Jump to content

Dyskusja ogólna

• Please log in to reply
353 replies to this topic

112_Frantiszek_997 #241 Posted 29 June 2017 - 03:54 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 31936 battles
  • 2,795
  • [D-FJ] D-FJ

Bywa i odwrotnie, tak szybko, że do przeciwnika dopchać się nie można - wynik znany: do 2, plus jeden GAA nasz rozbił się:

shot_041.jpg

Edited by Frantiszek_, 29 June 2017 - 04:35 PM.

Simon_lord #242 Posted 16 September 2017 - 08:18 PM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 17 battles
  • 1,097
  • [_UN_] _UN_

Witam ponownie. Ilość jednostronnych bitew osiągnęła absurdalny poziom czyli w 99% z nich wystarczy poczekać 2-3min i wiadomo już, czy można zacząć pikować, w celu rozpierdolenia się o najbliższy stały punkt. GOOD JOB BOYS! GOOD JOB!

A i jeszcze jedno: Misja dzienna "POCHWAŁA: Zdobądź najwięcej pkt przewagi w swojej drużynie." Nagroda 3 żetony, czyli że trudność zajebista? Że niby wzięcie IŁa i puszczenie kilku rakiet/bomb, zanim jedna z drużyn zostanie wyrżnięta, jest zajebiście trudne? :trollface: Zastanawiające, co miał we łbie ten ktoś kto nad tym myślał. :teethhappy:

Edited by Simon_lord, 16 September 2017 - 08:25 PM.

UNFORGIVEN MEMBER

jakub_czyli_ja #243 Posted 16 September 2017 - 09:14 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6119 battles
  • 9,522
  • [XII-2] XII-2

View PostSimon_lord, on 16 September 2017 - 08:18 PM, said:

A i jeszcze jedno: Misja dzienna "POCHWAŁA: Zdobądź najwięcej pkt przewagi w swojej drużynie." Nagroda 3 żetony, czyli że trudność zajebista? Że niby wzięcie IŁa i puszczenie kilku rakiet/bomb, zanim jedna z drużyn zostanie wyrżnięta, jest zajebiście trudne? :trollface: Zastanawiające, co miał we łbie ten ktoś kto nad tym myślał. :teethhappy:

Pewnie po prostu nie latał Iłem :>

Otwartą pozostaje kwestia, czy dla odróznienia latał czymkolwiek innym.

Jak się popatrzyłem na 2.0, to dochodzę do wniosku, że tam raczej w WoWPa nie gra nikt, a pracę przy nim najwyraźniej traktują jakby była tylko nieco lepsza od sterczenia na pograniczu z Donbasem.

Troszkę smutne, ale odkąd zrozumiałem, że oni rzeczywiście w pewnym momencie wpuszczą to co się nazywa wersją 2.0 i zastąpią WoWPa jaki jest teraz, przestało mi się chcieć grać, bo nie mam po co budować garażu.

Silentraz #244 Posted 16 September 2017 - 09:54 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 984 battles
  • 269
  • [WILD] WILD

Te niektóre misje są faktycznie łatwe... as/niszczyciel/grom, czy top1 w drużynie za 3 żetony to najrentowniejsze rozwiązanie.

Nawet jeśli nie grają, to mają dostęp do statystyki, i bez problemu obczają jaki rodzaj gracza jak często co zrobi (czyli że np. Ił zrobi grom co dwie-trzy bitwy). Z tym że pewnie mają na to wywalone. To że można zdobyć 5 żetonów za banalną bitwę na I-5 też pewnie nie chcieli.

Tylko są tak leniwi, że nie chce im się tego zmieniać.

Misje dzienne - jak nazwa wskazuje (choć praktyka pokazuje inaczej przez długość ich grania), mają zachęcać do codziennego zaglądania. Na 1-4 marne grosze, na 5-7 czasem się opłaca czasem nie, za to na 8-10 świetne nagrody (plus żetony). Do tego zachęcają do nabywania różnych klas samolotów i nacji (choć ostatni warunek daje się przeskoczyć opcją zmiany). Powoli próbuję badać naleśnika, by na tierach 8-10 nie wygłupiać się szturmowcem (misje na fragi)

Relacja nagrody do trudności jest bardzo zmienna. Niekiedy niestety zdarza mi się siedzieć z pozornie prostymi misjami, gdy w praktyce podmiana byłaby lepszym rozwiązaniem.

