Jump to content

Wersja 2.0 - kwestie techniczne

• Please log in to reply
56 replies to this topic

F105PolishGlider #41 Posted 06 November 2017 - 01:00 PM

Second Lieutenant

• Advanced Member
  • 589 battles
  • 1,321

View Postchy_rz, on 06 November 2017 - 11:54 AM, said:

Kolejne ale na bank celowe, pewnie każdy to zna :) :

leci szukanie bitwy/przeciwników, wy<ja> na np: Ju87 czyli 5 poziom/tier, po minucie komunikat: gracze siedzą na poziomach 3 do 4 :), po 20 sekundach masz bitwę a tam ty < ja > lądujesz na 6 poziomie < gdzie u nich 6 tier to człowiek > a ty na 5tierze  w ogonie.

i taka ku... zabawa, do Ciebie biedaku nigdy nie dolosują bo nie i h....., ale jako frajera pod kogoś to zawsze.

No i masz wyjaśnienie jak utrzymać poziom WR 50% z pomocą WG.

Jeśli nie masz poniżej 50%  to daje ci tier niższy a jak masz powyżej 50% to ładuje tier wyższy. 

Gra mam wrażenie ma  utrzymać graczy na poziomie 50%.

edit. dodano:

A latając przeciwko botom  bardzo łatwo to uzyskać. Raz masz turbo boty nie z tej ziemi a raz boty, które nic nie robią.

Edited by qameOver_, 06 November 2017 - 02:33 PM.

Frantiszek_W_R_E #42 Posted 06 November 2017 - 01:23 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 24794 battles
  • 2,425
  • [W_R_E] W_R_E

O tym pisał wcześniej Sandman i sami sprawdźcie w wynikach klanowych. Bardzo często zdarzają się wyniki WR na poziomie równym 50%. Przypadek?

I  to jest jeden z powodów, że starzy gracze się denerwują. Brak wpływu na wygranie walki. Bardzo rzadko się zdarza aby mieć faktyczny wpływ.

Umiejętności gracza, umiejętności załóg są nic nieznaczącym dodatkiem.

Edited by Frantiszek_, 06 November 2017 - 01:24 PM.

Silentraz #43 Posted 06 November 2017 - 03:33 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 805 battles
  • 267
  • [WILD] WILD

Takich chamskich ustawek nie widziałem w żadnej z gier. Boty grają jakby przekupione przez słabszych graczy - dają z siebie wszystko przeciw dobrym, a słabi są oszczędzani. Nie robią za wypełnienie, a w znacznym stopniu decydują o przebiegu bitwy.

Każda bitwa to starcie kilku na kilku graczy, w obstawie botów. Z tym że ci pierwsi mają do powiedzenia tyle co pacjent u dentysty.

Te boty jak ostatni kretyni dają się rozstrzelać nad capami, aby to przeciwnik zajął bazę. Oprawcami są przeważnie lepsze boty.

Ponadto też bezmyślnie podejmują decyzję w zajmowaniu capów, czasem nawet nieźle pozbędą się obrony lub dobiją samolot / cel naziemny - tym samym nie dając graczowi dojść do słowa. Pozostaje więc liczyć na to, że coś zostawią, lub zająć inne kółko samodzielnie.

Ograniczenie FPS także nie sprzyja wpływowi na bitwę, a boty odnoszą przez to przewagę.

Nie wiem czy nie są to przymiarki do uczynienia z WOWP gry turowej.

Polskie forum, niemiecki personel - historia lubi się powtarzać.

Adamorr #44 Posted 06 November 2017 - 04:09 PM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 2510 battles
  • 297
  • [_UN_] _UN_

Mnie denerwuje parę rzeczy ale chyba najbardziej spłaszczenie charakterystyk samolotów - teraz nie czuję istotnych różnic pomiędzy nimi. Wcześniej było wiadomo, że pewnym samolotom uciekniesz/oderwiesz się lub bez problemu wykręcisz. Teraz spit na 7T potrafi cię zestrzelić w HG II bo nie możesz mu uciec. A trafić z jakiegoś dużego kalibru? Panie !!! szybciej w totka trafisz. 

