Jump to content

Q&A pytania od Świeżaka :D

• Please log in to reply
20 replies to this topic

SonGokuSSJGSS #1 Posted 08 January 2017 - 04:15 AM

Senior Airman

• Member
  • 315 battles
  • 12

Witajcie ponownie  tym razem zrobię jak pewien użytkownik i zadam pytania tam już mi trochę zostało wyjaśnione ale mało wiec jazda:

1. w screenie mam wygraną bitwę która jest już 4ta z kolei gdzie mam przewagę i osobista kilka zniszczonych samolotów i budynków powyżej 75pkt i drużynowa  system  mi zaliczył  1/2 a takich podobnych wyników było około 4-5  patrz ss1/ss2/ss4  na ss4 moja pierwsza bitwa ktora zostala zaliczona a teraz byla druga innym samolotem i nie zostala zaliczona why ? 

2.wiem, że są mody itd ale od kiedy kurde 1-5 jest 2 razy mocniejszy od 1-16w ???????????? leciałem na czołówkę  moim na max wywalonym 1-16w vs 1-5  i miałem zakupiony pancerz oraz lepsze naboje a on i tak mnie wykiwał i w prostej lini lotu gdzie wszystkie strzały siadły i u mnie i u niego ja padłem po przez zderzenie a on leciał dalej ?? :D 

3. jak widzicie na ss1 zniszczyłem 8 botów :D okey ale dlaczego mi nie zaliczyło do misji (upadek tyranów) gdzie mam zniszczyć myśliwce typu (1-5 1-15 itd) lub ciężkie  gdzie zniszczyłem widząc na scenie 3x1-5 a dopisało mi  do misji ze zniszczyłem tylko jeden :D 

4. kolejna sprawa samolot typu fw57 ciężki jest bardziej obrotny niż ja lecąc 1-16 wciskam sobie s żeby było na 0 i kręcę  a on i tak mnie potrafi wykiwać nie każdy ale potrafi co robię zle ?:D

5. mam taki błąd tak wiem, że to sa biblioteki c++ i net faremwork niestety błąd...... net faremwork najnowszy preinstalowany wszystkie biblioteki mam o red2009 do 2015 x86/x64 dx najnowszy  błąd znajduje się pod ss3(to od kolegi mój się stracił ale tez go mam sporadycznie ale jest kolega go ma co chwile po każdej bitwie) wywala mu gre z tym własnie błędem dziekuje wszystkim za  wszystkie udzielone odpowiedzi 

Attached Files

• Attached File   ss1.jpg   463.59K
  • Attached File   ss2.jpg   454.45K
  • Attached File   ss3.jpg   147.45K
  • Attached File   ss4.jpg   370K

Leonarnik #2 Posted 08 January 2017 - 06:27 AM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 10703 battles
  • 475

O ile pamiętam to różne samoloty oznacza nie typ (i-5, i-16) tylko klasę (szturmowiec, myśliwiec)

Gdyby siadły to by wyparował, widocznie nie siadły. Pierwszy wniosek nie taranuj , Drugi wniosek lepiej strzelaj, I w sumie jak i-5  miał trafić na 1-16w? I tier trafia najwyżej  na 2. A i-16w to 3

Mody nie poprawiają cech samolotów tylko sposób prezentacji na ekranie. 

Widocznie nie doczytałeś dokładnie warunków misji. Niektóre opisy są faktycznie mylące. 

Nie jest. S nie służy normalnie do zwiększenia zwrotności. Jeśli już to klapy.

Edited by Leonarnik, 08 January 2017 - 06:28 AM.

