Jump to content

NC 1070

• Please log in to reply
16 replies to this topic

w_wilk #1 Posted 06 September 2016 - 07:00 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 231 battles
  • 94

Dlaczego jeszcze nie ma tematu na temat mojego woła roboczego do zarobków ? 

Dla mnie, słabego gracza to świetny samolot o dość dużej sile ognia i niezłej manewrowości. Zawsze coś zarobi a czasami może wygrać bitwę. 

Wiem że dla wielu z Was to standard ale dla mnie to dobre bitwy.

shot_028.jpgshot_028.jpg

Edited by w_wilk, 05 December 2016 - 07:13 PM.

LORDDOOMSDAY #2 Posted 06 September 2016 - 07:13 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 985 battles
  • 2,920
  • [_UN_] _UN_
Nie dla wielu to standard. Zdziwiłbyś się. To, że pisze tu paru koksów nie oznacza, że większość populacji serwera jest ogarnięta. Ja się bardzo cieszę, kiedy widzę w bitwie większość materiału ludzkiego. Jest łatwiej niż z botami. Znacznie.

Edited by LORDDOOMSDAY, 06 September 2016 - 07:14 AM.

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

w_wilk #3 Posted 06 September 2016 - 07:48 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 231 battles
  • 94

View PostLORDDOOMSDAY, on 06 September 2016 - 07:13 AM, said:

Nie dla wielu to standard. Zdziwiłbyś się. To, że pisze tu paru koksów nie oznacza, że większość populacji serwera jest ogarnięta. Ja się bardzo cieszę, kiedy widzę w bitwie większość materiału ludzkiego. Jest łatwiej niż z botami. Znacznie.

Wiesz widziałem wielu świetnych graczy (również Ciebie) w bitwach i szczęka mi opada z wrażenia. Dlatego swoje umiejętności oceniam bardzo ostrożnie. Wracam do gry po bardzo długiej przerwie i mam nadzieję podciągnąć się.

Edited by w_wilk, 06 September 2016 - 07:50 AM.

LORDDOOMSDAY #4 Posted 06 September 2016 - 08:41 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 985 battles
  • 2,920
  • [_UN_] _UN_
Co do podciągania to koniecznie idź w linię LF: Niemiecką Bf/Me i Amerykańską ( P51 ), MF: Amerykańską ( F4U ). No jeszcze Linia Migów. I koniecznie nauka Boom&Zoom. Filmy są na forum. I będzie dobrze.

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

jakub_czyli_ja #5 Posted 06 September 2016 - 09:45 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6168 battles
  • 9,542
  • [XII-2] XII-2

No nieno, akurat Mustangi to słabawe są, dopiero F-86 coś pokazuje - do IX tieru włącznie latają gorzej niż inne myśliwce, siła ognia jest żenująca. Lekkie Me trochę mniej słabe są, ale i tak szały siłą ognia nie robią, aż do 1092, który ma fantastyczną siłę ognia, ale słabe wszystko inne.

Teraz z lekkich to Ławoczkiny na tierach VI-VIII, na IX nie warto tak bardzo, że jeszcze nie mam X mimo że Ła-160 to była moja pierwsza IX. MiGi od VII w górę są w miarę równe - latają fajnie, uzbrojenie można przeboleć. Na IX i X to Attacker i Swift, ale za to droga do Attackera to droga przez mękę ze względu na słabą prędkość Spitów i mocno dyskusyjną konfigurację uzbrojenia.

Z multiroli też bym pokazał palcem na 'te drugie' - Thunderbolt co prawda raczej powinien przegrać 1 na 1 z równotierowym Korsarzem (Korsarz ma podobną moc a jest zwrotniejszy), ale w randomach sprawują się lepiej (bo są szybkie). Dopiero na IX i X tierze karta się odwraca i to co można wycisnąć z linii Korsarzy bije produkty Republica na głowę.

Zresztą - pytanie po co grać, bo jak po to, żeby pozbierać wszystkie samoloty, to i tak trzeba polatać każdym, a robienie najpierw tych OP powoduje, że pod koniec następuje faza grania największym krapem.

