Jump to content

Wersja 2.0 - kwestie techniczne

• Please log in to reply
56 replies to this topic

Falathi #1 Posted 15 October 2017 - 12:07 PM

Polish Community Coordinator

• WG Staff
  • 193 battles
  • 1,016
  • [WG] WG

Piloci, 

zapraszam do dyskusji odnośnie kwestii technicznych 2.0. 

W szczególności chodzi o: 
1. Różnice w wydajności. 

2. Zmiany w interfejsie - co jest ok, co jest do poprawki, jakich elementów Wam brakuje? 

3. Sterowanie - proszę o sugestie, opinie, uwagi. 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Edited by Falathi, 15 October 2017 - 05:36 PM.

Caught on tape, yet anonymous 

WG CC - ja bez żadnego trybu

ActivE86 #2 Posted 15 October 2017 - 06:01 PM

Senior Airman

• Member
  • 84 battles
  • 19
  • [D-303] D-303

co to podpunktu 2 

http://forum.worldof...e-back-to-v19/#

tam masz ankiete i niech te żabojady przestaną pierdolić że wszystko jest ok bo ja właśnie ściągam war thundera i tam zamierzam inwestowac swoje pieniądze bo tutaj z graczami się nikt nie liczy CYA!

radek4185 #3 Posted 15 October 2017 - 06:14 PM

Airman Basic

• Member
  • 79 battles
  • 2
  • [D-302] D-302

Cała aktualizacja 2.0 jet do *edited*

Edited by Anto_sky, 10 November 2017 - 03:01 PM.

Silentraz #4 Posted 15 October 2017 - 06:23 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 808 battles
  • 267
  • [WILD] WILD

Wydajność - jak za dużo się dzieje na raz to się robi pokaz slajdów. Gra w obecnej postaci daje ku temu za dużo okazji.

Interfejs:

• optymalna wysokość i prędkość (widełki)
  • względna wysokość (by były obie)
  • sztuczny horyzont (czy jak to się zwie - takie paski z pomiarem kątów)
  • Możliwość ustawienia na stałe wielu opcji pod altem (choćby wartości punktowe przewag)
  • Jakieś dodatkowe informacje, choćby dostępne pod altem - za co jakie punkty poleciały
  • Informacje o przebiegu misji (gdy robiłem bicie samolotów obrony i celów naziemnych, nawet nie wiedziałem ile dotychczas zrobiłem
  • powiększenie na zaznaczony samolot - obecnie powyżej pół kilometra ciężko nawet jego zwrot przewidzieć.
  • nicki i informacje o samolotach wyświetlane z większej odległości
  • pokolorować cele naziemne, jedynie małym akcentem odróżniać neutralne od wrogich
  • Skrócić do konkretów wypowiedzi "dowódcy", czy ktokolwiek to jest. Bez kretyńskich dodatków "słyszycie mnie?!", "postarajcie się bardziej".

Wersja 1.9 raczej nie wróci - podjęto skurwysyńską decyzję wyproszenia obecnych graczy na rzecz nowych, mniej wymagających.

Jednakowoż musicie przywrócić możliwie najwięcej z wersji 1.9 - jest szansa, że część weteranów wróci:

• misje rocznicowe,
  • żetony za medale (as i grom mają jakieś dziwne warunki i bez żetonów są),
  • otwieranie klap, nos w górę/dół,
  • uprościć cele naziemne (obecnie kształt mają taki, że bardzo ciężko zniszczyć nawet bombami i rakietami),
  • przywrócić poprzednie tryby lub wprowadzić nowe sensowne.

Polskie forum, niemiecki personel - historia lubi się powtarzać.

jakub_czyli_ja #5 Posted 15 October 2017 - 07:53 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5097 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2
Czyli kilometry tekstu wylane na wszystkich forach od początku testu zostały przekierowane psu do dupy, i jak się komuś jeszcze chce, to może sobie napisać jeszcze raz to samo.

Frantiszek_W_R_E #6 Posted 15 October 2017 - 08:04 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 24794 battles
  • 2,425
  • [W_R_E] W_R_E

Strona techniczna to nie wszystko. Od praktycznie braku wszelkiego rodzaju potrzebnych ustawień po najważniejsze - bezsens nowej gry(nie patcha, a nowej gry).

War Thunder ściągnięty. Na razie samouczek zrobiony. Jutro dalszy ciąg.

Straciliście wiernego funa tej gry w mojej osobie.

