Jump to content

Aktualizacja 1.9.4.1 - zmiany

• Please log in to reply
69 replies to this topic

jakub_czyli_ja #41 Posted 16 April 2016 - 06:22 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5104 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

View PostFrantiszek_, on 16 April 2016 - 06:05 PM, said:

To aż strach się bać jak mnie czekają urodziny 18 wygranych wygranych walk na OP samolocie przy mnożniku x 3. A może wezmę Magicza / Lavo / Lorda do klucza.......... i co po banujecie nas wszystkich? Jutro inny z klucza będzie miał takie urodziny................

Tego też nie rozumiesz, że taki ban to nie jest tylko moja decyzja, albo co gorsza nie tylko decyzja Sandmana?

Że żeby zbanować kogoś raportami w grze trzeba tych raportów ileś, najprawdopodobniej tego samego typu i najprawdopodobniej w określonym czasie?

Musiałbyś nadepnąć na odcisk odpowiedniej liczbie graczy. A PE musieli się dość konkretnie napracować na taki stereotyp, skoro zostali ikoną męczenia OP klucza 24/7.

rpat #42 Posted 16 April 2016 - 06:41 PM

Senior Airman

• Member
  • 5097 battles
  • 21

Block Quote

japonczykiem t10 odstrzelilem mocny klucz na dwoch t10 HF... nie chwalac sie ale jest to do zrobienia

Co nie zmienia faktu że drużyna w której składzie jest klucz ma większe szanse na wygraną od tej w składzie której takiego klucza nie ma, a przynajmniej teoretycznie na starcie szanse powinny być równe. Dlatego najprostszym rozwiązaniem byłoby  gdyby MM wrzucał do bitwy tylko parzystą liczbę kluczy tyle samo w każdej drużynie (tak jak teraz wrzuca po obu stronach tyle samo samolotów szturmowych czy ciężkich)

IDAGI #43 Posted 16 April 2016 - 11:43 PM

Command Chief Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 0 battles
  • 777
  • [_UN_] _UN_
Nie ma co demonizować kluczy, o ile nie są to gracze którzy ściśle współpracują i nie kończy się tym że człowiek musi walczyć z takimi 2 : 1. Najprostsze rozwiązanie problemu to nie wrzucanie do bitwy klucza o ile nie ma innego lub automatyczne rozbijanie klucza przez MM gdy jest problem z dobraniem. Skończy się granie OP kluczem tylko w celu nękania innych graczy bo przecież nikt nie robi tego dla statów gdy stale jest wyśmiewany, że nie umie grać bez pomocnika. WG pewno zauważy problem gdy w końcu przyjrzy się ilu nowych odchodzi z gry po kilkukrotnym trafieniu na tych samych noobów w kluczu. Myślę jednak że durne nierównoważenie teamów stanowi większy problem, a na dodatek po części przyczynia się do frustracji co lepszych graczy którzy zaczynają się przed tym bronić wybierając do gry tylko OP samoloty i grając w parach. Powstaje więc zamknięte koło które wyklucza z zabawy co raz większy procent graczy, których nie satysfakcjonuje przegrywanie bitew gdy grają dobrze i wygrywanie przez superboty gdy nic nie zdążą zrobić.

MAGICZMC #44 Posted 17 April 2016 - 06:05 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 1 battle
  • 203
  • [D-303] D-303

View Postjakub_czyli_ja, on 16 April 2016 - 04:25 PM, said:

Jej, raz ci się udało. Gratulacje.

Osobiście nie chce mi się próbować tych powiedzmy 20% szans na wygraną wobec teoretycznie 50% w przypadku braku OP klucza.

Jestem leniwy i nie mam ambicji.

Dlatego tak mnie odrzucają jawne ustawki, bo z grania w ustawce nie ma funu - nie bawi mnie to, jak zespół przebotów wycarruje mnie do wygranej albo wciągnie w przegraną. Z ludźmi też tak mam, i dlatego od początku jestem za skill based maczmakerem.

Wtedy statpadderzy raczej nie byliby moim problemem, albo mógłbym położyć wystarczającą liczbę bitew, żeby przestali, przy zbyt szerokim progu.