Jak Partia mówi że da, to mówi, jak mówi, że nie da, to nie da.
ku pamięci Airborne Challenge

Mailer #3 Posted 08 January 2017 - 09:12 AM

Master Sergeant

• Conquest Member
  • 7760 battles
  • 93
  • [_UN_] _UN_

Może nie odpowiem na wszystkie pytania, ale sądząc po komunikacie to musisz co jakiś czas czyścić pamięć gry, albo poprzez komendę którą ktoś niedawno poruszał gdzieś na forum, albo poprzez restart systemu.
Co do kręcenia Iszakiem Focke-Wulfa, S wyłącza ciąg przez co zaczynasz zwalniać, jak przeciągniesz to tracisz kilka sekund, jeśli chcesz poprawić zwrotność to raczej poprzez klapy i umiejętne granie silnikiem (zarówno na doładowaniu jak i wygaszeniu ciągu)

A co do strzelania na czołówkę to musisz albo poprawić celność samolotu perkami pilota albo wyposażeniem, dodatkowo szczególnie przy czołówce warto użyć trybu snajperskiego (domyślnie pod F), bo wtedy lepiej widać co się dzieje.

SonGokuSSJGSS #4 Posted 08 January 2017 - 02:35 PM

Senior Airman

• Member
  • 315 battles
  • 12

View PostLeonarnik, on 08 January 2017 - 06:27 AM, said:

O ile pamiętam to różne samoloty oznacza nie typ (i-5, i-16) tylko klasę (szturmowiec, myśliwiec)

Gdyby siadły to by wyparował, widocznie nie siadły. Pierwszy wniosek nie taranuj , Drugi wniosek lepiej strzelaj, I w sumie jak i-5  miał trafić na 1-16w? I tier trafia najwyżej  na 2. A i-16w to 3

Mody nie poprawiają cech samolotów tylko sposób prezentacji na ekranie. 

Widocznie nie doczytałeś dokładnie warunków misji. Niektóre opisy są faktycznie mylące. 

Nie jest. S nie służy normalnie do zwiększenia zwrotności. Jeśli już to klapy.

juz Ci odpowiadam jezeli sie gra w kluczu i ktos sobie wezmie tier 1 a ja 3ci to w przeciwnej druzynie bedzie tez tier 1 :) mody sa do wyglądu ?? hmm  popatrz na ss oczywiscie mam na mysli mody do wsadzenia w samolot w grze

Attached Files

• Attached File   shot_002.jpg   434.7K

Mailer #5 Posted 08 January 2017 - 02:46 PM

Master Sergeant

• Conquest Member
  • 7760 battles
  • 93
  • [_UN_] _UN_

View PostSonGokuSSJGSS, on 08 January 2017 - 03:35 PM, said:

juz Ci odpowiadam jezeli sie gra w kluczu i ktos sobie wezmie tier 1 a ja 3ci to w przeciwnej druzynie bedzie tez tier 1 :) mody sa do wyglądu ?? hmm  popatrz na ss oczywiscie mam na mysli mody do wsadzenia w samolot w grze

To nie są mody tylko wyposażenie i trochę, przynajmniej w mojej opinii daje. Na iszaka proponuję, celownik, malowanie maskujące i poszycie :)

Edited by Mailer, 08 January 2017 - 02:46 PM.

Siemko_PL #6 Posted 08 January 2017 - 02:52 PM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 5345 battles
  • 230
@SG, podstawowa rzecz to pilot na 100%. Teraz to zbędny balast i walczy przeciwko Tobie, wiec nie dziwne że Iszakiem nie możesz HF oblecieć.

Lecę sobie jak gdyby nigdy nic, a tu jakiś wariat, nade mną, na wysokości czubków drzew zapier...a

jakub_czyli_ja #7 Posted 08 January 2017 - 03:01 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 19051 battles
  • 7,793
  • [XII-2] XII-2
Dyskutujecie z kimś, kto nie potrafi ani prawidłowo nazwać elementu gry, ani przepisać nazwy samolotu, bo co to jest 1-5? No i nie potrafi napisać dłuższej wypowiedzi, bo ma problemy z interpunkcją.