Jeśli spotkany w bitwie, to pewnie robię skrzynkę lub żetony pod nią, by wolny exp i złoto wynieść do WOTa. Po więcej się do tej gry nie opłaca.

jacekjo #245 Posted 11 October 2017 - 01:09 PM

Airman Basic

• Conquest Member
  • 10197 battles
  • 9
  • [S-D18] S-D18

ta gra bez sensu się zrobiła zjebali na maksa

Lemmy85PL #246 Posted 11 October 2017 - 01:55 PM

Senior Airman

• Conquest Member
  • 278 battles
  • 49
  • [_VI_] _VI_

View Postjacekjo, on 11 October 2017 - 01:09 PM, said:

ta gra bez sensu się zrobiła zjebali na maksa

Jeszcze nie odpaliłem (praca...), ale jak żywcem wrzucili to, co było w CT i z dostępnym tylko jednym tym nowym trybem (o ile dobrze rozumiem), to coż - "no i *edited*, no i cześć".
Sprawdzę dziś i pewnie parę gigabajtów się zwolni na dysku. A naprawdę, z całą gamą błędów i wypaczeń, jak dla mnie (i pewnie nie tylko dla mnie) to był najlepszy towar od WG - dawał najwięcej frajdy, mimo wielu lat "leżenia odłogiem" i traktowania po macoszemu przez devów  :(

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: naruszenie 1 punktu regulaminu (wulgaryzmy).

Edited by Anto_sky, 17 November 2017 - 08:04 AM.

nookian #247 Posted 11 October 2017 - 04:48 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 11 battles
  • 399
  • [D-303] D-303

:facepalm:     :angry:    :sceptic:   :ohmy:   :( 

I tyle komentarza w temacie aktualizacji 2.0 !!! Przepis jak do końca można coś *edited* !!!

Nara / napiszcie jak wróci coś na kształt 1.9

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: naruszenie 1 punktu regulaminu (wulgaryzmy).

Edited by Anto_sky, 17 November 2017 - 08:05 AM.

1Jurko #248 Posted 11 October 2017 - 05:12 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 2 battles
  • 217
Ehhh a wystarczyło dawać co jakiś czas fajne maratony na samolot premium, dorzucać jakieś nowe drzewka, dawać jakieś okazjonalne tryby gry. W zamian dano to coś.

LatajacySpodek #249 Posted 11 October 2017 - 06:23 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 23 battles
  • 168
  • [_UN_] _UN_

No wpizdu i wylądował.

Fajnie sie z Wami grało, jeszcze fajniej się Was rozwalało :) Dzięki!

UNFORGIVEN MEMBER

Scattle_ #250 Posted 14 October 2017 - 01:34 PM

Airman Basic

• Conquest Member
  • 195 battles
  • 2
  • [PAKFA] PAKFA

Witam serdecznie,

Na wstępie powiem,że mimo iż 20k bitew nie mam to w grę grałem już od zamkniętej alphy i wiem jak wyglądał jej rozwój przez te wszystkie lata.

Do rzeczy:

Odpowiedzcie mi proszę na jedno bardzo ważne pytanie

Jak w ogóle można uważać że nowa wersja jest beznadziejna. I może jeszcze gorsza od 1.9 i poprzednich :teethhappy:.

Fizyka była według was lepsza? Gameplay bardziej ciekawy? Proszę was...

Rzecz w tym że nie możecie już zrobić ultra top tier dywizjonów i wygrywać w ten sposób bitew. To z pewnością była świetna zabawa kiedy jakimś cudem pojawiał się solo gracz i nie miał najmniejszych szans.