Nie było tak jeden raz...ale jak pisalem wczesniej nie pisze duzo bo będzie odebrane jako przechwały.... moze i faktycznie nauczylem sie niezle w to grac bo nie straszne mi sa klucze typu Blood i Alen jak niektorym.... jesli latam sam na ciezkim to moja recepta jest F2H dla przykladu z rakietami... jesli wypuszcze 8szt to jeden napewno polegnie... odrobina pomocy ze strony bota czy czlowieka w mojej druzynie i ich op klucz jest w opalach... bo przypomne rakieta jednego zdejme a drugi zostaje sam.... wystarczy wziac to na zimno. Niektorzy (w tym i ty) jakos panikuja przed kluczami.... Franek wczesniej napisal, ze skoro ma wszystkie samoloty porobione to co ma robic? latac najwiekszym gownem z mozliwych? Ja proponuje napisać petycje do WG zeby tzw koksy w kluczach graly nizszymi tierami i zeby ich zawsze losowalo na wyzsze .... dajcie spokuj :D

Helkorm #45 Posted 17 April 2016 - 08:51 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 59

tak sobie czytam i czytam i stwierdzam ze takie banowanie jest nie fair. to tak jakby WarGaming się obraziło ze ktoś wykorzystuje ich mało zbilansowany system wiec się odwraca na pięcie i przyklaskuje repostujacym. gdyby stworzyli regulamin (bez sensu by to bylo jak dla mnie) i zawarli punkt opisujący zachowanie nad którym dywagujecie już dwie strony, to wtedy ok, złamano regulamin, no to ban. a tak to trochę zalatuje mentalnością republiki ZSRR - szare społeczeństwo się oburza, wiec zlikwidujemy jednostkę bo jest zbyt kolorowa. 

jakub_czyli_ja #46 Posted 17 April 2016 - 09:14 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5104 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

View PostMAGICZMC, on 17 April 2016 - 06:05 AM, said:

Niektorzy (w tym i ty) jakos panikuja przed kluczami.... Franek wczesniej napisal, ze skoro ma wszystkie samoloty porobione to co ma robic? latac najwiekszym gownem z mozliwych? Ja proponuje napisać petycje do WG zeby tzw koksy w kluczach graly nizszymi tierami i zeby ich zawsze losowalo na wyzsze .... dajcie spokuj :D

Ekonomia czasu.

Mam ograniczoną ilość czasu na granie, więc nie widzę sensu grania w przegranych bitwach, bo system przyznawania expa i kast jest jaki jest. Co z tego, że się narobię, nawet będę najlepszy wśród przegranych, a i tak dostanę gówno?

Wolę się rozpieprzyć i iść grać następną bitwę. Sumując expa i kasę po posiadówie ten system nie jest na tyle zły, żeby mi się chciało go zmieniać.

Franek kłóci się, żeby się kłócić, bo on ma 21,61% bitew w kluczu, a pyta się, czy ma być banowany tak jak blood__money który w kluczu natrzepał 65,79% swoich bitew. I żeby się móc kłócić dalej, uparcie się do tego nie odnosi.

No i jak ma wszystkie linie porobione, to może latać czym chce, najwyżej ktoś by się go zapytał.

Mam przekonanie graniczące z pewnością, że znowu blood__money porobionego wszystkiego nie ma. Stwierdziłbym nawet, że unika największych gówien. Bo może mu staty spadną? Praktycznie nikt tutaj nie jest odpowiednikiem blood__moneya, kogoś kto notorycznie i z premedytacją wykorzystuje niedostatki tej gry żeby uprzykrzać grę innym. No i nauprzykrzał.

I teraz czytam wasze argumenty i się zastanawiam, jakby to wyglądało, gdyby to było oficjalne oświadczenie WG: no cóź, słabi gracze, ssiecie pałę i blud money w kluczu was rozwala. Nauczcie się grać i grajcie tak jak on.