Clear cache/Skasuj cache: cmd /K del /Q /F /S "%TEMP%\wargaming.net\wowp\cache"

And everything else/i wszystko inne: cmd /K del /Q /F /S "%APPDATA%\Wargaming.net\World of Warplanes"

SonGokuSSJGSS #8 Posted 08 January 2017 - 03:34 PM

Senior Airman

• Member
  • 315 battles
  • 12

Block Quote

View Postjakub_czyli_ja, on 08 January 2017 - 03:01 PM, said:

Dyskutujecie z kimś, kto nie potrafi ani prawidłowo nazwać elementu gry, ani przepisać nazwy samolotu, bo co to jest 1-5? No i nie potrafi napisać dłuższej wypowiedzi, bo ma problemy z interpunkcją.

hmm, no  źle nazwałem mój błąd. Być może jestem dyslektykiem a Ty własnie mnie obraziłeś :)  dziękuje za wsparcie tego pana i zgłaszam na ciebie raport :) co do elementu gry w wielu grach w nazwach rzeczy (1) jest oznaczone jako (l) i nie koniecznie musi to oznaczać (i) :).

Skoro piszemy o rozgrywce, to jeżeli był byś osobą  inteligentniejsza niż ja, gdzie w wyżej wymienionym Q siebie nazwałeś a jednak nie jesteś, to byś zrozumiał, że chodzi o mody do samolotu (ulepszenia, wyposażenia) a nie mody zewnętrzne :) 

Block Quote

Dyskutujecie z kimś, kto nie potrafi ani prawidłowo nazwać elementu gry

tym wyżej, własnie skierowałeś do całego forum aby ze mną  nie dyskutowali i nie udzielali mi pomocy, gdyż jestem według ciebie niedouczonym idiotą(lub dzieckiem które ma 6latek....) i ze mną nie warto pisać

-------------------------------------------------------------------------

pytanie kolejne, do wszystkich.

Dla czego jeżeli ktoś z sojuszników specjalnie wleci w tył samolotu bądź w bok i dodatkowo we mnie strzela, (mogłem mieć ogon i strzał przypadkowy) i się o mnie rozbije ja tracę punkty, skoro to nie jest moja wina ze ktoś we mnie wleciał (specjalnie, lub nie zdążył wykonać manewru)

SonGokuSSJGSS #9 Posted 08 January 2017 - 03:42 PM

Senior Airman

• Member
  • 315 battles
  • 12

View PostMailer, on 08 January 2017 - 02:46 PM, said:

. Na iszaka 

mam rozumieć ze iszaki to są modele i-5/15/16 i wyżej ? ?  jeżeli tak to dziękuje za pomoc postaram się być lepszy :D 

Mailer #10 Posted 08 January 2017 - 03:47 PM

Master Sergeant

• Conquest Member
  • 7760 battles
  • 93
  • [_UN_] _UN_
Odpowiadając na twoje ostatnie pytanie, taka jest ta gra, punkty ujemne zaliczane są temu który przeżyje zwykle

Mailer #11 Posted 08 January 2017 - 03:48 PM

Master Sergeant

• Conquest Member
  • 7760 battles
  • 93
  • [_UN_] _UN_

View PostSonGokuSSJGSS, on 08 January 2017 - 04:42 PM, said:

mam rozumieć ze iszaki to są modele i-5/15/16 i wyżej ? ?  jeżeli tak to dziękuje za pomoc postaram się być lepszy :D 

Iszak to od I-5 do I-16(p) 

Edited by Mailer, 08 January 2017 - 03:54 PM.

jakub_czyli_ja #12 Posted 08 January 2017 - 03:58 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 19051 battles
  • 7,793
  • [XII-2] XII-2

View PostSonGokuSSJGSS, on 08 January 2017 - 03:34 PM, said:

hmm, no  źle nazwałem mój błąd. Być może jestem dyslektykiem a Ty własnie mnie obraziłeś

Jeżeli uważasz, że obraża cię proste stwierdzenie faktu, to chyba masz jakieś poważniejsze problemy z głową niż tylko dysleksja.

co do elementu gry w wielu grach w nazwach rzeczy (1) jest oznaczone jako (l) i nie koniecznie musi to oznaczać (i)

Ale w tym konkretnym przypadku jest to wielka liter I, od istriebitiel'.

