Jump to content

pytanka od nowego

skania73

• Please log in to reply
84 replies to this topic

skania73 #1 Posted 10 February 2017 - 08:04 AM

Senior Airman

• Member
  • 2450 battles
  • 30
1) mam przeszkolonego pilota chce go przeniesc na inny samolot i przeszkolic za pomoca zlota czy on nie straci doswiadczenia zdobytego na innym samolocie?2) zaczalem grac cos 3-y tygodnie temu i nie jest zle do 5 tieru , na 5-ym tierze problem jest taki jak kogos dopadne to musze go nawalac cos z 1-min zanim padnie pomimo zmniejszenia dystansu , a przeciwnikowi ( z opisu wychodzi ze boot) wystarcza 2-e jedno sekundowe serie i sie rozpadam pomimo ze on ma slabsza maszyne o 1 tier nizej - co robie zle?( nadmieniam ze latam na uniwersalnej amunicji i odpowiednio wyposazonym samolotem) 3) ktos napisal ze misja na Mosquito jest prosta - ja potrzebuje ze 200 lotow zeby ubic 50 samolotow i sie z tym morduje nie wiem ktory dzien , jak jest zle to odrazu padam a jak jest dobrze to wracam z 3-4 asystami bo nawet jak kogos dopadne i mam na koncowce to zawsze znajdzie sie jakis wypasiony co go przejmie jedna seriia, druga czesc misji tez nie bedzie latwa bo dobic sie IL - em do celow naziemnych tez nie jest latwo .

Edited by skania73, 10 February 2017 - 08:06 AM.

Frantiszek_ #2 Posted 10 February 2017 - 08:24 AM

Second Lieutenant

• Conquest Member
  • 49014 battles
  • 1,354
  • [_PZL_] _PZL_

Ad 1

Nie straci

Ad 2

Kwestia czym latasz, a czym ten bot. Zależy jakie masz założone uzbrojenie, z jakiego dystansu strzelasz, czy dobrze celujesz. Zerknij kiedy na Raport Szczagółowy z walki i zobacz jaką masz celność. Może to nie kwestia działek tylko celowania.

Ad 3

Jeśli chodzi o fragi to proponuję 110B o ile potrafisz tym latać.

To, że padasz od razu to może znaczyć, że za mocno chcesz i pchasz się naprzód, a po wyspotowaniu przez boty masz pewnie ze dwóch na tyłku.

Jeśli liczą się fragi i to chcesz zrobić to bądź cwańszy i wyczekuj, Ty dobijaj ;-)

Iłem by latać dobrze podstawą jest znajomość map. Wejdź na pokój treningowy, wybierz mapy, które spotykasz i ogarnij gdzie są lepsze cele, gdzie jest jakiś wąwóz, którędy można dolecieć do celi. Posiadając 700walk faktycznie może być to trudne, ale jednak wykonalne.

Poza tym może poszukaj klanu gdzie ktoś Ci pomoże. W sumie to zapraszam do swojego klanu jak masz chęć i spełnisz warunki.

Edited by Frantiszek_, 10 February 2017 - 08:27 AM.

Przyjemność Z Latania

Kanał PZL na You Tube

skania73 #3 Posted 10 February 2017 - 08:43 AM

Senior Airman

• Member
  • 2450 battles
  • 30
mialem stycznosc z jednym gostkiem z klanu ktory mi napisal cyt.( spierdalaj z tad)  i cyt. (wez skasuj gre) takze wole sie od klanow trzymac z daleka a nie byl to gostek z jakiegos tam klanu wedlug rankingu ale top , a latam spitfire 1 ( wiem nie najlepsza maszyna na 5 tier) ale chce nia latac a boot jest chinska wersja Ki-43 takze nie ma mowy o lepszym uzbrojeniu .mam bf110 C-6 ale nie potrafie ubic za jednym przelotem wiecej porazek niz zwyciestw pomimo ze padam dosyc czesto to bawie sie dobrze 

jakub_czyli_ja #4 Posted 10 February 2017 - 08:57 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 18934 battles
  • 7,751
  • [XII-2] XII-2

