Jump to content

Usprawnione boty

• Please log in to reply
94 replies to this topic

jakub_czyli_ja #21 Posted 09 October 2015 - 05:51 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5101 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

View PostSimon_lord, on 09 October 2015 - 05:44 AM, said:

Z jednej strony boty są durne i potrafią rozbić się o wielką górę albo nie zwracać uwagę na nic innego niż na cele nazimene, a z drugiej robią takie uniki, że ciężko trafić. Ogólnie botów jest zdecydowanie za dużo i przydałoby się -50%. Pograłem wczoraj z godzinę i nie podobało mi się. Za dużo chaosu jak dla mnie.
A czym ten chaos różniłby się od 15 na 1 graczy?

Adamorr #22 Posted 09 October 2015 - 06:26 AM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 2510 battles
  • 297
  • [_UN_] _UN_
Zauważyłem ciekawą rzecz. Jak próbujesz wyciągać  lub uciekać w górę. Jak zaczynają cię ścigać w górę to mają zawsze 100%. I parę razy dałem się złapać na fałszywe? przeciągnięcie jak takiego wyciągam. Obserwuję w okienku i widzę, że przeciąga. Zawracam a on/to wisi i zaraz znowu idzie w górę. A ja już zawróciłem. Popróbujcie czy też to zaobserwujecie.

LORDDOOMSDAY #23 Posted 09 October 2015 - 07:02 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 842 battles
  • 2,884
  • [_UN_] _UN_
Tak. Widziałem to już w CT. Ciekawe co?

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

Simon_lord #24 Posted 09 October 2015 - 07:52 AM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 11 battles
  • 1,097
  • [_UN_] _UN_

View Postjakub_czyli_ja, on 09 October 2015 - 06:51 AM, said:

A czym ten chaos różniłby się od 15 na 1 graczy?
W sensie 15vs15 ludzi? Pewnie nie różniłby się za dużo, nie licząc robienia zegara, ale wtedy to byłoby dość normalne, w końcu takie było założenie WG, że bitwy mają być po 15. Tylko, że pełne składy to się praktycznie nie zdarzaja od...1 roku.....1,5 i już spojrzenie na w pełni wypełnioną tabelkę przed bitwą wywołuje u mnie poczucie chaosu. Nie jestem po prostu do tego przyzwyczajony i wcale się nie chcę do tego przyzwyczajać, kiedy wiem, że 75% to durne boty, które miały wypełnić lukę. Teraz to ja się czuję jak wypełniacz tej luki.

UNFORGIVEN MEMBER

jakub_czyli_ja #25 Posted 09 October 2015 - 07:53 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5101 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

View PostLORDDOOMSDAY, on 09 October 2015 - 07:02 AM, said:

Tak. Widziałem to już w CT. Ciekawe co?

(Złoty) Konsumabel na restart boosta?

Ogólnie mam wrażenie, że byłoby interesujące zobaczyć specyfkację bota, typu: moduły na full, topowa goldowa amunicja, wszystkie możliwe konsumable, pilot ze wszystkimi perkami. Czy jakoś tak.

Edited by jakub_czyli_ja, 09 October 2015 - 08:43 AM.

Simon_lord #26 Posted 09 October 2015 - 07:58 AM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 11 battles
  • 1,097
  • [_UN_] _UN_
To ja bym dołożył jeszcze botom wywalanie do pulpitu, spadki FPSów i chejowe pingi. Jak mają mieć wszystko to niech mają!

