Jump to content

Aktualizacja 1.9.5 - dyskusja ogólna

• Please log in to reply
144 replies to this topic

SandmanX #21 Posted 01 June 2016 - 04:37 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303

View PostLatajacySpodek, on 01 June 2016 - 03:30 PM, said:

No kurde, patrze cały czas i nie ma opcji przeszkolenia do 90%....

Wziąłem pilota z Jak-15 na 100%, wsadziłem do Jak-19, klikam "przeszkol na Jak-19" i wyskakuje mi taki obrazek:

shot_192.jpg

Z tego wynika, że można tylko do 75% bez golda, a potem trzeba naorać 50k ekspa do 100% (w poprzednim poście napisałem z rozpędu, że do 90%).

Aha, najlepsze jest to, że umiejętności specjalne nie działają jak pilot nie ma 100% na danym samolocie :)

Wcześniej z tego samego typu na ten sam typ było zawsze z 100% > 90% za kredyty, tj 20k expa...

... no ale WG nie da się ukryć nie jest organizacja charytatywna i chcą zarobić jak każdy.

:trollface:

Dobrze że mam już wszystkie samoloty zbadane i kupione. ;)

Ostatnio i tak w miarę dużo dają, głownie chodzi mi o żetony i premke za nie.

btw, nowe perki są do *edytowano

Edited by AngryCombatWombat, 25 April 2019 - 02:22 PM.
Niestosowny język

./ts3server_startscript.sh status
Server seems to have died

StanislawSkalski #22 Posted 01 June 2016 - 05:47 PM

Airman Basic

• Member
  • 27 battles
  • 3
  • [_UN_] _UN_
A mnie się nie ładuje się gra i tyle - generalnie jakaś totalna lipa klikam na połącz z serwerem i nawet do hangaru nie wczytuje - lipa, *edytowano i gnojowica :/

Edited by AngryCombatWombat, 25 April 2019 - 02:23 PM.
Niestosowny język

Frantiszek_W_R_E #23 Posted 01 June 2016 - 06:23 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 24794 battles
  • 2,425
  • [W_R_E] W_R_E

Może skorzystaj z tego co mi czasem pomagało gdy do gry nie ładowało:

ipconfig /flushdns            - czyszczenie / resetowanie połaczenia

cmd /K del /Q /F /S "%TEMP%\wargaming.net\wowp\cache"

SandmanX #24 Posted 01 June 2016 - 06:30 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303

View PostFrantiszek_, on 01 June 2016 - 06:23 PM, said:

ipconfig /flushdns            - czyszczenie / resetowanie połaczenia

Posted Image

Fajnie jest komuś doradzać, mając wiedzę na dany temat i wiedząc przede wszystkim co dana komenda robi, np czyści DNS'a, ale jak on się łączy już z serwerem, to nazwa została rozwiązana więc tutaj DNS nie ma nic do rzeczy. 

Ja bym chwilowo zmienił nazwę katalogu z konfiguracja gry, tj:

C:\Users\<nazwa uzytkownika>\AppData\Roaming\wargaming.net\World of Warplanes (dopisać np 1 do World of Warplanes)

I sprawdził czy jak gra na nowo zrobi sobie domyślną konfigurację to się załaduje hangar do końca czy też nie.

Wyczyścić cache dla świętego spokoju też nie zaszkodzi.

Edited by SandmanX, 01 June 2016 - 06:40 PM.

./ts3server_startscript.sh status
Server seems to have died

PaK_Wagen #25 Posted 01 June 2016 - 07:40 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 745 battles
  • 250
  • [DRAGO] DRAGO
Nowe perki? Cacy, ładnie działąją, tylko czemu tak dużo expa trzeba na wbicie kolejnych punktów i czemu tylko 15 pkt można zrobić? Niech no ktoś się trafi, kto lata tylko jednym samolotem lub jedną linią to założę się o 12 a może nawet i o 14,60zł, że wbije te 15 pkt i nie ma dalszej możliwości doskonalenia pilota. Co gorsza, jeden perk różnicy to fraszka, ale przepaść czasowa potrzebna na wyexpienie to Pacyfik.
Nemo est iudex in propria causa

jakub_czyli_ja #26 Posted 01 June 2016 - 07:56 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5094 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

Pak - *edytowano blisko 40 M expa to jest jednak konkretny wyczyn. Nawet oblatując codziennie wszystkie *edytowano danej nacji żeby zgarnąć 2x na szkolenie.