A żeby po prostu sobie pograć, to wystarczy latać tymi najbardziej OP, bo one z definicji wybaczają najwięcej.

w_wilk #6 Posted 06 September 2016 - 09:50 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 231 battles
  • 94

View Postjakub_czyli_ja, on 06 September 2016 - 09:45 AM, said:

No nieno, akurat Mustangi to słabawe są, dopiero F-86 coś pokazuje - do IX tieru włącznie latają gorzej niż inne myśliwce, siła ognia jest żenująca. Lekkie Me trochę mniej słabe są, ale i tak szały siłą ognia nie robią, aż do 1092, który ma fantastyczną siłę ognia, ale słabe wszystko inne.

Teraz z lekkich to Ławoczkiny na tierach VI-VIII, na IX nie warto tak bardzo, że jeszcze nie mam X mimo że Ła-160 to była moja pierwsza IX. MiGi od VII w górę są w miarę równe - latają fajnie, uzbrojenie można przeboleć. Na IX i X to Attacker i Swift, ale za to droga do Attackera to droga przez mękę ze względu na słabą prędkość Spitów i mocno dyskusyjną konfigurację uzbrojenia.

Z multiroli też bym pokazał palcem na 'te drugie' - Thunderbolt co prawda raczej powinien przegrać 1 na 1 z równotierowym Korsarzem (Korsarz ma podobną moc a jest zwrotniejszy), ale w randomach sprawują się lepiej (bo są szybkie). Dopiero na IX i X tierze karta się odwraca i to co można wycisnąć z linii Korsarzy bije produkty Republica na głowę.

Zresztą - pytanie po co grać, bo jak po to, żeby pozbierać wszystkie samoloty, to i tak trzeba polatać każdym, a robienie najpierw tych OP powoduje, że pod koniec następuje faza grania największym krapem.

A żeby po prostu sobie pograć, to wystarczy latać tymi najbardziej OP, bo one z definicji wybaczają najwięcej.

A które obecnie są najbardziej OP ?  :)

LORDDOOMSDAY #7 Posted 06 September 2016 - 09:52 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 985 battles
  • 2,920
  • [_UN_] _UN_

Akurat Mustangi dają radę. Co prawda wolę eFy ale co do siły ognia to tylko kwestia wprawy. Tak naprawdę zacząłbym od F4. Bo najfajniej się prowadzą, są szybkie i wysoko dają radę. No i siła ognia jest git. Fandery na początek mogą stanowić problem bo bez opanowania B&Z to będzie krap. A Op to są samoloty, na których dobrze się czujesz i dają radę w sytuacjach z zadka. Balans trochę się zmienił ( np. na 7T to co potrafi zrobić A7M może paru weteranów zdziwić ).

Co do OP :) ( OP to bullszit - po prostu te są trochę lepsze ):

na 4T - Bf110B, Bf109B

na 5T - Bf110E, P40, Bf109E

na 6T - Me410 ( mega OP ), P51A, F4U1, Fw190A5, P47B

na 7T - I220, Meteor, Me109Z, A7M, Kostikov 302, F7F

na 8T - I250, Me209A, Me262, P1056, Spitfire XIV, XF5U, F2G, Seafang, Ła9

na 9T - Me262 HGII, F94D, Attacker, F2H, MiG9

na 10T - F86, Swift, Javelin, Me262HGIII, MiG15, XF90

To takie Must Be.

Edited by LORDDOOMSDAY, 06 September 2016 - 10:06 AM.

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

Teblor_ #8 Posted 06 September 2016 - 12:04 PM

Command Chief Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 878 battles
  • 643
  • [_UN_] _UN_

View PostLORDDOOMSDAY, on 06 September 2016 - 11:52 AM, said:

Co do OP :) ( OP to bullszit - po prostu te są trochę lepsze ):

na 4T - Bf110B, Bf109B

na 5T - Bf110E, P40, Bf109E

na 6T - Me410 ( mega OP ), P51A, F4U1, Fw190A5, P47B

na 7T - I220, Meteor, Me109Z, A7M, Kostikov 302, F7F

na 8T - I250, Me209A, Me262, P1056, Spitfire XIV, XF5U, F2G, Seafang, Ła9

na 9T - Me262 HGII, F94D, Attacker, F2H, MiG9

na 10T - F86, Swift, Javelin, Me262HGIII, MiG15, XF90

To takie Must Be.

