Jump to content

Tachikawa Ki-162

tier IX myśliwiec lekki ki-162 japoński

• Please log in to reply
20 replies to this topic

shjp_happens #1 Posted 02 November 2016 - 10:49 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 138

Tier 9 nowej japońskiej linii. Rozpiętość ocen tego samolotu jest ogromna: jedni wychwalają pod niebiosa, inni kręcą nosem.

Maszynka jest bardzo zwrotna, ale moim zdaniem na tym kończą się zalety tego samolotu. Raz utracona wysokość jest już bardzo ciężka do odrobienia, a działka 30mm nawet z bliska nie chcą trafić. Fakt - różnica między stockowymi działkami a tymi za 44 tys. XP jest całkiem widoczna, ale dalej jest to dramat. Silniki na szczęście przechodzą z J7W2 więc jedna rzecz z głowy.

Pytanie do tych, którzy mają wylatane na tym samolocie trochę bitew: warto brać kadłub za 30 tys. XP? Dość drogo jak na +10 HP i +3 do zwrotności.

No i jakieś wskazówki jak tym latać, żeby robić dmg i docenić w końcu zalety tego samolotu?

Jak dla mnie chyba najgorszy tier 9 a może i w ogóle jeden z najgorszych samolotów w grze.

Lavochkin_5 #2 Posted 03 November 2016 - 06:54 AM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 14 battles
  • 88
Za sam wygląd chcę mieć to niemieckie cacko w hangarze :) Jak wypada w walce z Ła160?

Teblor_ #3 Posted 03 November 2016 - 08:18 AM

Command Chief Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 895 battles
  • 643
  • [_UN_] _UN_

Ła robi jak chce. Na wysokości zachowuje zwrotność. Brakuje mu prędkości i trochę krótki boost.. Nie ma co się ganiać z ciężkimi. Natomiast z lekkich praktycznie wykręca wszystkie. W walce kołowej jakoś nie ma problemu z Ła-160 i Jak-19. Z J7W2 trzeba pomanewrować, bo zwrotność jest lepsza, ale czas skrętu jest gorszy. Ki-162 bardzo dobrze zmienia kierunki, a przy tym jest mały i nie traci zbytnio prędkości przy ostrych manewrach. To są jego główne atuty. Taki mały sk..., którego trudno trafić. Często mi zdarzały się bitwy, w których trzy-cztery samoloty walczyły przeciwko mnie i parę minut potrafiłem manewrować, co pozwalało zdobyć przewagę drużynie. Działka moim zdanie są dobrze dobrane do samolotu. Dobra siła ognia, szybkostrzelność przyzwoita. Strzelam bardzo krótkimi seriami z bliska. Na szturmowce praktycznie z przyłożenia, aby cała seria do przegrzania weszła. Na 4 przeloty można zrobić Ił40, a przy tym bardzo krótko pozostajesz w zasięgi tylnego strzelca (nie tak jak na Jaku). Ogarnięty gracz na szturmowcu będzie uciekał, bo prędkość szturmowców na boost'cie jest porównywalna. Trzeba to po prostu przeczekać lecąc równolegle. Zasięg działek też przyzwoity (w końcu 30 mm). Jak bot się wystawi to można go trafić nawet jak celownik się zminimalizuje. Ja zaczynam grę na 3,5- 4 tys. i szukam lekkich i multi (tych najzwrotniejszych). Gdy przewagę zdobywają ciężkie schodzę nisko. Ciężkie przy b&z można sięgnąć, ponieważ Ki bardzo szybko potrafi się odwrócić. Dużo lepiej się w tym sprawdza niż J7W2. Nad Jakiem ma tę przewagę, że lata wyżej i ma relatywnie większą siłę ognia. Wg mnie te działka lepiej się sprawdzają, ponieważ tak delikatnym samolotem nie można sobie pozwolić na zbyt długi lot w jednym kierunku (trzeba ciągle manewrować, nie wystawiać się). Na Ki strzelasz krótką serią, która swoje robi  i albo ganiasz zwrotnego przeciwnika o porównywalnej prędkości, albo zmieniasz cel. Na Jaku trzeba się nastrzelać, żeby zrobić dmg, a tym samym wystawiasz się na strzał. Z lekkimi, które mają karabinki można iść na czołówkę, ale obracając się wokół osi. Z Ła-160 nie polecam - szybko się wyparowuje.

Podsumowując - samolot ku mojemu zaskoczeniu w randomach bardzo przyjemny. Inny niż dotychczasowe (to połączenie rozmiarów samolotu z działkami i zwrotnością) i daje sporo możliwości w zależności od tego z jakim samolotem walczymy.

Atuty - ponadprzeciętna zwrotność przy małym rozmiarze samolotu.