I pomyśleć, że organizowałem konkursy w dużej części za własną kasę..... w imię czego się kuurwa pytam? Tego następcy? Pierdolonego szajsu 2.0 :kamikaze:

===

SANDMAN dobrze napisał, że gry online to nie sama grafika - nie pamiętam, gdzie to było, ale bardzo fajne słowa odnośnie Waszego wyobrażenia, że efektami przyćmicie wysrane gówno.

FALATHI weź obejrzyj sobie dwa filmy. Jeden z patcha 1.9, a drugi z 2.0 i porównaj. Np:

Które to gówno o nazwie 2.0 nie muszę wskazywać.

Edited by Frantiszek_, 15 October 2017 - 08:51 PM.

squint_eyes #7 Posted 15 October 2017 - 11:57 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 1282 battles
  • 416

Hej

Od ponad 2 lat nie gralem więc nie wiem jak gra wyglądała miesiąc temu, niemniej:

ad2: przydałby się widok ala Tactical Overview z EVE Online. Wiem że to brzmi mało drugowojennie lecz oni tam świetnie rozwiązali kwestię ogarnięcia obiektów latających wokół nas. Mamy pierścienie z odległościami (u nas mógłby to być bąbel symbolizujący promień naszego skrętu, z dwa-trzy pierścienie z konkretną odległością aby mieć punkt odniesienia oraz drugi bąbel z zasięgiem widzenia. Obiekty mają poprowadzone pionowe linie względem naszej płaszczyzny, stąd bardzo łatwo można stwierdzić czy są ponad czy poniżej nas. Link do screenu (chodzi o tego bąbla na środku): http://i.imgur.com/jGqT21B.png

Atakujący nas obiekt mógłby pulsować na czerwono, a zaznaczony przez nas (np X-em) być w kwadraciku.

ad3: po kilku bitwach dzisiaj stwierdzam że nie działa widok bombowy (lewy shift)

Edited by ian666, 16 October 2017 - 02:00 AM.

Simon_lord #8 Posted 16 October 2017 - 07:49 AM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 11 battles
  • 1,097
  • [_UN_] _UN_

Od czego by tu zacząć.... :( Może od tego, że chociaż graficznie i dźwiękowo się ta aktualizacja naprawdę udała.
1. Różnicy w wydajności na minus nie zauważyłem, może nawet jest lepiej niż w Ś.P. 1.9

- nie do przełknięcia dla mnie jest to, że wszystkie samoloty latają na jedno kopyto, Spitfire czy F-94D to jeden uj!  Prędkość, zwrotność, siła ognia, BnZ i przewaga wysokości nie istnieją, czyli nie liczą się umiejętności i doświadczenie, a to największy kop w dupę dla graczy doświadczonych,
- chaos, nie wiadomo co się dzieje, co zrobić, żeby odwrócić losy bitwy, totalny brak jakiegokolwiek wpływu na bitwę, do tego pozabieraliście takie niby drobne rzeczy jak optymalna prędkość/pułap, okienko z widokiem wrogiego samolotu i jego charakterystyką co daje jeszcze więcej chaosu.
- RESPAWN  - dramat!!!

Inne zmiany przy tych wyżej robią się nieistotne.

Edited by Simon_lord, 16 October 2017 - 07:49 AM.

UNFORGIVEN MEMBER

Hoax14 #9 Posted 16 October 2017 - 08:20 AM

Senior Airman

• Member
  • 726 battles
  • 31

View Postian666, on 15 October 2017 - 11:57 PM, said:

(...)

ad3: po kilku bitwach dzisiaj stwierdzam że nie działa widok bombowy (lewy shift)

Bo teraz to celownik bombowy dla BOMBOWCÓW (rzut z góry).

Szturmowce i myśliwce wielozadaniowe muszą bombardować "na czuja" – chyba, że lecisz brzuchem po ziemi, albo nurkujesz – wtedy masz szansę zobaczyć fragment celownika...

2.0 = KATASTROFA !

:(

mcjrosa #10 Posted 16 October 2017 - 09:26 AM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 1150 battles
  • 122
  • [D-302] D-302

View PostSimon_lord, on 16 October 2017 - 07:49 AM, said:

Od czego by tu zacząć.... :( Może od tego, że chociaż graficznie i dźwiękowo się ta aktualizacja naprawdę udała.

To ironia czy na serio?

