Jump to content

Aktualizacja 1.9.4 - zmiany

• Please log in to reply
86 replies to this topic

Tricha_ #1 Posted 14 March 2016 - 02:42 PM

Community Coordinator

• WG Staff
  • 0 battles
  • 10

Już dziś możecie pobrać najnowszą aktualizację dla World of Warplanes.

Najważniejsze zmiany:

• Wiosenna ofensywa: nowe misje oraz główna nagroda - radziecki tier V (I-180-3)
  • czas trwania: 16.03 - 18.04
  • certyfikaty (które można zakupić w celu ominięcia misji) będą dostępne od 08.04 do 18.04
  • Nowe samoloty premium w sklepie z podarunkami:
  • Caudron-Renault C.714 - France, myśliwiec IV tieru
  • Polikarpov I-180-3 - the Soviet Union, myśliwiec V tieru
  • Nowa fizyka i zmiany w balansie
  • Zmiany dotyczące botów
  • Ulepszona logika SI
  • Od teraz będą odpowiadać na szybkie komendy od sojuszników ("Skoordynowany atak na X" etc)
  • Podkręcenie ekonomii:
  • Tokeny: Od teraz można je zdobyć poprzez wypełnianie misji lub zdobywanie określonych osiągnięć
  • Opcja zakupu 30 dni premium za 150 tokenów
  • Ulepszenia w grafice, dźwiękach i interfejsie
  • Naprawa błędów
  • Naprawa błędu „rubber banding” (skaczące samoloty) będzie zaimplementowana w 1.9.4

Jak podobają się Wam zmiany w grze? Czy macie jakieś sugestie?

Czekamy na Wasze komentarze!

jakub_czyli_ja #2 Posted 16 March 2016 - 09:08 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5101 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

Certyfikaty za golda czy za Prawdziwe Pieniądze?

I określanie mianem "France" francuskiego myśliwca nie przystoi w oficjalnym komunikacie, bo to w sumie lekko pejoratywne określenie nawiązujące do choroby przenoszonej drogą płciową.

No i "the Soviet Union" nie przetłumaczony.

gregorius790 #3 Posted 16 March 2016 - 04:13 PM

Senior Airman

• Member
  • 0 battles
  • 30
  • [_UN_] _UN_
"Zmiany w fizyce"- aż strach się bać co to znowu będzie.

mazur131313 #4 Posted 16 March 2016 - 04:38 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 1300 battles
  • 270
  • [JFA] JFA

Hmmm...nazywanie tego eventu wojenną skrzynia to nadużycie - brak mechanizmu losującego, brak nagród, które można zakupić za tokeny. Po prostu szereg misji - część z nich nawet bardzo trudnych/zależnych od rng - gdzie główną nagroda będzie samolot premium V tieru...co najwyżej średnio powiedziałbym, z drugiej strony wymiana 150 tokenów na 30 dni premium jest nawet lepsza niż jakiś tam samolot premium 8 tieru za circa 250 tokenów. Gdyby nie to można by było rzec bieda, a tak jest nawet motywacja by robić te dzienne misje (5 tokenów dziennie - czyli 2 misje + as/grom i jest premka - przy odrobinie szczęścia można odbębnić to w mniej niż 1h - warunek - bogaty hangar ofc).

No i NAJWAŻNIEJSZE - brak lagów! Ale za to chyba trzeba czekać odrobinę dłużej w kolejce...

Tricha_ #5 Posted 16 March 2016 - 04:51 PM

Community Coordinator

• WG Staff
  • 0 battles
  • 10

View Postmazur131313, on 16 March 2016 - 04:38 PM, said:

No i NAJWAŻNIEJSZE - brak lagów! Ale za to chyba trzeba czekać odrobinę dłużej w kolejce...

W 1.9.4 zoptymalizowano zachowania botów, dzięki czemu zmniejszono obciążenie serwera (powinno to miec pozytywny wpływ wpływ na jego wydajność).

Czekamy na Wasze opinie dotyczące tego tematu - stale monitorujemy możliwość wystąpienia lagów na serwerze.

IDAGI #6 Posted 16 March 2016 - 05:23 PM

Command Chief Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 0 battles
  • 777
  • [_UN_] _UN_

- lagów jak na razie nie trafiłem (ale poprzednio też zdarzały mi się rzadko).

- brak wcześniejsze zapowiedzi odebrał przyjemność z oczekiwania na event

- dla mnie zupełnie nieatrakcyjna nagroda, niski tier na dodatek OP aby gnębić początkujących graczy - cóż niektórzy maja sumienie

- nierealne misje dodatkowe na szturmowcach (do zrobienia tylko w ustawkach)

- brak cen certyfikatu (zapewne zniechęci wielu nie wierzących w swoje siły)

- kolejny francuski samolot premium gdy nadal nie ma info kiedy można spodziewać się wejścia tej linii

- I-180 3 - nagroda którą można kupić ? (miejmy nadzieję że chociaż bez OP camo)

- 5 przegranych z rzędu na OP samolocie jeszcze tak nie miałem, chyba rzeczywiście "ustawiono" balans w losowanich