Skoro piszemy o rozgrywce, to jeżeli był byś osobą  inteligentniejsza niż ja, gdzie w wyżej wymienionym Q siebie nazwałeś a jednak nie jesteś, to byś zrozumiał, że chodzi o mody do samolotu (ulepszenia, wyposażenia) a nie mody zewnętrzne

Branie pod włos przez ciąg śmiesznych znaczków na monitorze mnie nie rusza, nie pierwszy raz, i nie ostatni.

I błędnie uważasz, że zależy mi, żeby tobie pomóc - nie zależy, zwłaszcza gdy nazwijmy to prośba o pomoc ma taką formę, że najpierw trzeba się domyślić, o co chodzi.

Osobiście wyznaję bardzo prostą zasadę - pomóc tym, od których oczekuję pomocy - podać możliwie wiele informacji w możliwie najbardziej przystępnej formie.

W twoim przypadku proszenie o pomoc można określić serią pierdzących dźwięków, z której ochotnicy mają się domyśleć, o co chodzi.

tym wyżej, własnie skierowałeś do całego forum aby ze mną  nie dyskutowali i nie udzielali mi pomocy, gdyż jestem według ciebie niedouczonym idiotą(lub dzieckiem które ma 6latek....) i ze mną nie warto pisać

Tak. Do momentu aż nauczysz się poprawnie używać powszechnie przyjętej terminologii i zrozumiale formułować strumień świadomości. Wszystkim to wyjdzie na korzyść.

And everything else/i wszystko inne: cmd /K del /Q /F /S "%APPDATA%\Wargaming.net\World of Warplanes"

SandmanX #13 Posted 08 January 2017 - 04:14 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 22182 battles
  • 2,118
  • [D_303] D_303
Dysleksja to jest lenistwo, a nie choroba!
./ts3server_startscript.sh status
Server seems to have died

Mailer #14 Posted 08 January 2017 - 05:09 PM

Master Sergeant

• Conquest Member
  • 7760 battles
  • 93
  • [_UN_] _UN_

View Postjakub_czyli_ja, on 08 January 2017 - 04:58 PM, said:

Jeżeli uważasz, że obraża cię proste stwierdzenie faktu, to chyba masz jakieś poważniejsze problemy z głową niż tylko dysleksja.

Ale w tym konkretnym przypadku jest to wielka liter I, od istriebitiel'.

Branie pod włos przez ciąg śmiesznych znaczków na monitorze mnie nie rusza, nie pierwszy raz, i nie ostatni.

I błędnie uważasz, że zależy mi, żeby tobie pomóc - nie zależy, zwłaszcza gdy nazwijmy to prośba o pomoc ma taką formę, że najpierw trzeba się domyślić, o co chodzi.

Osobiście wyznaję bardzo prostą zasadę - pomóc tym, od których oczekuję pomocy - podać możliwie wiele informacji w możliwie najbardziej przystępnej formie.

W twoim przypadku proszenie o pomoc można określić serią pierdzących dźwięków, z której ochotnicy mają się domyśleć, o co chodzi.

Tak. Do momentu aż nauczysz się poprawnie używać powszechnie przyjętej terminologii i zrozumiale formułować strumień świadomości. Wszystkim to wyjdzie na korzyść.

Jakub, chyba jesteś dorosłym człowiekiem... Więc po co, powiedz mi jaki masz w tym cel, żeby pisać odpowiedź a nawet kilka skoro nie masz zamiaru pomóc?
Przyszedł nowy gracz kulturalnie zapytać się o coś czego nie wie lub nie rozumie, więc jeżeli nie masz zamiaru mu pomóc, o czym sam wspominasz to jaki masz cel? Czy naprawdę aż tak Ci się nudzi w życiu, że do każdego nowego posta musisz dodać odpowiedź krytykującą jego autora i będącą często całkowicie rozbieżną z poruszanym wątkiem?