Wady - niska prędkość.

Działka i pułap dość dobre.

edit. gorowiec wpadł, więc potencjał jest.

Edited by Carcass69, 04 November 2016 - 10:24 AM.

UNFORGIVEN MEMBER

<a href='http://hryunomod.ru/ubars/eu/3100/Carcass69.png' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow external'>http://hryunomod.ru/...0/Carcass69.png</a>

Teblor_ #4 Posted 05 November 2016 - 02:42 PM

• Squadron Leader
  • 895 battles
  • 643
  • [_UN_] _UN_

Przypinam, żeby był też przy mojej opinii.

UNFORGIVEN MEMBER

<a href='http://hryunomod.ru/ubars/eu/3100/Carcass69.png' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow external'>http://hryunomod.ru/...0/Carcass69.png</a>

shjp_happens #5 Posted 06 November 2016 - 08:22 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 138
No dobra, udało mi się już samolot skończyć i sprzedać. Ponieważ nie miałem już nic innego do ekspienia, latałem przez ostatnie dni tylko tym samolotem i z opinii najgorszej 9tki trochę awansował, bo pod koniec latało mi się nim naprawdę przyjemnie i w nadchodzących zniżkach chyba kupię Ki-162 III zamiast J7W3 (na oba niestety nie ma kredek). No i wreszcie mogę odetchnąć z ulgą - wszystkie drzewka i nacje skończone :bajan::medal:

1Jurko #6 Posted 13 November 2016 - 03:31 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 2 battles
  • 217
To teraz zbieraj zetony/kupuj za zloto nowe miejsca w hangarze zeby zebrac wszystkie samoloty a nie tylko je wybadac. Oplaca sie to ze wzgledu na rocznice i darmowy przy tym free exp.

SandmanX #7 Posted 04 December 2016 - 09:04 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303
On jest całkiem ok, tylko działka mocno kapryśne, ale wiadomo - 2x30mm.
./ts3server_startscript.sh status
Server seems to have died

MAGICZMC #8 Posted 06 December 2016 - 02:48 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 1 battle
  • 203
  • [D-303] D-303

View PostViolinist_, on 06 November 2016 - 09:22 AM, said:

No dobra, udało mi się już samolot skończyć i sprzedać. Ponieważ nie miałem już nic innego do ekspienia, latałem przez ostatnie dni tylko tym samolotem i z opinii najgorszej 9tki trochę awansował, bo pod koniec latało mi się nim naprawdę przyjemnie i w nadchodzących zniżkach chyba kupię Ki-162 III zamiast J7W3 (na oba niestety nie ma kredek). No i wreszcie mogę odetchnąć z ulgą - wszystkie drzewka i nacje skończone :bajan::medal:

J7W3 to jest kosior! nie wiem czy dobrze uczynisz jeśli kupisz Ki-162III (choć narazie go jeszcze nie kupiłem) wyobraz sobie spotkanie J7W3 vs Ki-162... jedna seria i jeśli Ki przeżyje to będzie cud! poza tym wieksza zabawa J7 ze szturmowcami :D takie moje zdanie

shjp_happens #9 Posted 06 December 2016 - 03:02 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 0 battles
  • 138

View PostMAGICZMC, on 06 December 2016 - 03:48 PM, said:

J7W3 to jest kosior! nie wiem czy dobrze uczynisz jeśli kupisz Ki-162III (choć narazie go jeszcze nie kupiłem) wyobraz sobie spotkanie J7W3 vs Ki-162... jedna seria i jeśli Ki przeżyje to będzie cud! poza tym wieksza zabawa J7 ze szturmowcami :D takie moje zdanie

Hehe, tak jakoś wyszło, że jednak kupiłem oba japońce tieru 10 ;)

J7W3 faktycznie daje czadu i jest lepszy niż Salamander tier10, ale też Ki 162-III nie jest znowu taki kiepski. Największy minus obu 162ek to prędkość, jak na koniec meczu zostają szturmowce, to ciężko je dogonić. A tak to całkiem przyjemne samoloty ;)

MAGICZMC #10 Posted 06 December 2016 - 03:04 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 1 battle
  • 203
  • [D-303] D-303
Ja poczekam na jakis upust bo bida na koncie i wtedy sprawdze tX tego 162 ...narazie mam czym latac i denerwowac innych :D

Frantiszek_ #11 Posted 08 December 2016 - 10:54 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 40175 battles
  • 3,144
  • [D-FJ] D-FJ
Według mnie dziesiątka jest celniejsza i jakby lepiej się wznosiła. Poziom 9ty tej linii uważam za szajs choć jak na każdym można zrobić fajny wynik.

Edited by Frantiszek_, 08 December 2016 - 12:34 PM.