Np. lubiany przez dobrych graczy Ta 152 stracił cały urok. Gracze nie będą grindować bo nie widać różnicy. 

Edited by Adamorr, 06 November 2017 - 04:38 PM.

RadSzym #45 Posted 02 January 2018 - 08:36 PM

Senior Airman

• Member
  • 3195 battles
  • 45
  • [D-303] D-303

Robię sobie screeny z bitew, gdzie mogę mieć 1 miejsce, np. 11 tys. pkt i guzik, przeciwnik ma tak 5-6 tys. i wygrywa. Bynajmniej inni gracze nie dobiegają punktacją. O botach, które same rozbijają się prawie o ziemię nie wspomnę, podczas gdy z drużyny przeciwnej walą jak wściekli. Bywa tak, że leciałem sam odbić sektor, gdy teoretycznie drużyna grała dobrze, ale przeciwnik dziwnym trafem ciągle był nad zajętymi przez nas sektorem, tak jakby strącone boty nie leciały ze swojego punktu odradzania, a ze środka mapy. Ciągle te same, brak możności odbijania grupowego sektorów. Nad sektorem przeciwnika zaś spadam od artylerii, jeśli boty strącam, nie przejmę sektora za diabła. No i piękny wynik i przegrana. Śmierdzi ustawką na kilometr.

Dzisiaj strąciłem 14 samolotów, sam przetrwałem do końca bitwy bez zestrzelenia, tier był powyżej IV, specjalnie patrzyłem, czy wszystkie 5 typów, bitwa wygrana i nic. Powinien być medal za 10 celów powietrznych strąconych w jednym wejściu. Chyba, że bombowce z klucza się nie liczą. Ale to też "cele powietrzne" w tej bitwie. Specjalnie po całej mapie na koniec ganiałem jedynego wielozadaniowego, aby mieć komplet typów. I na marne. Ile to wszystko warte?

Silentraz #46 Posted 02 January 2018 - 08:52 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 805 battles
  • 267
  • [WILD] WILD
W godzinach 18-21 nie zalicza misji zwykłych, dziennych i zapewne medale są inne (bez żetonów)
Polskie forum, niemiecki personel - historia lubi się powtarzać.

RadSzym #47 Posted 03 January 2018 - 09:46 AM

Senior Airman

• Member
  • 3195 battles
  • 45
  • [D-303] D-303

W takim razie medali w ogóle niet. Jaki sens? Bo za łatwo? Akurat grałem po stronie osi, tak więc z ludźmi, mając kiepskie boty do spółki. Sam nie wiem jak udało się wygrać :-) Logiki i spójności, jak w innych sprawach to nie widzę.

Dalej uważam, że powinna być opcja podświetlania samolotów z listy przed bitwą. Powinny być opcje mapy w czasie gry, innych szczegółowych ustawień. Bo zaciemnia interfejs podczas gry? Ależ niech to będzie wybór gracza, czy sobie zaciemni, czy rozjaśni. 

Podświetlenie celownika niezmienne, na jasnym tle, chmurach, itd. kompletnie niewidoczne. Czemu nie ma opcji zmiany? 

Uważam też, że warto by poprawić znaczniki samolotów poza ekranem. Ich wielkość, zmiany nie oddają ich faktycznego położenia. 

Czemu tylko bombowce mają celownik bombowy, a szturmowce już nie, skoro mają bomby? W końcu to nie takie ułatwienie w kontekście tego, że jestem blisko ziemi i celując bomby narażam się, że wszystko dookoła mnie siecze. 

Parę jeszcze innych rzeczy, ale nie chce mi się nawet analizować, bo gra jest spłaszczona, za dużo wszelkich samolotów obrony, bombowców z klucza, artylerii, która albo jest lajtowa, albo ścian w ciągu kilku sekund, brak balansu powietrze-ziemia. 

jakub_czyli_ja #48 Posted 03 January 2018 - 11:56 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5094 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

View PostRadSzym, on 03 January 2018 - 09:46 AM, said:

Dalej uważam, że powinna być opcja podświetlania samolotów z listy przed bitwą. Powinny być opcje mapy w czasie gry, innych szczegółowych ustawień. Bo zaciemnia interfejs podczas gry? Ależ niech to będzie wybór gracza, czy sobie zaciemni, czy rozjaśni.