Jedna pełna linia to jakaś bańka expa, więc to byłby odpowiednik zrobienia 40 linii - przejścia gry przynajmniej 2 razy.

Edited by AngryCombatWombat, 25 April 2019 - 02:24 PM.
Niestosowny język

PaK_Wagen #27 Posted 01 June 2016 - 07:58 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 745 battles
  • 250
  • [DRAGO] DRAGO

View Postjakub_czyli_ja, on 01 June 2016 - 07:56 PM, said:

Pak - *edytowano blisko 40 M expa to jest jednak konkretny wyczyn. Nawet oblatując codziennie wszystkie *edytowano danej nacji żeby zgarnąć 2x na szkolenie.

Jedna pełna linia to jakaś bańka expa, więc to byłby odpowiednik zrobienia 40 linii - przejścia gry przynajmniej 2 razy.

Śmiesz wątpić w zacietrzewienie oblatywaczy 109 i 209?

Edited by AngryCombatWombat, 25 April 2019 - 02:25 PM.

jakub_czyli_ja #28 Posted 01 June 2016 - 08:04 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5094 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

View PostPaK_Wagen, on 01 June 2016 - 07:58 PM, said:

Śmiesz wątpić w zacietrzewienie oblatywaczy 109 i 209?

W sumie to nie wiem, co by było pierwsze - czy WG by zgasiło serwery, czy PE w kluczach HG II dojechałoby do 15 punktów robiąc jakieś 30k bitew jedną maszyną :>

jakub_czyli_ja #29 Posted 01 June 2016 - 08:31 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5094 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2
Maczmaker *edytowano jak zawsze po wprowadzeniu nowej wersji.

Edited by AngryCombatWombat, 25 April 2019 - 02:26 PM.
Niestosowny język

IDAGI #30 Posted 01 June 2016 - 08:59 PM

Command Chief Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 0 battles
  • 777
  • [_UN_] _UN_
tak czytam, czytam  ..czy jest sens ściągać nowa wersję? czy są jakiekolwiek plusy? a może chociaż w zamyśle WG jakieś plusy dla graczy miały być ale po prostu nie wyszło i jeszcze poprawią?

PaK_Wagen #31 Posted 01 June 2016 - 08:59 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 745 battles
  • 250
  • [DRAGO] DRAGO
Jeszcze odnośnie przeszkalania załóg, to nabicie z 75 do 100% to nie jest jeszcze tak źle. Widać, że rozwiązania z WoWs powoli wkradają się i do samolotów i do czołgów, a tam (na okryntach) jest tak, że im więcej pkt umiejętności masz wbite, tym więcej expa musisz naruchać, żeby przeszkolić kapitana do 100% podstawy, z tym że jeśli dowódca nie ma podstawy na 100, to nie działa żaden perk już przydzielony (działają tylko na okrętach premium). I tak na przykład mam teraz kapitana przeszkolonego za 200k kredytów na krążownik Ibuki i muszę napykać 57750 expa żeby tylko odblokować perki. Gdybym szkolił za darmo, byłoby 115500. Zrobić to stockowym okrętem na tym tierze to tortura jakiej nie powstydziłby się nie jeden siepacz z alei Szucha. Także widzicie, zawsze może być jeszcze dobrzej.

jakub_czyli_ja #32 Posted 01 June 2016 - 09:35 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5094 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

Ale wsadzasz kapitana na okręt premium i jedziesz z koksem.

A tutaj *edytowano - o ile pamiętam, to zaczynając grę dostaje się pilotów na 100% na I tierze. Kilka bitew, zapomnij o zarobieniu 40k, i masz II tier i... ? Spuszczasz w kiblu wyszkolenie pilota? Zajebiste pójście na rękę nowym graczom. Zwłaszcza że za 1 punkt to żadnego użytecznego skilla się nie kupi, silnik1 albo celownik1 kosztują po 2 punkty.

Grindując to pilota na 100% można dopiero wbić chyba na V czy VI tierze, gdzie zrobienie kolejnego tieru kosztuje ponad 50k expa. Oczywiście nie jestem tego w stanie sprawdzić, bo w kliencie jak już się opracowało samolot, to sprawdzić ile on kosztuje się nie da. Bo po co.

Noby i newbie tego nie policzą, więc będą znowu rejpieni przez doświadczonych graczy którzy zaprą się i zrobią sobie załogi na regularne 109 i 110, chociażby dla misji.