View Postskania73, on 10 February 2017 - 08:04 AM, said:

2) zaczalem grac cos 3-y tygodnie temu i nie jest zle do 5 tieru , na 5-ym tierze problem jest taki jak kogos dopadne to musze go nawalac cos z 1-min zanim padnie pomimo zmniejszenia dystansu , a przeciwnikowi ( z opisu wychodzi ze boot) wystarcza 2-e jedno sekundowe serie i sie rozpadam pomimo ze on ma slabsza maszyne o 1 tier nizej - co robie zle?

Latasz złym samolotem.

Spitfire I ma albo 8 karabinów maszynowych 7,7 które są dramatycznie słabe głównie ze względu na zasięg 400 metrów, co przy takiej sobie prędkości Spita jest wymagające, albo 4 wspomniane karabiny i 2 działka 20mm.

Ta druga konfiguracja dzieli wadę pierwszej - aby dopuścić do głosu 100 z 290 dostępnego dpsa, musisz tak samo jak poprzednio bardzo się zbliżyć do celu.

I ta druga konfiguracja ma własną wadę - czas skutecznego ognia z działek - https://gamemodels3d...s/vehicles/5501 - 4 sekundy do przegrzania.

Przynajmniej prędkości wylotowe są zbliżone, więc można się kręcić, tylko że nadal są samoloty, które kręcą się lepiej od Spita.

Ogólnie Spitem musisz być blisko - tak ze 300 metrów, żeby zrobić coś sensownego.

Zrób sobie późnego I-16, załóż działka. Jak wpada na III to kosi jak zły. Włącz w opcjach UI radar, to czasem pomaga na zauważenie, że jakiś samolot się ustawia.

W przypadku chińskiego Ki-43 musisz mu po prostu odlecieć, spróbować go przeciągnąć i zaatakować z przewagi wysokości, bo to delikatny samolot.

Masz przewage prędkości, ale on ma karabiny 12,7, które strzelają dalej niż twoje i robią większe kuku - 2x42 dps, czyli prawie jak połowa twoich, i ma dramatyczną przewagę zwrotności.

Clear cache/Skasuj cache: cmd /K del /Q /F /S "%TEMP%\wargaming.net\wowp\cache"

And everything else/i wszystko inne: cmd /K del /Q /F /S "%APPDATA%\Wargaming.net\World of Warplanes"

qameOver_ #5 Posted 10 February 2017 - 09:13 AM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 21981 battles
  • 1,248

View Postskania73, on 10 February 2017 - 08:43 AM, said:

mialem stycznosc z jednym gostkiem z klanu ktory mi napisal cyt.( spierdalaj z tad)  i cyt. (wez skasuj gre) takze wole sie od klanow trzymac z daleka a nie byl to gostek z jakiegos tam klanu wedlug rankingu ale top , a latam spitfire 1 ( wiem nie najlepsza maszyna na 5 tier) ale chce nia latac a boot jest chinska wersja Ki-43 takze nie ma mowy o lepszym uzbrojeniu .mam bf110 C-6 ale nie potrafie ubic za jednym przelotem wiecej porazek niz zwyciestw pomimo ze padam dosyc czesto to bawie sie dobrze

Nie zrażaj się jakimś kometarzem "klanowicza" jakiegoś. Bo takie podejście szufladkuje wszystkich , którzy latają w klanach.

Jak mi ktoś napisze , kto nie ma przynależności do jakiegokolwiek klanu, coś tego typu jak Tobie to nie powiem, że wszyscy "NIE klanowicze" są BE. Dołącz do Frantiszka a zobaczysz, że  polata z Tobą i napewno się podszkolisz. Lub poszukaj mnie w grze a też dostaniesz parę wskazówek. Ale pamiętaj, że niezbędny będzie do tego team speak. Inaczej się nie da.