Pomijam tutaj kwestię znajomości składni i ortografii, a także pojęć występujących w grze, którą posiada SonGoku, bo to pozostawia wiele do rzeczenia. Mam tylko jedno proste pytanie, po co to robisz? Żeby ukazać swoją wyższość albo większą wiedzę nad nim? Jeśli tak to faktycznie mu pokazałeś, właśnie zniszczyłeś gracza który ma ponad 130 razy mniej bitew niż Ty.

jakub_czyli_ja #15 Posted 08 January 2017 - 05:16 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 19051 battles
  • 7,793
  • [XII-2] XII-2

View PostMailer, on 08 January 2017 - 05:09 PM, said:

Pomijam tutaj kwestię znajomości składni i ortografii, a także pojęć występujących w grze, którą posiada SonGoku, bo to pozostawia wiele do rzeczenia. Mam tylko jedno proste pytanie, po co to robisz? Żeby ukazać swoją wyższość albo większą wiedzę nad nim?

Nie, żeby, jak wcześniej napisałem, wszystkim było łatwiej.

Albo się nauczy, i pomoc będzie łatwiejsza (nie tylko w grze, w życiu), albo rzuci fochem i sobie pójdzie, wtedy będzie mniejszy szum.

SonGokuSSJGSS #16 Posted 08 January 2017 - 06:04 PM

Senior Airman

• Member
  • 315 battles
  • 12

View Postjakub_czyli_ja, on 08 January 2017 - 05:16 PM, said:

Nie, żeby, jak wcześniej napisałem, wszystkim było łatwiej.

Albo się nauczy, i pomoc będzie łatwiejsza (nie tylko w grze, w życiu), albo rzuci fochem i sobie pójdzie, wtedy będzie mniejszy szum.

wiec skoro robię (blENdy) wypadało by mi napisać (gŻeczŃej) :)

Block Quote

Ale w tym konkretnym przypadku jest to wielka liter I, od istriebitiel'.

(cieNŻko) było napisać ?? wcześniej zamiast krytyki ? skoro (dobŻe) wiesz (RZe) w (niektUrych) (graH) litera ( I) lub małe (L) oznacza cyfre 1 a nie litere i to po co krytykujesz mogłeś napisać (krUtko) coś w stylu (tutaj  w nazwie l-15 to jest litera (i) a nie cyfra)  z (takOM) (odpowiedziOM) bym ci (podziENkował) za pomoc :) 

Block Quote

stwierdzenie faktu po przez (obraRZenie)  i nie (wziNcie) tego pod uwagę  to obraza :) rozumiem niewiedze w tym temacie ale zawsze do (kaRZdego) trzeba mieć dystans oraz (zwaRZać) na słowa (ktUre) się pisze :) niczym byś zrobił jeden (bLONd) ort a ja bym Ci napisał -( weź wypi**** do szkoły (nieŁuku) pier***** lub kup sobie słownik je**** baranie) nie potrafisz z (kulturOM) to idź sobie na fb drogi kolego spamować postami :) bo mi pokazałeś swoją niższość i dziecinadę z twojej strony :)  

PS. (jeRZeli) cię gryzie to, że robi ktoś (bLENdy) to  na wszystkie Twoje odpowiedzi (bENde) pisał tak jak widzisz (wyRZej) (moRZe) cię (zniechENce) do czytania moich (postUw) :) 

PS.2 błędy będę robił specjalnie tak jak teraz z tym, że tutaj dałem nawiasy żebyś nie pomyślał, że jestem jakimś debilem, ale postaram się go zrobić z Ciebie i powoli mi to wychodzi bo pokazujesz swoją inteligencje oraz IQ poniżej średniej :)  w następnych ich nie będzie :) 

Edited by SonGokuSSJGSS, 08 January 2017 - 06:06 PM.

jakub_czyli_ja #17 Posted 08 January 2017 - 06:15 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 19051 battles
  • 7,793
  • [XII-2] XII-2

View PostSonGokuSSJGSS, on 08 January 2017 - 06:04 PM, said:

wiec skoro robię (blENdy) wypadało by mi napisać (gŻeczŃej)

Nie. To, że w dobie automatycznego sprawdzania pisowni w przeglądarce nie potrafisz normalnie napisać zdania świadczy o twoim braku szacunku do potencjalnych odbiorców twoich wytworów.