Jak teraz mam wizję szkolenia na każdym *edytowano samolocie pilota od 75% i nabijania na nich po 50k expa, to mi się odechciewa grać.

Wzmacniają to zaawansowani piloci - oba silniki i oba celowniki kosztują w sumie 10 punktów -- 10 punkt to 3,1M expa, niby można podganiać premkami, ale i tak jest to chore.

Edited by AngryCombatWombat, 25 April 2019 - 02:27 PM.
Niestosowny język

Frantiszek_W_R_E #33 Posted 01 June 2016 - 09:45 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 24794 battles
  • 2,425
  • [W_R_E] W_R_E

Sandman - właśnie to czyszczenie DNSa mi pomogło jakiś czas temu gdy nie mogłem się zalogować - n forum pytałem i właśnie Jakub zapodał taką komendę co umożliwiło mi wejście do gry. Nie piszę by pisać, ale to są komendy JAKUBA i one mi pomogły. Warto spróbować.

jeśli rozłącza w trakcie pobytu w hangarze to był czas, ze to wina dostawcy neta była, gdzie rozłączało z serwerami TS i np. właśnie grą internetową. Przyczyn może być dużo, ale to co zaproponowałem nic nie zaszkodzi.

15pkt dla załogi - zrobi się za jakiś czas.

Po tym jednym dniu sądzę, ze to jest dobra zmiana i nie ma co płakać.

Edited by Frantiszek_, 01 June 2016 - 09:48 PM.

mazur131313 #34 Posted 01 June 2016 - 11:06 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 1300 battles
  • 270
  • [JFA] JFA

Z brakiem dobijania załogi do 100% na premkach to nie jest #dobrazmiana, oj nie...jak ktoś tu słusznie zauważył - sens posiadania premek, szczególnie niskotierowych stał się dyskusyjny.

Co do skilli - niby oczywisty wybór to do silnika czy do działek, ale...można na prawdę zastanowić się nad aktywnymi - niektóre na papierze są przepotężne pod konkretny styl gry...

Simon_lord #35 Posted 02 June 2016 - 05:56 AM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 11 battles
  • 1,097
  • [_UN_] _UN_

View Postjakub_czyli_ja, on 01 June 2016 - 09:31 PM, said:

Maczmaker spierdolony jak zawsze po wprowadzeniu nowej wersji.

To dało się się coś jeszcze bardziej spierdolić w tej kwestii?? Poleciałem ze 4 bitwy wczoraj i nie zdążyłem doświadczyć.

Nowy system umiejętności załogi to może i nie jest zły pomysł ale rekompensata perków w punktach trochę ssie - albo dali za mało punktów za poprzednie perki, albo nowe umiejętności są dużo za drogie. Nieprzeszkolony pilot niezarabiający expa na innych samolotach ssie jeszcze bardziej. Czyli wyszło na to, że przekładanie pilotów się nie opłacało. Dobrze, że zacząłem to robić dość późno,

UNFORGIVEN MEMBER

jakub_czyli_ja #36 Posted 02 June 2016 - 06:33 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5094 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

Akurat obecnie przełożony pilot działa tak samo - ma 75% podstawowego skilla i niezielone działają ze zmniejszoną skutecznością, tak jak było poprzednio.

Zielone są za drogie jak na mój gust i zbyt sytuacyjne.

Zmiana jest taka, że przełożony pilot nie zbiera expa - ok, może być, bo operczony pilot daje dużo.

To, że zadni strzelec stracił tutora też może być.

Nawet to, że przeszkolenie pilota zbija go do 75% a nie do 80-90 jak było poprzednio jestem w stanie zrozumieć.

Redukujemy różnice międzygatunkowe pomiędzy ludźmi myślącymi a małpami i amebami.

Koszty skilli można przeżyć - realnym wydaje się wbicie 3,1 miliona expa na pilocie (jedna linia od I do X to jakieś1,2 M expa) na 10 punktów, akurat na oba silniki i celowniki, wyżej to jakaś fantazja dla nolajfów albo pilotów szturmowców.

Progresywne koszty resetu też jakoś da się przeboleć.

Kureswtwo jest w tym, że na niczym innym nie da się tego podstawowego expa zdobyć niż na docelowym samolocie.

No chyba że idziemy ostrym pay2win i bulimy 400 golda za pełne przeszkolenie pilota, bo nikt mi nie wmówi, że bitwy potrzebne do zdobycia 50k expa w których jeden gracz będzie latał stockiem z pilotem idącym od 75 do 100%, a drugi gracz stockiem z pilotem na 100% będą wyrównane.