Frantiszek_ #6 Posted 10 February 2017 - 09:15 AM

Second Lieutenant

• Conquest Member
  • 49014 battles
  • 1,354
  • [_PZL_] _PZL_
Obrażać się na wszystkie klany ze względu na to, że jeden z nich obraził Ciebie to jak obrazić się na chleb bo w jednej piekarni kupiłeś niedobry :trollface:

Przyjemność Z Latania

Kanał PZL na You Tube

skania73 #7 Posted 10 February 2017 - 09:47 AM

Senior Airman

• Member
  • 2450 battles
  • 30

Nie chodzi o obrazanie sie tylko zdalem sobie sprawe ze nie bede pasowal do zadnego klanu po drugie jezeli jakis "klanowicz" ma tag klanowy to reprezentuje stanowisko calego klanu  . jesli chodzi oTS-3 to juz na nim pracowalem jak gralem w BSGO, gorzej ze sluchawkami (musze naprawic). to teraz poradzcie mi jaka najlepsza maszyna na 5 tier ale chce polatac cos wiecej niz gora-dol tak jak FW190 czekam az wytraci predkosc i wtedy on bardzo by chcial powalczyc ale nie moze .

Carcass69 #8 Posted 10 February 2017 - 10:32 AM

Command Chief Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 21445 battles
  • 578
  • [_UN_] _UN_

View Postskania73, on 10 February 2017 - 11:47 AM, said:

Nie chodzi o obrazanie sie tylko zdalem sobie sprawe ze nie bede pasowal do zadnego klanu po drugie jezeli jakis "klanowicz" ma tag klanowy to reprezentuje stanowisko calego klanu  . jesli chodzi oTS-3 to juz na nim pracowalem jak gralem w BSGO, gorzej ze sluchawkami (musze naprawic). to teraz poradzcie mi jaka najlepsza maszyna na 5 tier ale chce polatac cos wiecej niz gora-dol tak jak FW190 czekam az wytraci predkosc i wtedy on bardzo by chcial powalczyc ale nie moze .

Bf 109E i ewentualnie F4F (z uwagi na następcę)

Edited by Carcass69, 10 February 2017 - 10:33 AM.

UNFORGIVEN MEMBER

<a href='http://hryunomod.ru/ubars/eu/3100/Carcass69.png' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow external'>http://hryunomod.ru/...0/Carcass69.png</a>

jakub_czyli_ja #9 Posted 10 February 2017 - 10:38 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 18934 battles
  • 7,751
  • [XII-2] XII-2

Z mojego punktu widzenia najfajniejsze klany to te, które mają wywalone na to, co gracze robią na randomach, i w których trzeba rzeczywiście coś konkretnego odwalić, żeby wylecieć.

A skarżące się osoby z wynikami poniżej średniej są dostarczycielami niskiej rozrywki, bo niestety zazwyczaj to jest jedyny sposób w jaki można zareagować na ich pretensje.

Z drugiej strony w WoWP klan przydaje się do niczego oprócz bycia towarzystwem wzajemnej adoracji, bo nie ma niczego zorganizowanego (są tacy którzy udają, że są CW, ale ostatnio im się optyka troszkę przesunęła).

Na V tierze fajnej i uniwersalnej maszyny nie ma. Każda ma jakieś wady, kwestia z którymi umie się żyć się najmniej dolegliwie. Ale trzeba umieć, najlepiej się nauczyć przelatując wszystkie maszyny.

To jest tier do przeskoczenia, bo i WG na nim niczego nie organizuje.

Jak chcesz robić fragi, to lataj I-16 na IV tierze, tam jeszcze jest mało BnZ i można całkiem fajnie mordować. Albo naucz się latać 110 (czyli nie leźć na początku bitwy w oczy wrogim 110).

@UP - F4F robię właśnie na ruskim serwerze - to średniak, którym trzeba umieć i mieć fuksa, wiedzieć do kogo, kiedy i jak wyskoczyć, mieć kogoś, kto pomoże jak przypałeta się lepszy myśliwiec i takie tam. No i od niego może iść w górę dalsza część linii Grummana, więc z punktu widzenia rozwoju konta i tak pozycja obowiązkowa i nabicie na nim dodatkowych ~25k expa może być sensowne. Oczywiście o ile znowu nie będzie loterii i nie wylosuje się za darmo VI tieru. Jak będzie. Albo jeżeli.