Odnosząc się do gameplayu -  Zdobywanie baz w celu zdobycia punktów i specjalnych wydarzeń na mapie jest pomysłem świetnym, zwiększa dynamikę rozgrywki, każda klasa ma teraz sens,bo jakie było zadanie np.samolotów szturmowych w poprzedniej wersji? Co z tego że zniszczyliśmy 2137 budynków czy działek AA, skoro jeśli sojusznicza drużyna sobie nie poradzi to jesteśmy free fragiem?

Sterowanie było wcześniej lepsze? A no tak latanie dynamiką przypominającą spadającą cegłówkę to to czym gra mogła się pochwalić na tle konkurencji.

"Kiedyś to było, 15 na 15 bez respów, ee dawaj strzelimy plutona i kosimy nubuf(czyli głównie boty xD)"

Czekam na jakieś odpowiedzi wojowników wersji 1.9

inkayon #251 Posted 14 October 2017 - 01:48 PM

Master Sergeant

• Conquest Member
  • 1153 battles
  • 54
  • [_BRO] _BRO

2.0 jest wersją niedopracowaną. Wypuszczono bubla.

Który i tak bije prościuchną arkadówkę, jaką była wersja 1.9 na głowę.

Trzeba myśleć i nie da się już plutoniku ciężkich na 6000 metrów, czy klepania na I tierze samolotów "na ilość".

2.0 jest bardziej wymagająca, nie tylko zręczności czy znajomości samolotów, ale przede wszystkim taktycznego myślenia.

Pograłem, mam już ponad prawie 50 bitew w 2.0 i nie ma dramatu. Natomiast wersja wymaga dopracowania i mam nadzieję, że wrócą samoloty rocznicowe.

jakub_czyli_ja #252 Posted 14 October 2017 - 01:57 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6119 battles
  • 9,522
  • [XII-2] XII-2

View Postinkayon, on 14 October 2017 - 01:48 PM, said:

2.0 jest bardziej wymagająca, nie tylko zręczności czy znajomości samolotów, ale przede wszystkim taktycznego myślenia.

I gra o takiej charakterystyce ma zadowolić, jak to ujmują przedstawiciele WG, graczy doświadczonych i nowych?

Mailer #253 Posted 14 October 2017 - 02:13 PM

Master Sergeant

• Conquest Member
  • 98 battles
  • 97
  • [_UN_] _UN_

View PostArmia_Putina, on 14 October 2017 - 02:34 PM, said:

Witam serdecznie,

Na wstępie powiem,że mimo iż 20k bitew nie mam to w grę grałem już od zamkniętej alphy i wiem jak wyglądał jej rozwój przez te wszystkie lata.

Do rzeczy:

Jak w ogóle można uważać że nowa wersja jest beznadziejna. I może jeszcze gorsza od 1.9 i poprzednich :teethhappy:.

Rzecz w tym że nie możecie już zrobić ultra top tier dywizjonów i wygrywać w ten sposób bitew. To z pewnością była świetna zabawa kiedy jakimś cudem pojawiał się solo gracz i nie miał najmniejszych szans.

Odnosząc się do gameplayu -  Zdobywanie baz w celu zdobycia punktów i specjalnych wydarzeń na mapie jest pomysłem świetnym, zwiększa dynamikę rozgrywki, każda klasa ma teraz sens,bo jakie było zadanie np.samolotów szturmowych w poprzedniej wersji? Co z tego że zniszczyliśmy 2137 budynków czy działek AA, skoro jeśli sojusznicza drużyna sobie nie poradzi to jesteśmy free fragiem?

Sterowanie było wcześniej lepsze? A no tak latanie dynamiką przypominającą spadającą cegłówkę to to czym gra mogła się pochwalić na tle konkurencji.

"Kiedyś to było, 15 na 15 bez respów, ee dawaj strzelimy plutona i kosimy nubuf(czyli głównie boty xD)"

Proszę bardzo.
Po tylu rozegranych bitwach, pamiętając czasy jak: nie było botów, Mustangi miały rakiety i wiele rzeczy było inaczej zbalansowanych mówię: Można uważać, że 2.0 jest gorsza i to o wiele od 1.9.

