Jump to content

Wersja 1.9.5.2 - dyskusja ogólna

• Please log in to reply
41 replies to this topic

Falathi #1 Posted 02 July 2016 - 05:48 PM

Polish Community Coordinator

• WG Staff
  • 193 battles
  • 1,016
  • [WG] WG
Bardzo proszę o zamieszczanie opinii dotyczących tej konkretnej aktualizacji w tym wątku. 

Pozdrawiam serdecznie!

Caught on tape, yet anonymous 

WG CC - ja bez żadnego trybu

SandmanX #2 Posted 02 July 2016 - 08:59 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303
Ogólny poziom ustawek, MM itp przekracza wszystko co się da!
./ts3server_startscript.sh status
Server seems to have died

jakub_czyli_ja #3 Posted 02 July 2016 - 09:05 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5094 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

Algorytm botów jak zwykle u WG z jednej skrajności w drugą.

Poprzednio w zależności od planowanego wyniku bitwy boty albo rozpieprzały się po całej mapie albo zbijały w kupę, ale ogólnie napierały w kierunku przeciwnika.

Obecnie mam wrażenie, że lecą w wypadkowym kierunku w którym lecą ludzie, jeszcze biorąc pod uwagę odległość od własnych ludzi.

Co powoduje, że jak boty miały być gówniane, tak są, i spadają robiąc nic po prostu trochę później, ale polukrowane to jest jeszcze małpowaniem głupoty i tchórzostwa ludzi.

Bo zrobienie uczciwych po obu stronach botów które zbijały by się w kupę i kupą napierały po obu stronach albo jest za trudne, albo są inne powody, żeby tego nie robić.

LatajacySpodek #4 Posted 02 July 2016 - 11:31 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 23 battles
  • 168
  • [_UN_] _UN_

To jednak tylko boty, jak coś jest zakodowane to chyba musi być "na sztywno", same nic nie wymyślą. Poza tym średnio rozgarnięty gracz dość szybko nauczy się dostosowywać do ich zachowań.

W tej chwili nadal istnieje problem dużej nierówności botów w drużynach, raz można nic nie zrobić i boty rozpier...ją cała przeciwną drużynę bez strat, a w następnej bitwie zbić 7 na 10 i przegrać bo boty z drużyny w sumie zrobiły 23 dmg.

Do tego teraz jak się przylepią do jakiegoś "staygreen" typa to jest kaplica. Może by im zrobić jakąś wypadkową tego co było - kto pierwszy po drugiej stronie mapy ten lepszy i tego co jest teraz - trzymamy się jakiegoś człowieka.

A tak w ogóle to ktoś czyta takie tematy i robi notatki?

UNFORGIVEN MEMBER

SandmanX #5 Posted 03 July 2016 - 07:29 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303

http://i.imgur.com/Jdj3NN8.jpg

To jest 1-szy spot samolotów w grze(poza GAA), nie dość ze po ponad 3 min, to w przeciwnych bazach.

Czyli można było mieć spokojnie groma zanim samoloty w ogóle się wyspotowały.

Edit:

MM to są jaja do kwadratu jak rzuca, tylko chyba jest sens gry w kluczu na T10...

Edited by SandmanX, 03 July 2016 - 07:01 PM.

./ts3server_startscript.sh status
Server seems to have died

Teblor_ #6 Posted 04 July 2016 - 08:40 AM

Command Chief Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 862 battles
  • 638
  • [_UN_] _UN_

Sporym problemem jest nadal MM. Abstrahując od różnicy skilla w drużynach to wczoraj grając w kluczu rzuciło mnie do bitwy, gdzie po jednej stronie były 2 x XP-90, a po drugiej klucz IŁ-40P. To byli jedyni żywi gracze. Czy to ma sens? Takie połączenie powinno być wykluczone. Wiem, że teoretycznie mogli wygrać przewagą, ale co to za konfrontacja. Wystrzelaliśmy boty i jedynym zmartwieniem było, żeby iły się nie pochowały. Pasjonująca rozgrywka.

Mi po zmianach trudniej/gorzej gra się na niższych tierach. Na X chyba zmiany nie zmieniły za wiele. Prędkości inne to i boty nie utrzymują takiego skupienia. Ale grałem głównie ciężkimi, lub w kluczu z ciężkim, więc był szybki spot i boty nie mieliły się nad bazą.

Druga kwestia - grałem wczoraj trochę na rosyjskim serwerze i tam boty zachowują się inaczej. Latają wszędzie, nie skupiają się. Może zmiany w zachowaniu botów wprowadzono tylko na serwerze EU. Eksperymentują na nas? ;).