W świetle tego, że gracze którym tak wydawca odpowiedział mogą zagłosować nogami to jest to trochę głupie, nie? Bo nie zapominajcie, że ta gra ma przede wszystkim przynosić kasę wydawcy, a środkiem do tego jest dostarczenie rozrywki jak największej liczbie graczy. Jeden zbanowany blud money płacący za premkę jest warty jednego każuala który za premkę płaci. A połowę tego o dwóch. A ilu graczy przestało grać przez jego podejście, to jest bolesna tajemnica działu statystyk WG.

MAGICZMC #47 Posted 17 April 2016 - 06:35 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 1 battle
  • 203
  • [D-303] D-303
Powiem Ci tak... mówimy o graczach z pierwszej 10 najlepszych graczy w grze wg jakiegos tam schematu.... dlaczego masz sie denerwowac ze on Cie wlasnie ustrzelil? Slabo wyglada jak leja Cie te osoby, które są o wiele niżej w tych tabelach. Tak wiec nie ma co spinac posladkow tylko je zacisnać i walczyc dalej a moze ....powtarzam może pewnego dnia bedziesz kosil tak jak oni ;) czego Ci zycze

jakub_czyli_ja #48 Posted 17 April 2016 - 07:42 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5104 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

View PostMAGICZMC, on 17 April 2016 - 06:35 PM, said:

spinac posladkow tylko je zacisnać i walczyc dalej a moze ....powtarzam może pewnego dnia bedziesz kosil tak jak oni ;) czego Ci zycze

To "spinać" i "zacisnąć" to są synonimy. Mi nie zależy i nawet nie próbuję kosić jak oni. Interesuje mnie sensowny przychód po wieczorze grania, i żeby było w co go zainwestować.

Obecnie to drugie jest nad wyraz iluzoryczne, co pozbawia sensu to pierwsze.

A ranking jest zwalony, właśnie przez uwzględnianie bitew kluczu.

Frantiszek_W_R_E #49 Posted 18 April 2016 - 11:19 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 24794 battles
  • 2,425
  • [W_R_E] W_R_E

View Postjakub_czyli_ja, on 17 April 2016 - 08:42 PM, said:

.....Mi nie zależy i nawet nie próbuję kosić jak oni. Interesuje mnie sensowny przychód po wieczorze grania, i żeby było w co go zainwestować.

Obecnie to drugie jest nad wyraz iluzoryczne, co pozbawia sensu to pierwsze...

Ło matko. To prawie jak filozofia Ferdynanda Kiepskiego: NIE NAROBIĆ SIĘ ALE ZAROBIĆ. Najlepiej to jakby za samo wejście do walki dawali 100k kredytów....

jakub_czyli_ja #50 Posted 18 April 2016 - 12:46 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5104 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

View PostFrantiszek_, on 18 April 2016 - 11:19 AM, said:

Ło matko. To prawie jak filozofia Ferdynanda Kiepskiego: NIE NAROBIĆ SIĘ ALE ZAROBIĆ. Najlepiej to jakby za samo wejście do walki dawali 100k kredytów....

Albo milion. Nigdy nie byłem fanem narobienia się dla samego narobienia, więc co złego w nie narobić ale zarobić? Bo piszesz jakby coś złego było, więc chciałbym wiedzieć, co.

Frantiszek_W_R_E #51 Posted 18 April 2016 - 01:59 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 24794 battles
  • 2,425
  • [W_R_E] W_R_E

View Postjakub_czyli_ja, on 18 April 2016 - 01:46 PM, said:

Albo milion. Nigdy nie byłem fanem narobienia się dla samego narobienia, więc co złego w nie narobić ale zarobić? Bo piszesz jakby coś złego było, więc chciałbym wiedzieć, co.

Nie domyślasz się? Stary chciałbyś zarabiać Bóg wie ile, ale przy tym się nie nastrzelać i do tego nie odpowiada Ci filozofia gry BloodMoney.

A ON WŁAŚNIE GRA I ZARABIA TAK JAK TY BYŚ CHCIAŁ.

Nie rozumiesz tego? Może masz przerost ambicji nad umiejętnościami dlatego nie zarabiasz tyle ile byś chciał.

Jak chcesz zarobić i się nie narobić to zagraj w to co mój 8 letni syn - MineCraft - kasy nazbierał w cholerę.....