Fizyka może nie była rewelacyjna, ale teraz to jest jakieś przegięcie, już nawet nie ma uślizgu w locie tych samolotów, a sama dynamika lotu jest wyjęta nie wiadomo skąd. Samoloty nagle przy użyciu doładowania stają się ultraszybkie, zupełnie jakby opory powietrza nie istniały. 
Co do gameplayu, cały czas ten sam scenariusz i te same mapy były może i przewidywalne, ale mnie osobiście się nie nudziły, bo każda bitwa wyglądała inaczej (nie mówię o wyniku), teraz natomiast jest ogromna mapa z jakimiś punktami do przejmowania. Większość przejęć dokonują boty, które nie mają strategii tylko lecą i strzelają, a ty jako gracz jesteś skazany w zasadzie sam na siebie, bo wynik bitwy jest przesądzony zanim się ona rozpocznie, bo przy 15 samolotach w drużynie, gdzie sam jesteś człowiekiem na tak dużej mapie i przy takim systemie zdobywania punktów nie jesteś w stanie sam wygrać, a kiedyś było to wykonalne, czego dowodem jest wiele powtórek.
Ponadto zobacz ile krytycznych trafień teraz wpada, w zasadzie co strzał ty rozbijasz coś komuś, a ktoś tobie.

Powtórzę, boty zdobywają bazy, a ty jako pojedyńczy gracz masz na rozgrywkę jeszcze mniejszy wpływ niż kiedyś. Specjalne wydarzenia czyli co? Bombowce-darmowy dmg? Czy te latające rakiety, które są całkowicie kuriozalnym pomysłem? Kiedyś samemu na szturmie mogłeś nastukać punktów przewagi i wygrać chowając się, nawet czasem przy botach to wychodziło. Jeden szturm w bitwie nieraz potrafił zrobić po 200 pkt przewagi albo i więcej. Faktycznie było się free fragiem niejednokrotnie, ale szturmy cały czas pozostają w tej roli, bo już nawet XF-90 zdejmuje Iła-40P na jeden dobry przelot (sprawdziłem). Teraz te mapy są za duże, zanim dolecisz od jednej bazy do drugiej, to już zdążą zająć tę, którą przed chwilą odbiłeś.
A tak na marginesie, cenzo mogłeś sobie już darować tutaj...

Sterowanie było lepsze, mogłeś:
-używać klap, co dawało ogromną przewagę jak umiałeś to robić
- wyłączać ciąg silnika co otwierało hamulce aerodynamiczne (tam gdzie były) co też pomagało, a teraz przy wyłączonym silniku samolot ledwo zwalnia.
-Mogłeś kontolować samolot i robić figury akrobatyczne (niektóre), które umożliwiały unikanie strzałów, teraz nie jestem w stanie robić tego skutecznie.

- Był lepszy interfejs pomagający orientować się w sytuacji (radar i minimapka), który teraz zmarł.

Pomijam kwestię kluczy, bo wielokrotnie zdarzyło mi się wygrać i zrobić dobrą bitwę mając naprzeciwko Enooka z SayMyName albo TIG3Rów czy też jakiś kosmonautów z DITO.
A brak respów wymagał od gracza pewnych umiejętności unikania ostrzału, przewidywania, analizy sytuacji oraz szybkich decyzji, a teraz z powodu znacznego okrojenia i umiejętności strzeleckich botów nie ma tego, wszyscy są w tym samym worku, bo nawet nie można robić uników. 
TAK WIĘC MAM NADZIEJĘ, ŻE TAKIE KONTRARGUMENTY SPEŁNIŁY TWOJE OCZEKIWANIA IRONICZNE POSTAWIE NA KOŃCU I LICZĘ NA WYLICZENIE POZYTYWNYCH ZMIAN W 2.0

jakub_czyli_ja #254 Posted 14 October 2017 - 02:38 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6119 battles
  • 9,522
  • [XII-2] XII-2

View PostArmia_Putina, on 14 October 2017 - 01:34 PM, said:

Witam serdecznie,

Do rzeczy:

Na przykład tak: http://forum.worldof...post__p__534272

Gameplay może być ciekawy, ale grupa docelowa WG nie ogarniała tego który był. Teraz WG wydaliło z siebie coś jeszcze bardziej skomplikowanego.