UNFORGIVEN MEMBER

<a href='http://hryunomod.ru/ubars/eu/3100/Carcass69.png' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow external'>http://hryunomod.ru/...0/Carcass69.png</a>

jakub_czyli_ja #7 Posted 04 July 2016 - 09:18 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5094 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

Zjebane też jest maczowanie typów, najfajniej to widać na multirolach - po jednej stronie F-94D i jeszcze F-84, po drugiej stronie 3 J7W2 których na 4 kilosy nawet boty nie są w stanie dobujać.

W takiej sytuacji team mający przewagę 3 maszyn na odpowiedniej wysokości tylko dopełnia formalności.

LORDDOOMSDAY #8 Posted 04 July 2016 - 11:32 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 842 battles
  • 2,884
  • [_UN_] _UN_

View Postjakub_czyli_ja, on 04 July 2016 - 10:18 AM, said:

Zjebane też jest maczowanie typów, najfajniej to widać na multirolach - po jednej stronie F-94D i jeszcze F-84, po drugiej stronie 3 J7W2 których na 4 kilosy nawet boty nie są w stanie dobujać.

W takiej sytuacji team mający przewagę 3 maszyn na odpowiedniej wysokości tylko dopełnia formalności.

Najlepsze jest to, że i tak w 50% przypadków ten skład z japońcami wygra. I to wg. WG jest ok. Nawet wymagane. Jak te głąby nie zaczną słuchć swooich klientów to fortunka Pana Kisłegio zacznie się kurczyć i to w postępie geometrycznym bo w tankach też pracują nad rozwalweniem całkiem niegłupiej gry. A konkurencja nie śpi.

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

jakub_czyli_ja #9 Posted 04 July 2016 - 11:54 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5094 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

A gówno konkurencja nie śpi.

WoT jest jedyną grą która ma endgame, i chociażby dlatego jest po co w niego grać, pomijając wady samej rozgrywki.

Samoloty nie mają endgame'u wcale, a ze zdziwieniem stwierdziłem, że biorąc pod uwagę mojego free expa to prawie przeszłem grę na easy. No, będzie druga linia Japońców, to będzie jakiś grind, o ile topowe tiery będą konkurencyjne. Żeby przejść grę na medium to chyba bym musiał nafarmić tyle żetonów, żeby kupić sobie miejsca w garażu i wszystkie samoloty, zanim WG zaorze ekonomię rozregulowaną do reszty misjami urodzinowymi.

W statkach też nie ma endgame'u, a protezy zwane rankedami to śmiech na sali i czysty RNG.

Armored podobnie, coś dziwnego wprowadzają, ale jakoś wątpię, żeby to zagrało.

Za wyjątkiem statków te gry nie mają też żadnego trybu grupowego, więc konkurencja ma wiele do nadrobienia, i przy tempie i priorytetach konkurencji kilka lat jej to zajmie, o ile wytrzyma.

shjp_happens #10 Posted 04 July 2016 - 02:59 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 138

View PostLORDDOOMSDAY, on 04 July 2016 - 12:32 PM, said:

Jak te głąby nie zaczną słuchć swooich klientów to fortunka Pana Kisłegio zacznie się kurczyć i to w postępie geometrycznym. A konkurencja nie śpi.

Tego typu zdania widzi się każdego dnia od 5 lat a dziwnym trafem WG co roku wychodzi z coraz większym zyskiem ;) Niestety im większy zysk, tym w większej dupie są gracze.

LORDDOOMSDAY #11 Posted 04 July 2016 - 06:54 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 842 battles
  • 2,884
  • [_UN_] _UN_
Spokojnie. W życiu każdej korpo przychodzi dołek. Tak jest od wieków i tak będzie z WG. Ich ignorancja zostanie ukarana. Prędzej czy później. Apage  XD .

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

jakub_czyli_ja #12 Posted 04 July 2016 - 07:12 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5094 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

Szczęśliwie dla nich, wierchuszka ma tyle kabony, że do końca życia już nie musi pracować, więc może się nieszczególnie przejmować.

No chyba że inwestorzy zrobią się nerwowi, ale do momentu aż w grę nie będą wchodziły materiały i narzędzia budowlane typu cement albo pięciokilowe młoty, to nie muszą się przejmować.

