Jump to content

Nakajima Ki-84 Hayate

• Please log in to reply
15 replies to this topic

inkayon #1 Posted 16 October 2016 - 10:09 AM

Master Sergeant

• Conquest Member
  • 1186 battles
  • 54
  • [_BRO] _BRO
Siódmy tier japońskiej nowej linii wygląda smakowicie. Znowu - nie najszybszy (na siódmym tierze) i nie tak zwrotny jak A7M Reppu - ma jednak dwa wspaniałe 30mm działka, które potrafią zrobić porządną robotę.
Z wad na pewno słabe zachowanie energii i wytrzymałość konstrukcji.

Całkiem dobrze radzi sobie z GAA przeciwnika.

SandmanX #2 Posted 17 October 2016 - 09:44 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303
Oj, latać już tak mega jak T6 nie lata, ze zwrotnością podobnie - są samoloty co na kołowce go zrobią, ale dalej jest bardzo dobrze, z tym że zestaw 2x20mm + 2x30mm jak dobrze wejdzie to jest miazga. ;)

Prawie każda bitwa to +1 tier, zabijam np gracza na 262 + coś tam jeszcze postrzelam, a i tak przegrana!!!!

JAWNA KPINA!

Edited by DarkAri, 03 December 2018 - 02:43 PM.

./ts3server_startscript.sh status
Server seems to have died

inkayon #3 Posted 22 October 2016 - 07:19 PM

Master Sergeant

• Conquest Member
  • 1186 battles
  • 54
  • [_BRO] _BRO
Sandman, wychodzi na to, że masz rację :) Faktycznie, co losowanie to na ósemki :)

LORDDOOMSDAY #4 Posted 22 October 2016 - 09:03 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1339 battles
  • 2,954
  • [_UN_] _UN_
Cała linia tak ma. WG coś chyba popitoliło w MM. 

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

jakub_czyli_ja #5 Posted 25 October 2016 - 07:00 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6934 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

Ni pies, nie wydra.
Podstawowe uzbrojenie było ok na VI, na VII jest słabe, więc dorobiłem 20 zamiast kaemów.
No i zamiast bycia na tierze VI, znalazłem się znowu na V, gdzie jest ledwo wystarczające żeby walczyć z myśliwcami jednosilnikowymi. Na szczęście na VII tierze ciężkie przestają mieć tylnych strzelców.

Prędkości brakuje żałośnie, a z niedoszkolonym pilotem samolot strasznie wolno obraca się wokół osi podłużnej.

Zwrotność też przestaje być obracaniem się w miejscu, samolot potrzebuje przestrzeni do wykonania zwrotu.

No i jakoś tak lubi zapłonąć.

Jak na razie, szału nie ma, ale zbieram na kadłub, a później będę się zastanawiał - działka czy silniki.

PoPoLuPo76 #6 Posted 25 October 2016 - 08:06 AM

Command Chief Master Sergeant

• Conquest Member
  • 4641 battles
  • 573
  • [POL1] POL1
Pytanie podstawowe, kto lata na nowych Japsach z pilotami na 100% i choć 1 perkiem? Nawet na 90% samolot/pilot walczy przeciwko nam, ale co ja będę takim UC tłumaczył... Mnie tam się fajnie gra tymi origami.

Greyshark #7 Posted 25 October 2016 - 08:22 AM

First Lieutenant

• Community Contributor
  • 1 battle
  • 5,132
  • [JFA] JFA

View Postsgt_tony065, on 25 October 2016 - 10:06 AM, said:

Pytanie podstawowe, kto lata na nowych Japsach z pilotami na 100% i choć 1 perkiem?

Ja, a co? 

FTR gems: "In WoT gameplay, you can pretty much go and at least deal some damage, make yourself be known, fight and earn your kills and skills. In WoWp, its all RNG, your ping dictates if a shower of bullets hits or not."

" The companion AI autoaim is a mess, 80% of the time you are on a bomber, you’ll miss the target"

jakub_czyli_ja #8 Posted 25 October 2016 - 09:16 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6934 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

Ja też (z celownikiem i silnikiem).

Pierwszy perk to raptem 30k expa od kupienia do wklikania, był event x3 plus bonusy dla załogi, a japońskich premek WG rozdało 4 (plus Kometa którego można było sobie kupić za żetony).