Block Quote

No jest to tak zajebiste, że sobie latasz i latasz i nie wiesz, ile czasu zostało do zcapowania, a ty latasz bez celu w kółko, zamiast robić coś sensownego. No wypas który na pewno zadowoli sporą część grupy docelowej.

Świetny pomysł z jeszcze większym uzależnieniem wygranej albo przegranej od drużyny - można tym zajebiście sterować przez zachowanie botów.

A plutony można było spokojnie ogarnąć w 1.9 po prostu je usuwając i dając w zamian tryb drużynowy albo, ho ho, nawet endgame. Ale nie.

Jak widzisz wyżej, odpowiedź dostałeś wcześniej, tylko olałeś.

Scattle_ #255 Posted 14 October 2017 - 04:34 PM

Airman Basic

• Conquest Member
  • 195 battles
  • 2
  • [PAKFA] PAKFA

View Postjakub_czyli_ja, on 14 October 2017 - 02:38 PM, said:

No jest to tak zajebiste, że sobie latasz i latasz i nie wiesz, ile czasu zostało do zcapowania, a ty latasz bez celu w kółko, zamiast robić coś sensownego. No wypas który na pewno zadowoli sporą część grupy docelowej.

Świetny pomysł z jeszcze większym uzależnieniem wygranej albo przegranej od drużyny - można tym zajebiście sterować przez zachowanie botów.

Baz nie capuje się z czasem. Żeby ją zająć trzeba zniszczyć broniące samoloty i budynki. Jest to napisane w kliencie gry.

Tutaj po prostu skopiuję post który podałeś w linku, bo nie wiem jak to zrobić z uwagi na to że jest na innej podstronie:

Niektórzy widzą zmianę modelu lotu, niektórym to zwisa.

Jak dla mnie podstawowym problemem jest zmniejszenie świadomości sytuacyjnej.

Poprzednio była minimapa która pokazywała _całą_ mapę, radar który pokazywał co jest blisko, był podgląd podświetlonego samolotu który pozwalał lepiej się ogarniać zarówno podczas ataku jak i obrony. 

Były także wizualne wskaźniki optymalnej wysokości i prędkości, i można sobie było włączyć celownik ze sztucznym horyzontem.

Obecnie jest jakiś pokurczony potomek minimapy i radaru, czyli coś, co jest za małe żeby pokazywać całą mapę i za duże, żeby sensownie pokazywać co jest blisko. Reszty po prostu nie ma.

To wyrównuje poziom świadomości sytuacyjnej wszystkich graczy do poziomu kurczaka bez głowy zapieprzającego w kółko po podwórku.

Dzięki temu gracze w kluczach będą jeszcze bardziej imba, bo mają 2 pary oczu i komunikację.

Do tego dochodzi sterowanie, w którym wyłączyli klapy, więc nie wygrasz dogfightu doświadczeniem otwierając i zamykając klapy w momentach które uważasz za odpowiednie, a autopoziomowanie się samolotu mnie zwyczajnie wnerwia. Bo uślizg samolotu występuje w szczątkowej formie, która nieszczególnie usprawiedliwia dążenie modelu do lotu poziomego.

Brak wizualnego wyprzedzenia celowania utrudnia robienie tego, co rzeczywiście daje fun - strzelania do samolotów.

Zmiana trybu na jakiegoś gluta, w którym nie ma jasnego ciągu przyczynono-skutkowego pomiędzy tym co zrobiłeś w grze a wygraną albo przegraną jest kolejnym krokiem w stronę graczy którzy gówno wiedzą, gówno umieją i nie chcą tego zmienić.

Zamiast oddzielić tych, którzy chcą grać dobrze od tych, którzy grają dla funu przez wprowadzenie skill based MM, projektanci z Pershy postanowili wszystkich zrównać do jednego poziomu.

