Jump to content

Wersja 2.0 - zgłoszenia błędów

• Please log in to reply
117 replies to this topic

Frantiszek_ #101 Posted 11 February 2018 - 08:56 AM

Second Lieutenant

• Conquest Member
  • 3758 battles
  • 1,799
  • [_PZL_] _PZL_

Nie działa czat klanowy i kontakty.

Zmienili support i jakoś nie widzę ojczystego języka do wyboru: https://eu.wargaming.../products/wowp/

dominik70 #102 Posted 11 February 2018 - 04:10 PM

Master Sergeant

• Beta Tester
  • 1047 battles
  • 57
Nie wiem co się dzieje ale u mnie jęz. polski jest na liście dostępnych języków.

nookian #103 Posted 11 February 2018 - 05:33 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 11 battles
  • 378
  • [D-303] D-303

Tylko jeden ... Wersja 2.0

nookian #104 Posted 11 February 2018 - 05:46 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 11 battles
  • 378
  • [D-303] D-303

View PostLORDDOOMSDAY, on 04 February 2018 - 01:56 PM, said:

Spokojnie. Już niedługo się polata po normalnemu i z sensem :)

http://store.steampowered.com/app/675170/303_Squadron_Battle_of_Britain/

To i ja zajrzę :) 

borsuk #105 Posted 11 February 2018 - 09:03 PM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 1955 battles
  • 372
  • [B-318] B-318

View PostFrantiszek_, on 11 February 2018 - 08:56 AM, said:

Nie działa czat klanowy i kontakty.

Zmienili support i jakoś nie widzę ojczystego języka do wyboru: https://eu.wargaming.../products/wowp/

Język polski jest do wyboru na dole strony przy napisie EUROPA. https://eu.wargaming.../products/wowp/

L0RD_F3N1X #106 Posted 12 February 2018 - 04:17 PM

Senior Airman

• Conquest Member
  • 454 battles
  • 10
  • [D-303] D-303
"Misje dzienne" to tak naprawdę misje tygodniowe więc trzeba zmienić nazwę.  

RadSzym #107 Posted 13 February 2018 - 09:45 AM

Senior Airman

• Member
  • 1235 battles
  • 20
  • [D-303] D-303

To może jeszcze raz:

1. Kiedy będzie działał czat? "Szybko jak to możliwe" okazuje się niemożliwe.

2. Kiedy "szybko jak to możliwe" wróci możliwość porównywania samolotów przed bitwą. 

3. Gra przestanie się zawieszać, zatrzymywać na kilka sekund.

4. Kiedy gra przestanie po prostu zawieszać cały komputer.

5. Szybkość gry (fps) będzie na przyzwoitym poziomie.

6. Wyeliminowane będą błędy naliczania - przykład: nalicza pierwszą trójkę w zniszczeniu celów naziemnych bez zniszczenia tych celów, bywają jednak w przewadze złe naliczenia na niekorzyść graczy (brak 2x, 3x, itd.). 

7. Poprawiony będzie balans poziomu botów w poszczególnych drużynach, teraz często są drastyczne różnice ich "grywalności".

8. Kwestia losowań - bardzo długi czas oczekiwania, nie wspominając o tragicznej nierównowadze graczy uczestniczących (po coś ten ranking jednak winien być).

9. Naprawi się sala sławy w opcjach innych niż całościowe podsumowanie.

10. Pojawi się licznik graczy.

11. Pojawi się zdobyte doświadczenie samolotu niekoniecznie ukryte w modułach.

12. Pojawi się opcja indywidualnego dostosowania interfejsu ponad zastosowane minimum od minimum.

13. Strona gry w statystykach będzie odzwierciedlać faktyczne wyniki.

14. Wprowadzony będzie sens grania samolotami tierów 1-3 (np. odznaka bohatera przestworzy jest naliczana w czasie bitwy, ale z racji tieru nie wchodzi do statystyk). Może warto rozgraniczyć kryteria w zależności od tieru - podnieść te na niższych z możliwością ich zaliczania.