Teblor_ #12 Posted 08 December 2016 - 02:38 PM

• Squadron Leader
  • 895 battles
  • 643
  • [_UN_] _UN_
X rzeczywiście jest szybsza i lepiej się wznosi. Przecież ma dwa silniki :). Natomiast wg mnie wyraźnie jest mniej zwrotna od poprzednika. Mi lepiej lata się IX tierem i zachowałem sobie ten samolot. Wydaje mi się Frantiszek, że Twoje negatywne odczucia wynikają z permanentych problemów z netem. Niestety przy klatkowaniu ciężko jest cokolwiek trafić z tych działek. 

UNFORGIVEN MEMBER

Frantiszek_ #13 Posted 08 December 2016 - 03:19 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 40175 battles
  • 3,144
  • [D-FJ] D-FJ

Oczywiście problem jest, może to net, może to komp, ale fakt jest taki, iż do 8mego tieru naprawdę fajnie się tą linią latało, 9ka kicha, 10ka fajna choć tyłka nie urywa.

Problem tego samolotu na 9 i  w sumie X jest krótki zasięg efektywnego ostrzału.

Adamorr #14 Posted 08 December 2016 - 03:21 PM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 8275 battles
  • 378
  • [_UN_] _UN_
Mi też bardzo się podoba IX. Taki mały wkurwi..cz. Sporo zabawy. Gdyby miał celniejsze działka to by był killer.

Edited by Adamorr, 08 December 2016 - 03:22 PM.

mazur131313 #15 Posted 02 February 2017 - 12:22 AM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 1300 battles
  • 270
  • [JFA] JFA

W sprawnych rękach - najlepsza 9-ka w grze poza HFami. Mały (ciężki do trafienia), bardzo szybki i wykręca wszystko na swoim tierze. Działka o niebo celniejsze niż np. w takim Ta183 (tam na działkach gra się bardzo źle), mam wrażenie, że skuteczniejsze niż w Fw 252. Zabawnie jest, kiedy zaczynasz się kręcić z J7W1/2/3, ich piloci są przyzwyczajani, że są zwrotniejsi od wszystkiego, co spotykają a tu niespodzianka.

Taktyka - rzucamy się w wir walki, wchodzimy na ogon i kosimy (działka trzeba wyczuć - ja zakładam dodatkową poprawkę - na 1/3 kółka wyprzedzonego celowania - i wchodzi aż miło - ale tu dużo pewnie zależy od pingu i fps), takie multirole to wręcz na pęczki - człowiek czuje się niemal jak na niskich tierach w TnB. Trzeba tylko uważać na niektóre 8-ki, które są zwrotniejsze, ale wtedy consumable na zwrotność i szybko kończymy starcie.

jakub_czyli_ja #16 Posted 02 February 2017 - 11:54 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6927 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

A używające prędkości maksymalnej i BnZoomujące Attackery i F-94D zabija się tym jak... ?

Niestety ale ta gra pokazuje bardzo zaburzony obraz samolotu - MM jest zazwyczaj + albo -1, bardzo rzadko jest 0.

W pierwszym przypadku samoloty niższych tierów mają dość naturalny bonus do zwrotności, a (na szczęście) dość mało jest botów które wykorzystują prędkość, odejście na bezpieczną odległość, nawrót i atak z odbudowaną prędkością, więc stają się łatwymi celami. A asymetria MM robi swoje.

W drugim to gracz ma przewagę jaką ma samolot wyższego tieru - prędkość, siła ognia, HPki, więc po prostu pęka boty.

MM0 jest drastycznie rzadki.

Przeciwko koordynowanym ludziom na MM0 luksusu nie będzie, i dlatego właśnie się pytam o zwalczanie Attackerów i F-94 używających prędkości.

LORDDOOMSDAY #17 Posted 02 February 2017 - 01:23 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1339 battles
  • 2,954
  • [_UN_] _UN_

View Postjakub_czyli_ja, on 02 February 2017 - 12:54 PM, said:

A używające prędkości maksymalnej i BnZoomujące Attackery i F-94D zabija się tym jak... ?

Niestety ale ta gra pokazuje bardzo zaburzony obraz samolotu - MM jest zazwyczaj + albo -1, bardzo rzadko jest 0.

W pierwszym przypadku samoloty niższych tierów mają dość naturalny bonus do zwrotności, a (na szczęście) dość mało jest botów które wykorzystują prędkość, odejście na bezpieczną odległość, nawrót i atak z odbudowaną prędkością, więc stają się łatwymi celami. A asymetria MM robi swoje.

W drugim to gracz ma przewagę jaką ma samolot wyższego tieru - prędkość, siła ognia, HPki, więc po prostu pęka boty.