A to wg mnie trochę bardziej skondensowany wybór.

III - Fw 57

IV - Bf 110B

V - Bf 109E, P38F Lightning

VI - Me 410

VII - Mig I-220, Meteor F.1

VIII - JL-1A-37 (prawie MiG-9 na tierze niżej), J8M (ale tylko kwestia szybkości, bo trafianie z tych działek jest trudne - po prostu odstaje na swoim tierze przyśpieszeniem :)),

IX - HGII, F94D (działko), Attacker

X - XF-90 (najbardziej OP w grze - random oczywiście)), MiG-15bis (z multiperkowym pilotem)

Zgadzam się z Lordem, że wymienione przez niego samoloty są dobre, ale nie można ich uznać za OP. Np. Swift - świetnie lata (prędkość), ale ma gorszą zwrotność niż Sabre i niższy pułap optymalny, nie mówiąc o tych działkach z których trafiasz jedynie z przyłożenia (trochę przesadzam, ale zasada jest zrozumiała). A MIG15 ma najwyższy pułap, siłę ognia i przyzwoitą prędkość,  zwrotność. Grupa dobrych charakterystyk powoduje, że na swoim pułapie świetnie radzi sobie z LF i daje radę HF (zwłaszcza tier niżej np. z F2H czy angolem), itd. Na swoich tierach to Me 410 i JL-1A zasługuje na takie miano. A generalnie w tej chwili XF-90 (bo nie jest tak od początku wprowadzenia go) jest OP z uwagi na prędkość i pułap, a przy tym ma bardzo celne działka.

Edited by Carcass69, 06 September 2016 - 01:35 PM.

UNFORGIVEN MEMBER

<a href='http://hryunomod.ru/ubars/eu/3100/Carcass69.png' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow external'>http://hryunomod.ru/...0/Carcass69.png</a>

Leonarnik #9 Posted 06 September 2016 - 02:09 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 38 battles
  • 494
Na 5 oczywiście Xp-44, A chinola to widziałem przez ostatni miesiąc może ze 4 razy wiec jest równie mityczny co jednorożec. Nawet boty tym nie latają.  Ile ich jest na serwerze, 10?
Jak Partia mówi że da, to mówi, jak mówi, że nie da, to nie da.
ku pamięci Airborne Challenge

w_wilk #10 Posted 06 September 2016 - 02:34 PM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 231 battles
  • 94

No nie piszcie że Me262 jest OP bo się załamię. Ja tym nie potrafię latać.

PS

Latać nawet lubię ale nie potrafię walczyć. :ohmy:

Edited by w_wilk, 06 September 2016 - 02:35 PM.

LORDDOOMSDAY #11 Posted 06 September 2016 - 03:52 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 985 battles
  • 2,920
  • [_UN_] _UN_

View Postw_wilk, on 06 September 2016 - 03:34 PM, said:

No nie piszcie że Me262 jest OP bo się załamię. Ja tym nie potrafię latać.

PS

Latać nawet lubię ale nie potrafię walczyć. :ohmy:

No i tu witamy się z nauką zagadnienia "Walka  Energii ". Ten samolot jest OP. Dam Ci jedną wskazówkę. Albo dwie. Strzelaj z 200-300 m i po ataku broń boże nie skrecaj. To bydle traci energię koncertowo. Odchodzisz lekko do góry ( 45 st. ) na 1200m i dopiero wtedy nawrót koniecznie przez nos do dołu  ( taki odwrócony Immelnan lub jak kto woli pół beczki a następnie pół pętli w dół ). Nudne to ale mega skuteczne. 