15. Indywidualne zdobycze nie będą uzależnione od zdobyczy zespołu (warunek - wygrana bitwa). Indywidualne osiągnięcia są jednak indywidualne, wynik bitwy jednak nie zmienia faktu, że zostały zdobyte. Warto rozważyć rozdzielenie tych spraw.

16. Będzie aktywna moderacja i wsparcie na forum ze strony pracowników firmy.

Coś pewnie ktoś doda, nie chce mi się robić skanu gry w głowie. Powyższe to ukazanie realnych błędów oraz trochę pobożnych życzeń, ale nie wziętych z rękawa. Tak trochę na logikę i konsekwencję. Szanowni Państwo - chcecie za to brać pieniądze. Pieniądze dostaje się za produkt kompletny, a nie jakieś niedopracowane byle co rzucone na serwer. Klient ma prawo oczekiwać, że "najszybciej jak to możliwe" będzie trwało mniej niż miesiąc lub dwa. Macie cały zespół, potężny przepływ środków, nie jesteście firmą z garażu, która ręcznie struga świątki. Za samoloty, złoto, konto premium nie pobieracie opłat rzędu 1.5 zł. Można chyba wymagać profesjonalnego produktu, bo nikt łaski nie robi. 

Frantiszek_ #108 Posted 13 February 2018 - 11:21 AM

Second Lieutenant

• Conquest Member
  • 3758 battles
  • 1,799
  • [_PZL_] _PZL_
Bardzo mądrze opisane problemy w grze RadSzym. Poświęciłeś dużo czasu na to, ale zdajesz sobie sprawę, że nic z tego nie będzie. Obecnie to tylko bana na forum możesz dostać :trollface: gdyż polscy przedstawiciele WG tak jakby nie istnieli, nie przekazywali tego co piszemy. Wiele mądrych słów padło ze strony graczy, wskazanych zostało wiele problemów związanych z grą .... coś z tego dotarło do WG? (retoryczne pytanie to było) :facepalm:

Silentraz #109 Posted 13 February 2018 - 11:51 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 426 battles
  • 211
  • [_PZL_] _PZL_

View PostFrantiszek_, on 13 February 2018 - 11:21 AM, said:

gdyż polscy przedstawiciele WG tak jakby nie istnieli, nie przekazywali tego co piszemy. Wiele mądrych słów padło ze strony graczy, wskazanych zostało wiele problemów związanych z grą .... coś z tego dotarło do WG? (retoryczne pytanie to było) :facepalm:

Tak jakby nie istnieli?

Oni po prostu nie istnieją.

Wargaming - Oszuści

Wpis zostanie usunięty i odpowiednie przeprosiny zostaną zamieszczone, jeśli zostanie udowodnione, że WG nie oszukuje klientów.