UNFORGIVEN MEMBER

Angelus_hero #27 Posted 09 October 2015 - 12:05 PM

Airman Basic

• Member
  • 1344 battles
  • 3
  • [D-306] D-306
boty z non stop zimnym bostem ,100% celności a jaki maja system wykrywania hoho > moje zdanie drogie WG przegięliście tym razem na maxa 

Simon_lord #28 Posted 09 October 2015 - 12:34 PM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 11 battles
  • 1,097
  • [_UN_] _UN_

Ja sobie jeszcze daję cały weekend na testowanie botów ale już po wczorajszej godzinie jestem za tym, żeby ograniczyć ich ilość w bitwach. Z ich skillem to jeszcze nie wiem ale w sumie trochę się wczoraj ździwiłem jak leciałem sobie P-38F na pułapie ok. 2,2km, a tu nade mną I-16 sobie lata i mnie dojeżdża. :amazed:

UNFORGIVEN MEMBER

mihu91 #29 Posted 09 October 2015 - 03:16 PM

Command Chief Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 0 battles
  • 519
  • [_UN_] _UN_
Bo boty generalnie atakują się wzajemnie dosyć szybko, ale zdarzają się pojedyncze sztuki, które krążą bez celu przez kilka minut i robią pułap (brzmi znajomo?:trollface:), a potem się człowiek dziwi, jak tu mu jakaś popierdółka czwartego tieru spada na głowe z trzech kilometrów.

UNFORGIVEN MEMBER

kruszew #30 Posted 10 October 2015 - 03:23 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4 battles
  • 85
  • [_UN_] _UN_

1.9 i te boty sprawią, że panowie z WG będą mieli większe pole do popisu do różnego rodzaju manipulacji i nadużyć. Bot zobaczył mnie z odleglosci 3,5 km. gdy byłem na wysokości około 100 metrów. Mimo iż probowalem mu uciec to doleciał do mnie po jakiś 15s.  Zmieniłem kierunek lotu i leciałem w stronę moich 2 botów mając nadzieję, że mi pomogą. Ich wysokość to około 1500-2000 m. Przelecieli nade mną i nie wyspotowali tamtego bota. Po 10 sekundach miałem go na ogonie na wysokości około 500 m. Nie było żadnej mgły. Jak to jest możliwe, ze tamci go nie zauważyli? Lecieli tą samą linią co ja, tylko że w odwrotnym kierunku.  Zastanawia też zwrotność i prędkość botów na dużych wysokościach.

Nie wierzę w uczciwość ludzi z WG, dla mnie to jest jakiś kosmos i kolejny etap rozpierd.... tej gry. Wszystkie te zmiany są nastawione na zwiększenie zysków. Po co nam boty ???  Przez te badziewia bitwy straciły na wartości.

W każdej bitwie coś mnie zadziwia i zastanawia. Na taką ilość bitew takie stany powinienem już mieć za sobą, więc coś jest nie tak.

Edited by kruszew, 10 October 2015 - 03:24 AM.

jakub_czyli_ja #31 Posted 10 October 2015 - 10:16 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5101 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

To, że boty nie obowiązuje system spota to było już na teście.

Ale zamiast to poprawić, mam wrażenie że supaprogramiści rozwiązali to nadużycie inaczej - myślę że boty mają jakiś stożek w którym podejmują atak, a ten stożek jest rozszerzany w zależności od liczby przeciwników.

kruszew #32 Posted 10 October 2015 - 01:27 PM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4 battles
  • 85
  • [_UN_] _UN_

Nie brałem udziału w teście i dlatego o tym wspomniałem.  To co WG zrobiło z botami to jest robienie ludzi w bambuko. Nie może być tak, że bot po wyciągnięciu go, z prędkości bezsterownej, po chwili jest na tyle szybki i sterowny, że nic mu nie mogę zrobić. To jak WG traktuje graczy widać po AMO botów i tym, że my za to samo musimy  płacić. To ma być ratowanie tej gry ? Jak to jest możliwe, ze wcześniej wspomniany  bot widział mnie z odległości 3,5 km ( ja go widziałem bo w jego pobliżu był mój bot). Takie sytuacje potrafią zaburzyć wszystko.  To co jest teraz to ewidentne manipulacje z osiągami botów, tylko i wyłącznie po to żeby gracze ładowali kasę. Zachowanie botów w wielu przypadkach sprowadza się do tego aby ściągnąć w dół i czekać na wsparcie innych botów. To wszystko łączy się w całość. Sprowadzenie w dół, słaba celność strzelania, szybkie przegrzewanie się sprzętu i to że bota ciężko jest trafić lecąc za nim. Podlatuje bot i w jednej sekundzie zabiera 70 % hp., a ty męczysz się i tracisz nerwy. FAJNIE