Dla mnie wizualnie gra wygląda gorzej, a dźwięki to już kompletna katastrofa.

RadSzym #11 Posted 16 October 2017 - 09:46 AM

Senior Airman

• Member
  • 3195 battles
  • 45
  • [D-303] D-303

Co nie działa. Wiele rzeczy, od tak nieistotnych jak medale za np. asysty. Narobiłem tego wiaderko, a mam zaznaczone, że jeden, nie ma ilości. Zresztą z poziomu strony WG to nie mam ich w ogóle. Statystyki nie oddają rzeczywistości. Raz strąciłem chyba ze 16 samolotów, innym razem na pewno 12, a wg statystyk w grze i na mojej stronie to dalej 11. Chyba, że są inaczej liczone, za jedno wejście, za czy jak. Medale za asysty liczyło mi chyba ze strąconymi samolotami, bo nijak się to w pobitewnej statystyce nie zgadzało. To rzeczy nieważne, ale świadczą o tym, że gra jest niedopracowana. Brak klap to kolejny mocny problem. Możliwości samolotów to kompletna tragedia, wszystkie latają tak samo. Niejasne reguły gry to kolejny problem. Odznaka pod tytułem "Nagrodzony za osiągnięcie maksymalnej skuteczności w realizacji misji specyficznej dla statku powietrznego <<sektorowa obrona>>" to może ktoś mi wytłumaczy, bo za tępy jestem, aby to pojąć. Niejasne reguły gry. Do tego jakaś masa samolotów - neutralne obrony, przeciwnika obrony, mnożą się te boty, ciężko cokolwiek zrobić. Pomijam już fakt, że przed tzw. "strefą szkwału", jak się ma mało HP to lepiej się rozbić i "odrodzić", aby na koniec gry mieć w pełni sprawny samolot, bo latanie "na oparach" życia, podczas gdy strąceni przeciwnicy są utuczeni nowym wejściem, a plot. wali jak wściekł,a raczej sukcesu nie wróży. Czy to nie absurd?

A prawda jest taka, że chodzi o to, aby każdy nowy gracz mógł strącić największego wygę. Oczywiście to się teraz zdarza. To gra w stylu "Call of Duty", gdzie warto nawalać na chama i tak się przechodzi dalej, zero taktyki, planu gry, specjalnych umiejętności. Nie liczcie więc na starą wersję. Liczy się rachunek ekonomiczny. A ten mówi, że warto poświęcić starych graczy na konto nowych, którzy przyjdą grać w lotnicze FPS, a starzy ich nie zniechęcą, strącając na na dzień dobry. Bo mało kto jest na tyle cierpliwy, aby zapłacić frycowe przez powiedzmy 100-200 bitew. Wyście już forsę na premki wydali, teraz czas na innych. Nie liczcie na sentymenty i jakieś poczucie więzi firmy ze starymi graczami. 

Edited by RadSzym, 16 October 2017 - 09:50 AM.

Axet_ #12 Posted 16 October 2017 - 10:17 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 11 battles
  • 139

A mogliście te wersje 2.0 uruchomić jakoś inaczej...

To zupełnie nowa gra.

Nie wiem jakie macie oczekiwania co do nowych graczy, (może jakiś kretyn z marketingu przeliczył, że bedą ich tysiące...  ) ale starych to w wiekszosci straciliscie.

W tym mnie. 

Choc wydalem na samoloty premium i konto w sumie ładną kase.

Jak widać w poważaniu to macie...

Generalnie mogliście te gry rozdzielić - zostawić i rowijać jedną sciezką 1.9 i obok, pod jakąśtam nazwą / marką postawić toto 2.0. - ewentualnie odwrotnie.

Chyba, ze tak w ogole to zamierzeniem jest zabić WOWP tak, żeby już mieć z tym spokój - jak tak, to plan jest genialny i na dobrej drodze do realizacji.

Mam nadzieje, ze War Thunder da chociaz troche zabawy jaka była wcześniej tu... Zobaczymy 

Edited by Axet_, 16 October 2017 - 10:18 AM.

No clan! No squad!

LORDDOOMSDAY #13 Posted 16 October 2017 - 10:34 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 842 battles
  • 2,884
  • [_UN_] _UN_

Ja tylko stwierdzę, to co przedmówcy. Przerzucenie kilkuset tych najbardziej zagorzałych fanów WoWP do WT udało wam się idealnie. :facepalm:. R.I.P.