Powiem Ci szczerze. Jestem ogromnie wdzięczny Tobie za pomoc - porady na forum z tym, że to co wypisujesz w tym temacie to woła o pomstę do nieba.

Zastanów się nad tym co napisałeś, tak obiektywnie się zastanów. Może zauważysz to co wielu graczy widzi - bardzo dziecinne Twoje podejście do gry.

Tyle mam do powiedzenia gdyż dalsza dyskusja nie ma sensu. To jakby gadać z dowódca jedynego słusznego klanu ...............

LORDDOOMSDAY #52 Posted 18 April 2016 - 03:00 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 842 battles
  • 2,884
  • [_UN_] _UN_

View PostFrantiszek_, on 18 April 2016 - 02:59 PM, said:

To jakby gadać z dowódca jedynego słusznego klanu ...............

Like :trollface:

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

jakub_czyli_ja #53 Posted 18 April 2016 - 03:34 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5104 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

View PostFrantiszek_, on 18 April 2016 - 01:59 PM, said:

Nie domyślasz się? Stary chciałbyś zarabiać Bóg wie ile, ale przy tym się nie nastrzelać i do tego nie odpowiada Ci filozofia gry BloodMoney.

No chciałbym. Kilka postów wyżej również napisałem o satysfakcjonującym mnie optimum. Jedno jest różne od drugiego, ale fakt jest taki, że nie miałbym nic przeciwko 100k za wejście.

I samo to opisane optimum było na tyle niewygodne, że zacząłeś jakieś aluzje których nie masz życzenia wyjaśnić. Nie wiem czy to nie jest jakiś wbudowany odruch Pawłowa, jak ktoś się przyznaje do bycia egoistą i leniem, to zaraz należy go potępiać obojętnie co robi. A jak takiemu się udało realizować na odpowiednim poziomie lenistwo i egoizm, to ja też bym tak chciał.

Filozofia Blood__Moneya mi nie odpowiada, bo także wcześniej wyjaśniłem moje cele w grze, które są drastycznie różne od piłowania jednej OP linii 24/7.

Nie rozumiesz tego? Może masz przerost ambicji nad umiejętnościami dlatego nie zarabiasz tyle ile byś chciał.

Wątpię aby ktokolwiek w tej grze zarabiał 100k za samo wejście do bitwy.

A ty miałbyś coś przeciwko, gdybyś miał dostawać100k za samo wejście do bitwy?

Jak chcesz zarobić i się nie narobić to zagraj w to co mój 8 letni syn - MineCraft - kasy nazbierał w cholerę.....

Do samolotów?

Powiem Ci szczerze. Jestem ogromnie wdzięczny Tobie za pomoc - porady na forum z tym, że to co wypisujesz w tym temacie to woła o pomstę do nieba.

Zastanów się nad tym co napisałeś, tak obiektywnie się zastanów. Może zauważysz to co wielu graczy widzi - bardzo dziecinne Twoje podejście do gry.

Staram się bardzo obiektywnie podchodzić do gry. Rozumiem po co ta gra jest zrobiona, bo żyję z programowania, w którym maksyma "work smart, not hard" jest jak najbardziej na rzeczy. Nie są mi obce takie pojęcia jak na przykład retencja i monetyzacja. Na potrzeby dyskusji staram się je w przystępny sposób wyjaśniać, i w zamian dostaję niekonkretne aluzje,

Bo jakbyś potrafił wyjaśnić, dlaczego jeden statpadder ma być lepszy niż iluś graczy których zniechęcił do gry dla kogokolwiek innego niż ów statpadder i jego statpadujący koledzy, to byś to zrobił. Ale albo się zastanawiałeś, i nie potrafisz, albo masz to w dupie, i nawet nie zamierzasz, wychodząc z założenia, że jeżeli tobie może grozić to samo (mimo tego, że musiałbyś się konkretnie na coś takiego napracować, co też tłumaczyłem), to jest to złooooo.