Nie po to WG kombinuje jak może, żeby wszystkie samoloty były podobne i wszystkimi grało się tak samo, albo gorzej jak ruskimi, żeby to pokazywać na ekranie.

Block Quote

Podświetlenie celownika niezmienne, na jasnym tle, chmurach, itd. kompletnie niewidoczne. Czemu nie ma opcji zmiany?

Bo tak jest klimatycznie. Ruscy piloci latali bez celowników.

Block Quote

Uważam też, że warto by poprawić znaczniki samolotów poza ekranem. Ich wielkość, zmiany nie oddają ich faktycznego położenia.

Nie po to spieprzyli radar i minimapę, żeby teraz jakimiś znacznikami poprawiać świadomość sytuacyjną.

Block Quote

Czemu tylko bombowce mają celownik bombowy, a szturmowce już nie, skoro mają bomby?

Pewnie za dobrze się z tym celownikiem atakowało cele naziemne. Jeszcze by je było widać...

Block Quote

W końcu to nie takie ułatwienie w kontekście tego, że jestem blisko ziemi i celując bomby narażam się, że wszystko dookoła mnie siecze.

Przecież właśnie o to chodzi, o przypadkowe uszkodzenia i zasysanie srebra na naprawy a nie kupowanie nowych samolotów. Jeszcze byś za szybko grindował.

RadSzym #49 Posted 04 January 2018 - 01:00 PM

Senior Airman

• Member
  • 3195 battles
  • 45
  • [D-303] D-303

Tak, tylko to drobne zmiany, które utrudniają grę, ale nie wpływają zasadniczo na kondycję gracza. To nie są zmiany kalibru 1.9 vs. 2.0. Wydaje mi się, że wynikają one z kiepskiego ogarnięcia aktualizacji. Tak jakby informatycy WG nie ogarnęli, nie pomyśleli o jakichś sprawach. A likwidacja podświetlania samolotów przed bitwą to z kolei wygląda, jakby nowy patch wyciął niechcący tę opcję. Wydaje mi się, że po aktualizacji do 2.0.2 w pierwszej bitwie miałem taką możliwość. A potem nie, stąd moje rozpaczliwe penetrowanie ustawień, czy aby patch nie skasował mi ustawień, co już kiedyś mi się zdarzyło i musiałem znowu każdy klawisz przyporządkowywać od nowa. Czasami twórcy zachowują się tak, jakby nigdy w tę grę nie grali, a budowali ją na podstawie analizy filmów z YouTuba. 

Wydaje mi się, że ich przeceniasz, iż są w stanie tak koronkowo i w szczegółach budować utrudnienia, aby zwiększyć napływ forsy :-) Zauważ, że do tej pory te próby naciągania są dosyć prostackie, a nie subtelne :-)

Edited by RadSzym, 04 January 2018 - 01:02 PM.

GadAnkh #50 Posted 05 January 2018 - 09:10 PM

Senior Airman

• Member
  • 4400 battles
  • 39
  • [W_R_E] W_R_E

Najśmieszniejsze jest że artyleria jest wielofunkcyjna, gdy latasz wysoko wali odłamkowymi, a;e kiedy latasz nisko to samo działo "sika" w ciebie deszczem pocisków.

Tak czy siak jesteś chlastany jak byś nie leciał, o szybkostrzelności artylerii obrony nie wspomnę.:P

jakub_czyli_ja #51 Posted 05 January 2018 - 09:16 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5094 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

View PostGadAnkh, on 05 January 2018 - 09:10 PM, said:

Najśmieszniejsze jest że artyleria jest wielofunkcyjna, gdy latasz wysoko wali odłamkowymi, a;e kiedy latasz nisko to samo działo "sika" w ciebie deszczem pocisków.