Widać jakoś chcą zarabiać, tylko to wygląda *edytowano ironicznie, jak w ramach reanimacji martwego konia zaczęli rozdawać miejsca w garażu i premkę (i nieszczególnie wyszło, bo w tym samym czasie *edytowano maczmaker), żeby zaraz potem wprowadzić chyba bardziej hardkorowe pay2win niż w statkach z kapitanami. Tam nie ma resetu za kasę a szkolenie jest zależne od sumarycznego skilla kapitana, ale za to można ich szkolić na premkach i RNG jest większe.

Daliby perma loterię za żetony które można by sobie było dokupić za golda. I zaczęliby pływać w kasie, bo nagle ludzie zaczęliby marnować żetony i golda na hazard zamiast miejsca w garażu i czas premium, bo mogliby wygrać jakiś samolot premium.

Edited by AngryCombatWombat, 25 April 2019 - 02:30 PM.
Niestosowny język

Simon_lord #37 Posted 02 June 2016 - 08:08 AM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 11 battles
  • 1,097
  • [_UN_] _UN_
Wszystko jest do przyjęcia oprócz tego, że pilot zbiera XP tylko na wyszkolonym samolocie. Przykładowo ostatnio przeszkoliłem pilota na F-94D ale czasem mam sobie ochotę polatać na F2G, zwłaszcza jak płacą podwójnie za 12 zwycięstw, tylko jaki ma to teraz sens jak całe xp, które mogłoby iść dla pilota idzie w piach?! Do *edytowano.

Edited by AngryCombatWombat, 25 April 2019 - 02:31 PM.
Niestosowny język

UNFORGIVEN MEMBER

PoPoLuPo76 #38 Posted 02 June 2016 - 09:35 AM

Command Chief Master Sergeant

• Conquest Member
  • 1395 battles
  • 564

do WG: czy boty mogą przestać pisać na czacie w bitwie? to nawet nie jest śmieszne... "dawno się nie widzieliśmy", "zbiłem gwiazdkę" itd... serwer będzie miał lżej.

BTW, ten "as w rękawie" to kolejna dobitna próba wygaszenia projektu przez brak nowych graczy.

Edited by sgt_tony065, 02 June 2016 - 09:48 AM.

StanislawSkalski #39 Posted 02 June 2016 - 05:43 PM

Airman Basic

• Member
  • 27 battles
  • 3
  • [_UN_] _UN_

Czyściłem rejestry, stosowałem się do wytycznych i nadal lipa. W końcu wykosiłem grę z dysku i zainstalowałem od nowa i nadal ten sam problem :/ Nie wczytuje mnie do hangaru :/

PaK_Wagen #40 Posted 02 June 2016 - 10:12 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 745 battles
  • 250
  • [DRAGO] DRAGO
Tak popatrzyłem sobie jak to jest z tym przeszkalaniem pilotów i faktycznie macie (gracze) rację, nie można wywindować z 75% na 100% w samolotach premium. I jednocześnie wciskają ludziom nową premkę - 302. Nadać wam (WG) tytuł cyników roku to wciąż za mało. Tak kuriozalnych pomysłów nie było od dawna. Rozumiem, ze system załóg z WoWs wam się bardzo podoba, bo można o wiele więcej kasy wydoić od proletariatu; każdy, kto chce skutecznie expić wysoki tier musi albo zapłacić złotem za szkolenie kapitana, albo kupić okręt premium. A tutaj to już nawet samolot premium sobie można w dupę wsadzić. [edited], nie dość, że te wasze dzienniki deweloperów wyglądają jakby robili je jacyś mikrocefale, nie dość, że mało jest informacji na temat rozwoju gry, nie dość, że w grze jest multum niepotrzebnego śmiecia (konsumable) to jeszcze robicie wszystko, by nowy gracz poczuł się na starcie jak gówno. E tam nowi, starzy też są wydymani. W jednej chwili wszystkie gównopremki mozolnie kolekcjonowane na przestrzeni tych prawie 3 lat można spokojnie wypierdolić na śmietnik historii. Albo to jest sabotaż, albo w 'los ultimos podrigos' chcecie wydoić ile wlezie już nawet się z tym nie kryjąc. Początki były skromne, a to nowe sprzęty eksploatacyjne za złoto (które są nawet funta kłaków nie warte), a to żetony misji w sklepie premium, a to premki VIII tieru, a teraz to już granda na całego.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users