MM0 jest drastycznie rzadki.

Przeciwko koordynowanym ludziom na MM0 luksusu nie będzie, i dlatego właśnie się pytam o zwalczanie Attackerów i F-94 używających prędkości.

Bo gupie WG przejęło nawyki MM z WoTa. Ale tam różnice międzyklasowe są tak znaczne, że LT wrzuca T+3 to tam jesteś w stanie coś w bitwie zrobić. Tu takich różnic nie ma  ( z wyj GAA ) i nie wiem po jaką cholere WG upiera się przy MM -/+1 szczególnie, ze są boty i można składać bitwy na MM0. Ot tego nie rozkminisz bez pól litra. XD

Edited by LORDDOOMSDAY, 02 February 2017 - 01:24 PM.

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

jakub_czyli_ja #18 Posted 02 February 2017 - 08:13 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6927 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

Pewnie chodzi o to, że MG musi wychodzić z założenia, że nie da się biznesu PvP kręcić inaczej niż rotacyjnie wstawiając każdego gracza do szafy gołą dupą na zewnątrz.

Edit: nudziło mi się, nazbierałem kasy, wpadło miejsce w hangarze, to sobie kupiłem.

Pierwsza bitwa - pilot na 90% z 2 silnikami i celownikiem, samolot z topowym silnikiem z J7W2, ustawka którą rozegrały boty.

Lata dziwnie, niby zwrotny jest, ale jakoś tak Jak-19 reagował lepiej, działka mocno takie se, żeby zjeść przeciągniętą 8 trzeba się bardzo starać.

Kolejne bitwy pokazują, że jednak jest wolny, i mimo świetnych papierowych właściwości lotnych słabo się kręci. Najgorszy jest słaby obrót wokół osi podłużnej.

Jak dla mnie, to klasa samolotu jest do określenia pytaniem, co by wygrało - Ła-160 czy Ki-162, bo reszta botów i nie tylko po prostu ten samolot robi prędkością, w dupie mając jego teoretyczną zwrotność.

Kilka kolejnych bitew później: z pilotem na 100% dalej latające gówno.

No po prostu Ła-160 w wersji 2.

Maczmaking głównie +1, boty nagle porobiły się kompetentne - w praktycznie każdej bitwie nie kręcą się tylko atakują z przewagą prędkości, i w praktycznie każdej bitwie atakują w parze, jak kończę unikać jednego ataku, to zaraz muszę unikać drugiego, pierwszy w tym czasie zawraca i tak do usranej śmierci, bo oczywiście wszystko dookoła ma w dupie moje rozpaczliwe uniki.

Jedyne co zastanawia, to tony ekspa, które toto kosi. Za gówniane bitwy pływam w expie.

W końcu jakiś postęp, głównie dzięki eventowi i misjom: założenie kadłuba nieco pomaga na dziwną manewrowość. Nadal obrót wokół osi podłużnej pozostawia wiele do życzenia, ale lata jakby lepiej.

Kolejny problem - słaba sterowność w nurkowaniu - prędkość optymalna jest dość niska (nie to, żeby było ją łatwo utrzymać), więc jak się rozbuja w nurkowaniu, to sterowanie zaczyna być słabe.

Edited by jakub_czyli_ja, 11 February 2017 - 07:37 PM.

jakub_czyli_ja #19 Posted 12 February 2017 - 04:42 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 6927 battles
  • 9,686
  • [XII-2] XII-2

Dobra, zmęczyłem działka i mam wymaksowany samolot z pilotem który ma 2 silniki i celownik.

Drugie działka są dużo lepsze od stockowych, dłużej się grzeją i gęściej strzelają.

Płatowiec to taki tier VIII i pół - widełki prędkości optymalnej ma bardzo niskie - od chyba 350 do 550 km/h, i tutaj leży sposób, w jaki ten samolot można zatłuc - prędkość.

W nurkowaniu bardzo szybko rozpędza się do powyżej 600 km/h, i wtedy stery zaczynają reagować słabo. W połączeniu z dziwnym obrotem wokół własnej osi nagła zmiana kierunku lotu jest problematyczna.

W przypadku wznoszenia powyżej 3,5 km w górę na booście ma problemy.

W poziomie prędkością także szału nie robi, więc szybsze samoloty mogą pozostać w miarę bezkarne atakując i odlatując na ponad kilometr, zwrot i powtórka.

Przynajmniej Ławoczkinowi 160 dołoży, ale nadal to nic nadzwyczajnego.

SandmanX #20 Posted 17 February 2017 - 05:57 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303
Patrząc na inne t9 lekkie on jakiś masakrycznie zły nie jest.
./ts3server_startscript.sh status
Server seems to have died

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users