kruszew #33 Posted 11 October 2015 - 07:44 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4 battles
  • 85
  • [_UN_] _UN_
Bot na Spitfire XIV na 4000 m. szybki i zwrotny jak nigdy :)  Dziwi mnie podnieta niektórych z was, ewidentnie przekręcone parametry i robienie ludzi w ch... , a wam to nie przeszkadza. Czy to jest forum dla pelikanów? To powinien być tryb gry tylko dla ludzi, a nie dla wykoksowanych botów. W godzinach porannych codziennie uczestniczę  w bitwach, w których jestem jedynym człowiekiem. W jakim kierunku zmierza ta gra? Nie ma żadnej kontroli osiągów botów, a to dla części świata gdzie pogodę podaję się według warunków do bombardowania, będzie ogromną szansą na różnego rodzaju przekręty. Powinniśmy mieć podgląd prędkości i stopnia zużycia boosta botów.

jakub_czyli_ja #34 Posted 11 October 2015 - 09:40 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5101 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

Mi się podoba, bo do robienia graczy w chuja przez WG się przyzwyczaiłem w WoT (o tyle, ze przestało mnie to dziwić, a ja przestałem grać w), w WoWP też były ustawiane bitwy - niby skąd wzięły się prośby o zmianę balansowania teamów względem wysokości a nie klas przez MM?

Numery z szybkimi i zwinnymi samolotami były wcześniej - klucz P__E na Ła-9 dopieprzył na 3+km mojemu P-51H który ledwo się tam dobujał i był bez boosta, sam dowalałem na 3 kilometrach P-51D latając w Ła-7. Chcesz zobaczyć przewały to porównaj sobie wysokości i prędkości startowe różnych samolotów - niektóre na początku lecą szybciej niż inne. Jak się to przekłada na kontakt chyba nie trzeba tłumaczyć.

Po prostu ta wersja wprowadza tak zwane "target rich environment" w którym jest większa szansa na zrobienie czegoś na interesujących tierach niż była poprzednio.

Bo co to za frajda była grindować jakiś VIII tier przeciwko statpadującym dla fanu ze statpadowania kluczowi 209 z dołożonym 262 albo naleśnikiem?

kruszew #35 Posted 11 October 2015 - 10:01 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4 battles
  • 85
  • [_UN_] _UN_

Sytuacja ze spitem wyglądała tak, że miałem nad nim sporą przewagę wysokości (około 1200 m. ), doleciał do mnie a mimo to był na tyle szybki żeby mnie wykręcić i zajeb... w 2 sekundy. Zrobił to już na mojej wysokości.

Skoro boty mają nad nami przewagę pod względem amo, to my chociaż powinniśmy mieć możliwość podglądu ich prędkości i zużycia boosta w danym momencie. W kotle na 15 samolotów bot zawsze wie z której strony leci atak jeszcze przed wystrzeleniem pocisku. Człowiek musi dostać najpierw po dupie żeby wiedział skąd i kto, a tutaj sztuczna inteligencja robi swoje. Zachowania botów muszą być bardziej naturalne. 50/50 ilości botów i ludzi.

Ciekawą opcją byłoby wprowadzenie np. element strategii, czyli możliwość decydowania o botach. Np. gracz z największym doświadczeniem w bitwie mogłby decydować o tym gdzie lecą.

W innym temacie pisaliśmy o tym co zniechęciło graczy do WOW i co zrobić żeby poprawić kwestię frekwencji. Tak wyglądające boty na pewno nie spowodują, że nastąpią w tym kierunku jakieś dobre zmiany.