IDAGI #13 Posted 05 July 2016 - 12:56 AM

Command Chief Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 0 battles
  • 777
  • [_UN_] _UN_
..zastanówcie się:  brak superbotów = zrównoważone teamy i koniec narzekania oraz porzucania gry. Boty powinny być tłem, a nie decydentami o wygranej - przecież to gracze maja się cieszyć jak dzieci z ich zestrzeliwania. Botami nie rozwiążecie problemu OP kluczy - przecież wystarczy aby MM nie wrzucał ich do bitew i czekał aż znajdzie konkurencyjny klucz.  Zamiast wymyślać supertaktyki osłabcie boty na tyle żeby nie wykańczały się za szybko i zamiast testować cierpliwość graczy uruchomcie sobie 1kk bitew miedzy samymi botami aby wypracować schemat gdzie bitwy nie kończą się pogromami jednej ze stron.

jakub_czyli_ja #14 Posted 05 July 2016 - 08:14 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5094 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

Jeszcze jedna *edited* cecha botów - albo zesrywają się w czołówce i odbijają podczas gdy mogłyby spokojnie jeszcze strzelać, albo prą na czołówkę z determinacją największych retardów z I tieru.

Ktoś chyba za bardzo przyłożył się do nauki botów.

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: naruszenie 1 punktu regulaminu (wulgaryzmy).

Edited by TariboW, 05 November 2018 - 03:58 PM.

genmojzesz #15 Posted 31 July 2016 - 10:25 AM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 372 battles
  • 286
  • [-C_D-] -C_D-
wprowadzić free exp za misje dzienne !!!!! tak jak było przed jakąś łatką

jakub_czyli_ja #16 Posted 31 July 2016 - 10:43 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5094 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

Za dzienne raczej nigdy nie było.

Za urodzinowe jest.

borsuk #17 Posted 01 August 2016 - 08:19 AM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 6707 battles
  • 421
  • [B-318] B-318

No cóż " jaki pan taki kram" , aktualizacja dupy nie urywa tylko boty raz latają jak wytrawni piloci a w następnej walce jak totalne noby.

Moje pytanie natomiast brzmi: dlaczego przed wejściem aktualizacji nie ma serwera testowego?

Wygląda na to że WG nie liczy się z opiniami graczy.

LORDDOOMSDAY #18 Posted 01 August 2016 - 08:30 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 842 battles
  • 2,884
  • [_UN_] _UN_

View Postborsuk, on 01 August 2016 - 09:19 AM, said:

No cóż " jaki pan taki kram" , aktualizacja dupy nie urywa tylko boty raz latają jak wytrawni piloci a w następnej walce jak totalne noby.

Moje pytanie natomiast brzmi: dlaczego przed wejściem aktualizacji nie ma serwera testowego?

Wygląda na to że WG nie liczy się z opiniami graczy.

A to kiedykolwiek liczyło? W tankach chyba coś się ruszyło. Ale po jakim czasie? A tu? W CW wątpię bo nie bedą sobie robić konkurencji dla WOT. Raczej ten tryb ze statków. Ciekawe co ich powstrzymuje, żeby to wdrożyć?

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

jakub_czyli_ja #19 Posted 01 August 2016 - 08:54 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5094 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

View PostLORDDOOMSDAY, on 01 August 2016 - 08:30 AM, said:

A to kiedykolwiek liczyło? W tankach chyba coś się ruszyło. Ale po jakim czasie? A tu? W CW wątpię bo nie bedą sobie robić konkurencji dla WOT. Raczej ten tryb ze statków. Ciekawe co ich powstrzymuje, żeby to wdrożyć?

Feudalna rywalizacja? UA vs RU, Persha vs Lesta?

I który tryb - rankedy na gwiazdki gdzie liczą się dupogodziny i serie Bernoulliego, czy drużynówki z elo gdzie liczba drużyn skutecznie rozwala tryb grania (przy lekko licząc 10x większej populacji serwera)?

Przebąkiwania których nie chciało mi się zgłębiać sugerują, że w statkach CW też nie będzie, mimo że rozdzielenie klanów pozwoli im w końcu dodać niezależne klany do statków.

A co do serwera testowego to już wcześniej napisałem - nie ma pewnie dlatego, że supertest plus boty pozwalają im testować wszystko, czego potrzebują.

PaK_Wagen #20 Posted 01 August 2016 - 09:45 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 745 battles
  • 250
  • [DRAGO] DRAGO
Zróbcie coś do kurwy i nędzy z mapą wielka tama, bo jak fps spadały, tak spierdalają nadal.
Nemo est iudex in propria causa

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users