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

Teblor_ #12 Posted 06 September 2016 - 04:51 PM

Command Chief Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 878 battles
  • 643
  • [_UN_] _UN_

View PostLeonarnik, on 06 September 2016 - 04:09 PM, said:

Na 5 oczywiście Xp-44, A chinola to widziałem przez ostatni miesiąc może ze 4 razy wiec jest równie mityczny co jednorożec. Nawet boty tym nie latają.  Ile ich jest na serwerze, 10?

A to powoduje, że nie jest OP czy odwrotnie, bo nie załapałem sensu tej wypowiedzi? To, że Ty czegoś nie widziałeś nie robi tego mitycznym. Ja go widzę często :). Nie latają też Me 210, Fw 56, F11C, P36C, XP77 itd. Czy to jakiś wyznacznik OP?

Edited by Carcass69, 06 September 2016 - 05:00 PM.

UNFORGIVEN MEMBER

<a href='http://hryunomod.ru/ubars/eu/3100/Carcass69.png' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow external'>http://hryunomod.ru/...0/Carcass69.png</a>

jakub_czyli_ja #13 Posted 06 September 2016 - 06:41 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6168 battles
  • 9,542
  • [XII-2] XII-2

Na IV jeszcze może być I-16. Co prawda poprawnie lecony 110 jest nietykalny, bo nie da się Iszakiem zrobić nawrotu i dogonić, ale jak trzeba się pokręcić, to I-16 jest mega.
Na V jest jeszcze XF4U-1 który dysponuje właściwościami lotnymi prawie z tieru wyżej i "czego nie wykręcisz, to zboom'n'zoomujesz, czego nie zboom'n'zoomujesz, to wykręcisz" w jego przypadku akurat działa. P40 jest praktycznie free fragiem.

Bf 109E jeszcze działa, chociaż ma dziwny zestaw uzbrojenia - mocno i równo waląca konfiguracja 3x20 (plus karabiny) lata gorzej niż 2x20, 1x15, i teoretycznie wali słabiej, ale napotykamy różne prędkości wylotowe pocisków.

VI - Fw 190 A-5 jest free fragiem dla każdego innego myśliwca. Rządzi w atakach z zaskoczenia, bo siłę ognia ma jak ciężki, więc jest zależny od szczęścia, szachów i/lub teamu. F4U jest koniem roboczym, ale się nie wybija, Mustang ma słabą siłę ognia i przegrywa zwrotnością ze zbyt wieloma samolotami.

Na liście zostaje P-47B. Do listy dorzuciłbym jeszcze Ła-5, który zwrotnością zaskakuje, a siłę ognia ma całkiem sensowną.

Me 410, jak większość ciężkich, wymaga szachów - wybierania celów, najczęściej ludzi z przeciwnego teamu, bo inaczej oni wybiorą nas, wymaga jakiegoś wsparcia, bo ciężkiemu zrzucić z ogona lekki myśliwiec jest dość trudno, chyba że ma boosta i po prostu ucieknie, ale wtedy traci sporo możliwości walki i znowu jest powrót do szachów. I tak jest na ciężkich już do samego końca.
Wśród samych trzech ciężkich też nie błyszczy, bo jeżeli pozostałe będą miały szansę, to oba go zrobią, bo latają lepiej.

VII - I-220, F7F tak, do tego niejako tradycyjnie Ła-7. Meteor w żadnym wypadku, został drastycznie przenerfiony, są śmigła które jednocześnie są od niego szybsze, latają wyżej i walą mocniej. Jak ostatnio miałem misje urodzinowe, to na swoim tierze brał straszliwe bęcki. Jeszcze P47N ociera się o OP, ale słabiej niż tier niżej.
Wśród ciężkich podobnie jak tier niżej 109Z też szału nie robi. Jak je łoję, to nadal mam wrażenie, że cierpią na drastyczny niedobór mocy (albo mają absurdalne straty energii na każdym manewrze). Jest F7F i długo długo nic.