And everything else/i wszystko inne: cmd /K del /Q /F /S "%APPDATA%\Wargaming.net\World of Warplanes"

qameOver_ #10 Posted 10 February 2017 - 10:39 AM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 21981 battles
  • 1,248

Nie musisz wchodzić do klanu abyśmy razem polatali troche. Co do samolotów na T5 innych niż cięzkie ( góra-dół), to Bf 109E ale też raczej góra dół.  Bardziej uniwersalny samolocik to  Mig-3 lub F4F, a do kręcenia się i zamiatania na niskim pułapie to Jak-1 lub A6M2. Zależy od techniki jaką preferujesz.

Jeśli nie wykluczasz samolotów premium to polecam XF4U-1.

skania73 #11 Posted 10 February 2017 - 11:00 AM

Senior Airman

• Member
  • 2450 battles
  • 30
to znaczy najlepiej przeskoczyc 5-y tier i isc w gore , no mialem zamiar z 6-tego tieru wyszkolic Me410  ale jak uda mi sie zdobyc mosquito to sobie odpuszcze narazie . nastepne pytanko , warto zaiwestowac w premke 8-y tier do wykonywania zadan czy poczekac i wyszkolic normalnie ale to troche potrwa .jezeli tak to co najlepsze z premek na 8-m tier

jakub_czyli_ja #12 Posted 10 February 2017 - 11:05 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 18934 battles
  • 7,751
  • [XII-2] XII-2

View Postskania73, on 10 February 2017 - 11:00 AM, said:

to znaczy najlepiej przeskoczyc 5-y tier i isc w gore , no mialem zamiar z 6-tego tieru wyszkolic Me410  ale jak uda mi sie zdobyc mosquito to sobie odpuszcze narazie .

Nie.

Najlepiej przegrindować każdy samolot V tieru, żeby zobaczyć co i jak i się nauczyć. Bo wyżej łatwiej nie będzie - maszyny są lepsze, ale przeciwnicy też na lepszych latają.

View Postskania73, on 10 February 2017 - 11:00 AM, said:

warto zaiwestowac w premke 8-y tier do wykonywania zadan czy poczekac i wyszkolic normalnie ale to troche potrwa .jezeli tak to co najlepsze z premek na 8-m tier

Jak umiesz, to warto. Ale jeżeli nie radzisz sobie na 110B, to masz spore szanse żeby nie umieć.

No i te fajne premki VIII tieru są niedostępne (Seafang i Shenyang).

LORDDOOMSDAY #13 Posted 10 February 2017 - 11:08 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 14636 battles
  • 2,667
  • [_UN_] _UN_
Z 5T to w sumie Jaki i MiG. Reszta BnZ. 109E góra dół. Ale ciężkimi mus się nauczyć. 110C jest specyficzny i wymaga sporych umiejętności BnZ. A z F4F rzeczywiście trafiasz na najfajniejszą linię do końca. Pewnie zaraz dostanę po głowie za ten wybór ale latanie F4U1 czy F94D jest bardzo przyjemne. Z premek 8T jakub zapomniał o XP58 czyli najlepszej zarabiaczce w grze. Ale to cholernie trudny samolot. A do nauki Seafang bedzie jak znalazł.

Edited by LORDDOOMSDAY, 10 February 2017 - 11:09 AM.

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

jakub_czyli_ja #14 Posted 10 February 2017 - 11:29 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 18934 battles
  • 7,751
  • [XII-2] XII-2

Tylko że Seafanga nie ma w sprzedaży, bo jest OP w taki dziwny sposób, że ciężko jest powiedzieć dlaczego. Shenyang wiadomo - lata wysoko i szybko, a Seafang to takie fajne połączenie prędkości, zwrotności, zdolności wysokościowych i uzbrojenia, które działa.

