notorycznie rozwalonej gry.

Z tobą się dyskutuje bardzo fajnie, bo stanowisz wręcz standardowy przypadek kogoś, kto nieszczególnie się zna na temacie dyskusji, argumenty kończą mu się bardzo szybko, i wtedy zaczynają się oklepane schematy według rozpiski.

Schemat 1: granie for fun albo granie dla teamu - zaliczony. Nie wiadomo tak do końca skąd przychodzi fun, oprócz marnowania czasu pozostałym graczom przez "ganianie się", a granie dla temu mamy kilka postów wyżej - de facto dla teamu, ale przeciwnego.

Schemat 2: to tylko gra, świat wirtualny, świat realny, bla bla bla. No więc nie ma czegoś takiego jak świat realny i świat wirtualny, o tym też pisałem. Gra jest elementem świata realnego, i nie ma wytłumaczenia oprócz mania w dupie osób grających, żeby grać gorzej od bota. To znaczy jest - lepiej się nie umie, ale w takim przypadku dorabianie ideologii jest po prostu żałosne.

W tych przypadkach, w których uznaję, że mogę coś zrobić, staram się to zrobić. Te fragi i cele naziemne mimo mojego stylu gry nie zrobiły się same. WR też nie.

Co więcej, w tej wersji daleko rzadziej uznaję, że nie ma sensu się starać, a zrobienie podstawowej amunicji darmową spowodowało, że rozwalenie się o glebę jest daleko mniej interesującą opcją, bo przedtem przynajmniej oszczędzałem na amunicji. Więc biorę się do roboty, gram dla siebie realizując to, o co chodzi w tej grze - rozwalanie samolotów.

Schemat 3: zagrywki ad auditorem (ładnie opisane w książce) i jak nie ma do czego, to do braku wielkich liter - mam deficyt szacunku, mój szacunek nie jest rozdawany tak sobie, trzeba na niego zapracować. Ty jesteś w tym przeciwskuteczny, chociażby przez notoryczne olewanie zasad pisowni znaków przestankowych. I granie for fun.

HarryErskine_1 #39 Posted 11 October 2015 - 12:52 PM

Senior Airman

• Member
  • 0 battles
  • 33

Zasypiałem czytając tą epistołę .

Ale nie chodzi tu o brak argumentów , które jakie by nie były i tak do Ciebie nie trafią bo takich osobników jak Ty ratuje już tylko Ośrodek Terapii Uzależnień . Świat wirtualny jest owszem elementem świata rzeczywistego tylko u Ciebie  z tego co widzę ten rzeczywisty raczej nie istnieje itd, itd. Co do szacunku wiesz mam gdzieś szacunek kogoś takiego jak Ty tu raczej chodzi o co innego ale nie będę Ci tłumaczył co i jak gdyż raczej i tak to do Ciebie nie dotrze. Podsumowując przyczepiłeś się do moich statystyk wiedząc że jestem nowym graczem i spierasz się z każdym kto krytykuje boty . Nie znosisz gdy ktoś ma odmienne zdanie niż Ty ?  Tylko że reszta Cie olała w temacie i mało kto reaguje na Twe wpisy ja jednak jako z natury dość ciekawski człowiek widząc okaz wszystkowiedzącego wirtualusa wdałem się w tą koperkową gadkę , które mi mila niedzielę . Wiem juz że gram przeciw botom niespodziewałem się jednak że będę rozmawiał- pisał z jednym z nich . Ciekawe doświadczenie.

Falathi #40 Posted 11 October 2015 - 03:02 PM

Polish Community Coordinator

• WG Staff
  • 193 battles
  • 1,016
  • [WG] WG

Jak zawsze, Wasze opinie zostały przekazane wyżej. 

A teraz część prywatna, bo stoczyłem parę bitew w wersji 1.9. 

Zmiany w uzbrojeniu i modelu uszkodzeń osobiście uważam za spory plus. Więcej informacji w hangarze również uważam za plus, podobnie jak większe zróżnicowanie wyposażenia. 

Co do balansu to mam wrażenie, że teraz niektóre typy uzbrojenia są trochę łatwiejsze w użyciu, inne są trudniejsze. Być może będą jeszcze jakieś przeróbki, ale zasadniczo jak wsiadłem w Me 262, to poczułem co to znaczy 4x30mm. 

Dźwięki mi osobiście nie przeszkadzają, ale rozumiem ludzi, którym mogły nie przypaść do gustu. 

Boty - tutaj mam mieszane uczucia, choć sam pomysł jest niezły. 

Pozdrawiam!

Caught on tape, yet anonymous 

WG CC - ja bez żadnego trybu

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users