RadSzym #110 Posted 13 February 2018 - 01:52 PM

Senior Airman

• Member
  • 1235 battles
  • 20
  • [D-303] D-303

Problem w tym, że społeczność polska jest po angielsko- i niemieckojęzycznej "trzecią siłą" europejskiej wersji gry. Tuż przed czeską. Przynajmniej sądząc po liczbie postów, ale to chyba rząd wielkości właściwy. Nie jest to więc tak, że kilka osób popiskuje i stanowi margines błędu w rachunku ekonomicznym firmy. Zauważcie, że macham ręką już na kwestie samej rozgrywki 2.0, bo wiem, że jest to model jedynie obowiązujący, nieodwracalny. Nie wspominam o samej konstrukcji przejmowania baz, odradzaniu, o tym, że jest to gra "volkswagen" - dla ludu, każdy może strącić każdego w każdej chwili, niezależnie od miejsca w sali chwały. Jeśli ma być 2.0, to niech będzie chociaż produkt profesjonalny, a nie coś na kształt pracy dyplomowej absolwentów technikum informatycznego. Dziwię się, że kontynuując istnienie forum nie zapewniono profesjonalnej obsługi. Zresztą, patrząc na aktywnych pracowników WG na innych forach stwierdzam, że jeśli by tak gorliwie dbali o mechanizm gry, jak o kulturę słowa, to nie było by się do czego przyczepić. Zero merytorycznej dyskusji, tylko gładkie, beztreściowe teksty typu "dziękujemy za uwagi, pracujemy na tym", "z naszych obserwacji wynika co innego" (znaczy co konkretnie, trudno się podzielić?), itd. Dziesiątki uwag mają dziesiątki użytkowników wszystkich grup językowych. Biznes to nie miejsce na panienki z fochem, które na każdą uwagę reagują wycinaniem wątków na czerwono, nie biorąc ich pod uwagę, a może nawet częściowo biorąc, ale o tym nie informując, co też jest zbrodnią marketingową. Mało tego, nawet niepopularne zmiany można omówić merytorycznie, z punktu widzenia firmy, przetrzymując (znowu bez focha) burzę użytkowników. Tego też zabrakło. 

Na marginesie stwierdzam, że nie umiem w tę grę grać. Zachodzę w głowę jak słabi lotnicy, do strącenia na jedno zwarcie, robią po 12-14 tys. pkt, podczas gdy ja zwykle 6-8-10 tys. Można słabo latać, a być dobrym graczem. Widać taktycznie czegoś nie ogarniam. Inna rzecz, że i w 1.9 moją największą bolączką było celowanie. Może tu tkwi sekret. 

Edited by RadSzym, 13 February 2018 - 01:56 PM.

borsuk #111 Posted 13 February 2018 - 02:32 PM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 1955 battles
  • 372
  • [B-318] B-318

Bo trzeba napisać wprost że całe WG ma naszą społeczność w dupie i nic sobie z tego nie robią. A nasi przedstawiciele nie mają nic do powiedzenia.

Jak już wcześniej pisałem zainteresowanie forum ze strony moderatorów jest tylko wtedy kiedy zaczniemy bluźnić na ich opieszałość i bezradność.

WG to są ludzie, którzy maja monopol na mądrość pod nazwą "głupota".

RadSzym #112 Posted 14 February 2018 - 11:28 AM

Senior Airman

• Member
  • 1235 battles
  • 20
  • [D-303] D-303
Rzecz w tym, aby rzetelnie informować, nawet o niepowodzeniach. Czyli żeby poinformować np. że czat naprawią przy okazji następnej modyfikacji, więc sorry, ale za miesiąc, przecierpcie, itd. Widzę, że Falathi ostatnio się logował 9 lutego 2018 r., tak więc istnieje obsługa polskiego forum. Czego milczy? Bo niektórzy brzydko się wyrażają? Ale też niektórzy wyrażają się parlamentarnie i po prostu chcieli by wiedzieć co jest i co będzie. Przecież forum gry to nie dodatkowy bonus od firmy, ażeby stworzyć tutaj towarzystwo wzajemnej adoracji. Wtedy by za to forsę chcieli :-) Rozumiem, że służy to właśnie firmie do rozmowy o grze, wstrzelenia się w oczekiwania graczy, a także ZGŁASZANIA BŁĘDÓW - czyli wykonywania niejako darmowej pracy zamiast programistów, którzy winni je wychwytywać. Takie wsparcie techniczno-konsumenckie. Rozmowy między użytkownikami to zachęta, aby forum nie było martwe. I co? Nic. Trochę tego nie rozumiem. 

borsuk #113 Posted 14 February 2018 - 05:26 PM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 1955 battles
  • 372
  • [B-318] B-318

Pan Falathi nie odzywa się bo nie ma nic do powiedzenia gdyż jest tutaj tylko figurantem.

A tak naprawdę to nie wiadomo jakie informacje docierają z forum do deweloperów.

RadSzym WG rzetelne informowanie ma w dupie bo mają monopol na głupoty w tej grze.

Żenada i arogancja WG już sięgnęła zenitu.