LORDDOOMSDAY #9 Posted 25 October 2016 - 09:22 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1339 battles
  • 2,954
  • [_UN_] _UN_

View Postsgt_tony065, on 25 October 2016 - 09:06 AM, said:

Pytanie podstawowe, kto lata na nowych Japsach z pilotami na 100% i choć 1 perkiem? Nawet na 90% samolot/pilot walczy przeciwko nam, ale co ja będę takim UC tłumaczył... Mnie tam się fajnie gra tymi origami.

Ja nawet z 3 perkowym ( wylosowałem ze skrzynki ). Niestety w tej linii nawet 7 perkowy nie pomoże :)

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

Teblor_ #10 Posted 25 October 2016 - 10:29 AM

• Squadron Leader
  • 895 battles
  • 643
  • [_UN_] _UN_

Moja ocena wygląda następująco:

IV tier - dobra prędkość i zwrotność, a siła ognia na tym tierze robi wrażenie. Latałem wcześniej na chińskim odpowiedniku tylko z półcalówkami. Tutaj przy zbliżonych parametrach lotu dostajemy jeszcze siłę ognia. Bardzo dobrze mi się tym latało;

V tier - parametry lotu w porównaniu z konkurencją sprawiają, że samolot wypada średnio (wolny). Siła ognia nie ulega zbytnio zmianie, a przy sporej ilości samolotów z mocnym uzbrojeniem na tym tierze walka robi się kłopotliwa (trzeba uważać, bo można szybko spaść);

VI tier - fajnie się lata, siła ognia może nie za specjalna, ale latanie tym samolotem sprawia przyjemność;

VII - tego po kilku bitwach przeskoczyłem z wolnego expa. Nie dałem rady. Najbardziej przeszkadza, że jest wolny. Co z tego, że się kręci, jak po obrocie przeciwnik już jest poza naszym zasięgiem. Siła ognia jest tylko co z tego. Dla mnie nielot;

VIII - najlepszy z linii. Prędkość przyzwoita, wysoko lata przy niedużej utraci zwrotności (prędkość traci, ale zwrotność utrzymuje powyżej optymalnego pułapu). Szeroki zakres dobrej zwrotności, praktycznie przy każdej prędkości. Siła ognia pozwala na zadanie dużo uszkodzeń nawet przy krótkiej serii. Polecam.

IX - dobra zwrotność, łatwo zmienia kierunki. Może nie najlepszy w walce kołowej, bo jest kilka samolotów, które w kołowej go wykręcają (ciaśniejszy skręt), ale już niewiele takich, które dorównują mu w przerzucaniu ze skrzydła na skrzydło. Do tego jest mały. Trochę taki Jak-19, który wyżej lata i dysponuje działkami, których trzeba się obawiać. Te działka trochę mało celne, ale lepsze niż na J8M i J7W2 (szybkostrzelność). Trzeba strzelać z bliska i bardzo krótkimi seriami, wymagają wyczucia momentu.

UNFORGIVEN MEMBER

<a href='http://hryunomod.ru/ubars/eu/3100/Carcass69.png' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow external'>http://hryunomod.ru/...0/Carcass69.png</a>

jakub_czyli_ja #11 Posted 25 October 2016 - 04:58 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6934 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

Próbuję coś kombinować ze skillami - poszedł reset i wbiłem oba silniki.

Zastanawiam się nad polerką, ale palność tego czegoś sugeruje jednak samouszczelniający się zbiornik paliwa (bo to coś potrafi się zajarać dwa razy podczas jednej bitwy), więc nie wiem, z czego rezygnacja przyniosłaby mniej strat - z celownika z jego siłą ognia czy strojenia silnika z jego prędkością.

Edit: chociaż jakoś nie zamierzam się do tego samolotu jakoś szczególnie przywiązywać, więc inwestowanie w niezdejmowalną polerkę wygląda mocno tak sobie.

Edited by jakub_czyli_ja, 25 October 2016 - 05:00 PM.