Ja grę zostawiam zainstalowaną tylko i wyłącznie w celu przeniesienia klanu do WT. Innych również zapraszam. Nicki i nazwy bez zmian. 

Edited by LORDDOOMSDAY, 16 October 2017 - 10:35 AM.

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

Shotishogo #14 Posted 16 October 2017 - 11:44 AM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 96 battles
  • 135
  • [D_303] D_303

1. Dodajcie stary HUD jako opcje !!!!!!!

Wielu grsaczy naprawde lubiło ten styl podobny do WOT i WOWS, Ja lubiłem wiedieć jaki sprzet jest zbindowany pod jakim klawiszem...a teraz tego nie ma

2. Dodajcie starą mape jako opcje !!!!

Na tym co jest teraz widać 1/3 całej sytuacji i trzeba co chwila TABować. Akurat w nowym trybie swiadomość sytuacji jest ważniejsza niż dawniej

3. Dodajcie panele graczy....po lini szkwału bez TABowania nie widać ilu graczy zostało.....gra jest tak szybka ,ze nie ma czasu na TAB

4. Oddajcie opcje ustawień widoku i kamery

...pozatym uważam ,że 2.0 powinno zostać zniszczone.

squint_eyes #15 Posted 20 October 2017 - 11:40 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 1282 battles
  • 416

View PostHoax14, on 16 October 2017 - 10:20 AM, said:

Bo teraz to celownik bombowy dla BOMBOWCÓW (rzut z góry).

Szturmowce i myśliwce wielozadaniowe muszą bombardować "na czuja" – chyba, że lecisz brzuchem po ziemi, albo nurkujesz – wtedy masz szansę zobaczyć fragment celownika...

2.0 = KATASTROFA !

:(

Dzięki za info, trochę szkoda że nie można używać celownika. JU-87 historycznie mógł zabrać co najmniej tonę bomb i miał celownik bombowy, skoro jest w drzewku szturmowców nie będę mógł go wykorzystywać tak jak to robiono historycznie.

Edited by ian666, 20 October 2017 - 11:41 PM.

Stiv83 #16 Posted 22 October 2017 - 08:57 AM

Airman Basic

• Member
  • 40 battles
  • 4

Czy da sie ustawic horyzont jak w poprzedniej wersji...kamerę oraz punkt celowania...????

Silentraz #17 Posted 22 October 2017 - 09:22 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 808 battles
  • 267
  • [WILD] WILD
Planują to w następnych wersjach. Mnie się udało jedynie otwieranie klap przywrócić - trzeba dopisać formułkę do pliku z ustawieniami (angielskie forum). Opcji nie usunęli, a jedynie wyłączyli (jest nawet większa czcionka). Trzeba tylko uważać bo może się przepustnica dołączyć (żarło doładowanie i wydawało stosowny dźwięk)

Edited by Silentraz, 22 October 2017 - 09:22 AM.

Polskie forum, niemiecki personel - historia lubi się powtarzać.

ML303 #18 Posted 27 October 2017 - 08:24 PM

Airman Basic

• Member
  • 33 battles
  • 1

Czytam kolejne posty i właściwie nic więcej nie potrafię od siebie dodać, niż napisaliście powyżej.

Jestem zrozpaczony tym co z ta grą zrobili.

Generalnie "gdybym chciał sobie pograć w War Thunder to bym sobie zainstalował War Thunder. [edited]jego mać"

Ja pierdole ale syf...

ML

Frantiszek_W_R_E #19 Posted 28 October 2017 - 06:49 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 24794 battles
  • 2,425
  • [W_R_E] W_R_E

Większość z wypowiadających się tutaj to gracze, którzy mieli ogromną przyjemność uczestniczyć w walkach w wersji 1.9 i poprzednich. Należałoby się zastanowić, czy dla nowego gracza, który nie miał tej przyjemności obecna wersja może się podobać, być wciągająca.

Jeśli nowi gracze będą odchodzić to plus dla staruchów - będą duże zmiany, a może nawet powrót ;-)

Edited by Frantiszek_, 28 October 2017 - 06:50 AM.

Weles_z_Nawii #20 Posted 28 October 2017 - 09:43 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 710 battles
  • 204
Będzie jakiś komunikat, że koniec gry czy zamkną serwery po cichu? Bo o odzyskaniu kasy w jakiejś formie (np. przelew na WoT) to nie ma co zapewne marzyć :sceptic:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users