W tej grze  najważniejszy jest sklep premium i gówno warte okazyjne oferty. Po co kupować samoloty jak nie jasne są zasady tej gry. Jednym słowem są cuda nad cudami.

Może tak w końcu jakiś 'mądry" przedstawiciel WG chociaż napisz jakie są perspektywy rozwoju tek gry?

Bo jak na razie to uważam że jesteśmy po kilku latach grania oszukani i  okradzeni z osiągnięć. Niech  Ktoś napisze że jest inaczej.

Najlepiej to dajcie możliwość wyboru wersji gry 1.9 lub 2.0

Edited by borsuk, 14 February 2018 - 07:43 PM.

RadSzym #114 Posted 15 February 2018 - 08:21 AM

Senior Airman

• Member
  • 1235 battles
  • 20
  • [D-303] D-303

Z jednej strony może być tak, że na grę położona jest już laska i nie ma sensu prowadzić dyskusji. Będzie się ciągnąć ten serial do momentu wyżyłowania ile się z projektu da. Jakieś nowe wydarzenia, nowe samoloty, do zdobycia za pieniądze, albo w jakimś niemożliwym tasiemcu, co finalnie sprowadzi się znowu do pieniędzy. Do tego jakieś modyfikacje, bo podejrzewam, że jakaś nadzieja się w twórcach tli, że gra się jednak ożywi. Zresztą, zgodnie z wywiadem na stronie to plany mają szerokie, plany modyfikacji i uczytelniania gry też. Oby. 

Dodam jeszcze, że wczoraj rozegrałem z 15 bitew, z czego wygrałem ze dwie. W większości przegranych byłem na 1-2 miejscu, a jakby zliczyć punkty ludzi i botów to mieliśmy więcej i nic z tego. Nie zaliczyło mi rakietowca, zdarzyła się bitwa, że boty z mojej drużyny miały ledwie ponad 1000 punktów, a z przeciwnej powyżej 2000. Nie wspominając, że 3-5 tys. było dla nich normą. Dalej niejasne są kryteria przejmowania baz. Jak to jest, że walczymy nad swoją bazą, nadlatuje sporo samolotów przeciwnika i po zniszczeniu 80 % z nich przy dużo mniejszych stratach własnych...tracimy tę bazę. Miałem też wczoraj sytuację, że w dwa samoloty polecieliśmy nad bazę neutralną. Zniszczyliśmy wszystkie samoloty obrony i...nic. Baza nie przejęta. Zaczęliśmy więc tłuc naziemne i co? Pojawił się nowy zestaw samolotów obrony. Nie rozumiem. Oczywiście były też sytuacje, że możemy latać w 10 samolotów nad bazą i jej nie przejąć, a jeden, dwa boty, bynajmniej nie szturmowe, gładko przejmują w międzyczasie naszą. Nie wiem czy widzieliście sytuację jak pasek przeciwnika przyrasta wręcz błyskawicznie, o pół centymetra na raz, a nie płynnie, po kolejnym naliczeniu punktów co pewien czas ze zdobytych baz. Balans gry jest moim zdaniem tragiczny, reguły nieczytelne, statystyki bardzo mało szczegółowe, zarówno w trakcie gry, jak i po zakończeniu. 

Niekonsekwencje spowodowane chciwością - jak wspominałem osiągnięcia indywidualne. Niby As jest za całość gry, a nie za jedno wejście, stąd zapewne nie ma żetonu. Aczkolwiek żeton jest za Kożeduba, który jest stosunkowo łatwiejszy od od MacCambella, czy Marseille`a. A tenże łatwiejszy Kożedub nie zależy od wygranej bitwy. To nie ma żadnej konsekwencji i logicznej spójności. Można by tak ciągnąć, ale już sobie dam spokój, bo nikt tego nie czyta z WG. A jak czyta - ma to gdzieś. Zresztą, nie tylko na naszym forum, na innych ludzie mają pretensje dokładnie o to samo. Międzynarodowy spisek graczy? 