No ja wolę jednak grać bardziej świadomie.

A więc:

- Minimapa jest, wystarczy przytrzymać TAB

- Samoloty wroga oznaczone są strzałkami na HUD, im jest bliżej tym jest większa, są też wartości liczbowe. Ja nie mam problemów z ogarnięciem co się dzieje.

- Brak wizualnego wyprzedzenia jest lepszy, teraz strzelanie wymaga większych umiejętności

View PostMailer, on 14 October 2017 - 02:13 PM, said:

Fizyka może nie była rewelacyjna, ale teraz to jest jakieś przegięcie, już nawet nie ma uślizgu w locie tych samolotów, a sama dynamika lotu jest wyjęta nie wiadomo skąd. Samoloty nagle przy użyciu doładowania stają się ultraszybkie, zupełnie jakby opory powietrza nie istniały. 

No bo takie mają być samoloty - szybkie. 

Co do gameplayu, cały czas ten sam scenariusz i te same mapy były może i przewidywalne, ale mnie osobiście się nie nudziły, bo każda bitwa wyglądała inaczej (nie mówię o wyniku), teraz natomiast jest ogromna mapa z jakimiś punktami do przejmowania. Większość przejęć dokonują boty, które nie mają strategii tylko lecą i strzelają, a ty jako gracz jesteś skazany w zasadzie sam na siebie, bo wynik bitwy jest przesądzony zanim się ona rozpocznie, bo przy 15 samolotach w drużynie, gdzie sam jesteś człowiekiem na tak dużej mapie i przy takim systemie zdobywania punktów nie jesteś w stanie sam wygrać, a kiedyś było to wykonalne, czego dowodem jest wiele powtórek.
Ponadto zobacz ile krytycznych trafień teraz wpada, w zasadzie co strzał ty rozbijasz coś komuś, a ktoś tobie.

Ale zamierzeniem WG nie jest oparcie gameplayu na botach! Chcą graczy nowych i myślących, którzy gdy zobaczą że drużyna leci zająć punkt trzymają się razem i razem go zdobywają. 

Z tymi krytycznymi to chyba mam wyjątkowego farta bo jednak wcale nie otrzymuję tak dużo krytyków , ale nie neguję.

Powtórzę, boty zdobywają bazy, a ty jako pojedyńczy gracz masz na rozgrywkę jeszcze mniejszy wpływ niż kiedyś. Specjalne wydarzenia czyli co? Bombowce-darmowy dmg? Czy te latające rakiety, które są całkowicie kuriozalnym pomysłem? Kiedyś samemu na szturmie mogłeś nastukać punktów przewagi i wygrać chowając się, nawet czasem przy botach to wychodziło. Jeden szturm w bitwie nieraz potrafił zrobić po 200 pkt przewagi albo i więcej. Faktycznie było się free fragiem niejednokrotnie, ale szturmy cały czas pozostają w tej roli, bo już nawet XF-90 zdejmuje Iła-40P na jeden dobry przelot (sprawdziłem). Teraz te mapy są za duże, zanim dolecisz od jednej bazy do drugiej, to już zdążą zająć tę, którą przed chwilą odbiłeś.

Bombowce-boty to darmowy dmg - jeśli kilku pomyśli o tym że warto je zniszczyć, bo jeśli nikt tego nie zrobi drużyna przeciwna dużo łatwiej zajmie punkt. Z rakietami tak samo, wymusza to totalną agresję bez chwili wytchnienia - i o to chodzi. Zdecydowanie lepszy scenariusz niż nastukanie 200 punktów przewagi i schowanie się, ale emocje.

Sterowanie było lepsze, mogłeś:
-używać klap, co dawało ogromną przewagę jak umiałeś to robić
- wyłączać ciąg silnika co otwierało hamulce aerodynamiczne (tam gdzie były) co też pomagało, a teraz przy wyłączonym silniku samolot ledwo zwalnia.
-Mogłeś kontolować samolot i robić figury akrobatyczne (niektóre), które umożliwiały unikanie strzałów, teraz nie jestem w stanie robić tego skutecznie.