- boty nareszcie potrafią zestrzelić szturmowca :)

- chyba rzeczywiście sensownie reagują na polecenia

- jeden żeton dziennie za każdy medal trochę mało, lepiej byłoby dawać za każdego Asa czy Groma

- przelosowywanie misji zamieniło mi 3 żetonową na 2 żetonową :(  jeśli są już 3 rodzaje powinno trzymać się zasady po jednej z każdej (1/2/3 żetony)

- wymiana żetonów na czas premium - REWELACJA :)

- wyraźne info które tiery zrobiły misje - super (poprzednio nawet wchodząc w misje potrafiło źle odświeżać)

GENERALNIE DZIĘKUJEMY :)

mihu91 #7 Posted 16 March 2016 - 07:04 PM

• Squadron Leader
  • 0 battles
  • 519
  • [_UN_] _UN_
Wszyscy narzekacie, że takie trudne misji na samolot ledwie piątego tieru, ale jakoś nikt nie doczytał, że dostajemy pilota z expem na 2 perki:P Cholera wie, co to w ogóle będzie za samolot, ale dobrze wyszkolony pilot na pewno jest wart zrobienia.

UNFORGIVEN MEMBER

LORDDOOMSDAY #8 Posted 16 March 2016 - 09:44 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 842 battles
  • 2,884
  • [_UN_] _UN_
Co do lagów. 2x miałem lekkie przeskoki. Ale naprawdę małe. 

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

__Drago__ #9 Posted 16 March 2016 - 10:12 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 45 battles
  • 109
  • [D-303] D-303

- Niestety brak największej zabawy jaką była maszyna losująca:(. Chyba większość facetów jak ja lubi hazard :playing:

Teraz pytanie do WG czy pomyśleliście o graczach którzy maja wszystkie samoloty? Bo po co takim graczom konto premium?

Kasa tak czy tak wbija się i chyba już tylko po to by latać na blue-ammo. Zawsze była jakaś nadzieja na wylosowanie choćby

low-premek które takiego kolekcjonera jak ja też cieszyły.

- hangary były za 11 tokenów a teraz są za 18? Takie podwyżki tylko u WG :facepalm:

Podsumowując mam niecałe 400 tokenów i nie potrzebuje zarówno hangarów jak i premki. Na co mam je wydać? Może tak wprowadzić opcje rozdania tokenów w swoim klanie

bo mi są jak się okazuje zbędne. Szkoda bo starałem się nie odpuszczać żadnych misji dziennych i wychodzi na to że marnowałem tylko czas. Przemyślcie to ludziska z WG i

wyciągnijcie z tego jakieś wnioski bo właśnie pomijanie starych graczy jest powodem takiej ilości osób na serwie. Weterani nie mają obecnie tu nic dla siebie i przestają grać,

została ich już tylko garstka a tak to większość graczy jest narybkiem.

IDAGI #10 Posted 17 March 2016 - 05:47 AM

• Squadron Leader
  • 0 battles
  • 777
  • [_UN_] _UN_

system losowania botów najwyraźniej zjebali - rozrzut ich poziomu między teamami jest przerażający co druga bitwa wygląda tak: moje myśliwce 438 damage a przeciwnika 4711 (przypadkiem noob miał WR47%)  ..zanim nawróciłem po pierwszym zwarciu już zostałem sam

IDAGI #11 Posted 17 March 2016 - 06:17 AM

• Squadron Leader
  • 0 battles
  • 777
  • [_UN_] _UN_

a co druga tak moje 3583 a przeciwnika ledwo 1081 ..naprawdę nie da się pograć gdy bitwy są ustawione na etapie ustalania poziomu botów :(

jakub_czyli_ja #12 Posted 17 March 2016 - 06:17 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5101 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2
Łatwiej zmienić "system losowania" na "system ustawiania" niż system losowania, i wtedy wszystko jest ok.

Simon_lord #13 Posted 17 March 2016 - 06:44 AM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 11 battles
  • 1,097
  • [_UN_] _UN_
Więcej ustawek poproszę. :facepalm: Też mógłbym takie screeny jak IDAGI powstawiać - na kilkanaście wczorajszych bitew może we 3 była normalna walka, a w reszcie to rzeź i pogrom jednej ze stron. Nie jest fajne ani spieprzanie przed ośmioma, ani walka o fraga.

UNFORGIVEN MEMBER

jakub_czyli_ja #14 Posted 17 March 2016 - 07:06 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5101 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

A teraz nie wiem co się zrobiło, ale zaczyna ściągać 3,5 mega updejtu i ma straszny kaszel.

Jak był stary launcher i można było sobie wybrać czy torrent czy http, to problemu jakoś nie było.

Zmęczył.

Poprawili wyświetlanie misji, teraz się pokazują.

Jak z maczmakerem to jeszcze nie wiem, na razie wbijam dzienną na I tierze. Farma dziennych tokenów za asy i destroyery.

Edited by jakub_czyli_ja, 17 March 2016 - 07:19 AM.