Frantiszek_ #115 Posted 15 February 2018 - 09:23 AM

Second Lieutenant

• Conquest Member
  • 3758 battles
  • 1,799
  • [_PZL_] _PZL_

View PostRadSzym, on 15 February 2018 - 09:21 AM, said:

.....

Dodam jeszcze, że wczoraj rozegrałem z 15 bitew, z czego wygrałem ze dwie. W większości przegranych byłem na 1-2 miejscu, a jakby zliczyć punkty ludzi i botów to mieliśmy więcej i nic z tego. Nie zaliczyło mi rakietowca, zdarzyła się bitwa, że boty z mojej drużyny miały ledwie ponad 1000 punktów, a z przeciwnej powyżej 2000. Nie wspominając, że 3-5 tys. było dla nich normą. Dalej niejasne są kryteria przejmowania baz. Jak to jest, że walczymy nad swoją bazą, nadlatuje sporo samolotów przeciwnika i po zniszczeniu 80 % z nich przy dużo mniejszych stratach własnych...tracimy tę bazę. Miałem też wczoraj sytuację, że w dwa samoloty polecieliśmy nad bazę neutralną. Zniszczyliśmy wszystkie samoloty obrony i...nic. Baza nie przejęta. Zaczęliśmy więc tłuc naziemne i co? Pojawił się nowy zestaw samolotów obrony. Nie rozumiem. Oczywiście były też sytuacje, że możemy latać w 10 samolotów nad bazą i jej nie przejąć, a jeden, dwa boty, bynajmniej nie szturmowe, gładko przejmują w międzyczasie naszą. Nie wiem czy widzieliście sytuację jak pasek przeciwnika przyrasta wręcz błyskawicznie, o pół centymetra na raz, a nie płynnie, po kolejnym naliczeniu punktów co pewien czas ze zdobytych baz. Balans gry jest moim zdaniem tragiczny, reguły nieczytelne, statystyki bardzo mało szczegółowe, zarówno w trakcie gry, jak i po zakończeniu.

....

RadSzym z całym szacunkiem do Twojej osoby, ale odnosząc się do powyższej części Twojego postu uważam, iż nie ogarnąłeś po prostu zasad gry.

Edited by Frantiszek_, 15 February 2018 - 09:26 AM.

RadSzym #116 Posted 15 February 2018 - 09:41 AM

Senior Airman

• Member
  • 1235 battles
  • 20
  • [D-303] D-303

Frantiszek, nie twierdziłem nigdy że ogarnąłem. Nawet chyba pisałem gdzieś, że tej wersji właśnie nie ogarniam za bardzo. Gram w zasadzie chyba tylko dlatego, że nie mam alternatywy i szkoda mi konta z tyloma samolotami, itd. Poprzednia wersja bardzo mi odpowiadała, co nie też nie znaczy, że byłem w niej mistrzem, po prostu lubiłem w to grać. Nie robię z gier komputerowych filozofii swojego życia i nigdy nie miałem ambicji, aby osiągać szczyt rankingów. To rozrywka, jedna z wielu. 

Frantiszek_ #117 Posted 15 February 2018 - 10:04 AM

Second Lieutenant

• Conquest Member
  • 3758 battles
  • 1,799
  • [_PZL_] _PZL_

To na pw dostaniesz coś co Ci pomoże.

===

Na zdrówko i do boju :izmena::playing:

Edited by Frantiszek_, 15 February 2018 - 11:13 AM.

borsuk #118 Posted 16 February 2018 - 08:25 PM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 1955 battles
  • 372
  • [B-318] B-318

Panie Falathi wydaje mi się że jest Pan nic nie wartym , miernym i beznadziejnym przedstawicielem polskiej społeczności w tej grze.

Tyle uwag dotyczących gry i żadnej odpowiedzi ani reakcji. Czy trzeba bluźnić żeby ktoś raczył coś napisać co dalej z grą bo jak na razie to jest h....a warta.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users