Axatloc #36 Posted 11 October 2015 - 10:14 AM

Airman Basic

• Member
  • 548 battles
  • 9
  • [_UN_] _UN_
Zrobię he100 i już do tej gry nie wracam, ten kto zrobił te boty jest ćwierćmózgiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

kruszew #37 Posted 11 October 2015 - 10:42 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 4 battles
  • 85
  • [_UN_] _UN_

209vs209 . Ja mam full hp, bot tylko 17. Rozwaliłem go, ale chwilę później sam zginąłem. Po jego rozwaleniu straciłem aż 170 hp. Czy ktoś może mi to wytłumaczyć?

Axatloc #38 Posted 11 October 2015 - 11:14 AM

Airman Basic

• Member
  • 548 battles
  • 9
  • [_UN_] _UN_

Jeśli ktoś robi misje na he100 i ma problem zrobić fragi to właśnie znalazłem dość miły sposób aby temu zaradzić.

Bierzemy myśliwiec ciężki i czekamy na zielonym na szturmowce wroga, niezależnie od wyniku bitwy jest szansa na 2-3 fragi, 

ale tu też ciekawostka, dwa szturmowce wroga oddalone od siebie o 2 kilometry jak myślicie do którego zlecą się boty jak sępy do padliny?

Oczywiście do tego atakowanego akurat przez was :D 

Myślę że największą frajdę z tej gry mają teraz boty, dla ludzi została tylko frustracja i zmiana gry na inną :)

brawo ty , brawo ja 

jakub_czyli_ja #39 Posted 11 October 2015 - 12:02 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5101 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

View Postkruszew, on 11 October 2015 - 10:42 AM, said:

209vs209 . Ja mam full hp, bot tylko 17. Rozwaliłem go, ale chwilę później sam zginąłem. Po jego rozwaleniu straciłem aż 170 hp. Czy ktoś może mi to wytłumaczyć?

Po prostu strzelają przechujnie zajebiście od samej granicy możliwości zadania uszkodzeń.

Leciałem sobie na 3,5km I-250, gonił mnie F7F i 2 inne boty. Z 800 metrów mnie rozwalił.

WG jak zwykle fajny pomysł potrafiło spieprzyć, przeginając w jednym miejscu i jednocześnie zostawiając inne miejsca żałośnie niedorobione.

Powinni odpuścić takie umiejętności strzeleckie botów, mogłyby na przykład strzelać od momentu, gdy graczom pojawia się kółko, a zamiast tego popracować nad współpracą z graczami.

Plus umiejętności botów w szturmowcach, bo te są tragiczne. Kilka razy w już wygranej bitwie bot w szturmowcu zamiast nawalać GT przypieprzył w glebę tak o.

PaK_Wagen #40 Posted 13 October 2015 - 08:04 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 745 battles
  • 250
  • [DRAGO] DRAGO
[edited]ich mać była! Fajnie, że jest większy tłum w bitwach, ale to co wyprawiają te boty woła o pomstę do nieba. Lecąc wysokościowcem jako topowy samolot wcale nie można czuć się bezpiecznie, bo już nie raz doświadczyłem, jak Spit IX utrzymywał się za mną w nurkowaniu, kiedy ja leciałem Ta-152. Do tego jeszcze J7W2 prowadzony przez komputer. Mam ten samolot i nawet w lekkiej konfiguracji uzbrojenia nie zrobi tego, co maszyna z najcięższym wariantem. Do tego zawsze trafia i zawsze dewastuje przeciwnika w jednym podejściu (no, w końcu to 4x30mm). Śmiszne są też Jaki powyżej 3,5km, które to gonią wysokościowce jak równy z równym. Nawet nie wiem kiedy kupiłem bilet do cyrku, bo niekiedy to właśnie tak wyglądają bitwy. Do tego jeszcze jest ich za dużo i szczerze mówiąc, to gdybym był świeżakiem i dopiero zaczynał bawić się w samoloty, to po dojściu do V bałbym się iść dalej właśnie dzięki nim - botom.
Nemo est iudex in propria causa

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users