Siemko_PL #15 Posted 17 March 2016 - 07:35 AM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 238 battles
  • 230
no to jak to jest? boty są fajne czy do bani? zdecydujcie się? bo mnie nie bardzo pasuje robienie po 8-10 fragów na 1-3 tierze, gdzie "nagle" od 4 w górę robię 1-2 kille i schodzę na hita lub uciekam przed kilkoma upierdliwymi botami.

Lecę sobie jak gdyby nigdy nic, a tu jakiś wariat, nade mną, na wysokości czubków drzew zapier...a

IDAGI #16 Posted 17 March 2016 - 08:08 AM

• Squadron Leader
  • 0 battles
  • 777
  • [_UN_] _UN_
..to zmiana po najnowszym patchu. Do tej pory boty były w miarę zrównoważone, po obu stronach. Wystarczyło pozbyć się OP samolotów i zostawał co najwyżej jeden super koks z drugiej strony. Teraz masakra, większość bitew kończy się po pierwszym starciu. Po prostu albo twoich albo przeciwników spada tylu, że nie ma czasu na wykazanie się skilem, taktyką czy myśleniem.  Jeśli tego nie zmienią chyba sobie odpuszczę robienie żetonów bo przegrywanie co drugą bitwę dołuje mnie na równi z gównianymi wynikami gdy boty kradną wszystkie fragi. (ma wrażenie, że to dopiero od dzisiaj, wczoraj szło mi marnie ale przynajmniej miałem wpływ na przebieg bitew miedzy botami)

Tricha_ #17 Posted 17 March 2016 - 08:24 AM

Community Coordinator

• WG Staff
  • 0 battles
  • 10

View PostIDAGI, on 16 March 2016 - 05:23 PM, said:

- kolejny francuski samolot premium gdy nadal nie ma info kiedy można spodziewać się wejścia tej linii

Jeśli chodzi o Caudrona, został on dodany do klienta, jednakże nie jest dostępny poprzez drzewko oraz nie będzie go w sklepie premium.

Pojawi się on natomiast przy okazji przyszłych eventów .

LORDDOOMSDAY #18 Posted 17 March 2016 - 08:35 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 842 battles
  • 2,884
  • [_UN_] _UN_

View PostTricha_, on 17 March 2016 - 09:24 AM, said:

Jeśli chodzi o Caudrona, został on dodany do klienta, jednakże nie jest dostępny poprzez drzewko oraz nie będzie go w sklepie premium.

Pojawi się on natomiast przy okazji przyszłych eventów .

A reszta? P51A1?

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

IDAGI #19 Posted 17 March 2016 - 08:35 AM

• Squadron Leader
  • 0 battles
  • 777
  • [_UN_] _UN_
..jeszcze jedna uwaga do nowej wersji. Na jaką cholerę grzebaliście w systemie losowań?  Ze wszystkich waszych gier MM z samolotów był jedynym, w którym nie było narzekań! Jeśli pozostanie ten dziwoląg (w kolejce jest sporo samolotów z danego tieru ale nie zabiera gracza nawet 3 razy w ciągu 2 minut a na koniec i tak bez sensu potrafi rzucić przeciwko graczowi z wyższego tieru) obawiam się ze sporo graczy zrezygnuje z ustawianej zabawy.

jakub_czyli_ja #20 Posted 17 March 2016 - 09:05 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5101 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

View PostSiemko_PL, on 17 March 2016 - 07:35 AM, said:

no to jak to jest? boty są fajne czy do bani? zdecydujcie się? bo mnie nie bardzo pasuje robienie po 8-10 fragów na 1-3 tierze, gdzie "nagle" od 4 w górę robię 1-2 kille i schodzę na hita lub uciekam przed kilkoma upierdliwymi botami.

Mi tam poziom I tieru pasuje, bo ja leniwy jestem.

Mam misję dzienną którą muszę odbębnić żeby dostać żetony. Nagroda jest pomiędzy żadną a orzeszkami. No to ją odwalam tak szybko jak potrafię. Rekord to była misja na zestrzelenie 8 samolotów tego samego rodzaju jak mój. Zrobiłem ją w jednej misji, do tego jeszcze 2 szturmowce, Gorowiec wpadł, wyższego medalu nie, bo już nie było wrogiego teamu.

Odwalasz dzienną misję szybko, przy okazji można sfarmić żeton za asa i ewentualnie destroyera. Szybko, bez wysiłku.

Natomiast wyżej w tej wersji WG odpodwaliło coś totalnie pojod czapy - poprzedni maczmaker był ok, bitwy były w miarę zrównoważone.

Teraz nie dość że zmieniły się proporcje botów do ludzi - trzyma dłużej w kolejce, wrzuca więcej ludzi do bitwy (więc serwer jest mniej obciążony), zazwyczaj różne tiery, to do tego poziom botów w jednej drużynie jest zauważalnie niższy - zrób jak Idagi - policz uszkodzenia które zadały boty w przegranym i wygranym teamie - to nie boty same w sobie są winne, tylko mechanizm, który je ustala.

Więc postulat jest taki jak zawsze - niech robią coś z głową, a nie że każdym dwóm krokom naprzód towarzyszy jeden w tył.

Edited by jakub_czyli_ja, 17 March 2016 - 09:22 AM.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users