- Był lepszy interfejs pomagający orientować się w sytuacji (radar i minimapka), który teraz zmarł.

Tu się zgadzam, te funkcje powinny być przetestowane przed premierą wersji.

A brak respów wymagał od gracza pewnych umiejętności unikania ostrzału, przewidywania, analizy sytuacji oraz szybkich decyzji, a teraz z powodu znacznego okrojenia i umiejętności strzeleckich botów nie ma tego, wszyscy są w tym samym worku, bo nawet nie można robić uników. 

Ale respy nie zmienią graczy w bezmyślne warzywa, które lecą na czołówkę bo przecież zaraz sie zrespie - marnuje się w ten sposób cenny czas, a im więcej razy zginiesz tym dłużej czekasz.

View Postjakub_czyli_ja, on 14 October 2017 - 02:38 PM, said:

Jak widzisz wyżej, odpowiedź dostałeś wcześniej, tylko olałeś.

Mam siedzieć i spamić F5 bo napisałem post i czekać na odpowiedź by jak najszybciej napisać swoją?

===============================================

POZYTYWNE ZMIANY W WERSJI 2.0:

- ŁADNIEJSZA GRAFIKA

- WYMUSZENIE WSPÓŁPRACY MIĘDZY GRACZAMI

- GAMEPLAY DUŻO CIEKAWSZY

- DYNAMICZNIEJSZE LATANIE

- MOŻLIWOŚĆ PRZEŁĄCZENIA SIĘ NA TYLNEGO STRZELCA

- MOTYWUJĄCY SYSTEM ZADAŃ DLA KLASY SAMOLOTU KTÓRYM GRASZ

- NAGRADZANIE AGRESYWNEJ GRY

jakub_czyli_ja #256 Posted 14 October 2017 - 07:03 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6119 battles
  • 9,522
  • [XII-2] XII-2

View PostArmia_Putina, on 14 October 2017 - 04:34 PM, said:

Baz nie capuje się z czasem. Żeby ją zająć trzeba zniszczyć broniące samoloty i budynki. Jest to napisane w kliencie gry.

W pytę intuicyjne. Zwłaszcza że białych samolotów prawie nie widać na tym bękarcie radaru i minimapy który został wszystkim zafundowany.

Block Quote

A więc:

- Minimapa jest, wystarczy przytrzymać TAB

Super, zwłaszcza w sytuacji gdy lata się z permanentnie wciśniętym altem, żeby cokolwiek widzieć i wiedzieć.

No i maksymalny poziom, do którego można sobie powiększyć tego potworka.

No i fakt, że przedtem była za darmo cały czas.

Block Quote

- Samoloty wroga oznaczone są strzałkami na HUD, im jest bliżej tym jest większa, są też wartości liczbowe. Ja nie mam problemów z ogarnięciem co się dzieje.

A przedtem obok strzałek był jeszcze radar pokazujący dokładnie, co się dzieje dookoła.

Block Quote

- Brak wizualnego wyprzedzenia jest lepszy, teraz strzelanie wymaga większych umiejętności

Coś mi mówi, że usunięcie celności ze statystyk działa tylko na twoją korzyść.

W obecnych czasach gra wymagająca umiejętności często bywa grą wymagającą zmian.

Block Quote

Ale zamierzeniem WG nie jest oparcie gameplayu na botach! Chcą graczy nowych i myślących, którzy gdy zobaczą że drużyna leci zająć punkt trzymają się razem i razem go zdobywają.

WG chce graczy płacących. Wszelkie zmiany w grach WG były robione właśnie pod bezmyślne taborety z portfelami.