Obecnie nie ma premki VIII tieru która by tak po prostu działała.

W sklepie są całe 3: J8M - bardzo wymagający BnZ, 109 TL - potencjalny free frag, Ła-11 - najrzadziej latany VIII tier, o czymś to świadczy. W sumie to wszystkie 3 wymienione premki to 3 najrzadziej latane samoloty VIII tieru w ciągu ostatnich 2 tygodni.

Co jest dostępne w grze to teraz nie sprawdzę, może I-260 i XP-58, ale oba wymagają skilla, bo I-260 lata gorzej od 109TL, a XP-58 to BnZ, a odkąd wysypało P-80A to ciężkie mają jakby troszeczkę gorzej.

Na ruskim serwerze mam konto w podobnym miejscu rozwoju jak scania, i moje dylematy wyglądają tak, że w sytuacji krótkiej kołderki kredytowej idę w F4F (grind Korsarza i zapas expa na zaś na Hellcata), Iły do wbijania Thunderów, z I-17 pójdę w MiGi (bo I-220, MiG 9 i 15), później skończę Fw 57 i będą szły niemieckie szturmowce (bo IX i X lata mi się jednak fajniej niż Iłami), Thunderbolty, a z Korsarza wyjdą amerykańskie ciężkie (F7F) i dalej w górę w linii Voughta.

Później pewnie Ławoczkiny tak do Ła-9, zmeczę Angliki patrząc się na IX i X tiery, zmęczę Mustangi celując w Sabre'a, i to są chyba wszystkie godne uwagi samoloty. Jeszcze ewentualnie rodzynki jak Ki-61, może Fw 190 A-5, i później to już będzie etap dobijania niepokończonych linii.

Ale to jest z perspektywy praktycznie przejścia gry.

Z premek to mam wrażenie, że mimo zgarnięcia Moskita nadal będę miał krótko z kasą, spróbuję w końcu trafić w obniżkę na XF4U-1, fajny samolot no i jednak najlepszej nacji w grze.

LORDDOOMSDAY #15 Posted 10 February 2017 - 11:42 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 14636 battles
  • 2,667
  • [_UN_] _UN_
Zapomniałeś jeszcze o Ki85. Genialny samolot. Jak na japońca. Ostatnie dwie bitwy miałem średnią 8 frg na bitwę XD. I to z MM+1 obie. Lata wysoko, jest zwrotny no i masakryczna siła ognia. Działka celne. Zdecydowanie OP.

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

Frantiszek_ #16 Posted 10 February 2017 - 11:57 AM

Second Lieutenant

• Conquest Member
  • 49014 battles
  • 1,354
  • [_PZL_] _PZL_

Powiem Ci tak:

- Bez nauczenia się BnZ nic nie ugrasz od tieru 8 no może nawet już 7 w górę,

- 5 tier premka XF4U1 oraz P38F,

- Kupno premki 8 tieru czy 7mego ODRADZAM. Jeśli nie ogarniasz na 5kach to wybij sobie z głowy dobre zarabianie, celne strzelanie - ogólnie granie na wyższym poziomie.

Widzę, że masz ciśnienie na wysoki tier. U mnie jest jeden co tak poszedł zanim wstąpił do klanu. Teraz widzi, że to był błąd straszny. Naucz się latać ciężkimi na 4-5, ogarnij XF4U1, doceń Spitfire, pograj na P51 i dopiero w górę. Jest kilku ludzi o których wiem co wydają pieniążki na premki, a w sumie gówno potrafią nią zrobić. Jeśli pilot dupa to i z samolotu tzw. OP jest cała kupa.

Edited by Frantiszek_, 10 February 2017 - 11:59 AM.

Przyjemność Z Latania

Kanał PZL na You Tube

skania73 #17 Posted 10 February 2017 - 12:11 PM

Senior Airman

• Member
  • 2450 battles
  • 30
nie mam cisnienia na 8-y tier wiem ze nie mam szans  , tylko chcialbym dokanczac zadania a do tego jest potrzebna minimum 8-ka , myslalem nad francuzem z premki do zarabiania szmalu i przy okazji dokonczyc jakas misje . ogolnie to mialem taki zamiar zatrzymac sie na 5-6 tier i szkolic zalogi do wszystkich rodzajow samolotow .