A jeżeli nie okazujesz szacunku osobom, na których reakcjach ci zależy, to oczekiwanie pozytywnej reakcji jest bardzo życzeniowe, prawda?

(cieNŻko) było napisać ?? wcześniej zamiast krytyki ? skoro (dobŻe) wiesz (RZe) w (niektUrych) (graH) litera ( I) lub małe (L) oznacza cyfre 1 a nie litere i to po co krytykujesz mogłeś napisać (krUtko) coś w stylu (tutaj  w nazwie l-15 to jest litera (i) a nie cyfra)  z (takOM) (odpowiedziOM) bym ci (podziENkował) za pomoc 

A pytałeś się? Jakoś nie zauważyłem.

stwierdzenie faktu po przez (obraRZenie)  i nie (wziNcie) tego pod uwagę  to obraza :) rozumiem niewiedze w tym temacie ale zawsze do (kaRZdego) trzeba mieć dystans oraz (zwaRZać) na słowa (ktUre) się pisze :) niczym byś zrobił jeden (bLONd) ort a ja bym Ci napisał -( weź wypi**** do szkoły (nieŁuku) pier***** lub kup sobie słownik je**** baranie) nie potrafisz z (kulturOM) to idź sobie na fb drogi kolego spamować postami :) bo mi pokazałeś swoją niższość i dziecinadę z twojej strony :) 

Tych pierdół to się nawet przeczytać nie da.

O sprawdzaniu pisowni w przeglądarce już wspominałem.

PS. (jeRZeli) cię gryzie to, że robi ktoś (bLENdy) to  na wszystkie Twoje odpowiedzi (bENde) pisał tak jak widzisz (wyRZej) (moRZe) cię (zniechENce) do czytania moich (postUw)

Mam wrażenie, że moderacja może nie podzielić dowcipu. Ale je zweryfikuję.

PS.2 błędy będę robił specjalnie tak jak teraz z tym, że tutaj dałem nawiasy żebyś nie pomyślał, że jestem jakimś debilem, ale postaram się go zrobić z Ciebie i powoli mi to wychodzi bo pokazujesz swoją inteligencje oraz IQ poniżej średniej :)  w następnych ich nie będzie :) 

Uważasz że pomyślałbym że jesteś debilem z powodu błędów? Ktoś cię bardzo okłamał.

Leonarnik #18 Posted 08 January 2017 - 08:36 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 10703 battles
  • 475

View PostSonGokuSSJGSS, on 08 January 2017 - 02:35 PM, said:

juz Ci odpowiadam jezeli sie gra w kluczu i ktos sobie wezmie tier 1 a ja 3ci to w przeciwnej druzynie bedzie tez tier 1 :) 

Od kiedy? Pluton t3+t1 dostanie najwyżej t2 a nie t1. Albo czegoś nie wiem.

jakub_czyli_ja #19 Posted 09 January 2017 - 07:53 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 19051 battles
  • 7,793
  • [XII-2] XII-2

View PostLeonarnik, on 08 January 2017 - 08:36 PM, said:

Od kiedy? Pluton t3+t1 dostanie najwyżej t2 a nie t1. Albo czegoś nie wiem.

E, a nie jest tak, że dostaje maczmaker najwyższego tieru, a nie najniższego, czyli że może zobaczyć nawet V?

Leonarnik #20 Posted 09 January 2017 - 02:14 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 10703 battles
  • 475
o ile wiem jest. Ale tu chodziło o to jak nob pluton t1-t3 dostał przeciwnika z t1

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users