Block Quote

POZYTYWNE ZMIANY W WERSJI 2.0:

- ŁADNIEJSZA GRAFIKA

- WYMUSZENIE WSPÓŁPRACY MIĘDZY GRACZAMI

- GAMEPLAY DUŻO CIEKAWSZY

- DYNAMICZNIEJSZE LATANIE

- MOŻLIWOŚĆ PRZEŁĄCZENIA SIĘ NA TYLNEGO STRZELCA

- MOTYWUJĄCY SYSTEM ZADAŃ DLA KLASY SAMOLOTU KTÓRYM GRASZ

- NAGRADZANIE AGRESYWNEJ GRY

Współpracy nie było i nie będzie. Oczekiwanie, że gracze którzy nie ogarniali poprzedniego gameplayu nagle ogarną ten to debilizm.

Archetyp pilota w kulturze popularnej to as latający i zestrzeliwujący samoloty przeciwnika.

WoWP 2.0 jako gra o samolotach został zaprojektowany w sposób, który wymusza latanie w kupie i strzelanie tego co wszyscy.

Jak to jest zbieżne z oczekiwaniami grupy docelowej pokaże czas. Mniej więcej taki, w którym WG spocznie na laurach i wyłączy dopalacze w postaci skrzynek i innych zachęt.

Silentraz #257 Posted 15 October 2017 - 09:12 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 984 battles
  • 269
  • [WILD] WILD

Czy wśród zwolenników 2.0 lub przeciwników farmiących skrzynki i złoto znalazł się ktoś, kto ukończył chociaż jedno podejście misji "zajmuj terytoria" ?

Za cholerę nie mogę znaleźć rozpiski, a punkty bojowe się sumują.

A mam uzasadnione podejrzenia, że misje pisał ktoś kto nie zna w ogóle gry, a punkty lecą w takich ilościach, że wymaga się świetnej bitwy lub jest to w ogóle niewykonalne. Dotychczasowo rekordowo zająłem 4 sektory, ale nic z tego nie wynikło.

"Zajmuj terytoria" - zdobyć 3000 pkt bojowych zajmując sektory. Powtórzyć 5 razy. Nagroda: 75g.

Dla zainteresowanych wcześniejsze misje (po 50 golda i więcej). Dodatkową trudnością jest brak zliczania lub przypadkowość w postępie.

• Zniszczyć 3 samoloty obrony (sojusznicy często podpieprzają lub baza jest przejęta i one znikają - i na dwóch się bitwa kończy. Trzeba działać szybciej). Powtórzyć 3 razy
  • Zniszczyć 5 celów naziemnych (często zostają one na ogryzkach i sojusznicy dobijają, ponadto bardzo wcześnie capy przestają być neutralne). Powtórzyć 3 razy.
  • Zniszczyć 3 samoloty podczas obrony (wreszcie normalna misja). Powtórzyć 4 razy.

Jeśli spotkany w bitwie, to pewnie robię skrzynkę lub żetony pod nią, by wolny exp i złoto wynieść do WOTa. Po więcej się do tej gry nie opłaca.

AdaskotheAD #258 Posted 15 October 2017 - 09:18 AM

Airman Basic

• Member
  • 31 battles
  • 5

apropos szybkich samolotów---> p 40 na włączonym "dopalaczu" o proszę o myślałem, że dopalacz to tylko silnik odrzutowy ma;P przy 30-40 stopniowym wznoszeniu - trudno ocenić bo nie ma horyzontu, przspiesza dość gwałtownie.

osiągając 500+km/h

baaaaaaaaaaaaaaaaaardzo realistyczne...

sam sytem bazy, podbój jako jeden z trybów gry proszę bardzo ale mechanika lotu,  HUD jak poprzednio i raczej zlikwidować neutralne bazy..

yossi76 #259 Posted 15 October 2017 - 09:30 AM

Airman Basic

• Beta Tester
  • 328 battles
  • 7
zajebiscie op boty

Prezes1957 #260 Posted 15 October 2017 - 12:55 PM

Airman Basic

• Member
  • 13574 battles
  • 8
  • [D-302] D-302

Nie macie pojęcia jak bardzo cieszyłem się z tej gry , również władowałem trochę kasy , ale co tam , latało się i się podobało .

Nowa wersja kompletnie mi nie pasuje , jak dla mnie mało czytelna , podobne w czołgach .

6 user(s) are reading this topic

0 members, 6 guests, 0 anonymous users