Tak czy siak jesteś chlastany jak byś nie leciał, o szybkostrzelności artylerii obrony nie wspomnę.:P

Polecam wysiłek umysłowy i ogarnięcie tego, co o artylerii przeciwlotniczej napisali na blogu.

Mikhail__ #52 Posted 07 January 2018 - 12:03 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 2173 battles
  • 301
Pewnie i tak nikt z dewsów tego nie czyta, ale spadki do 35 FPS na komputerach za kupę kasy są nie do zaakceptowania.

Edited by Mikhail__, 07 January 2018 - 03:12 AM.

Ukijeden #53 Posted 09 January 2018 - 06:51 AM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 1775 battles
  • 20
  • [LS-B] LS-B

Hej,

Moze ktos bedzie w stanie pomoc. Od wczoraj nie odpala mi sie Wowp zarówno z launchera jak i z pliku *.exe bezposrednio z dysku. Pozostałe gry WG działaja Wows oraz Wot bez zadnego problemu. Nie mam zadnych modow ani modyfikacji gry czysty klient wersja HD pl. Wczoraj usunalem gre i pobralem na nowo to samo. Dzis probuje znow pobrac gre ale ide do pracy wiec sprawdze wieczorem mam nadzieje ze zadziala.

Czy ktos mial juz taki problem (Win 10 64bit)? Jak wspomnialem pozstale gry Wg działają bez problemu to samo wszystkiie inne aplikacje. 

Gdy klikam na przycisk graj w WG game center przez chwle mieli cos na dysku i po jakis 10 sekundach pojawia sie znów mozliwosc wcusniecia przycisku graj. Podobny objaw przy uruchomieniu pliku exe bezposredniio z dysku.

pozdrawiam

SandmanX #54 Posted 09 January 2018 - 07:01 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 663 battles
  • 2,372
  • [D_303] D_303
2 posty wyżej w sygnie Jakuba to co masz zrób.
./ts3server_startscript.sh status
Server seems to have died

Ukijeden #55 Posted 09 January 2018 - 03:13 PM

Senior Airman

• Beta Tester
  • 1775 battles
  • 20
  • [LS-B] LS-B

View PostSandmanX, on 09 January 2018 - 07:01 AM, said:

2 posty wyżej w sygnie Jakuba to co masz zrób.

Dziekuje:)) Zadziałało:))

PaK_Wagen #56 Posted 10 March 2018 - 10:13 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 745 battles
  • 250
  • [DRAGO] DRAGO

Takiej *edited* jak teraz nie było już dawno. Dosłownie przed chwilą w trybie wyniszczenia na *edited* w [edited]mapie Albion, gdzie fps spadają do 25 ot tak, mając przewagę w punktach 26:8 *edited* bitwę dzięki temu, że boty przeciwnika dostały nagłego przebłysku skilla i *edited* nam do piachu 8 samolotów w 2 ([edited]DWIE) sekundy, a potem *edited* resztę. I wszystko się zadziało dziwnym trafem akurat wtedy, gdy czekałem na zrespienie mając 10k pkt. osobistych. Cuda panie, cuda po *edited*.

Ten post był edytowany z powodu: (wulgaryzmy).

Edited by akataMM, 20 June 2018 - 11:02 AM.

Nemo est iudex in propria causa

Walter_NovotnyPL #57 Posted 10 March 2018 - 10:22 PM

Airman Basic

• Beta Tester
  • 86 battles
  • 5

Pomyślałem sobie, że pogram trochę w WoWP ale gra jest strasznie zabugowana.

Garaż co jakiś czas nie działa. Wysypują się w nim wszystkie opcje.

Kilkukrotnie (na tak małą na razie liczbę bitew) zepsuł się HUD w czasie bitwy. Przez to nie widać znaczników nad samolotami, celownika i innych rzeczy.

Zdarzało się, że po zginięciu ekran robił się czarny i nie mogłem kontynuować bitwy.

Poprawcie te błędy aby się dało grać.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users