Teblor_ #12 Posted 26 October 2016 - 06:35 AM

• Squadron Leader
  • 895 battles
  • 643
  • [_UN_] _UN_

View Postjakub_czyli_ja, on 25 October 2016 - 06:58 PM, said:

Próbuję coś kombinować ze skillami - poszedł reset i wbiłem oba silniki.

Zastanawiam się nad polerką, ale palność tego czegoś sugeruje jednak samouszczelniający się zbiornik paliwa (bo to coś potrafi się zajarać dwa razy podczas jednej bitwy), więc nie wiem, z czego rezygnacja przyniosłaby mniej strat - z celownika z jego siłą ognia czy strojenia silnika z jego prędkością.

Edit: chociaż jakoś nie zamierzam się do tego samolotu jakoś szczególnie przywiązywać, więc inwestowanie w niezdejmowalną polerkę wygląda mocno tak sobie.

Ja zrobiłem jeszcze inny manewr, który to ekperyment jest w fazie obserwacji. Zdjąłem samouszczelaniający się zbiornik a wbiłem perkę za 1pkt - tę z aktywnym gaszeniem pożaru (strażak). Obecnie to tylko 1 punkt, a że miałem wolny ...

Edited by Carcass69, 26 October 2016 - 06:36 AM.

UNFORGIVEN MEMBER

<a href='http://hryunomod.ru/ubars/eu/3100/Carcass69.png' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow external'>http://hryunomod.ru/...0/Carcass69.png</a>

jakub_czyli_ja #13 Posted 26 October 2016 - 07:33 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6934 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

Edit: akurat nie mam wolnego punktu, ale i tak wolę nie ryzykować pożaru niż potrafić go szybciej zgasić.

Wczoraj wpadła mi fajna bitwa z VI tierami, więc coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że to podobny przypadek do Jaka-19 - świetnie rzeza tier niżej, na swoim ma problemy.

Ale jeszcze mam do zrobienia silniki i działka - silniki teoretycznie zauważalnie dodają prędkości, działka odejmą, ale je zawsze można zdjąć i latać z 4x20.

Edited by jakub_czyli_ja, 26 October 2016 - 06:46 PM.

inkayon #14 Posted 26 October 2016 - 09:11 PM

Master Sergeant

• Conquest Member
  • 1186 battles
  • 54
  • [_BRO] _BRO
Regularnie gram na tier wyżej i robi prawdziwą rzeź. Działka są super skuteczne na średni zasięg, na bliski zjadają przeciwnika bardzo szybko. Dłużej zajmują tylko gaa i niektóre ciężkie.

shjp_happens #15 Posted 27 October 2016 - 09:43 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 138
Mi się za bardzo ten samolot nie podoba - jest wolny, działka 4x20 szału nie robią, wykręci go sporo samolotów przeciwnika a jak człowiek będzie się starać jakoś wyminąć te bardziej zwrotne maszynki to przyleci FW190 albo ciężki i w sekundę z większej odległości dobije. Pożary, zniszczenia ogona, silnika czy skrzydeł? Po dwa na bitwę a dodatkowo odnoszę wrażenie jakby wroga drużyna robiłą focus fire na tego pyrdka w pierwszej kolejności. Może jak odblokuję wszystkie moduły to coś się zmieni na +, ale niestety nie mam wolnego expa więc muszę męczyć się z tym samolotem od zera :(

jakub_czyli_ja #16 Posted 30 October 2016 - 07:21 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6934 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

Dobra, działka 30mm poczekały na swoją kolej, i rzeczywiście robią robotę.

Bałem się, że będą to jakieś jednostrzałowe gówna w stylu Taśki 152 albo tych z Zera M3, a tu wygląda na to, że to są normalne maszynówy walące ogniem ciągłym.

I rzeczywiście potrafią cel skrzywdzić i walą niezłe kryty nawet na zwykłej amunicji.

Z silnikami i działkami samolot robi się poprawny.

Tak z ciekawości. Wziąłem samolot żeby się przelecieć, i jest nieźle, jak na 2.0. Zwrotny, 30mm kopią, jakby sporo lepsze niż niemieckie w Fw 190 A-8. W sumie staty potwierdzają - szybsze pociski i większt autoaim.

Na wypadek nerfa wrzucę dane:

Spoiler

Edited by DarkAri, 03 December 2018 - 02:45 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users