LORDDOOMSDAY #18 Posted 10 February 2017 - 12:16 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 14636 battles
  • 2,667
  • [_UN_] _UN_

Ten Spitfire to niestety dopiero od 8T. Wszystko niżej feefrag. To już lepiej japońce armijne. No i Łagi. Ale BnZ to podstawa. Albo ogarniesz albo będziesz bity. Na YT( na forum tutaj jest odpowiedni dział ) jest sporo filmów. Poogladać, naśladować.

O tu http://forum.worldofwarplanes.eu/index.php?/forum/596-filmiki-i-streamy/

Edited by LORDDOOMSDAY, 10 February 2017 - 12:18 PM.

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

jakub_czyli_ja #19 Posted 10 February 2017 - 12:20 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 18934 battles
  • 7,751
  • [XII-2] XII-2

View PostFrantiszek_, on 10 February 2017 - 11:57 AM, said:

- Bez nauczenia się BnZ nic nie ugrasz od tieru 8 no może nawet już 7 w górę,

Pierwsze problemy z BnZ pojawiają się tak na prawdę już na III tierze gdzie Fw 57 mogą rozstawić bitwę.

Następnie tier wyżej do niemieckich ciężkich dobijają niemieckie lekkie (109), amerykańskie lekkie (P-36) i Republiki (P-43) a na V dochodzą kolejne linie - amerykańskie ciężkie, trochę MiGi.

Na VI tierze problemy wolnych i nisko latających samolotów narastają - fajnym Ki-61 musiałem kombinować skillami pilota (szacuję że konkurencyjny będzie z 2 silnikami i celownikiem, czyli 7 punktów na samolot VI tieru) i modułami (jedyny samolot na który założyłem polerowane poszycie, żeby szybciej latał).

Co prawda maszyny TnB ciągną się do samego X tieru, ale lata się nimi coraz trudniej, i jak ktoś w szybszym samolocie nie chce się dać zabić, to zazwyczaj się zabić nie da. Boty trochę niwelują różnicę, bo jak nie ma ustawki, to bot uprzejmie zacznie robić nawrót w zasięgu działek.

Na VII+ to nawet TnB ma charakterystyki walki energetycznej.

View PostFrantiszek_, on 10 February 2017 - 11:57 AM, said:

doceń Spitfire, pograj na P51 i dopiero w górę. Jest kilku ludzi o których wiem co wydają pieniążki na premki, a w sumie gówno potrafią nią zrobić. Jeśli pilot dupa to i z samolotu tzw. OP jest cała kupa.

Co tam jest do doceniania?

W linii Mustangów to docenić można dopiero Sabre'a, że się przeszło obecną drogę przez mękę wykastrowanych P-51 (szybkość, zwrotność, pułap, siła ognia, wybierz żadne) z literkami i Fail Jeta, Spity nigdy fajne nie były (bo woooolne są), ale docenienie pojawia się tier wcześniej wraz z Attackerem.

Do nabijania misji na VIII popatrzyłbym się na XP-72 - co prawda Thundera raczej nie wbije, ale misje na masę GT czy fragów czy asyst ma szanse robić. Ewentualnie F2G, bo też ma uzbrojenie powietrze-ziemia. Tylko oboma trzeba umieć.

Osobiście to misje starałem się robić tymi samolotami, które grindowałem, bo od V tieru to bywa konkretny zastrzyk darmowego expa.

LORDDOOMSDAY #20 Posted 10 February 2017 - 12:25 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 14636 battles
  • 2,667
  • [_UN_] _UN_
F2G i XP72 to są świetne maszyny. Co prawda nigdy nie wpadłem na pomysł atakowania nimi GT ale do BnZ idealne. Głównie z powodu prędkości wznoszenia i długości boosta.

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

Also tagged with skania73

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users