VIII - I-250 ma upierdliwą konfigurację uzbrojenia która ciągnie się do samego końca, właściwości lotne tego nie rekompensowały. Me 209 dostał nerfy, potrafi dostać wysoko wciry od Ła-9. Spit dalej jest wolny. Co tam na liście dobrych samolotów w ogóle robi F2G to nie wiem, poprawili mu zachowanie energii którą swego czasu tracił od popatrzenia się w bok? Od 262 to lepszy jest P.1096, bo ma fajniejsze działka i minimalnie fajniej lata.
Moja lista to oczywiście Seafang, a z grindowalnych to XF5U - lepiej się kręci od reszty ciężkich, działka ma lepsze od 262. Lekki Ła-9. Me 209 nie jestem pewien, bo dawno nie latałem. Spit nadal jest wolny, Mustang nadal wali słabo.

IX Zamiast HG II tradycyjnie amerykański F2H, bo jest zwinniejszy i działka mają jak dla mnie fajniejszy model działania, reszta samolotów tak. Do czołówki może jeszcze aspirować o dziwo Ta 183.

Ogólnie na randomach linia Republica ma jeszcze jedną zaletę - jak wyskakują misje dzienne na cele naziemne, to można na Thunderbolty załadować więcej alfy niż na Korsarze, i polecieć porozwalać sobie statki.

LORDDOOMSDAY #14 Posted 06 September 2016 - 07:31 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 985 battles
  • 2,920
  • [_UN_] _UN_
Racja jest jak edytowano. Każdy ma swoją. Tak jak mówiłem Opecność wynika z upodobań. Ale ze zdaniem dot. Meteora i Fw190A5 kompletnie się nie zgadzam. To są specyficzne samoloty, wymagające odmiennej taktyki niż pozostałe. 

Edited by BunnyCommander, 22 November 2018 - 03:18 PM.
niestosowne słownictwo

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

jakub_czyli_ja #15 Posted 06 September 2016 - 08:27 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6168 battles
  • 9,542
  • [XII-2] XII-2

To weź sobie odpal porównywarkę. Tak po prostu, i wrzuć jakiekolwiek myśliwce VII tieru i Meteora. I wyjdzie jedna wielka edytowano, jeden z najsłabszych samolotów tego tieru. Nawet przeciwko największym krapom, jak 190D albo Spitfire Meteor może mieć problem, jeżeli one wiedzą, jak mogą próbować się bronić. Przeciwko średniakom zaczyna mieć przerąbane, najlepsze nawet się nie spocą.

Podobnie Focke Wulf - on 1 na 1 nie miał szans już dawno, bo zbyt zwrotny nie jest. Jedyne co miał i nadal ma to fantastyczna siła ognia która pozwala z zaskoczenia rozwalić cel, zanim cel ma szansę zareagować. Teraz tylko Thunderbolt pozamiatał nim podłogę, będąc multirolem który jest we wszystkim oprócz siły ognia lepszym. Do tego stopnia, że A-5 praktycznie zniknęły z repertuaru graczy, i ci nowi którzy grają są w stanie pójść na czołówkę przeciwko Wurgerowi, bo nie mają tego zdrowego respektu dla siły ognia 4x20 + 2x13mm.

Edited by BunnyCommander, 22 November 2018 - 03:19 PM.
niestosowne słownictwo

LORDDOOMSDAY #16 Posted 06 September 2016 - 09:59 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 985 battles
  • 2,920
  • [_UN_] _UN_
Bo są pały i nie umiom nim grać ( FW ).  I tyle. A te staty by WG to można sobie wydrukować na makulaturze i podetrzeć nim wiadomo co. 

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

jakub_czyli_ja #17 Posted 07 September 2016 - 09:31 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6168 battles
  • 9,542
  • [XII-2] XII-2

Wiesz, część sobie można wsadzić, ale 30 sekund skrętu Meteora wobec ~20 Ła-7 albo I-220 jednak są drastycznie odczuwalne.

Meteor jak wszedł mógł się nawalać z 262, bo był w stanie go gonić. Teraz nie wystarcza przeciwko F4U-4.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users