Zastanawiam się, co jest bardziej dziecinne - popatrzenie się na system z punktu widzenia właściciela, czy z punktu widzenia końca własnego nosa. I niezmiennie wychodzi mi, że to drugie.

A to, że punkt widzenia właściciela akurat w tym konkretnym przypadku banowania osób które w dupie mają "żyj i daj żyć innym", to jest bonus dla mnie.

Tyle mam do powiedzenia gdyż dalsza dyskusja nie ma sensu. To jakby gadać z dowódca jedynego słusznego klanu ...............

Albo dyskutować z faktami.

mazur131313 #54 Posted 20 April 2016 - 12:14 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 1300 battles
  • 270
  • [JFA] JFA

Matchmaking...no cóż. Ale jak się użyje odrobiny mózgu można posterować botami i wygrać 1 na1 nawet jeśli mają samolot o tier wyższy. Jak są w kluczu - niestety to inna historia.

Spoiler

Myślę, że problemem nie jest ich skill, ale exploitowanie mm...

Edited by mazur131313, 20 April 2016 - 12:15 PM.

32adin #55 Posted 20 April 2016 - 03:12 PM

• Conquest Member
  • 466 battles
  • 985
  • [_UN_] _UN_

View Postmazur131313, on 20 April 2016 - 01:14 PM, said:

(...) można posterować botami

W sensie że "klawiszami funkcyjnymi"?

UNFORGIVEN MEMBER

mazur131313 #56 Posted 20 April 2016 - 04:24 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 1300 battles
  • 270
  • [JFA] JFA
W sensie crowd control. Większość asów gra po staremu - wysoko, bezpiecznie i BnZ (bo boty łatwo wyciągnąć) - zostawiając własne boty praktycznie bezbronne. A jak klawiszami pooznaczasz 2-3 cele koordynując atak i pomożesz botom jak najszybciej kosić inne boty (mówimy o bitwach, gdzie jest po 1 człowieku na stronę) taki astronauta znajdzie się w sytuacji gdzie po po prostu zabraknie mu czasu na odrobienie strat punktowych nawet jeśli ma skilla i dużo lepszy samolot.

PoPoLuPo76 #57 Posted 21 April 2016 - 03:32 AM

• Conquest Member
  • 1395 battles
  • 564
Mazur, wszystko OK. Jest jedno ale... Mnie boty nad wyraz często odpowiadają "nie mogę" i lecą gdzie im się podoba. Miałeś niezłego farta w swoim przypadku.

LORDDOOMSDAY #58 Posted 21 April 2016 - 07:43 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 842 battles
  • 2,884
  • [_UN_] _UN_
Generalnie MM został sprowadzony do WOTowskiego gdzie większość bitew kończy się wynikami 15:3, itd. To jest totalnie z D....

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

MAGICZMC #59 Posted 21 April 2016 - 02:15 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 1 battle
  • 203
  • [D-303] D-303

View Postsgt_tony065, on 21 April 2016 - 04:32 AM, said:

Mazur, wszystko OK. Jest jedno ale... Mnie boty nad wyraz często odpowiadają "nie mogę" i lecą gdzie im się podoba. Miałeś niezłego farta w swoim przypadku.

jeśli nie jesteś w stanie kierowcać botami to leć jak one....zauważ, że jeśli bot leci z przodu automatycznie zostaje celem przeciwnika a Ty obierasz najgrozniejszy dla siebie cel w danym momencie... kurde...Mazur dobrze pisze tylko niektórym ciężko to zrozumieć :D jak polecisz pierwszy to boty mogą Cie zdradzić i polecieć gdzie indziej ale jeśli będziesz za nimi to po prostu wypatruj zagrożeń.

IDAGI #60 Posted 22 April 2016 - 01:49 AM

• Squadron Leader
  • 0 battles
  • 777
  • [_UN_] _UN_
Nie do końca masz rację - super boty (szczególnie na ciężkich) często wybierają człowieka jako cel mimo, że twoje upośledzone boty są bliżej i nawet do nich strzelają (oczywiście niecelnie). Parę razy dostałem nauczkę i nie zbliżam się w zasięg widzenia dotąd aż ciężkie nie zaczną strzelać do botów.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users